|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
29.10.2019 22:27:54   
lesli
Pre 13 meseci sam se porodila. Dz na Novom Beogradu je u pitanju...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1926
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.10.2019 7:59:34   
nata11


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Zene treba mi informacija...nakon aspiracije medju ostalim preparatima pripisan mi je fraxiparin u 2 naredne nedelje sigurno a mozda i za kasnije, jos uvek ne znam. Molim vas recite mi da li taj fraxiparin 0,3 ml mogu da nabavim preko recepta od svog izabranog ginekologa u dz na racun drzave posto reda velicine je 220 din a ide 1/dan?



Naravno da moze. Izdaje tvoj DZ tj  ginekolog. Iako nemaju na stanju trebovace za tebe  

_____________________________





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1927
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.10.2019 8:25:04   
lesli


IZVORNA PORUKA: nata11



IZVORNA PORUKA: Anoniman

Zene treba mi informacija...nakon aspiracije medju ostalim preparatima pripisan mi je fraxiparin u 2 naredne nedelje sigurno a mozda i za kasnije, jos uvek ne znam. Molim vas recite mi da li taj fraxiparin 0,3 ml mogu da nabavim preko recepta od svog izabranog ginekologa u dz na racun drzave posto reda velicine je 220 din a ide 1/dan?



Naravno da moze. Izdaje tvoj DZ tj  ginekolog. Iako nemaju na stanju trebovace za tebe  



Nato, meni nisu hteli da daju u Beogradu. Tj. hteli su, ali nema nosenja injekcija kuci. Nego ili dolazim ja svaki dan da lrimam ili mi dolaIazi patronaza svaki dan da mi daje.  Ni jedno ni drugo mi nije odgovaralo, pa smo kupovali o nasem trosku... inace moja doktorka u dz je vrlo ok, sve sto je mogla da mi da na recept davala je i ovo je htela, ali jedini nacin je bio taj. Ocigledno neka direktiva odozgo sa kojom ona nema veze...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1928
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.10.2019 9:29:04   
nata11
To su gluposti. To je do glavne sestre, neko treba da se suprotstavi.


Postoji cak mogućnost da i preko dr opste prakse dobijate. I to sam proverila, ali je ginekolog bio blize pa sam kod njih uzimala. 

_____________________________





(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1929
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.10.2019 11:00:58   
lesli


IZVORNA PORUKA: nata11

To su gluposti. To je do glavne sestre, neko treba da se suprotstavi.


Postoji cak mogućnost da i preko dr opste prakse dobijate. I to sam proverila, ali je ginekolog bio blize pa sam kod njih uzimala. 



Ne znam. Zena je vrlo ok prema meni i uvek mi je izlazila u susret i u postupku i u trudnoci a i sada (iako se ne lecim kod nje); prepisivala je uvek bez problema sve lekove. Utrogestan cak i po 5 kutija, dok bi kada ona nije bila tu (godisnji, bolovanje...) zamena prepisivala samo 2 kutije. Za fraksiparin mi je tako rekla - da ne moze da mi izda recept i da ja podignem u apoteci nego ili dolazim ili mi dolaze kuci.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1930
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.10.2019 13:07:25   
Anoniman
Hvala vam zene...ja sam kupila par komada fraxipirina i kutiju utrogestana, posto me zadesio vikend...ali definitivno cu otici do svog gin u dz da mi prepise sve sto moze o trosku drzave jer nije mala stavka..moram prethodno samo videti sa svojim gin u klunici vto do kad tacno treba da primam. Na papiru gde je naznacena terapija posle aspiracije pise samo sta od lekova da uzimam ali ne i koliko dugo..u svakom slucaju hvala vam na odg

(odgovor članu lesli)
  Direktna veza do poruke: 1931
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.10.2019 16:19:07   
nata11
Ne podizes u apoteci nego na ginekologiji. Oni ih trebuju.
Ma verujem ti, zavisi od grada do grada. Eto neko sebi dao za pravo da ne izdaje jer ga mrzi pa potražuje i vodi dodatnu evidenciju. 



A dovoljna je bilo kakva otpusna lista kqo sada kod Anonimne od aspiracije. 

