|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Separacija amniona-iskustva.
13.3.2018 14:10:54   
Saskica23
Postovani na ultrazvuku su mi uocili separaciju amniona ( ne znam da objasnim sta je, koliko sam u strahu zapamtila o se odvojio amnionski ovojak). Niko od lekara mi nista ne govori. Da li je neka od Vas prosla kroz ovo, kako se treba ponasati? I koliko je opasno po bebu?
Sve sto sam nasla na netu je prilicno obeshrabrujuce, pa bih da cujem ako je neko prosao ili prolazi kroz to. Unapred hvala...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Separacija amniona-iskustva.
13.3.2018 14:45:01   
vocicana
Saskice, to svakako nije normalno desavanje. Separacija i odvajanje bilo ghorioskih cupica , bilo kakva vrsta odlubljivanja, govori u prilok trudnoce visokog rizika, sa mirovanjem, da se sve iznese do kraja. Ja i nisam sada sigurna u tvoje pisanje, ali je preteci i spontani moguc, zato moras mirovatI.
Lekar je duzan da ti da objasnjenje, ti si ta cija je trudnoca u pitanju, kako nista ne govore?! Ne razumem to kretensko ponasanje. Ti ne moras da razumes, strucne termine, sve sto se radi i prica, ali si kao majka apsolutno jedina koja mora da zna kakva je trudnoca i kako treba da se ponasas.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Separacija amniona-iskustva.
13.3.2018 14:50:48   
Saskica23
Svesna sam da to nije normalno stanje. Primljena sam u bolnicu na patologiju trudnoce zbog povracanja u 12oj nedelji i tada mi je receno to, nakon 4 dana prilikom otpusta me je pregledao drugi doktor i on je rekao da nema separacije. Ja naravno nisam mogla da mirujem i otisla sam po trece misljenje, sada sam 15ta nedelja, nema krvarenja, niti bilo kakvih simtoma niti je krvarenja ikad bilo. Sinoc mi je treci doktor rekao da separacije ima. I da on ne moze nista a meni se savetovao mirovanje. Nervira me sto mi ne govori konkretno kako do toga dolazi i da li je to nesto prolazno ili ne. Mirovacu. Evo vec mirujem mada ne mogu ni da se pohvalim da sam i pre bila nesto aktivna. Proset_am 2x dnevno po pola h. I to je sve. Preplasena sam. I ne znam da se izborim sa strahom.

< Poruku je uredio Saskica23 -- 13.3.2018 14:52:48 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Separacija amniona-iskustva.
13.3.2018 14:56:58   
vocicana
Kkao i zasto dolazi do toga, lekar ne moze da ti kaze, moras da lezis i da sacuvas trudnocu. Stanje nije prolazno, msm da ako budes i maximalno vodila racuna, amnion nece moci da se zalepi ponovo, nego ces postovanjem mirovanja da odrzis trudnocu, da se beba sto kasnije rodi. Mozda si jednostavno takva.
Zamolicu te samo da ne mlatis po internetu i citas o tome, jer ce te mozak zaboleti, nista ne moze da se uradi a tebi panike i straha u jos vecoj kolicini ne treba, s toga, lezi tu gde jesi i bavi se lepim stvarima.
Da li je to prva beba?
Molim te da odes i u temu trudnice, tamo ces se sjajno opustiti sa devojkama, koje su svasta prolazile, sada isto tako, bice ti lakse da malo misli odvuces u drugu stranu, ne sekiraj se previse.
Sve je to sada Bozija volja, ti ucini onolikokoliko se od tebe ocekuje. Dakle miruj!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Separacija amniona-iskustva.
13.3.2018 15:02:44   
Saskica23
Jestw prva trudnoca, imam 26 godina. Bas smo se obradovali bebici. A sada sam bas klonula duhom i upala u neko stanje...da ne kazem da sam upala u depresiju. Bas se brinem a ono sto me najvise nervira je sto doktori to ne shvataju za ozbiljno. Vise bih volela da mi se iakreno kaze pa da se pripremim pa sta bude...hvala ti na savetu. Svraticu i tamo. A do tada se nadam da ce mi se neko javiti sa pozitivnim iskustvom

