|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ignorišite malog nevaljalca
3.11.2009 13:06:16   
Tatamata
Mali nevaljalac čak i najsmirenije roditelje često može da izbaci iz takta. I tada roditelji, umesto da smire situaciju, svojom reakcijom prave još veći haos.

Pročitajte više…

< Poruku je uredio Tatamata -- 3.11.2009 13:07:18 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ignorišite malog nevaljalca
3.11.2009 13:08:09   
Anoniman
Jao kak mrzim ovakve textove. Garant ih piše neko ko nema dece.

(odgovor članu Tatamata)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ignorišite malog nevaljalca
3.11.2009 13:10:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Jao kak mrzim ovakve textove. Garant ih piše neko ko nema dece.



ja nemam dete jos uvek ali mi je stvarno neverovatno da u trenutku ludila mog deteta kazem: Sasvim mi je ok da se tako osecas
Ma nemoj!
To "psiholosko pakovanje svega u SVE JE OK" mi ide na nerve...
I ja mislim da ovo nema veze sa realnim zivotom...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ignorišite malog nevaljalca
4.11.2009 7:17:32   
prolece
a koju poruku šalješ detetu, ako mu kažeš da je uredu što divlja po kući?!

slažem se sa Tashom da to piše neke ko nema decu ili je od dece napravio divljake.

a tek ta istraživanja? grrr jeste li čuli za ono da detetu ne treba davati čokoladu, jer izaziva zavisnost?! navodno, dete kad pojede čokoladu, mozak dobija informaciju sreće,ali nestvarne(nešto tako), pa je sledeće cigareta, alkohol, droga...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ignorišite malog nevaljalca
4.11.2009 9:22:51   
Lu
Dobro, iz ovoga teksta se slažem sa onim da djeca mnoge stvari kažu u afektu(kao u ostalom i mi odrasli) ali oni doslovno u trenutku ljutnje izmišljaju radnje ili riječi tipa "nisi mi ti više mama"da bi nas naljutili, e sad na nama je kako ćemo odreagirati.
Recimo ja se učim da iGnoriram jer stvarno kad bi mi rekao "nisi mi više mama" pa šta trebam da se svađam sa njim i da mu prijetim da ću otići od njegauser posted image
Ne, mislim da je ignorisanje u ovom slučaju mnogo bolje!

A sad da mi baca igračke po stanu i razbija nešto, tu IGNORE ne pomaže, tu se moraju poduzeti neke mjere i mislim da nije dovoljno samo reći "nije u redu to što radiš" jer većina djece na tu rečenicu neće prestati.


< Poruku je uredio Lu RR -- 4.8.2011 19:06:00 >

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ignorišite malog nevaljalca
4.11.2009 9:25:20   
Anoniman
Batina je iz raja izašla ( gdje li je stevajela user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image )

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ignorišite malog nevaljalca
4.11.2009 11:39:03   
mihi
Ti Vučko oćeš u zatvoruser posted image ?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ignorišite malog nevaljalca
4.11.2009 13:20:20   
sladjaaaa
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

Batina je iz raja izašla ( gdje li je stevajela user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image )


I ja to mislim. Naravno, ne da se preteruje ali malo po guzi (tj. pelenamauser posted image ) kad baš pretera. Ne možeš ni da ih pustiš da sve izvrnu naopačke kao moja zaova koja samo priča neeeeee, neeee Vuče, neeee user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ignorišite malog nevaljalca
4.11.2009 13:46:37   
Dora
Uh, ja nisam vanzemaljac pa da se tako fino isključim i ponavljam: To nije lepo...
Kad moji počnu da divljaju oni me ni ne vide ni ne čuju! Odmah obustavim sve aktivnosti i u kaznu! A što se tiče rasprave s decom oko toga dal sam mama i dal me vole, nikad se ne prepucavam s njima nego ih otkuliram jer znam da će se svakako osećati loše kad shvate šta su mi rekli (a kažu u afektu). Dovoljno mi je što mi se posle sami izvinjavaju i baš im bude teško, a da im ja to ne tražim niti im nabijam krivicu. Tad uvek kažem : Ok, znam ja da ti mene voliš i kad si ljut, nemoj da se nerviraš. Bude mi žao Luke jer je on baš osećajan pa neću da mu bude još gore. Deca tako pokazuju osećanja, intenzivno, i ne treba im zameriti. Samo, neke stvari me izluđuju i nikako ne mogu da ih ignorišem. Nevaljalac uvek zna da sam ja tad gadna!

Što bi rekao Luka sa svoje nepune dve godine: "So je slana, mama je ljuta" (kad smo učili o ukusima)user posted image

(odgovor članu sladjaaaa)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ignorišite malog nevaljalca
4.8.2011 19:15:44   
Lu
Hoću to sad
Ako želi čokoladu baš pre večere, to ne smete da dopustite. Ignorišite vrištanje i potrudite se da ga zabavite šašavom igrom ili šalom. Ako popustite jednom, teško ćete vratiti autoritet.

Moje mišljenje a i neko iskustvo ako smijem da kažem, je da je ovo glavna kvaka u odgoju, nema popuštanja, samo dosljedan roditelj će nešto postići u ovom smislU, pa ako treba i dvadeset i pedeset pokušaja ali će jednom shvatiti šta se smije a šta neuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here