|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 13:45:20   
jess021
Mama Jo, sve te razumem. Kad se set_im adaptacije u vrtiću nema šanse da bih ih ostavljala a da nisam morala na posao. Tako da dok ne dogovoris nešto konkretno, da je van kuće... Odmah ti mogu reci nista od toga nema. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 13:45:23   
Ivanka 75
Zakljucak je, ono sto sam rekla komsinkama koje ne rade pa se cudile sto kuvam popodne za naredni dan, sveo no sto one rade u toku dana ja odradim za onih 2h sto sam kod kuce popodne ili pre podne. Nije lako ali ako ja sebi ne priustim pola sata odmora, nece niko. 

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 10.12.2019 13:53:47 >

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 14:05:55   
pari
Ja sam smatrala da M treba da ide u vrtić sa 2 god, obišla mnogo vrtića dok se nisam odlučila gde ću i dala ga tad iako nisam imala posao u tom komentu ali sam ga aktivno tražila. Adaptacija nije bila teška ni duga iako sam i ja plakala i nije mi bilo svejedno kad ga ostavim ili kad plače na putu za vrtić. Ali sam znala da želim i moram da radim,a da on morq u vrtić i da će mu sigurno biti dobro. I bilo je tako, on je krenuo u sept u vrtić,ja sam se u decembru zaposlila.

Mama jo, razumem te skroz, moraš sama sa sobom da popričaš i odlučiš šta je za tebe i njih najbolje.

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 14:17:19   
Ivanka 75
Samo dobra organizacija, ja nosim posao kuci pa mi i to oduzima vreme.
Meni odgovara ovo ovako, mm i ja smo uigran tim. 

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 14:19:30   
Khaleesi
Ja obaveze imam radila ne radila. Kada radim kuvam uvece za 2 dana, manje spremam. Ovako skoro svaki 2.dan padne pita, strdla, hleb... Nekad i svaki dan. Sada sam na bol pa stignem svasta... 


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 14:22:05   
mama Jo
Ispadne kao da ni sama ne znam sta zelim, a zapravo nije tako.
Jess, ako si se slicno osecala znas onda tacno kako je trenutno.
Pari, nama adaptacija ide bas tesko... verovatno me i to ,,koci" za neku radikalniju odluku.
Nadam se da cu svoj problem resiti na nacin koji svima odgovara.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 14:41:50   
Ivanka 75
Mama Jo, moras sebe da odvojis od adaptacije, i mozak i srce. 

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 14:47:27   
mama Jo
To je verovatno i prvi korak. Veruj Ivanka da sam cak mialila i strucnu pomoc da potrazim user posted image
Definitivno sam ja ta koja je imala vecu separacionu krizu... mozda sam im nesvesno prenela.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 14:48:19   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Samo dobra organizacija, ja nosim posao kuci pa mi i to oduzima vreme.
Meni odgovara ovo ovako, mm i ja smo uigran tim. 



Potpisujem. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 14:53:32   
milicicak
Mama jo, prvo moras sebe da ubedis da je vrtic najbolja, najlepsa i najpametnija stvar na svetu za tvoje devojke pa onda i njih dve da ubedis u to. One bi trebalo da idu u vrtic, radila ti ne radila ali to je druga tema.

A kako uskladiti posao i majcinstvo? Ne znam, kad se usemis sve je ok, ali nesto mora da trpi (kod mene je to sredjivanje kuce). Ali i za to postoji resenje user posted image Mi plivamo, uglavnom. I uglavnom zbog toga sto ja za sve uvek imam rezervni plan i varijantu i planiram dostaaaa unapred pa kad se nesto nepredvidjeno desi imam kakvo-takvo resenje. Ali ima dana kad ne znam gde udaram i kad mi google kalendar zvoni na svakih pola sata da me podset_i na neku obavezu, sto poslovnu, sto privatnu. MM je dosta ukljucen u sve oko dece kada je tu sto mnogo znaci.

A organizacija... organizovana sam ja ali kad ne mogu da isplaniram da li kuci stizem za 15 ili 45min zbog haosa u saobracaju ili da procenim koliko mi vremena treba od tacke A do tacke B, sva organizacija mi pada u vodu...

< Poruku je uredio milicicak -- 10.12.2019 14:56:03 >

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 15:02:15   
pari


IZVORNA PORUKA: mama Jo

To je verovatno i prvi korak. Veruj Ivanka da sam cak mialila i strucnu pomoc da potrazim user posted image
Definitivno sam ja ta koja je imala vecu separacionu krizu... mozda sam im nesvesno prenela.