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Separacija amniona-iskustva.
13.3.2018 15:11:53   
vocicana
Sve ce biti u redu, mirovaces do kraja, pa kako Bog kaze.
Nista nije na kraju, vazno je da beba lepo napreduje, da se ti dobro osecas, da nema krvarenja, a mi te ovde cuvamo, samo ti nama pisi i razonodi se, znam kako je strasno kada se natrenutak srecni osecaj ugasi zbog crvica sumnje. Nista to ne znaci, glavu gore i mazi stomacic.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Separacija amniona-iskustva.
13.3.2018 15:13:39   
Saskica23
Hvala. Nadam se sa ce me malo obasjati pozitiva. I radujem se druzenju.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Separacija amniona-iskustva.
13.3.2018 15:22:14   
Maraj
Saskice ja samo da te user posted image
Ja stvarno ne znam nista o tome. Javice se verovatno neko ko zna ili je prosao to. Ako moras mirovati, miruj
Bolje i kuci da mirujes nego da te hospitalizuju na par meseci. Mada i ako to bude opcija, nista strasno. Sve za nase user posted image user posted image

(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Separacija amniona-iskustva.
13.3.2018 15:23:16   
Maslacak15
Saskice cekaj malo. ti si tek 15. nedelja??? Koliko ja vidim to u tom stadijumu jos uvek spadaa u normalan nalaz. Amnion i horion i jesu rastavljeni na pocetku trudnoce i spajaju se izmedju 14 i 16. nedelje.
Studije na tu temu krecu da je prisutna anomalija posle punh 17. nedelja trudnoce. Kako bi bilo da prosetas do neke klinike, na primer fronta ili visegradske i zamolis ih jos jednom da se pozabave sa tobom.
Kako god bilo, treba da se cuvas ali nije obavezno strasna dijagnoza. Nesto je uvecan rizik od prevremenog porodjaja ali su izgledi da sve bude ok sasvim pristojni. Tako da probaj da ne shvatas tragicno iako razumem da te brine. I dobrodosla na forum!!

(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Separacija amniona-iskustva.
13.3.2018 15:25:57   
vocicana
Maslacak, nisam znala daa li situ. Hvala ti sto si se javila, da Saskici bude lakse..
Ljubim vas sve debeliceuser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Separacija amniona-iskustva.
13.3.2018 15:40:59   
Saskica23
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Saskice cekaj malo. ti si tek 15. nedelja??? Koliko ja vidim to u tom stadijumu jos uvek spadaa u normalan nalaz. Amnion i horion i jesu rastavljeni na pocetku trudnoce i spajaju se izmedju 14 i 16. nedelje.
Studije na tu temu krecu da je prisutna anomalija posle punh 17. nedelja trudnoce. Kako bi bilo da proset_as do neke klinike, na primer fronta ili visegradske i zamolis ih jos jednom da se pozabave sa tobom.
Kako god bilo, treba da se cuvas ali nije obavezno strasna dijagnoza. Nesto je uvecan rizik od prevremenog porodjaja ali su izgledi da sve bude ok sasvim pristojni. Tako da probaj da ne shvatas tragicno iako razumem da te brine. I dobrodosla na forum!!

Hvala sto si se javila. Zapravo sam 14ta i 4 dana. Ja sam iz Nisa. Bila sam hospitalizovala iz drugog razloga a separaciju nisu za ozbiljno shvatili. Juce sam isla po trece misljenje kod doktora koji radi u nasem Niskom porodilistu i on je rekao da mirujem i da se nadam da ce biti dobro. Ne znam gde da vise odem i gde da pitam. Moja doktorka u domu zdravlja nije videla. Na prijem u bolnicu su videli pa na otpustu iz bolnice doktoe je rekao da nema i sad ovaj da ima. Svasta mi se mesa po glavi. I bas se lose. Osecam. Ja sam pokusala da guglam ali nisam nasla nista sem zena koje su pobacile :(. Pretrnula sam.
Maraj hvala. Veruj da sam oset_ila zagrljaj. Jako mi znaci.


