|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mononukleoza
25.3.2021 10:08:54   
vonavoj
Sanjalice,sestrin klinac je imao u decembru...nema terapije..mirovanjr ide i mesec dana...vitamini.. to kod dece prodje brzo.


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Mononukleoza
25.3.2021 12:23:08   
Ivanka 75
Mononukleoza bese napada slezinu i jetru?
Moja drugarica se jedva izborila sa njom. Imala mozda 20 godina tada. Znam da je dugo pila surutku i da joj je to dosta pomoglo. 
Kad se kumina cerka pre 10ak god isto razbolela od mononukleoze (pile ona i drugarica vodu iz iste flasice), isto pila surutku. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Mononukleoza
25.3.2021 13:16:42   
vonavoj
Ivanka,to stariji tesko podnese..kod dece j kao obican virus..
Moja sestra je imala isto sa 20g,bila i u bolnici,ali kod dece se retko komplikuje

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Mononukleoza
25.3.2021 15:43:22   
Ivanka 75
Eto, to nisam znala. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Mononukleoza
25.3.2021 19:44:28   
Sanjalicaaa
Znate sta mi nije jasno, mononukleoza je virus i tu antibiotik ne deluje. G pije antibiotik 4. dan. Danas nema temperaturu i zlezde su vidno manje. Cak kaze da ga i grlo vise ne boli. Da li je mononukleoza zaista? I kako mu je od antibiotika bolje, ako je virus.  

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Mononukleoza
25.3.2021 19:45:20   
jess021
Sanjalice, moguće e da mu je od mono oslabio imunitet pa je pokupio jos nesto



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Mononukleoza
25.3.2021 19:54:44   
Tiziana

Mom sinu su otekle bile zlezde straasno kad je imao streptokoke. 
Jeste vi radili neki bris? 
IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Znate sta mi nije jasno, mononukleoza je virus i tu antibiotik ne deluje. G pije antibiotik 4. dan. Danas nema temperaturu i zlezde su vidno manje. Cak kaze da ga i grlo vise ne boli. Da li je mononukleoza zaista? I kako mu je od antibiotika bolje, ako je virus.  



(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Mononukleoza
25.3.2021 20:45:28   
Sanjalicaaa
Tiziana, nismo. Odmah su mu dali antibiotik.

Da li bi krvna slika pokazala da je streptokoka? 

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Mononukleoza
25.3.2021 21:15:03   
Tiziana
Bi. Leukociti su poviseni. 


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Mononukleoza
25.3.2021 21:17:40   
vonavoj
Sanjalice,a kakva mu je krvna slika? Jetrini enzimi su puno puta uvecani kod mononukleoze.


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Mononukleoza
25.3.2021 21:44:26   
Ana RR
Sanjalice, mom Marku su sumnjali na mono kada je imao gnojnu anginu, kažu da su isti simptomi. Imao je više puta gnojnu anginu ali taj put je primao injekcije i morao je da miruje. Međutim, bilo mu je bolje već od druge injekcije pa su je isključili (a valjda su i rezultati brisa pokazali da je streptokoka). Žlezde su mu bile ogromne mada on inače ima uvećane (ostale su tako nakon upale pljuvačne žlezde).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Mononukleoza
25.3.2021 21:50:06   
Sanjalicaaa
Enzimi jetre su mu samo malo poviseni. A leukociti jesu poviseni.

Da je mononukleoza sumnjam da bi se zlezde tako brzo smanjile. Krajnici su mu bili prekriveni skoz belim naslagama, sad samo malo.Ne znam, eto u zbunu sam. Kud nisam uradila bris taj prvi dan...

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Mononukleoza
25.3.2021 21:52:40   
Ana RR
Meni to liči na gnojnu anginu, iskreno... Marku su krajnici bili beli, puni čepova.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Mononukleoza
25.3.2021 22:14:10   
vonavoj
Nije onda mononukleoza..sestrinom malom su bili 5 puta uvecani enzimi...i jako sporo padali.


