|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
15.11.2019 22:02:31   
MimiVH
Znam da te brine malo napredovanje,ali najvaznije je da dodaje. Sto se tice dijagnoze, po meni je skroz nevazno da li je intolerancija ili alergija, bebcu svakako nesto smeta. Mislim da je najbolje da poset_ite gastroenterologa. Treba vremena da se sve resi i stabilizuje crevna flora, to je malo duzi proces. Budi pazljiva,mleko i glutena i soje ima svuda... 


(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
15.11.2019 23:05:17   
Analiticarka
Mimi 💋Inace posecujemo gastroenterologa. Na prethodnim stranama sam pisala. A to da mleka, utena i soje ima svuda sam se uverila. Zato nista od industrijskoh proizvoda ne jedem. Sve spremam sama. Evo stigle su mi i bezglutenske namirnice...Hvala ti puno ❤️Si

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
15.11.2019 23:41:17   
Ivanka 75
Ja cu sada mozda da pitam nesto glupo...
Analiticarka, da li malena ima grceve kao posledicu netolerancije/alergije? Ili je samo stolica u pitanju? Da li je nekad povracala usireno mleko? 

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
15.11.2019 23:45:56   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Analiticarka

Sad dolazimo sa kontrole... napredovala je samo 270gr za mesec dana 😔 



Jedan od znakova da ipak postoji neka netolerancija. Bar je nama tako gastro rekao kada je za mesec dana porasla 0cm i dodala manje od 200gr. Mislim da ti definitivno moras pojačati ishranu, schar ima proizvode koje mozes da koristis. Ima dosta testenina koje takodje smes, pudinga, mleka... Ma za sve imas zamenu i ni najmanje nije komplikovano, posle nedelju, dve udjes u fazon. Pravila sam i kolace meni, a kasnije i njoj kada je porasla dovoljno. Ako ce te utesiti, te alergije u 95% slucajeva prolaze do druge godine... Peace, odnosno njen sin je u onih 5% na zalost... 

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
15.11.2019 23:52:59   
Ivanka 75
Moja sestra je primetila da mali ne reaguje dobro na njeno mleko vec posle nekoliko dana. Nastavila da doji do kraja 2 meseca, prestalo mleko, nilad ni sa jednim nije imala mleko, a ovog treceg najduze dojila od svih.
Povracanja usirenog mleka u mlazevima nekoliko min nakon dojenja su joj bili prvi pokazatelj da nesto nije u redu. Izrazito tamne i retke stolice i neutesan plac cim jede. 
Sa 3 meseca mu dr u bolnici daje da pije grcko mleko za decu sa alergijom na mleko. Odlicno je odreagovao na njega i pio ga skoro do godinu i po. To mleko se daje na recept, preko zavoda. Ne mogu sad da se set_im kako se zove. 
Sad je to izuzetno napredan decak od 3.5 godine. Ne jede nista mlecno do daljnjeg. Svi se navikli na njegov rezim ishrane. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
16.11.2019 0:09:11   
Analiticarka


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ja cu sada mozda da pitam nesto glupo...
Analiticarka, da li malena ima grceve kao posledicu netolerancije/alergije? Ili je samo stolica u pitanju? Da li je nekad povracala usireno mleko? 



Ne postoje glupa pitanja vec samo glupi odgovori. Beba nije imala nikad grceve. Ako ih je imala za ova tri meseca to je zanemarljivo...tipa par puta da sam primetila  da grci nozice da je muci stomacic.
Sa ishranom se borim. Najbitnije mi je da ne gresim jer znate koliko vremenski treba da se organizam ocisti od alergena. Uvodim polako sebi namirnice za koje sam sigurna da su bezbedni, trazim odgovarajuce zamene za ono sto ne jedem. Vise sam naucila ovde na RR nego sto sam bilo kakav savet dobila od pedijatra (mogla bih je uputiti u neke stvari). Ona je danas bila blago zabezeknuta njenom kilazom u zadnjih mesec dana. Ja jesam nekako ... tuzna ali sam nekako i znala sta da ocekujem. 
Kako je kod vas (koji ste imali slican problem) kasnije nastavljeno napredovanje? Pretpostavlj kad joj se srede stolice ili sta vec da mogu da ocekujem tu neku uzlaznu putanju. I da vam se izvinim na pravopisnim greskama posto kuckam sa telefona pa cesto i ne vidim dobro.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
16.11.2019 0:14:10   
Analiticarka
Jos da dodam. Nikad nije bljuckala.. dva puta povratila od toga jednom malopre jer joj je procurio nosic i puna je sekreta. Sad od tog slajma necu ni znati da li stolica ide na bolje ili ne.
ALLLIIIIIII.... vreme radi za nas... imam svo vreme ovog sveta... fali mi samo malo zivaca i zdravog razuma ☺️ (No ko mene pita...vazno da je deci dobro)Inace, i meni je ovo 3ce dete. Prethodne 2 ceri nisu nikad imale problem sa alergijom. 💋 vas sve

