|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Crveni testisi kod dečaka
10.12.2015 9:37:20   
Trcosava
Žene, treba mi pomoć/savet. Juče sam primetila kod Luke da su mu crveni testisi. Čak mi izgleda kao da je i desna strana malo veća. Osip nije, jer je ostatak kože čist. Urinarna isto ne verujem da je u pitanju jer đole mu je isto čist.

Ako se danas ne povuče, zvaću lekara pa da ga vodim, ali daj da vidim i da li vi imate neku ideju šta bi moglo da bude?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Crveni testisi kod dečaka
10.12.2015 9:51:42   
Modessty
Trco da nije reagovao na vrućinu ? I normalno je da jedna strana bude malo veća a druga manja. Da pitaš Pampers pedijatre?
Mislim da nije ništa alarmantno. Dešava im se i od piškanja i kakanja da reaguje koža.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Crveni testisi kod dečaka
10.12.2015 9:57:32   
Trcosava
Osip ne verujem da je u pitanju. Stoji da je jedan dan ostao duže ukakan i imao je osim (jeo paradajz, crven bio komplet) ali sudokrem i pavlovićeva su to sredili.
Sada je ostatak kože čist, samo su ona crvena. Ne pretopljavam ga previše jer znam da ne valjda da se greju. Papmer zlo ne koristim. Lumpi ili baby love.
Kad kažem veći.. hm ček da dočaram. Jedna strana izgleda kao da je prazna kescia, onako kao kad se skupe kad im hladno, a druga naduveno.
PAdalo mi na pamet, pošto ima one šetajuće, da nije slučajno jedan zalutao na drugo mesto.

Bodići su svi veći - ne steže ga ni jedan, a kako puzi sve skida sa sebe.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Crveni testisi kod dečaka
10.12.2015 10:02:15   
Modessty
Dešavalo se mojima da se tako zacrveni i reaguju testisi kad im pelena omali. Njima doduše nikad nije pelena bila tesna već kratka. Uvek sam stavljala veći broj plene baš zbog pačurenceta.
Drugo, on sad ohda pa je možd asam nekako negde pritisao ili se udario i slično.
Prati ga, pa ako se ne povuče do sutra zovi dr.

Nikola je od rođenja imao malo uvećane testise i kao naduvene. Dr je rekla da je toneka vrsta vodene kile i da se samo od sebe vremenom sredi. Tako je i bilo.

Danilo je uvek bio nežan sav. Prvi put kad mu se zacrvenelo pače i testisi baš smo se uplašili i mislili smo da nije neka infekcija i slično. Međutim ispalo je da mu je pelena bila kratka i pritiskala ga. Naročito kad se napuni.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Crveni testisi kod dečaka
10.12.2015 10:09:18   
Trcosava
Hm pa jedino pelene, ali bre ne verujemd a su mu male.Četvroku nosi, ona je do 18 kg, on mislim da ima oko 10. A ne izgleda mi ni nešto mnogo velik, da bi mu bile kratke.

Pratiću situaciju, pa da vidim. Ako se do sutra ne povuče (to je već juuče ceo dan i evo danas) vodiću ga kod dr.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Crveni testisi kod dečaka
10.12.2015 13:11:04   
Trcosava
Zvah na kraju dr i poslala sam joj slike. Mada, na slikama se ne vidi lepo. Mislim ne izgleda tako drastično. Sad čekam da mi odgovori, pa ako treba, sutra ćemo otići. Na dodir ga ne boli, on je inače veseo. Javim kako i šta dalje.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Crveni testisi kod dečaka
10.12.2015 17:31:09   
serpica
Trco sad kad sam procitala odmah sam pogldala Tomi,pa i njemu su crveni,ali su takvi oduvek,mislim nije to da izgleda kao upaljeno,ali su crveni,ne znam sad...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Crveni testisi kod dečaka
10.12.2015 17:34:00   
Trcosava
Ja ne dobih odgovor od dr. Verovatno joj je mail otišao u spam. Sutra ujutru ću pozvati.

