|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.11.2019 22:46:42   
lesli
Nama je dr rekla da se samostalnim obrokom racuna 120ml. Dok god pojede ispod toga, treba je ponuditi da se dopuni mlekom. Mi smo vrlo brzo dosli do te kolicine, ali smo krenuli sa nemlecnom sa skoro 5.5 meseci

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2251
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.11.2019 9:10:16   
nata11
Pa i nisam nesto prerano. Krneuli smo sa 4.5 m u dogovoru sa dr jer je pocela da odbija mleko. Cak smo i mleko promenili pa kako ne pije vise od 120 ml dogovor je da krenemo sa kasicama. Sada ima 5.


Tek smo na zitaricama druga nedelja. 
Odvadicu danas 6 supenih kasika da mogu proceniti kolicinu. 

_____________________________





(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2252
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.11.2019 9:52:44   
vonavoj
Nato,slobodno ti napravi vise..ne bi trebalo ds bude gladna posle pune doze..moji su jeli te zitatice sa 150ml vode..i koliko supenih kasika stavim..to je bio pun obrok..Ali opet kazem,moji su bili jesni,M je jeo punu veliku teglu sa 6.5 meseci..a uvela sam sa 5.5 zitarice..pa krompir,sargarepu,batat.tkivice.bananu,jabuku..I kad smo probali sve zitarice ujutru,uvece sam ih prebacila za 18h. A prepodne je bilo povrce i sve novo..i palentu sam brzo uvela..to isto mozes,proso..


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2253
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.11.2019 13:19:28   
dunja RR
Ja sam potpuno zaboravila, te instant žitarice, pahuljice, pomešate sa AD i to je to? Ne dodajete voće?
Ja M nisam uopšte davala instant pahuljice mislim na te iz kutije (jednu kupih na startu, ali mi stoji još nenačeta), dajem joj od žitarica speltin griz, palentu, proso, ovsene pahuljice u kombinaciji sa voćem. Pahuljice (kupujem za sada samo sitnije u DM-u)samo prelijem ključalom vodom (samo vodom ili vodom u kojoj sam prethodno skuvala voće), odstoje 10 minuta, pomešam sa voćem i to je obrok. Ne merim ništa, dajem dok hoće, kada krene da odbija prestajem, a pojede dosta, nekada pojede, tj. često i više nego što bi ja mogla, a ja baš volim da jedem. A palentu i speltin griz, skuvam par minuta u vodi u kojoj sam kuvala voće. Ne blendam ništa osim mesa, od starta jede gnjećeno, ali smo sa klopom krenuli sa 6m, i mislim da je to bila dobra odluka, baš lepo jede, sve što uvodim jede, a i sisa lepo i dalje, Sve je to baš drži sitom dosta, od obroka imamo kasni doručak i kasni ručak (za ručak povrće, povre-žoitarice ili povrće-meso), a drugi obrok smo tek skoro uveli, možda bi malko ranije uvela drugi da se nisam razbolela.

Nato, s obzirom da si ti krenula rano sa čvrstom hranom, ne znam zapravo da li možete uopšte tako rano palentu, proso, speltin griz u kombinaciji sa voćem (znam da ove žitarice što navedoh mogu od 6 meseci ali ne znam za ranije), ali ti čisto dajem za predlog, za obroke koji su dobri za stomačiće a dugo ih drže sitim.

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.11.2019 13:25:14 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2254
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.11.2019 13:54:12   
vonavoj
Dunja,ja sam kupovala Nutrino kasixe koje se prave sa vodom,znaci ne treba ti ad mleko..i ukusne su..milupu moj nije hteo.Inace palenta,proso to sme odmah na pocetku..i ja sam sa vocem davala.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2255
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.11.2019 14:09:44   
Filadendronka
Dunja, ispod se nalaze slike instant bezmlecnih varijanti koje sam uvela Jaksi. Te pirincane samo na pocetku i pritom napravih gresku, jer mu je stolica jos tvrdja od njih. A te druge su ok, spremim ponekad. Stavim oko 20g pahuljica, pa dodam voce i vrelu vodu u kojoj se voce kuvalo. Preporuka je svakako da zitarice bude od celog zrna, ali ovo je ok da imas kad si u nekoj zurbi. Prelazim sad u temu ishrana 6-9 meseci posto je to trenutno tema za nas. Nato, ti mozes sve lagano i po pet dana da uvodis. Oko redosleda znas i sama da nema jedinstvenog stava. Radis po osecaju. :) 