A što ne bi popričala sa nekim psihologom? Šta fali potražiti pomoć? Nekad ne možemo sve sami :)

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 15:38:46   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: mama Jo

To je verovatno i prvi korak. Veruj Ivanka da sam cak mialila i strucnu pomoc da potrazim user posted image
Definitivno sam ja ta koja je imala vecu separacionu krizu... mozda sam im nesvesno prenela.



Dusa boli i tebe i njih. Ja sam imala majku koja je plakala ispred ucionice za cas od 45 min. 
Ti moras u svojoj glavi da prelomis. Tesko jeste ali... 
Kad se set_im Ivinog odlaska na rekreativnu. Mnogo mi je bilo tesko, mnogo 😔 Ali, sebi sam govorila da ce njoj biti lepo, da je sa drustvom, i da ce puno toga da dozivi sto ce mi ispricati kad se vrati. 
Kad ih odvedes samo reci ide mama da spremi rucak i vraca se po tebe. Samo jednu stvar pomenes, ako pocnes da nabrajas oni se izgube uisti i samo zamisljaju mamu kako se provodi bez njih radeci puno stvari. 

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 15:49:26   
Khaleesi
Ja nisam mogla da se odvojim od dece. M je tek sa 4 god krenula u vrtic a J sa 2 godine jer sam radila. A M je bila sa mnom i u trudnoci i kad sam se porodila... Bas mi je bilo tesko. Ali poale je bilo ok. Ja na poslu one vrtic... Uzelimo se


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 15:53:02   
branki*

IZVORNA PORUKA: mama Jo

Opet ja u ovoj temi, i opet da molim zaposlene mame da mi kazu - kako to izgleda? Kako sve stizzete? Je l' nedostajee deci? Je l'ste nervozne?

Ne znam ni kako da vam se opisem... moram da krenem da radim pod hitno, a ova zona komfora u kojoj se nalazim me je toliko pritisnula, da nemam snage da se oduprem. Ja zelim da krenem da radim, i hocu, ali se tako plasim kako ce to sve izgledati, to me jako opterecuje...


tesko je.ono sto nezaposlena mama razvuce na ceo dan,ja zaposlena moram da odradim za manje od pola dana.vredna sam i dinamicna po prirodi,tako da stizem manje vise sve,odnosno sve.jesam nervozna.i te kako.kad zurim i jurcam non stop,jer sam uvek isprogramirana.moja deca su se lako i brzo navikla na vrtic,nije ni postojala druga opcija,pa mi je to bilo psiholoski lakse,jer su oni samo malo u pocetku negodovali,brzo su zavoleli vrtic.meni je finansijski momenat jako bitan,tako da,prosto mora da se radi,moram da radim.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 17:30:02   
mama Jo
Ivanka skroz si u pravi.
Kh, razumes me onda skroz! evo moja starija ima 4, mladja ce sad napuniti 2... mi se do sada nikada, ali nikada nismo razdvajale, sve sto radimo, gde god da krenemo one su one su obe sa mnom. Tako da ce svakako biti tesko na pocerku, ali to tako moram prihvatiti.

Pari, veuj mi da sam mislila ozbiljno o tome. Ali eto vidis, i ovaj ovde razgovor mi je dosta pomogao da osvestim sta je u stvari moj primarni problem... a to je izgleda odvajanje od dece. Samo to da preguramo.

Branki, i meni je vazan taj momenat, prosto moram raditi... i navikla sam da radim, radila sam cim sam diplomirala i prosto sam i navikla da imam svoj novac i da ne oskudevam u stvarima.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 18:35:58   
jess021
Mama Jo, kao što sam ti rekla, sve znam, bila sam u istoj situaciji, ali bukvalno. Sa njima 24 h dnevno. Koliko god znala da je vrtic najbolje za njih, ja nisam nikad bila dovoljno racionalna da ih ostavim tamo da placu a da se okrenem i vratim kući. Rešenje ti je da nađeš posao i onda će sve doći na svoje. Kad budeš morala biti u 8h na poslu, moraćes ih ostaviti u vrtiću i ići na posao. Veruj mi, to je jedini način. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 18:38:56   
Khaleesi

Ja sam znala da se zakljucam u kancelariju na poslu i placem malo sto sam ih ostavila pogotovo malu jer je vristala iz mozga... Ali kad imas obavezu na poalu ne razmisljas mnogo da li je upskana ili gladna... Nemas ni koga da pozoves da pitas i cekas pola 4 da ides po njih.... 
IZVORNA PORUKA: mama Jo

Ivanka skroz si u pravi.
Kh, razumes me onda skroz! evo moja starija ima 4, mladja ce sad napuniti 2... mi se do sada nikada, ali nikada nismo razdvajale, sve sto radimo, gde god da krenemo one su one su obe sa mnom. Tako da ce svakako biti tesko na pocerku, ali to tako moram prihvatiti.

