|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Listerija u trudnoci
29.6.2020 7:38:10   
Maslacak15
dada rizik vazi samo za sveze mlecne i mesne preradjevine  koji nisu prosli kroz termicku obradu. listeriju ubija pasterizacija. ali rizik je jako mali. ja sam izbegavala sveze sireve ali nije bilo sanse da me ubede da preskocim orsut,...mislim da je toksoplasmosa na primer mnogo cesca iako tu ima dosta njih koji su je  vec imali pa onda nije opasno. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Listerija u trudnoci
29.6.2020 21:26:12   
Maruska15
Ostaje mi da se nadam da nisam zakacila nista.. Valjda nisam bas toliki baksuz. Kazu da godisnje oboli ovde oko 70 ljudi i to jedna trecina staraca preko 70 god .. Pitacu ih u petak za test ako mogu da mi urade.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Listerija u trudnoci
29.6.2020 22:40:42   
smeško
Ja sam tamanila sve vrste sireva u trudnocama. U prvoj i kozju surutku iz zdravstvenih razloga. Ne nameci sebi toliki stres. Mozes da proveris, ali polako. Nije to bas toliko cesto.


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Listerija u trudnoci
30.6.2020 5:54:41   
bikicaV
Maruska, ako ce ti biti lakse ti trazi i uradi. Mada nisi ti jela nista bas ne preradjeno.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Listerija u trudnoci
30.7.2020 20:02:37   
Mariel


IZVORNA PORUKA: bikicaV

Maruska, ako ce ti biti lakse ti trazi i uradi. Mada nisi ti jela nista bas ne preradjeno.




Pozdrav cure, vidim ovdje da nas ima vise koje panicarimo oko listerije.. “Friska” sam trudnica, i danas saznam za mladi kupus da se treba izbjegavati.. a ja ga jela prije dva dana.. kao i neku salamu.. Nije mi bilo na kraj pameti da je to toliko opasno.. dok sve nisam iščitala, i sad sam sva u panici.Bas su mi grozni ti strahovi.. Doktori ne testiraju vise na tu bakteriju ako se nema nekih simptoma? 

(odgovor članu bikicaV)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Listerija u trudnoci
30.7.2020 23:08:08   
physio70
Marial, nemas tegobe pa ni razlog da razmisljas o listeriji.

(odgovor članu Mariel)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Listerija u trudnoci
31.7.2020 0:30:46   
Mirko Svirko
Mariel,  moj ti je savet da uzivas u trudnoci  i da ne citas previse.

Ja sam se tako istripovala da imam preklamsiju,citajuci...
Ja sam jela normlano sve u trudnoci. Posle porodjaja kada sam dojila tada sam korigovala ishranu.

(odgovor članu Mariel)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Listerija u trudnoci
31.7.2020 6:38:26   
Mariel
Hvala vam cure na odgovoru. Pa recimo od jučer ujutro me nekako boli želudac i nemam uopće apetit, ja sam pomislila da su mi to počele mučnine. I imala sam temp 37.Kad kasnije pročitam, nemojte svježi kupus, salamu, sir... a sve sam to jela ... Kupus je domaći bio a sir (onaj svježi- ne piše da li je pasteriziranom ili ne) i salama  iz dućana...Bas sam u panici

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Listerija u trudnoci
31.7.2020 10:23:26   
physio70
To ti je normalna temperatura. Molim te ne panici.

(odgovor članu Mariel)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Listerija u trudnoci
31.7.2020 12:37:00   
Mariel
Physio, hvala na podršci.. znam da panicarim.. moram prestati citati.. jesi li ti imala kakvih iskustava, ili strahova? 

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Listerija u trudnoci
31.7.2020 12:39:57   
Mirko Svirko
Nemoj da citas. I nemoj da panicis. Uzivaj u trudnoci. Ono sto osecas ti,oseca i beba. Pevaj, smej se i uzivaj.

(odgovor članu Mariel)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Listerija u trudnoci
31.7.2020 13:24:25   
Mariel
Mirko, znam da za bebu nije dobar stres ni strah, a pogotovo ne panika. Ma stvar je u tome da uopće nisam imala pojima da se npr.ne smije slanina ili salama.. a ja se taman najela i slanine i mladog kupusa, i sira .. i onda kada sam vidjela da je bas to potencijalno opasno, muka mi je bila..Da sam znala, ja bi to Sven Mali poprzila, Pa sta je sigurno je sigurno. Da li mozda znate da li je skyr i svježi sir (iz trgovine) pasteriziran? Ne piše na ambalaži, dok na svježem mlijeku piše da je pasterizirano.Hvala drage!

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Listerija u trudnoci
31.7.2020 13:28:10   
lesli
Moj savet ti je da kupujes to gde eksplicitno pise da je od pasterizovanog mleka, da ne lupas glavu kad se vec bojis.
Ja sam jela samo te industrijske sireve (vecina je pasterizovana), nisam jela suhomesnato ako nije termicki obradjeno, nisam jela sushi koji obozavam, voce i povrce dobro oprano (sta moze da se oljusti, ljustila), jaja dobro termicki obradjena itd.
Bice to sve ok!

(odgovor članu Mariel)
Direktna veza do poruke: 63
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here