user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2256
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.11.2019 14:16:10   
dunja RR
E te prve sam kupila, na startu, ali nisam ih još koristila, odlučila sam ipak da pirinač bude što kasnije, pa zato. A onda sam krenula sa celim grizom, prosom, lepo je prihvatila sve, i mnogo mi znači što ne moram da joj blendam, brzo sve spremim, a i njoj je bolje da jede gnjećeno. Inače, nemamo još nijedan zuuub, ne znam kada će, S je pre 5-og meseca dobio 2, a ona sa 8,5 nijedan :D

Otvorih nam novu temu za 6-9 meseci, videčeš.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2257
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.11.2019 14:17:18   
vonavoj
Dunja,moj M je prvi zub dobio sa 13 meseci,a sve je jeo😂😂

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2258
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.11.2019 14:29:36   
dunja RR
Aaa, znači nismo jedini, e pa drago mi je :) Nisam ni znala da može "tako kasno" prvi zubić user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2259
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.11.2019 14:41:21   
Ana RR
Suzi, ja sam prvi zub dobila sa 15 meseci, moja mama je već bila u panici user posted image

Marku je prvi krenuo sa 8 meseci.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2260
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.11.2019 21:28:21   
nata11
Von takav mi je plan uvodjenja ishrane bas kao sto si pisala. Samo jos da uvedem ovu 5 vrste zitarica i prelazim na povrce a zitarice cu uvece.
Pojela je bas lepo danas. Mleko trazila tek posle 2.5 sata. 

_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2261
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.11.2019 22:11:38   
nata11
Pari / Ana kakve zitarice dodaju Ameri u mleko da zasiti bebe? Jel to na fazonu kao Nutrino mleko za laku noc? 



_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2262
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.11.2019 16:22:28   
nata11
Sta se smatra "lakim" za bebinu pocetnu ishranu? Tj. Sta pomaze probavu?


Sljiva, bundeva... Jel to ok? Da li moze sok od jabuke? 


Svi preporucuju batat a mi se danas namucimo sa njim, uzasne gasove je dobila od 3 kasicice. 

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2263
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.11.2019 16:30:43   
nata11
Da sutra uzmem odmah bundevu/sljivu ili da napravim pauzu i vratim je par dana na zitaricu i mleko? 



_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2264
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.11.2019 16:33:45   
dunja RR
Tikvica, bundeva, jabuka, šljiva.
IZVORNA PORUKA: nata11

Sta se smatra "lakim" za bebinu pocetnu ishranu? Tj. Sta pomaze probavu?




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2265
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.11.2019 16:34:54   
dunja RR
Nato, koji ste batat uzli, beli ili crveni?
Mi smo startovali sa belim, i odlično je reagovala, stolice redovne od starta, nije je uopšte mučio stomačić.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2266
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.11.2019 16:47:53   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: nata11

Pari / Ana kakve zitarice dodaju Ameri u mleko da zasiti bebe? Jel to na fazonu kao Nutrino mleko za laku noc? 




Hmmmm ne bih znala. Bebac kog sam čuvala je pio Nestle ad mleko.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2267
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.11.2019 17:20:21   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: nata11

Sta se smatra "lakim" za bebinu pocetnu ishranu? Tj. Sta pomaze probavu?


Sljiva, bundeva... Jel to ok? Da li moze sok od jabuke? 


Svi preporucuju batat a mi se danas namucimo sa njim, uzasne gasove je dobila od 3 kasicice. 



