|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.12.2019 18:12:52   
milicicak
Analiticarka, divne vesti! Bas mi je drago!


(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
14.12.2019 18:39:13   
Analiticarka
Milicicak 🤗❤️💋 Ne znam da li je bilo potrebno da toliko dugo budem na dijeti pa da stvari krenu na bolje i bez uvodjenja hrane. Ili je jednostavno uvodjenje ucinilo svoje... ili nesto trece. Uglavnom sad polako... uvodimo jednu po jednu namirnicu i bebi i meni... ali svakako divne vesti ...pao minkamen sa srca...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
19.12.2019 18:30:58   
Analiticarka
Stigli nam rezultati. I dalje je okultno krvarenje pozitivno. Ja vise ne vidim ni tragove krvi ali eto, ima je. Stolica vise nije sluzava. Zbog slava de nam je odlozila par dana kontrolu. Bas sam se nesto shenjala. Mislila sam da je sad ok.

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
21.12.2019 16:12:38   
Analiticarka
Sta li je uradila Mimi? Da li je odvela dete za analizu?

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
22.12.2019 22:50:28   
MimiVH
Nismo jos uvek odradili testove :( .  Nemaju reagense 😕. Cekamo jos mesec dana, ako ne dobiju,daju nam potvrdu da idemo privatno. E sad za onaj genetski nam to nisu rekli, samo da nemaju vec dva meseca reagense i uzeli kontakt. Videcu, privatno je oko 100e to sve. Kad vi idete na kontrolu? Kako ide uvodjenje namirnica? Mislim da su creva jos uvek iritirana,pa je zato pozitivno. Javi obavezno sta su ti rekli.

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
23.12.2019 21:54:39   
Analiticarka
Evo i nas sa izvestajem. Tek danas odradismo kontrolu koju smo planirali jos prosle nedelje. Situacija je ovakva. L je za mesec dana dodala 500gr sto je po dr misljenju sasvim ok i normalno. Ne moze svaki mesec (i ne treba) beba da dodaje po kilogram. Stolica je ok, formirana kao kod odraslog coveka, bez sluzi. To sto je FOK pozitivan, ne treba da me brine toliko. Moze biti neka fisura unutra, moze biti da creva tek treba da se stabilizuju (a vec ide na bolje) i da budem strjiva i da ce i vremenom to da se sredi. Uvela nam je jos gomilu namirnica. Sad je vreme da probamo meso (predlog uvodjenja mesa je izmedju 4.5 i 5.5 meseci) i sve kao i do sad strpljivo i polako. Na pitanje da mi predlozi neko ad mleko za pripremu zitarica, ona je rekla “necemo sad da eksperimentisemo kad joj je bolje”. Dala nam je do sledece komtrole da odradimo krvnu sliku....i to bi bilo to. Mozda sam nesto zaboravila .... ali bas mi je malo laknulo!
Mimi kakve su kod vas sad stolice? Jel i dalje jedes kiselo mleko? Ima li neke promene?

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
26.12.2019 22:51:16   
MimiVH
Bas mi je drago ga je ok 🤗 Ja sam izbacila kiselo,jer smatram da mi je samo poremetilo uvodjenje namirnica. Svakako njoj ne planiram do prvog rodj mleko da dajem. Postoji masa namirnica koje mnogo vise znace i meni i njoj umesto mleka. Ona je super,stolica ok, muci nas zatvor,ali ovih dana je super. Uvela sam joj amarant, proso, sad planiram kinou i jede palentu, to miksam sa vocem i aptamilom za dorucak i veceru. SinLak sam izbacila, nema ga,nestasica.

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
26.12.2019 23:15:38   
Analiticarka
Hoces da ja pogledam po gradu? Imam i drugaricu koja radi u apoteci u BGu, ona ce ga sigurno iskopati negde. Nije mi tesko.

Mi smo za sad ok. Uvodimo polako namirnice. Reci mi Mimi kako si ti vracala  namirnice u svoju ishranu? Bila si bas na restriktivnon dijeti kao ja sad. Sta si prvo vratila? Znam da si skoro probala kiseo mleko pa ga izbacila opet. Koliko bebac ima sad i sta sve jede?

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
27.12.2019 12:23:25   
MimiVH
Nema potrebe 😊 Hvala 🤗 Uzela sam joj Humaninu sa bundevom pa kombinujemo. Super je navikla. Menj je dr Perisic rekao prvo ribu da krenem nedelju dana, svaki dan i da mu javim,posle toga jaje isto. Sad uvodim kad uvedem njoj,da se ne bismo preklapale i provereno je 😊. Da li si joj davala tri uzastopne stolice na kandidu?