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Mononukleoza
25.3.2021 22:24:14   
Nora332
Ja sam prelezala mononukleozu kao dete, evo napisacu ti svoje iskustvo, mozda pomogne. Imala sam 14 godina (8.raz. OS) i pocelo je tako sto mi se slosalo dok sam se tusirala, to nikad necu da zaboravim, savladao me je u sekundi ogroman umor i pocela sam da zovem mamu da mi pomogne da izadjem iz kade. Zatim su me vodili kod doktora i bezuspesno lecili od angine, jer kao sto je neko napisao, simptomi su maltene isti. Meni se stanje nije pobosljavalo iako sam primala terapije i onda su ukljucili specijaliste (imamo dosta doktora u familiji pa se dosta ljudi ukljucilo), vadili su mi krv milion puta i set_kala sam se po infektivnoj neko vreme dok nisu konacno rekli - mononukleoza. Drugacije poznata kao boledt poljupca, lako se prenosi, a deca najcesce oboljevaju. Lecila sam se nekih mesec i po dana i ono sto najvise pamtim je nenogucnost da se popnem uz stepenice, npr dva stepenika su mi bila kao prepesacen kilometar. Morala sam strogo da mirujem i da jedem mlad sir i surutku, jetre, oba sam odbijala jer nisam volela pa su moji cupali kosu od mene. Takodje mi je bilo zabranjeno fizicko u skoli do kraja te skolske godine, doktori su rekli nikwkva fizicka aktivnost 6 meseci inace moze da bude kobno. To je sve cega se secam. Stvarno nije bilo prijatno. Nadam se da sam pomogla bar malo. Brz oporavak zelim! 


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Mononukleoza
25.3.2021 22:39:27   
Tiziana
I mom sinu su krajnici bili beli, zlezde otecene.. . Nama je dr kako smo usli na vrata, jos joj nije bio ni prisao, rekla ''ne ginu vam injekcije, ali dodjite da ga pogledam i pravac vadjenje krvi'' ... I tako i bi.




(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Mononukleoza
25.3.2021 22:42:06   
Tiziana
Da i ovo sto kaze Ana i mom sinu su te zlezde stalno blago uvecane. A tad je bilo grozno.. Kazu da je kod neke dece prosto tako, zovu ih limfoticni tipovi, tako nekako.. 


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Mononukleoza
26.3.2021 10:13:15   
mati

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

G je izgleda zapatio mono.

Nisam imala pojma da mala deca mogu da imaju mono. 

Sanjalica ja sam mislila da samo deca mogu da dobiju i tinejdžeri. Znam da je to "bolest poljupca". E sada, to je sve. U osnovnoj školi još dok smo bili jedan drug je dobio i posle još par njih, ali sigurno je bilo do četvrtog razreda, i tada nismo ni znali da je medicinski naziv mononukleoza nego ovaj drugi, pa smo ih zadirkivali sa kim su se ljubili. Deca.
Možda nisu išli nedelju dana u školu, i toliko.
Ali eto vidiš, možda kod vas nije. Želim brz oporavak. 🤗


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Mononukleoza
30.3.2021 21:24:50   
Sanjalicaaa
Danas smo radili ultrazvul i jetra i slezina su mu malo uvecane.

U petak radimo antitela.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Mononukleoza
30.3.2021 21:48:50   
mati
Sanjalice, jel trebalo ultrazvuk da se uradi odmah, ili tek sada? Dovoljno im je samo iz krvi što vide?
Neka ste vi bolje...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Mononukleoza
30.3.2021 21:52:05   
bubulence
Ja sam imala mononukleozu, lezala sam u bolnici. To se zove bolest poljupca ali se prenosi i preko case, kasike... Pljuvackom. 

Takodje sam lecena antibioticima i vec od prve boce infuzije i injekcija sam dosla sebi. Ne znam da li je virus ali smo tamo svi leceni antibioticima

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 96
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here