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
16.11.2019 0:19:02   
Ivanka 75
Ja mogu samo da tu kazem da je moja sestra odahnula kad je poceo da pije to grcko mleko. Oporavilo se dete. Ali i dalje je imao ta povracanja i krvave stolice. A alergo testovi negativni. Kad odu u bolnicu na analize (ono kad mu daju da popije 100ml mleka odjednom) on povrati usireno mleko  i surutku vec posle 10ak min i place da ga boli stomak. I posle toga 2, 3 dana se muci dok be uzbaci sve iz organizma.
Tako da se i dalje vodi kao netolerantan, jer ne mogu da utvrde tacno staje u pitanju. Mleko jeste ali sta? Cak i sumnjaju na nesto sto se dodaje u procesu prerade mleka, konzervans i slicno. 
Ali ne mogu da ga izoluju. 
Naoruzaj se strpljenjem. Ja se i dalje vodim mudroscu nase Peace "detetu je potrebna razumna majka". 
Ova njena recenica me ocuvala i sacuvala zdrav razum u pregrst situacija.


(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
16.11.2019 10:26:17   
bubulence
Moja je posle bolje napredovala, nije to bilo mnogo nego po 200,300gr mesecno ali je za dete od 5,6 meseci bilo ok. Jer je ona i inace niska i sitna. Probali smo mleko za decu sa alergijama, mislim da je allernova ali ona to nikako nikada nije prihvatila. Tako da smo nastavili sa dojenjem i uvodila sam joj povrce, voce, meso od 4 meseca (meso smo uveli sa 6).. Sve sto joj je dozvoljeno. Ona je bila netolerantna na mleko, jaja i gluten do neke 2 godine


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
16.11.2019 14:17:31   
MimiVH
Mi smo 600,700 do 750gr do poslednje kontrole,sad je dodala 300gr, sto je za cetvrto tromesečje ok. Sa cvrstom smo krenuli u 6.mesecu, ja sam se bas dvoumila i pogresila sam. Trebala sam ranije...


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
18.11.2019 11:04:19   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Analiticarka



IZVORNA PORUKA: Peace*


IZVORNA PORUKA: Analiticarka

Ako govorimo samo o sluzavim stolicama koje su bile pozitivne na okultno krvarenje. Da li tad moze da se postavi dijagnoza alergije ili intolerancije?


Ne razumem pitanje?



Tek sad vidim nedoumicu.Naime, ako se radi samo o sluzavim stolicama sa prisustvom krvi... da li moze da se zna da li je rec o intoleranciji ili alergiji? Te dve stvari nisu iste ( mada je princip izbacivanja namirnica isti).


Vi uvek možete uraditi alergotestove.
Kontam da ako je intolerancija - alergo testovi će biti negativni.


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
20.11.2019 20:10:20   
Analiticarka

Evo i nas da se javimo

Bili smo kod gastro na kontroli. Za 10 dana  dodala je 110gr, to je po nekim merilima malo, ali je GE rekla da je ona super, da lepo izgleda, vesela je... 

Produzila nam je enterol da pijemo jos dve nedelje (pa opet da se vidimo), ja i dalje na dijetu i to je to. Sto se stolice tice tu bas nismo imali sta da diskutujemo  s obzirom da je bebi procurio nosic pa sad ne znamo da li je od nosa ili ne.

Rekla je da kad napuni 4 meseca mozemo da pocnemo da uvodimo cvrstu hranu. Prvo pirincane pahuljice, pa palentu, pa krompir, sargarepu i tikvicu ( uvodim jednu namirnicu 3-4 dana pa drugu)

Podoji i dalje ostaju.

Ja sam nekako mislila da je od 4og meseca rano za uvodjenje cvrste hrane, sad ne znam da li ona savetuje to zbog stomacica i stolice...

