|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
6.3.2018 11:03:17   
Sanjica26 RR
Nisi zaostala nego ti se cini da je bespotrebno.
Ja nisam imala stelizator, ali sad mi je zao. Vise mi je u tom trenutky bila potrebnija elektricna pumpica koju sam maksimalno iskoristila i drugima sam davala. Pult smo za prvo dete koristili. Za drugo nismo.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
6.3.2018 11:05:19   
Ana RR
ME, baš sam ti ja gospođa user posted image ali uvek gledam da sebi olakšam i ono što radim učinim prijatnijim. Barem toliko mogu, jbg. Kad već nemam kućnu pomoćnicu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
6.3.2018 11:07:17   
Anck Su Nmaun
Pult mi je bio spas da se ne saginjem al bio je u sklopu krevetica.
Sterilizator ne bih kupovala jer.mi je veliki izdatak za nesto sto nije tolko neophodno a meni je to kuvanje u serpi smesno . Sipas vodu i ubacis nema nekog cimanja posebno. Al dobro svi mi imamo nesto svoje.
Pumpica, dovoljna mi je bila ona mehanicka. Inace nisam se puno na nju ni oslanjala.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 6.3.2018 11:08:16 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
6.3.2018 11:09:45   
Mala Elena
user posted image
Pult bi mi koristio samo nakon kupanja da ga stavim na ves masinu da brisem bebu nakon kupanja.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
6.3.2018 11:10:07   
Ana RR
Anck, kako veliki izdatak? Ako se dobro sećam, sterilizator za mikrotalasnu smo platili 2 ili 2,5 hiljade. Ili smo ga dobili uz pumpicu a individualna cena je bila toliko, ne mogu da se set_im. Ja sam takva da bih za iskuvavanje u šerpi kupila novu šerpu pa mi je onda svakako bolje i jednostavnije da kupim sterilizator user posted image

Da, i mi smo imali taj prenosivi pult, stajao mi je na komodi. Inače, kada smo kupovali komodu tražili smo da izvade kadicu iz nje (meni je to neverovatna glupost) pa su nam na dno tog dela gde je bila kadica stavili dasku tako da sam dobila veliki deo za odlaganje stvari.

< Poruku je uredio Ana RR -- 6.3.2018 11:12:18 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
6.3.2018 11:15:04   
Anck Su Nmaun
Pa opet i tih 2.500 za nesto sto je po meni bacanje para. Mada se nesto secam da je to bilo vise al nema veze.
A drugo moja deca ni varalice nisu koristili. Flasicu za vodu nisu koristili do 3-4 mes. Al eto sve i da jesu sipas vodu i sirce u serpu i kuvas user posted image il mikrotalasnu.

Pogotovo kad je prva beba treba najvise pa eto i ta usteda od 2500 znaci nekome.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
6.3.2018 11:20:25   
Ana RR
Znaš kako, pored svega što smo morali da kupimo (jer nismo imali da pozajmimo ni majicu od nekoga a kamoli nešto krupnije) te 2,5 hiljade su bile još i super. Nije bio skuplji sterilizator za mikrotalasnu, sigurna sam u to. Ja nisam dojila pa smo flašice koristili od samog starta, taman mi je u sterilizator stajalo 6 flašica plus sve ostalo. I sve mi je na jednom mestu. Naravno, svako ima svoje, što se mene tiče i da je tri piuta skuplji opet bih ga kupila.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
6.3.2018 11:25:57   
Anck Su Nmaun
Nismo.ni mi nista dobili za prvo dete al da sam mislila da mi je to potrebno kupila bih. Jednostavno smatrala sam i onda a i sad da je to nepotrebno bacanje para.
Naravno svako ima neko svoje iskustvo i o tome ne vredi raspravljati. user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
6.3.2018 11:28:37   
madre
pa ono sto je vama potrebno meni nije ili ono sto meni jeste vama nije, tako da mozda nije pravi naziv teme al ajde... sto se tice sterilizatora, pitaju mnoge trudnice da li da ga kupe! to nikako! ako se neko odluci za sterilizator to treba da bude samo i jedino u slucaju da je siguran da je dojenje neuspelo, propalo! tada se razmislja o sterilizatoru, cak i o obicnim flasicama. pult za presvlacenje sam kupila, ali ga nisam koristila, nemam pojma zasto, ali lakse i brze mi bilo na krevetuuser posted image grejac za flasice isto kao i sterilizator... neko ne moze bez njega, neko kaze da je cista glupost. mi ga nismo koristili!

