|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako se skida AFA? :)
2.12.2009 13:53:07   
Anoniman
Krenula je priča o ovome u temi IKEA i u temi Ukinute vize... ja se malo raspitah pa evo ovako:
- kupovina mora biti u vrednosti preko 200eur (nisam 100% sigurna da je to vrednosna granica, ali tako mi kažu)
- Na kasi tražite račun sa AFA-om
- Kada izlazite iz zemlje, predate te račune u kućici na granici, gde se inače kupuju matrice za autoput
- Pri sledećem ulasku u zemlju, svratite na isto mesto, i podignete svoje pare, mislim da to mora biti u naredna 3 meseca od kada ste predali.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako se skida AFA? :)
2.12.2009 14:22:15   
gina
Hvala Tasho user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako se skida AFA? :)
2.12.2009 14:25:34   
Anoniman
Ništa dušice user posted image

(odgovor članu gina)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako se skida AFA? :)
2.12.2009 14:27:39   
Lu
Šta znači AFA,jel to povrat porezauser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 2.12.2009 14:28:26 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako se skida AFA? :)
2.12.2009 14:29:49   
gina
Jeste Lu, isto što i naš PDV

< Poruku je uredio gina -- 2.12.2009 14:30:18 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako se skida AFA? :)
2.12.2009 14:32:21   
Lu
Aha,hvalauser posted image

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako se skida AFA? :)
24.7.2011 22:27:22   
majathegreat
Tash, bila si skoro u Đarmi? Jel znaš koliki je sad iznos preko kojeg ide povrat i koja procedura? A carina jel 20%? I preko kog iznosa? Jbg gomila pitanja. Htedoh da odem u Ikeu da pazarimo nameštaj za dečju sobu. Može i neko drugi naravno, ako zna da mi odgovori. Ja zivkam Tash jer znam da je putovala..

< Poruku je uredio majathegreat -- 24.7.2011 22:33:17 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako se skida AFA? :)
24.7.2011 22:39:12   
Anoniman
Išla sam, ali nisam skidala afu. Mislim da ide preko 200eur, i da je 20%. Ali to skineš sad, a pare dobjaš pri sledećem ulasku u Đarmu. 

(odgovor članu majathegreat)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako se skida AFA? :)
24.7.2011 22:42:17   
majathegreat
A i carina je valjda 20% preko 100 eur? Ili je to stara info? To mi dođe na isto kad skinem porez.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako se skida AFA? :)
24.7.2011 22:45:06   
Anoniman
Šta bre da cariniš? U Ikei ti sve spakuju u pljosnate kutije. Potrpaj to na dno prtljažnika, nabacaš kofere i kese od gore, i ćao. user posted image Ja zaista nisam nikoga čula da je nešto carinio.
Vi baš svašta mislite da kupite? Misliš da nećeš moći da kamufliraš?

(odgovor članu majathegreat)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako se skida AFA? :)
24.7.2011 22:55:44   
majathegreat
Znam kako ih pakuju, ali mislim da neću proći bez carine, ako kupim i one ormane sa plastičnim kutijama koje ne mogu da se rastave, nema šanse.. A hoću i krevet i stoličice, stočić, kojekakve te ormane itd...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako se skida AFA? :)
24.7.2011 23:01:01   
Anoniman
E, ja sam kupila taj orman sa plastičnim kutijama. Te plastične kutije ni ne pogledaju, znaju da je džaba. Sad filozofiram, ali moja mama je umela baš da dovozi pun prtljažnik stvari i nikad ništa. Krevet sa dušekom, hranilicu, stočić sa dve stoličice, ma svašta odjednom (to je samo za nas, a imala je još i svoje. Uglavnom naši ne dr*aju na granici. 

(odgovor članu majathegreat)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako se skida AFA? :)
24.7.2011 23:09:52   
majathegreat
E super. Ja se svakako neću praviti važna pred carinicima, pa da im odmah pokažem šta sam sve lepo kupila.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako se skida AFA? :)
24.7.2011 23:29:14   
Anoniman
user posted image
Zaista nikada nisam čula da je iko platio carinu.
srećno i javi kako je prošlo.
A sad idi u temu Ikea i postavi mi linkove šta ćeš da kupiš. user posted image

(odgovor članu majathegreat)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako se skida AFA? :)
9.1.2012 0:57:39   
Anoniman
A kako da ne prijaviš ako prikažeš račune za povraćaj poreza? Dakle kako ja shvatih, sve mu dođe na isto, ili ne prijaviš i ne platiš carinu ali ne dobiješ ni pdv nazad iliuzmeš pdv a platiš carinu?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako se skida AFA? :)
9.1.2012 8:52:30   
Anoniman
AFU skidaš na mađarskoj granici, a carinu plaćaš na našoj, pa na našoj prosto ne prijaviš. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako se skida AFA? :)
9.1.2012 10:03:17   
Anoniman
Mmm da. Jesam glupa! Hvala Tash! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here