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
27.12.2019 12:57:02   
Analiticarka
Ne, nisam uzastopno, samo jednom i to pre 2 meseca. I to opet na svoju ruku i privatno sam odradila sve analize jer je pedijatrica bila nezainteresovana. Odradila sam viruse, bakterije, fok i na kraju joj dokazala da je alergija u potannu. Srecom imamo dobru komunikaciju sa gastro, pa ovu i ne sljivim mnogo. Ali kad smo isli na kontrolu skoro pitala sam da mi napise upute da isproveravamo stolicu opet (posle 2 meseca od prethodne analize) ona opet rekla ma nema potrebe vidi se da je alergija. Ali opet nemam nikakav izbor kad su pedijatri u pitanju. Zato je vodim i privatno. Tako da smo analize stolice radili samo jednom. Jel bi trebalo jos? Zaista ne znam. 
Da li si vratila u svoju ishranu gluten?

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
27.12.2019 23:07:32   
MimiVH
Nisam vratila gluten. Uvodim joj jaje trenutno,pa ne smem da sirim... Mi smo radii nekoliko analiza na sve ali nikad nisam davala 3 vezane stolice na kandidu. Upoznala sam zenu cije je dete imalo kao beba krv u stolici zbog kandide, daju se tri vezane jer se ne pokazuje u svakoj da postoji. Nisam to znala,pa te pitam informativno,da nisi mozda radila.

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
27.12.2019 23:11:51   
MimiVH
Necu gluten verovatno dok je ne testiram jer sumnjam na njega. Za sad planiram tako,ako se nesto ne promeni. Mada sam poprilicno navikla. Pravila jzce coko keksice i super su 🤗 Hocu da probam da od dr opste prakse trazim recept za bezglutensk brasno. U izvestajima se provlaci alergija na gluten moguca a i dobili smo upute za test,to je valjda dovoljno

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
28.12.2019 16:19:10   
Analiticarka
Da, sad je najteze uvoditi nesto u svoju ishranu kad sam krenula da uvodim njoj. I nas sad muci tvrda stolica 😣 pokusavam malo vocem to da regulisem ali tesko. Moje dete vise voli slane kasice, nego vocne. Pokusavala sam to sljivom da regulisem ali sljivu nece da pomirise. Kasnije cu uvesti krusku. Ja jos uvek nisam vratila u svoju ishranu ribu i jaja, mada dr mi je dala zeleno svetlo da vratim prvo gluten. Ali sad je strah od svega da se uvede ponovo. Pogotovu sad dok ona unosi jos nove namirnice. Nekako sam planirala da posle odredjenog broja namirnica od koji mogu fino da kombinujem kasice, napravim pauzu kod nje i krenem sebi da uvodim. Valjda je to ok. Kukuruz joj jos nisam uvela a trebalo bi izbog stolice posto je dobar. A i masa kupovnih kasica ima u sevi kukuruzni skrob...
Osim na gluten, na sta ces je jos testirati, ona je mala, ne znam sta bi jos moglo u skorije od testova? Jel su to testovi iz krvi? 
I jos nesto, jesi ti tokom dijete jela ajvar, dzemove, ima nekih namaza od semenki ... najteze mi je za dorucak vise da izmisljam.  Najvise volim ovsene pahuljice za dorucak. Sad mi je mm kupio ovsene bez glutena i eno ih stoje... jedino sa cajem da ih pravim...


(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
28.12.2019 16:21:44   
milicicak
Analiticarka, mini bubi sam dugo kuvala ovsene pahuljice da domacim lesnikovim mlekom. Ili na vodi, pa dodam voce i med.
Ja sam jela namaze od semenki i ajvar dok sam bila na dijeti

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
28.12.2019 16:30:41   
Analiticarka
Moracu da pocnem da uvodim. Ne vredi... znam da kod mene sad preovladava strah da ponovo sve to vracam u ishranu.... doktorka mi je rekla da pocnem i sa graskom i boranijom (jel mladog graska ima i u decijim kasicama koje su za 4ti mesec), jedino pasulj da izbegavam. Mada to se izbegavalo na pocetku zbog nadimanja, sad je bebironac velika tako da krenem polako i to. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
28.12.2019 20:14:37   
MimiVH
Izdrzi jos malo,za mesec dana ce mnogo lakse da ti bude. Razumem te u potpunosti. Ja bih ti rekla da sacekas sa glutenom. Ubaci sebi jaja, njoj ne uvodi nista 7dana, pa posle toga, uvedes njoj nesto,uvodis i sebi i uhvati ritam. Po meni su jaja mnogo vazna, drze te sitom,mozes da pravis pojice,da przis sa slninom, kuvana... Za dorucak i veceru milina 😊 Ja sam prelimila da joj gluten i mleko uvodim posle prvog rodjendana, do tad sve ostalo. Sad sama pravim keksice čoko 👌🤤

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
28.12.2019 20:22:33   
MimiVH
Jela sam dzemove ali nisam ajvar. Test se radi iz krvi i nisu uvek pouzdani ali nama je napisala i genetski,koji se radi kod beba da bi se eliminisao gluten. Jer ukoliko nema gen,nema ni alergiju. Ali nema ni reagensa😁 

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
28.12.2019 20:26:24   
MimiVH
Za njenu stolicu je dobar proso, amarant i palenta,sve je bez glutena. Ja joj to sa vocem dajem,sad joj ubacujem i formulu aptamil. Izbacila sam joj pirinac,retko joj dajem sargarepu i krompir.  I evo,bolje je 🤗 Nudi joj vodu i ako nece

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
28.12.2019 20:29:01   
Analiticarka
Razumela!