_____________________________





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1932
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.10.2019 16:20:37   
nata11


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Hvala vam zene...ja sam kupila par komada fraxipirina i kutiju utrogestana, posto me zadesio vikend...ali definitivno cu otici do svog gin u dz da mi prepise sve sto moze o trosku drzave jer nije mala stavka..moram prethodno samo videti sa svojim gin u klunici vto do kad tacno treba da primam. Na papiru gde je naznacena terapija posle aspiracije pise samo sta od lekova da uzimam ali ne i koliko dugo..u svakom slucaju hvala vam na odg



Meni je logicno da ces primati do kraja postuoka ili trudnoce. Ne znam jos nikog da je primao samo do Poz bete. Ali svakako pitacea dr. 
Srecno. 

_____________________________





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1933
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.10.2019 16:30:12   
jess021
Ja sam primala samo nekoliko nedelja od et. Nisam do kraja trudnoće 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1934
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.10.2019 16:48:06   
lesli


IZVORNA PORUKA: nata11

Ne podizes u apoteci nego na ginekologiji. Oni ih trebuju.
Ma verujem ti, zavisi od grada do grada. Eto neko sebi dao za pravo da ne izdaje jer ga mrzi pa potražuje i vodi dodatnu evidenciju. 



A dovoljna je bilo kakva otpusna lista kqo sada kod Anonimne od aspiracije. 



E pa to je moglo, ali jedino da primam kod njih. Znaci nije njima problem da nabave nego da ti daju da nosis kuci, to iz nekog meni nepoznatog razloga ne moze. Maraj je u istom dz i ona je isla tamo svaki dan da prima. Alternativa je bila posto sam morala da mirujem da mi patronaza dolazi kuci i daje svaki dan, sto ja nisam htela.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1935
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
1.11.2019 7:19:46   
blizanac2
Ja ga sada primam, ginekolog ti izda nalog za njega, i to max 15 komada, i ne daju da ga nosis kuci nego svaki dan ides u dz da ti oni daju, sto jako smara. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1936
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
10.11.2019 10:18:54   
Anoniman
Ima li neko iskustva da je krvario braonkasto posle9,10 dana od et a da je ipak ostao u ds? Utrogestan 3x200 mg ukljucen, beta nije jos radjena. Mirujem. Moze li se sta uraditi? 

(odgovor članu blizanac2)
  Direktna veza do poruke: 1937
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
10.11.2019 19:15:35   
nata11


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ima li neko iskustva da je krvario braonkasto posle9,10 dana od et a da je ipak ostao u ds? Utrogestan 3x200 mg ukljucen, beta nije jos radjena. Mirujem. Moze li se sta uraditi? 



Jesi se javila klinici? Ja bih vec uradila betu i ako je poz primala inekcije. 

_____________________________





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1938
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
10.11.2019 19:25:26   
Maslacak15
 u pravu je nata. uradi betu. vec bi trebalo da je pozitivna. inace moguce je,.mnogi su imali spoting ili laksa krvarenja. srecno!!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1939
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
11.11.2019 17:52:44   
Anoniman
Zene bila sam danas da vadim betu na kraju privatno, jer mi 10 dan padao ( kad su mi rekli da vadim) vikend a u pon tj. danas drzavni praznk pa sam naisla na zatvorena vrata. Cekala sam popodne da dodjem do rezultata..uglavnom 1440 je beta, pa sam odmah posle nazvala kliniku  kao da prijavim rez.i da pitam za savet od dokt. Javila se sestrica i kada sam prijavila da mi dva, tri dana povremeno curka braonkasto i da li treba da primam dodatne injekcije progesterona, kaze kao ne treba to je normalno. Da se javim samo ako jako bude curilo. Pri tome sam joj objasnila da nisam bila u mog.zbog praz.i vik.da se javim svojoj gin u dz. Sta mislite? Ja mislila da ponovim sutra poziv garant ne radi istu smenu i da odem mozda i do dz?