Pari, veuj mi da sam mislila ozbiljno o tome. Ali eto vidis, i ovaj ovde razgovor mi je dosta pomogao da osvestim sta je u stvari moj primarni problem... a to je izgleda odvajanje od dece. Samo to da preguramo.

Branki, i meni je vazan taj momenat, prosto moram raditi... i navikla sam da radim, radila sam cim sam diplomirala i prosto sam i navikla da imam svoj novac i da ne oskudevam u stvarima.



(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 18:45:36   
Mirko Svirko
Mama Jo, ja sam radila od srednje skole. Onda sam otisla na trudnicko pa na porodiljsko. Sada mi mali ima 5 god. Ja ludim sizim itd.... nemam ko da mi cuva dete kad budem radila drugu smenu. Prvu bi pregurala u vrtic. Ali kazem ti osecam se uguseno. I zbog finansija i zbog mozga. Osecam da cu da otupavim. Fali mi posao bas..

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 18:47:31   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: jess021

Mama Jo, kao što sam ti rekla, sve znam, bila sam u istoj situaciji, ali bukvalno. Sa njima 24 h dnevno. Koliko god znala da je vrtic najbolje za njih, ja nisam nikad bila dovoljno racionalna da ih ostavim tamo da placu a da se okrenem i vratim kući. Rešenje ti je da nađeš posao i onda će sve doći na svoje. Kad budeš morala biti u 8h na poslu, moraćes ih ostaviti u vrtiću i ići na posao. Veruj mi, to je jedini način. 




Upravo tako. Toga sam svesna.
Sa druge strane dosta ljudi to ne moze da razume... nekako su u fazonu - boze, kao da su tvoje jedine sto idu u vrtic, pa i ostala deca placu, pa sta. Znam, znam sve, ali drugacije je kad se to bas tebi desava.

Drago mi da me razumete, ali stvarno to znaci! I sto mi potvrdjujete da ce doci sve na svoje... ja to negde u dubini duse kao znam, ali nisam sigurna. Drugacije kad ti kaze neko ko je sve to prosao.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 19:15:19   
Ivanka 75
Mnogo zavisi i od stava vaspitacice, ako ih zabave kako treba sve pridje uz minimalne patnje.
Vaspitac i roditlelji, kljucna karika u prilagodjavanju dece. 
Ni jedni ni drugi ne smeju da zakazu. 

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 19:23:08   
Mirko Svirko
Zavisi i  da li su oba roditelja za vrtic. Ako jedan stalno prica detetu da je to lepo a drugi kaze jaoo bljak zaraza itd onda zacarani krug. Vaspitacice nasmejane i taktika. Pa ipak su oni deca mali ljudi. Ne roboti. I onda mnogo znaci da se mama malo rastereti. Mama Jo, jeste i druga decu placu i sve to stoji. Ja sam moje vodila plakao. Ja da kuce plakala i ja i posle se sve to stisa vremenom. Ali neko to bolje podnese neko ne. Ja sam tako odreagovala tada. A i mi se nikad nismo odvajali. Znaci ja odem do ginekologa on samo tada ostane sa nekim. Sada pokusavam vise malo da ga odvajam. Nisi jedina sve se vremenom sredi. Kod nekoga brze kod nekoga sporije.. ali tu smo,pisi kad je tesko. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 20:03:32   
Ivanka 75
Mirko, tek onda nemq uspeha, ako se roditelji ne slazu. To je pa tek stresno za dete. 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 20:10:32   
Mirko Svirko
Zato i kazem postoji vise stvari koje uticu na adapataciju deteta i na samostalnost. Mi smo tu da pomognemo podrzimo i pricamo pricamo pricamoooo punoooo pricamooo... Ali sve se sredi vremenom. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 20:55:35   
Ivanka 75
Roditelj je prvi korak, sve ostalo je prilagodjavanje situaciji. 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.12.2019 22:00:35   
Filadendronka
Odoh unazad da citam sta ste sve pisale, posto me posao zove uskoro. A sa radjanjem sam verovatno zavrsila, tako da je vreme da osmislim dugorocnu strategiju ukladjivanja porodice i posla. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here