|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 82 [83] 84   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnički meni
9.6.2018 15:09:20   
milicicak
D: neko pecivo u pekari, preselo mi
U: 3 zaze
R: supa, lovacke snicle, przeni krompirici, kupus salata i lucene paprike
U: sladoled i mramorni kolac
V: idemo na rodjendan, sve cu da probam
Da rezimiram, danas sam user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2051
   RE: Trudnički meni
9.6.2018 15:44:08   
Maraj
D przenice zdenka i jogurt
U sladoled
R cevapi sopska salata
To je to za sad...kasnije cu nesto cokoladno user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2052
   RE: Trudnički meni
9.6.2018 16:52:15   
lesli
D: zitarice, bademi, jogurt i borovnice
U: opet preskocih
R: boranija od juce, sopska salata, pola kriske integralnog hleba. Breskva.

Maraj koji zdenka sir kupujes? Da li pise da je od pasterizovanog mleka? Ja zdenku izbegavam jer bar na onoj imlekovoj ne pise eksplicitno da je od pasterizovanog mleka...

Milicicak 3 zaze? Inace ti rece da pises ovde samo kad zdravo jedes user posted image

< Poruku je uredio lesli -- 9.6.2018 16:55:14 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2053
   RE: Trudnički meni
9.6.2018 17:01:12   
Maraj
Lesli pojima nemam sta pise. Jedem onu President

A cek te zaze...sad mi pade na pamet , jel to ona cokoladica starkova?
Prvo kad sam procitala mislila sam da je greska u kucanju, nisam znala sta ne zaza

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2054
   RE: Trudnički meni
9.6.2018 18:59:53   
lesli
Pa meni je zaza asocijacija ja cokoladicu, ne znam da li je mislila na nesto drugo :)

Ja bas gledam da je od pasterizovanog mleka. Ako nije onda izbegavam da jedem...
A jaja? Da li jedete sa rovitim zumancem? I to kao izbegavam zbog salmonele, a bas mi nedostaju user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2055
   RE: Trudnički meni
20.6.2018 15:19:04   
lesli
D: Zitarice, jogurt, borovnice
R: paradajz corba, telece snicle u tiganju sa malo ulja, blitva, salata

Za uzinu cu da napravim kompot od bresaka, a za veceru verovatno proprzena zelena paprika sa jajima.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2056
   RE: Trudnički meni
20.6.2018 15:36:04   
milicicak
Nisam videla da ste me pitale za zazu, jeste to su one Starkove cokoladice. Mm ih obozava pa sam uzela 500g u rinfuzu user posted image
D: ruska salata, paradajz, hleb
U: breskve
R: corba sa prosom, tikvice sa belim mesom i cvekla
V: sopska salata
Ja mlecne prodavnice jedem iskljucovo kupljene u prodavnici, oduvek, ne vezano za trudnocu. S tim sto nisam merodavna za sireve, meni je samo Somborska feta ok. A sad ipak izbegavam rovita jaja

< Poruku je uredio milicicak -- 20.6.2018 15:38:24 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2057
   RE: Trudnički meni
20.6.2018 15:54:02   
lesli
Mili samo somborska feta? Covece, ja bih na siru mogla da zivim! user posted image
I volim bukvalno sve, samo sto sada ne jedem one budjave, brie i sl. Mislim da jos ne probah sir koji mi se nije dopao. Jedino sto ne bih probala NIKAD je neki tradicionalni sa Sardinije, kazu marcu ili tako nesto se zove.
Mada je njega EU zvanicno zabranila, tako da se jos proizvodi ali iskljucivo ilegalno. Bio je prilog na Galileu o tome...

A jaja, iako mi nedostaju i uzimamo domaca, proverena, mislim da cu se stepiti jos ova 2-3 meseca kad sam do sada. Narocito nakon one panike od pre neki dan.

< Poruku je uredio lesli -- 20.6.2018 15:55:39 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2058
   RE: Trudnički meni
20.6.2018 19:37:21   
Ana RR
Jao kako sam volela ovu temu user posted image nađoh i svoje postove, svaki dan smo nas par pisale. Sjajno user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2059
   RE: Trudnički meni
20.6.2018 19:51:43   
milicicak
Lesli, ja necu da probam sireve za koje svi kazu da su super. Ali ja sam stvarno mnogo, mnogo, zaj.... za sireve i mlecne proizvode, jednostavno ih ne volim... Mm mi zna ukus pa uglavnom kaze kad nesto mogu eventualno da probam mrvicu. Secam se kad sam jednom probala neki francuski plavi sir da sam u sekundi pozelenela, mm mi do tada nije verovao koliko je meni gadan sir. Tako da je Somborska feta za mene zakon. Da ne pominjem da mi se i onaj mladi Sabacki sir koji je kao guma svidja user posted image
Al mi se sad u trudnoci prisvidjao neki Pirotski ovciji, stvarno je trudnoca drugo stanje user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2060
   RE: Trudnički meni
20.6.2018 20:07:29   
Ana RR
Uh Milicicak, taj pirotski ovčiji je njami user posted image meni drug donosi baš iz Pirota user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2061
   RE: Trudnički meni
20.6.2018 20:29:31   
Maraj
Mili pa to je poprilicno jak sir user posted image taj pirotski...
Ja jedem sve. Pa i taj sa plavom plesni. U makaronama. A sto ti kazes, samo fabricki upakovane jedem. Ne kupujem na meru(
/na pijaci...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2062
   RE: Trudnički meni
20.6.2018 21:33:56   
milicicak
Maraj, lepo ja kazem trudnoca je drugo stanje user posted image
Ana, mm je donosio bas iz Pirota a onda je nasao isti u mlecnom carstvu u Bg, samo je 25% skuplji
Danas nema vecere, bila sam na kafi sa kolegnicom pa sam pojela sufle sa sladoledom