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
6.3.2018 11:31:40   
Ana RR
Naravno, Madre. Svako ima svoj sistem koji za njega besprekorno funkcioniše. Neko ne može bez ogradice a mi je nismo uopšte kupovali, itd, itd.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
6.3.2018 11:32:20   
Anck Su Nmaun
Ja sam se jednostavno vodila time zasto kupiti (bacati pare) neku stvar a vec imam u kuci nesto slicno sto mogu iskoristiti. Kao npr. grejac za flasice user posted image
Al opet kazem moooozda je nekom super stvar meni besmisleno.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
6.3.2018 11:33:51   
Anck Su Nmaun
Jooj ogradicaaa
Za prvo dete mi je bilaa spaaas spasss a za ovo dvoje... nisu ni ulazili u nju , svega par puta user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
6.3.2018 11:34:54   
Mala Elena
Tako je, svako kupuje sta misli da mu je potrebno, samo se neke stvari vrlo kratko ili retko koriste. A sto se tice sterilizatora, dobro je ko prlja flasice ad mlekom.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
6.3.2018 11:36:57   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Jooj ogradicaaa
Za prvo dete mi je bilaa spaaas spasss a za ovo dvoje... nisu ni ulazili u nju , svega par puta user posted image



Ogradicu nemam, provodili su vreme u krevecu uz vrtesku dok nesto obavim. Nije bilo neophodno...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
6.3.2018 12:36:24   
jess021
Po meni je sterilizator extra stvar, koristili smo ga bas dugo. Samo cusnes u mikrotalasnu, ukljucis i zaboravis:)
A ogradica je nama bila promasaj, eno je nova skroz, nijedna nije htela

< Poruku je uredio jess021 -- 6.3.2018 12:37:25 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
6.3.2018 12:42:07   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: jess021

Po meni je sterilizator extra stvar, koristili smo ga bas dugo. Samo cusnes u mikrotalasnu, ukljucis i zaboravis:)



To i ja kažem user posted image meni čak nije padalo na pamet da mogu da sterilizujem u šerpi, stvarno nisam želela to da radim.

Moje dete bi bojkotovalo ogradicu, sigurna sam user posted image čak i tada je tražio prostor za svoje vratolomije user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
6.3.2018 12:45:22   
mama Jo
Mi ogradicu nismi ni kupili, stavili smo je kod prijatelja jednom kao da probami i ona se prepala 🤣🤣

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
6.3.2018 12:50:54   
Dora89
Ogradica 🔝🔝🔝
Za dete koje se još ne kreće da se lepo zabavi (sa 6-8 meseci, dok ne ukapira da postoji život izvan ogradice), a za dete koje se kreće da budete sigurni dok ste u wc-u.
S druge strane, dubak više pedijatri ne preporučuju, ali kako ko hoće.
Što se kolica tiče, 2 u 1 nam je sasvim bilo dovoljno. Naravno, ko je imao 3 u 1, sva tri dela je koristio, ali nama je ova varijanta bila sasvim ok.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
6.3.2018 12:56:17   
Ana RR
Dora, moj je sa 7 meseci stajao, sa 8 uveliko puzao, nama bi ogradica samo smetala hihihi. Ali može da bude super stvar. Dok sam u Kanadi čuvala jednog bebca ogradica mi je baš značila.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
15.3.2018 14:35:59   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Kada sam krenula da opremam sobicu, tj kutak za bebca pre rodjenja na sajtu Aksa nasal sam stvarno praktican spisak, gde sam onako lepo mogla da organizujem sta cu I kako.
Medjutim, ono u cemu sam pogresila, msm nije to neka greska, ali sam kupila I par potpuno nepotrebnih I glupih stvari, nikada ih nismo koristili.
Termometar...niti za vodu, niti za temperature u obi. Stalena flasica za mleko, of firme Browns, nije hteo ni da proba I muz je doneo Avent flasicu iz Holandije, potpuna glupost, NUK je uvek prihvatao to je I ostalo.
Pisite mame I sadasnje I buduce. Kakva su vasa iskustva I sta nikako ne biste ponovile.