< Poruku je uredio Saskica23 -- 13.3.2018 15:42:54 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Separacija amniona-iskustva.
13.3.2018 16:03:19   
Maslacak15
Ima znaci jos vremena da se spojeuser posted image . Nista sacekaj jos par nedelja cuvaj se pa idi da proveris. Nisi dobro gledala, moguce je izneti zdravu trudnocu i sa razdvojenim membranama ali sigurno je riskantnije. Ja se ipak nadam da je lazna uzbuna. Kao sto rekoh, rano je i zato je verovatno i doktor u porodilistu bio opusten: ocekuje da ce sve doci na svoje.....

(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Separacija amniona-iskustva.
13.3.2018 16:06:40   
Saskica23
Nemam jos puno vremena...nadam se da ce se za nedelju dana nesto promeniti. Bas sam tuzna. Icicu na ultrazvuk onda za 3 nedelje pa da vidim...mada nesto nisam ohrabrena...evo vec sam u 15oj nedelji a nista se ne desava...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Separacija amniona-iskustva.
13.3.2018 17:46:03   
IvanaSK RR
Saskice, zelim ti da sve bude super na sledećem ultrazvuku. Ljubim te i misli pozitivno.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Separacija amniona-iskustva.
16.3.2018 14:59:24   
mama Jo
Jedan veliki user posted image u znak podrske!!
Javi se, saljemo ti pozitivnu energiju!!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Separacija amniona-iskustva.
16.3.2018 15:02:27   
Saskica23
Hvala Vam dame. Nazalost do narednoh ultrazvuka koji je za 3 nedelje necu imati sta da Vam kazem. Lezim. Strogo mirujem pa ata bude :).

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Separacija amniona-iskustva.
2.4.2018 18:22:29   
Saskica23
Ja da se javim mozda ce nekom znaciti moje iskustvo. Dolazim sa ultrazvuka, kaze doktor da sepataciju vise ne vidi. Verovatno je u pwriodu kada se vraca moje mirovanje pomoglo i vratilo se na mesto. Beba ima 213 grama. Ne damo se. Inace i dalje mirovanje do kraja ali mi je bar lakse :).

(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Separacija amniona-iskustva.
2.4.2018 18:57:45   
madre
Saskice, stvarno mi je mnooogo drago! user posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Separacija amniona-iskustva.
2.4.2018 19:07:54   
mama Jo
Sjajne vesti! Uzivaj, cuvaj se svakako, ali verujem da je mnogo lakse 😍

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Separacija amniona-iskustva.
2.4.2018 19:12:26   
vonavoj
Saskice.bas mi je drago!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Separacija amniona-iskustva.
2.4.2018 19:26:01   
Saskica23
Hvala Vam puno na podrsci. Svakako cu mirovati i ppstovati to ali mi je psihicki lakse i nadam se da do kraja nece biti trzavica ovakvih. Ljubim vas sve.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Separacija amniona-iskustva.
2.4.2018 19:28:59   
veselicaa
Samo odmaraj i pridruzi nam se u pisanju na forumu user posted image

(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Separacija amniona-iskustva.
3.4.2018 0:40:26   
choopa choops
user posted image user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Separacija amniona-iskustva.
15.4.2018 19:36:30   
Saskica23
Dame mislim na Vas cesto. Bila sam na jos jedan uz. Sada je vidjen hematom :(. Ne da se meni da uzivam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Separacija amniona-iskustva.
15.4.2018 21:50:34   
lesli
Saskice, skroz te razumem jer je i kod mene vrlo dramaticno od pocetka. Ja sam 17. nedelja i samo brojim dane do trenutka kad cemo uci u bezbednu zonu...
Predji u temu za chat pa cituckaj tamo sta se desava - ume bas da bude zivo i pisi sta ima kod tebe, da malo skrenes misli.

< Poruku je uredio lesli -- 15.4.2018 21:51:08 >

(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here