Nato, nemas potrebe za sokom. Nikad nisam davala sokice bebi. Bolje da joj das ovako jabuku. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2268
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.11.2019 20:25:32   
Analiticarka
Evo da se prikljucimo temi. Za dve nedelje punimo 4 meseca i dobili smo savet od gastroenterologa da polako od 4og meseca krenemo sa uvodjenjem cvrste hrane.Krenucemo sa milupinim pirincanim pahuljicama bez mleka, zato sto imamo nedokazanu alergiju na pkm. Spremacu joj sa vodom ili mojim mlekom. Pa polako dalje....Idem da vidim sta ste sve pisale da se informissm malko.... 💋❤️

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2269
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.11.2019 21:22:10   
nata11
Dunja narandzast i bas se i stolici za koju se namucila bilo narandzastim komadica.


Sanjice ne pravim klasican sok, a kupovne ne voli. Ima onu cuclu za voce koja je spas za zubice pa u njoj ubacim komadic jabuke ilo banane. 

Sta mislite jel ima potrebe za pauzom koji dan ili da sutra slobodno predjem na nelu drugu namirnicu?



_____________________________





(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 2270
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.11.2019 0:29:01   
dunja RR
Nato, nisam ispratila, zašto razmišljaš o pauzama, zbog zatvora? Ako je to mislim da ne treba pauza, daj joj nešto novo, tikvicu ako nisi, da joj proradi stomačić, Ili eventualno ako se brineš, napravi pauzu 1 dan.

Tu cuclu sa videla. ali pročitah da nije dobra za zubiće, jer se samo sok cedi, a sok = šećer, pa kvari zubiće. Mada mi i nemamo zube, hahaha.
Mada ja sokiće ne praktikujem ni inače, S evo ni sada sa 5,5 godina neć esok, samo vodu, i po zubarima, to je nešto najbolje, kažu 90% karijesa koji leče je od sokova koji deca piju. Ali ne samo to, bebama ne trebaju sokići, ne treba im ni preretka supa takođe, jer nepotrebno naliva stomak teličnošću, važnije je da unesu nešto konkretnije.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2271
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
22.11.2019 0:32:41   
MamaNecaVo
Apropo soka,moje dete nor ne voli vodu i nikada je nije pilo,gadi se i sanse nema da popije ali..Napravim aromatizovanu vodu.To radim bukvalno od kako smo uveli neko voce,pa krenuli na sledece itd.
Ukus je odlican,nije klasicna voda a nije ni sok.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2272
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
22.11.2019 7:38:38   
nata11
Moja uzima maximalno razblazen caj. Vodu ni da okusi. 



_____________________________





(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 2273
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
22.11.2019 7:50:38   
Duškić

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Nato, nisam ispratila, zašto razmišljaš o pauzama, zbog zatvora? Ako je to mislim da ne treba pauza, daj joj nešto novo, tikvicu ako nisi, da joj proradi stomačić, Ili eventualno ako se brineš, napravi pauzu 1 dan.

Tu cuclu sa videla. ali pročitah da nije dobra za zubiće, jer se samo sok cedi, a sok = šećer, pa kvari zubiće. Mada mi i nemamo zube, hahaha.
Mada ja sokiće ne praktikujem ni inače, S evo ni sada sa 5,5 godina neć esok, samo vodu, i po zubarima, to je nešto najbolje, kažu 90% karijesa koji leče je od sokova koji deca piju. Ali ne samo to, bebama ne trebaju sokići, ne treba im ni preretka supa takođe, jer nepotrebno naliva stomak teličnošću, važnije je da unesu nešto konkretnije.




Slatkisi isto. Nama je od lizalica i ptvo sta kazu zubari "kiki bombone", neee

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2274
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
22.11.2019 8:00:23   
bubulence
Nato, nama je ta ''lizalica'' bila odlicna kada su kretali zubici. Sto se tice soka ni jedna ni druga cerka ga nikada nisu prihvatule, Ema ima uzasne zube, svi su popravljani, Masa ni jednu tackicu nikada. Jednako odrzavaju zubice, istu hranu uzimaju... Tako da mislim da sokici nemaju veze sa tim nego prosto sklonost...

Mi smo Ukiju uveli tikvicu sada u ponedeljak, danas planiram jabuku. 

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 2275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here