(odgovor članu Maslacak15)
  Direktna veza do poruke: 1940
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
11.11.2019 18:14:38   
nata11
Anonimna prvo cestitam 👍A sto se tice curenja i inekcija ne znam sta da ti kazem. Ja bih ipak otisla kod dr. Ne znam koja ti je ovo vto po redu. Ja sebi nikada necu oprostiti kada sam za 1 vto tako citala po netu, oni me savetovali pa to je normalno, a ja neiskusna i dan po dan meni se krvarenje pojaca i beta krene da opada. 
Mada je tvoja beta super. Ako se nastavi istim intezitetom mozda da pojacas samo U. 
Ali javice se vec jos neko sa vecim iskustvom. 



_____________________________





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1941
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
11.11.2019 18:44:47   
Anoniman
Prva mi je. 2 e su vracena pa je mozda zbog toga takav rezultat, nemam pojma zato sam i oprezna jako. Definitivno cu sutra nazvati ponovo kliniku, da budu konkretniji, insistiracu na savetu od dokt. Nije mi bilo jasno po zavrsenom et da li se tu svaki kontakt, savet i sl. sa klinikom zavrsava besplatno, i da za sve dr.pa i ovaj savet sto mi treba moram da platim. Ici cu i do svog gin.u dz, iako mi sestra prevrce ocima kad se ubacim bez zakazanog, cak i kada jw savet upitanju. Mirujem i mb.

(odgovor članu nata11)
  Direktna veza do poruke: 1942
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
12.11.2019 7:23:27   
nata11
Beta je savršena. A sestra moze da prevrce ocima koliko hoce kada si T i imas krvarenje imas prednost, moraju te primiti. Javi kako napredujes i da li ponavljas betu. 



_____________________________





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1943
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
12.11.2019 7:49:25   
jess021
Moj savet ti je da pozoves kliniku u kojoj si radila vto. Pretpostavljam da je privatna klinika u pitanju. Nakon et dužni su još da urade i taj prvi uz nakon pozitivne bete, a onda ces se već dogovoriti sa njima sta i kako dalje. Lakše ti je tako, nego da ideš u dz. Nazovi obavezno kliniku.


I da, čestitam!!! 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1944
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
13.11.2019 19:34:08   
Anoniman
Zene da vam javim sta sam uradila..danas (13 d od et)sam uradila 2-betu i usput sam svratila i do dz da se posavetujem. Gin.mi je otprilike isto rekla za curkanje da je to normalno ako je braonkasto za dane u odnosu na et. Inace malo se curkanje proredilo ali je i danas bilo tu, oskdno. Kad sam vec bila tu uzela sam nove doze utrog.i zakazala mi je kod spec.zbog fraxiparina, posto on procenjuje da li i dalje treba koristiti, pa tek onda mozes besplatno da dobijes. Rezultat bete je bio popodne-3333. Odmah sam posle nazvala kliniku, javila se cini mi se dokt.neka bila je jako ljubazna i maltene mi rekla odmah sta sam htela da pitam. Nastavljam sa istom terapijom do prvog uz u klinici,na koje imamo pravo (nisam znala), odmah mi je i zakazala. A isto mi je potvrdila za curkanje ako je braonkasto i ne obilno da se ne brinem. Tako da praticu situaciju i pazicu se. Hvala vam na inf.

(odgovor članu jess021)
  Direktna veza do poruke: 1945
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
13.11.2019 21:00:07   
nata11
Odlicno. To je to. ❤️



_____________________________





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1946
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
13.11.2019 22:06:11   
jess021
Super!!! 


Rekoh ti da imas pravo na prvi uz. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1947
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
13.11.2019 23:31:07   
Anoniman
Da, da, videla sam da si mi napisala, hvala ti. Nego ja to nisam znala, niti sam imala koga da pitam do vas koje ste vec prosle slicno. Zahvalna sam..

(odgovor članu jess021)
  Direktna veza do poruke: 1948
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
17.11.2019 16:46:17   
Friday
Anonimna Cestitam :) lepe vesti. Jel smem da pitam u kojoj si klinici radila vantelesnu?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1949
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
17.11.2019 19:46:36   
jess021
Nemoj nista da mi zahvaljujes, zato smo tu😊



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Friday)
Direktna veza do poruke: 1950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here