Elem, Šerpi znam. Jajca su uvek malo tamnije, ovo je baš crveno. Bedak mi da postavljam sliku ovde. Posle pod blicom sam videla malo tačkica kod pregiba, ali ovo nije zbog pelena ili kake.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Crveni testisi kod dečaka
10.12.2015 17:36:22   
serpica
Trco,Tomi su bas crvena ne tamnija boja koze nego crvena i to dole ispod gde je ona linijca koja ih spaja,ali kazem ti njemu su oduvek takva,nikad nam dr nije skrenua paznju na to...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Crveni testisi kod dečaka
10.12.2015 18:25:20   
choopa choops
Trco a da li si mu vraćala testise pa da nije nešto iritirano? Ne znam stvarno, obavezno pitaj dr sutra. user posted image

Sa ovim muškima i njihovim djelovima tijela nikako na zelenu granu user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Crveni testisi kod dečaka
10.12.2015 18:30:42   
Trcosava
Šerpi, ovo je gore crveno, ispod piše.

Čupo, ja za sve oko toga mm zovem i cimam. On to ima, ne ja. On je i krenuo sa tim da zovem dr, ''njemu se to ne sviđa''
Nisam mu vraćala, ne pipam ih od kad smo se vratili sa UZ user posted image Mislim sad sam pipala jer me dr pitala kao jel plače, jel ga boli. Ali nikakvo negodovanje sa njegove strane, malo nogama rita, ali da plače ili ne znam ni ja šta ne.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Crveni testisi kod dečaka
10.12.2015 18:35:55   
choopa choops
Probaj da mu namažeš bepanten ili flogocid, možda je zbilja od mokraće ili nešto tako. stvarno ne znam šta bi moglo da bude.

Da, i ja sam uvijek u vezi pitanja o "gospodinu" pitala muža. Problem je što ni on nije imao pojma oko nekih stvari. Kao tako bi trebalo, a možda i ne bi. user posted image Pa me onda još više zbuni user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Crveni testisi kod dečaka
11.12.2015 11:00:10   
Trcosava
Elem rasplet. Pošto dr nit je zvala nit odgovorila na mail, ja sam jutros zvala i otišli smo.
Mažem ga ja uvek inače pavlovićevom, ako krene crvenilo (tj osip od kake) namažem jednom sudokrem i prođe. I sad isto, sve prošlo ali jajca crvena.
Kući mi je izgleda takvo svetlo da je sve mnogo crvenije nego na dnevnom.
Danas sam ga odvela. Kad sam ga skinula, baš sam se debilno osećala jer uopšte ne izgledaju toliko crveno. Dr je pogledala i kaže da jeste malo upaljena koža. Dobio je nistatin čini mi se da mažemo 3x na dan. Eto.

BTW Čupo, ne znaju ni oni sve. Kad smo bili na UZ, kaže dr da su jajca na jednom mišiću i kaže mm ''Eto, nešto novo sam naučio'' user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Crveni testisi kod dečaka
11.12.2015 11:06:56   
choopa choops
Ma dobro je kadn je samo problem sa kožom user posted image Uvijek e strah tih testisa, ko o čemu ja o njima user posted image

A muškarci....ma bolje mi znamo user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Crveni testisi kod dečaka
12.12.2015 10:52:07   
Kata90
Da se dovezem i ja,i mom sinu je crveno i skontala sam da je od mokrace i pelene....jer kad ga okupam odma se povucr to crvenilo.
Nema razlog za brigu,dobro treba namazat kremom svaki put.

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Crveni testisi kod dečaka
17.12.2015 7:55:14   
Trcosava
Evo, jajca su normalna od juče. Nema više nikakvog crvenila. Inače, pogreših sa kremom, nije dobio nistatin nego daktanol.

Znam ja da su oni drugačjije boje, ali ovo je bilo baš baš crveno. Sad je i koža normalna i boja user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here