< Poruku je uredio milicicak -- 20.6.2018 21:35:45 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2063
   RE: Trudnički meni
20.6.2018 22:15:25   
Ana RR
Da, skuplji su ovde. Uh njam, sad ću pola večeri da razmišljam o siru user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2064
   RE: Trudnički meni
21.6.2018 8:56:18   
Maraj
Ja sam sinoc bas bila ljuta na sebe. Nisam bila gladna. L sa dedom napolju. Mm gleda utakmkcu. Ja ne znam sta cu i izmisljam sta bi jela. I ladno sam napravila sendvic i pojela za veceru. A uopste nisam bila gladna. Posle sam toliko bila ljuta na sebe. I beba mi pritiska zeludac pa jos kad ubacim sita nesto u usta, samo mi bude gore user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2065
   RE: Trudnički meni
26.6.2018 10:31:31   
mirana1
Ja gledam uvece sto manje da jedem, bas mi smeta. Doruckujem obavezno, lebenica mi bas prija.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2066
   RE: Trudnički meni
26.6.2018 17:35:47   
Maraj
E meni uvece prijaju kokice
Mada u poslednje vreme najcesce ne veceravam. Ne budem gladna

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 2067
   RE: Trudnički meni
2.7.2018 23:15:49   
lesli
D: zitarice sa vocem
R: piletina i povrce
U: kompot
U: kikiriki
V: topli sendvic sa lososom i sirom

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2068
   RE: Trudnički meni
18.8.2019 13:27:34   
Vannjaa
Drage mame, pratila sam ovu temu iz prikrajka, a sad sam se konačno i učlanila mada vidim da se ne piše tako učestalo kao ranije.Ja sam 29 nedelja i ponestaju mi ideje za obroke,posebno za doručak i večeru. Nije baš da se preterano zdravo hranim, ali trudim se da jedem što više voća i sveže salate, dok je još ima. Dajte neke nove predloge :)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2069
   RE: Trudnički meni
18.8.2019 21:24:28   
Duškić

IZVORNA PORUKA: Vannjaa

Drage mame, pratila sam ovu temu iz prikrajka, a sad sam se konačno i učlanila mada vidim da se ne piše tako učestalo kao ranije.Ja sam 29 nedelja i ponestaju mi ideje za obroke,posebno za doručak i večeru. Nije baš da se preterano zdravo hranim, ali trudim se da jedem što više voća i sveže salate, dok je još ima. Dajte neke nove predloge :)




Puno ima predloga ovde.
Sezonskog voca klopaj sto više.

(odgovor članu Vannjaa)
Direktna veza do poruke: 2070
   RE: Trudnički meni
23.11.2019 1:32:27   
MamaNecaVo
Drage zene,da li je neka bila kod nutricioniste?
Merkam Anu.Moja sestra je bila kod nje,dobila je jelovnik,potom drugarica,pa kuma..Imam osecaj spram njihovog iskustva i uvida u jelovnike da svima daje isto i da se isto vrti.
Vredi li otici kod nutricioniste i ako imate neku preporuku,jer ne bih bacala novac za odlazak kod Ane samo zato sto svi poznati idu pa je mozda i izvikana.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 2071
   RE: Trudnički meni
23.11.2019 13:24:43   
nata11
NA ja se kajem sto nisam isla. Da sam otisla na vreme mozda bih sprecila pritisak i sve sto me zadesilo.


Pa verovatno je za svaku trudnicu slicno, osim ako nema neki konkretan problem. 

_____________________________





(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 2072
   RE: Trudnički meni
24.11.2019 19:02:13   
MamaNecaVo
Znaci otici.
Moracu,ne vredi.

Elem,mene je zbunilo to sto svima daje isti program,pa vrti par jelovnika a ipak 100e ije malo za nesto sto mozes zeti od drugarice.
Nas nekoliko je tako razmenilo jelovnike i kombinujemo.
Ali opet,moram otici ako ne kod njega,kod nekog manje izvikanog.
U prvoj trudnoci nisam vodila racuna oko ishrane jer sam stalno povracala,sada mi se preterano jede slatko,moram tome stati na put.
Ne zbog kilaze,vec ipak nije zdravo pre svega a unosim prazne kalorije..

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2073
   RE: Trudnički meni
1.2.2021 14:33:44   
Deika
Pozdrav, da li znate da li je u trudnoci opasno jesti ekstrakt bosiljka i peršuna? Stavila sam u salatu sirće koje ima ekstrat bosiljka i peršuna, pa sam negde čitala da to ne bi smelo da se konzumira zbog kontrakcija. 


(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 2074
   RE: Trudnički meni
1.2.2021 16:39:35   
lesli
To sto je u sircu za salatu je ok po meni.
Koriscenje persuna, bosiljka, origana i sl. biljaka je ok dok je to na nivou zacina.
Ne bi valjalo da popijes supenu kasiku ulja bosiljka svaki dan ili da pijes caj od persuna koji se koristi za lecenje urinarnih infekcija. Ovako mislim da je ok. Ako nisi sigurna, jednostavno ga izbegavaj na dalje i to je to.

(odgovor članu Deika)
Direktna veza do poruke: 2075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  80 81 82 [83] 84   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 82 [83] 84   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here