Inace Enterol probiotik je prah. Ja njoj dajem to na kasicicu rastvoren u mom mleku i ona sasvim lepo prihvata kasicicu. Malo se mrsti ali pojede... 

Pocela sam da pravim bezglutenski hleb i super mi je.(za promenu malo 😂)


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
21.11.2019 7:43:10   
Peace*
Bravo! user posted image

Rekla sam ti: polako! Videćeš, sve će biti ok! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
21.11.2019 10:49:09   
bubulence
Samo pazi na pirincane pahuljice, imaju ad mleko u sebi, moja cerka je reagovala osipom. 


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
21.11.2019 11:34:40   
Analiticarka
Hvala Peace 💋.Bubili znam to za pirincane pahuljice. Uzela sam bezmlecne pa cu joj praviti sa mojim mlekom. Ili kasnije sa nekom vockicom kad dodje red na njih.Nisam htela ovde da gusim temu pa sam postavila neka pitanja u Ishrani od 3-6meseci.Ali s obzirom da ste majke alergicara vi cete pre da mi odgovorite. Ako beba sme pirincane pahuljice bezmlecne.... jer smem npr da ih napravim malo sa pirincanim mlekom. Pise da je gluten free.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
22.11.2019 20:32:16   
MimiVH
Padalo je i meni to na pamet ali joj nisam davala. Jeste gluten free i bez mleka ali ima secer i druge konzervanse sto i nije bas za bebu od 4 m. Secer povecava broj stolica sto nama nije odgovaralo. Gastro moze da ti prepise AD formulu za bebe alregicne na pkm. Mada je moja nihtela ni da ga pije ni u kasama da ga jede. Ilo da sama napravis domace pirincano


(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
22.11.2019 20:46:42   
Analiticarka
Nista, pravicu sama. Nije mi tesko.Pise da nema dodatog secera, ne znam od cega je onda tako slatko. Hvala Mimi🌸

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
24.11.2019 23:24:44   
Analiticarka
Nista, samo da se javim. Stavila sam je da joj presvucem pampers i iskakila se na peskiric. Imalo je krvi u stolici sad vise nego ikad. Tuzna sam i ocajna i deprimirana .... i ne znam sta bih vise ....Ustvari sad mi se samo vristi.

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
24.11.2019 23:27:26   
bubulence
Nemoj, moras biti smirena... Sta si jela poslednja 3 dana? 


(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
24.11.2019 23:36:31   
Ivanka 75
Analkticarka, polako, smiri se...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
24.11.2019 23:37:09   
Ivanka 75
Jesi li jela mlecne proizvode? I koliko? 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
24.11.2019 23:40:25   
Analiticarka
Bez mlecnog vise od mesec dana ... bez glutena oko 20 dana...Novo u mojoj ishrani je bilo Scoti pirincano mleko. Palenta bez glutena a njojsam posle pauze od nedelju dana vratila babytol d3.Znaci moje pirincano mleko ili riblje ulje iz d3 vitamina.Svih ovih dana je imala po jednu stolicu. Danas 3-4 i malopre krv.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
24.11.2019 23:51:58   
Analiticarka
Ne znam, volela bih samo da malo krene na bolje, da znam da sam na dobrom putu, nista mi nije tesko... ni karton da jedem ako treba. Trudim se maksimalno a rezultata nigde. Vremena je vec proslo dovoljno da se vidi boljitak.Iscrpela sam se .... i sad ona krv... do sad je uvek bila kao majusna tackica jeeedva vidljiva. A malopre ... pa bilo je vise (ne znam ni sa cime bih uporedila)

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
25.11.2019 0:02:32   
Ivanka 75
Ja bih rekla da je pirincano mleko. Na njega je noj sestric odreagovao kad je sestra probala da mu da. 

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
25.11.2019 0:03:35   
bubulence
Mi smo bas prosli kroz svasta ali ne znam sta bih ti rekla. Na primer, starija cerka je imala tragove krvi u stolici, kao koncici ali njoj to nije bila posledica alergije. Nego kao pucanje kapilara jer se jako naprezala da kaki. I zaista, kada se to kasnije sredilo, koncica vise nije bilo. Kod mladje jeste bila posledica alergije...

Da li je vas dr 100% siguran da je u pitanju alergija? 

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here