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
28.12.2019 20:55:00   
bubulence
Analiticarka probajte bundevu, tikvicu, proso, palentu, krusku

.. A ako ne pomogne tu su sirupi

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
28.12.2019 21:51:50   
MimiVH
Da, bundevu obavezno! Iskoristi, sad je barem ima a zdrava je. Ja obavezno naseckam i spakujem za sledecu sezonu i zamrznem. Proso mozes i za doruck,palentu isto sa slaninicom 👌😊

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
5.2.2020 9:38:06   
Eva258
Zdravo svima. Bebi od 3 meseca je ustanovljena alergija na proteine kravljeg mleka. Uprkos eliminaciji istih iz moje ishrane duze od mesec dana, tecne, eksplozivne i kisele stolice se i dalje javljaju. Stolica je formiranija tek kada je beba na Aptamilu ADC. Zbog toga i zbog rezultata hromatografije stolice gastroenterolog se odlucuje za prekid dojenja. Tek posle pregleda vidim da u izvestaju pise da treba da se javimo sluzbi za metabolicke i genetske poremecaje. Pretpostavljam zato sto je hromatografija pokazala prisustvo galaktoze u stolici. Da li se neko susreo s tim mozda? Sluzbu za metabolizam ne mogu da dobijem do sledeceg utorka pa bih da pitam za iskustva drugih roditelja u medjuvremenu. Hvala, pozdrav! 

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
5.2.2020 10:35:02   
bubulence
Da prekinete dojenje??? Pa bas zbog alergije treba sto duze da dojite. Samo da izbacite iz ishrane mlecno. Ako beba i dalje ima proliv izbacite i jaja i gluten privremeno, dok se ne sredi stolica pa onda polako u svoju ishranu uvedete jedno pa drugo. Mnogo nas je proslo kroz to i nisam nikada procitala da se dojenje izbacuje, naprotiv! Doji se što duze. 


(odgovor članu Eva258)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
5.2.2020 11:26:33   
Analiticarka
Bas malopre razmisljam o temi, kako se nisam javila skorije sa izvestajem i iskace mi notofikacija da je opet aktivna. Odgovor za Evu: moja beba je imala nepotvrdjenu alergiju. Ja sam prvo iz svoje ishrane izbacila mleko, pa jaja, pa gluten. I sluzave stolice sa pomalo krvi bile su joj dugo dugo. Dojenje nisam zelela da prekinem mada iskreno i razmisljala sam jer sam mislila da nemam drugog izbora. Ako ste vec presli na AD mleko, i sve se sredilo, onda gurajte napred. Iskustva sa savetovalistem nemam.
Sto se nas licno tice situacija je sledeca. Mi sutra ulazimo u 7mi mesec. Sto se namirnica tice jede svo voce, povrce i meso. Ustvari voce ne voli pa se tu guramo, ali zato voli meso sa povrcem. Od alergena sam joj uvela samo gluten. Zadnja dva dana jede kasicu sa bananom, jabukom i ovsem. Nemam nameru da zakazujem kontrolu kod gastro u skorije zato sto kod nas u KG vlada neki virus pa sam htela da izbegnem malo cekaonice. Recite mi, s''obzirom da je gluten probala ovako kao sto sam napisala... da li je to sve? Mislim, da je imala alergiju na gluten da li bi se ona vec ispoljila ili bi trebao neki period duzi unosenja? Nasa pedijatrica je malo fijuuu. Prvo se protivila uvodjenju namirnica sa 4 meseca. Pa kad je visela  da cu da poslusam gastro odustala je. Sad na poslednjoj kontroli rekla sam joj da smo uveki povrce i meso a ona mi je rekla sad bi mogla da proba jogurt 😳. Ja je pitam a gde je gluten, jaje.... a ona kao daaaa moze prvo gluten. Tako da na nju ne mogu da se oslonim. 

Imate li neki savet... 3 dana kasica sa glutenom. Danas planiram u povrtnu kasicu da ubacim 5 korn sa glutenom (bezmlecnu) i ako nema reakcije da smatram da smo to testirali i da sebi mogu isto da vratim gluten u ishranu?
Da li ne rano posle glutena da joj uvedem zumance ( imace punih 6 meseci) ili da sacekam jos malo?
Mleko i mlecno ne planiram da joj uvodim jos dugo...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
5.2.2020 11:45:25   
bubulence
Analiticarka, moja cerka je reagovala na ovsene pahuljice tako da pretpostavljam da bi i kod vas bilo reakcije ukoliko alergija postoji. Mm je dao cerki ovsene pahuljice jer je smatrao da je samo brasno gluten. Posle 5 min su krenule sluzave stolice i imala ih je ceo dan iako je pojela svega 4-5 kasicica pahuljica sa bananom. 


(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here