_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
15.3.2018 14:37:10   
vocicana
Zahvaljujem Iv. Nisam znala da postoji tema.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
15.3.2018 19:43:55   
Anck Su Nmaun
E ja sam isto skinula negde spisak ali sam dosta stvari precrtala tamo su bas svasta nacickali. Mislim da sam odatle ne secam se. I mnogo mi je pomogao spisak iskreno, mozda bih nesto i zaboravila.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
26.3.2018 13:28:38   
Rosita
Madre, evo nesto da napisem. Ako se setim uopšte. Krevetac imali, dušek pozajmili- taman smo hteli da kupimo, ali prijatelji nam dadose malo koriscen. Jednu komplet posteljinu sam kupila, odelce, bodi i kapicu za izlazak. Imam oko 20 tetra p, mislim da bi trebalo jos. Par peskira, od D razni delovi garderobe imaju. U ikei podlogu za presvlacenje na naduvavanje i neke posudice sto se kace na krevetac, prakticne za gazice, higijenu, da je na dohvat ruke. Od D imam dunjicu i cebence. Kadicu imam, kupila vecu vanglu i bokal, kupko, nepromocivi carsav za dusek plus jedan podmetac. Torbu imam od D ali treba zameniti rajsfeslus. Autosediste pozajmili. Kolica dobili, stariji model, nije mm jos oprao, uzeo je to na sebe. Ako ne budu ok, pozajmnica opet, 2-3 mi se nudilo. Sitne stvari- cetka za kosu, gel kupka, sapun, pelenska krema babylove sve, pelene, gazice, oktanisept, pantenol, fizioloski ampule... Termometar za vodu nisam. Iskuvala pumpicu. Promenila je boju, ali valjda ne smeta. Jednu flasicu i jednu cuclu sto ne planiram da koristim, ali ajde, da se nadje, ko zna. Mislim da je to to.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
26.3.2018 13:40:30   
Misha i Ljisha
Ja sam imala sve od D, u smislu sedista, kolica, krevetac, kadica, posteljina (izes ga spavace na zutoj i ljubicastoj posteljini ehee), imam isto 20 tetra, valjda ce biti dovoljno od D jos, kupila sam dva peskira i ima od D peskire, podlogu za presvlacenje imam, imam cebe imam pokrivac jos jedan, kupko sam kupila novi, isto na krevecu imam okaceno svasta da je na dohvat ruke od higijene, kupila sam mu novu cetku za kosu i cesalj, mislim da cu ipak uzeti i novu grickalicu za nokte, neka svako ima svoju, Torbu imam isto od D, funkcionalna j. Kupila pelene br 2, kupila sebamed sapun, kupila isto bebisol ampulice, kremu i td. U principu isto sto i Rosita da ne kazem identicne stvar user posted image

Uzela sam dve cucle, jednu zvecku, i dobicu flasice(stize mi paket iz Irske). Pumpicu imam nisam je jos iskuvala. Ni nemam pojma u kakvom je stanju ni otvorila je nisam. Sve se nadam nece mi trebati.
Kupila podmetace, povidon jod, 3%hidrogen, bebitol ampulice (vitamin D), nisam jos nista uzela za svoju ranu i za grceve. Moram jos da kupim noska od D se bas raspao, i bacila sam ga jos prosle godine.

Kupila sam bebece one stapice za usi. Volim ipak te da koristim za bebe. I moram kupiti cetkicu za gihijenu bebinih usta. Onaj silikonski naprstak

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
26.3.2018 13:50:01   
Rosita
Nisam ni znala za taj naprstak. D sam cistila gazicom plus voda i soda. I ja omam hidrogen i povidon jod. Vitamin D jos nisam. Rece patronazna da sad ode vitamin D plus K vitamin.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here