|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
31.7.2020 17:16:53   
Joka92
Hvala puno na odgovoru, trudnicko mi kasni od samog pocetka, I sada se nakupilo za tri meseca.Nadam se da će procedura biti drugacija sto se tice porodiljskog bolovanja jer sam od sutra zvanicno na porodiljskom bolovanju.U svakom slucaju hvala na odgovoru.


(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1626
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
31.7.2020 20:38:16   
physio70
Bezobrazluk za trudnicko. Neces biti prva kojoj ce krenuti porodiljsko a da jos nije placeno trudnicko bolovanje.

(odgovor članu Joka92)
Direktna veza do poruke: 1627
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
31.7.2020 21:19:35   
Joka92
Nažalost, većina prolazi kroz isto.A reci mi da li se ceka resenje ili kako krece isplata za porodiljsko? Ja sam od sutra zvanicno na porodiljskom.

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1628
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
19.8.2020 22:35:41   
Olgamicic
Ja sam na bolovanju od 25.5 i dobila sam pomoc od drzave od 30000 ,ne znam da li to racunaju kao prvi mesec bolovanja posto poslednja uplata mi je bila u julu ?

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 1629
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
16.9.2020 12:27:56   
Taca1980
Koliko se čeka rešenje za porodiljsko kad se preda dokumentacija i kad kreće isplata?


(odgovor članu Olgamicic)
Direktna veza do poruke: 1630
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
1.10.2020 0:23:43   
mikica88
Ja sam sad na ttudnickom, ali me ovo oko doznaka jako nervira, kao olaksano, elektronski. Proslog meseca je neko zatajio . Pa sam se namucila dok zavrsih.
Isetali me , tamo svud .

(odgovor članu Taca1980)
Direktna veza do poruke: 1631
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
1.10.2020 9:53:15   
Queen Lady
Ja ni sa prvim ni sa drugim nisam imala problema oko isplata, ni trudnickog, ni porodiljskog. Ali cu da vam ispricam sta je bilo sa mojom sestrom. Ona je pocetkom Avgusta usla u 9 mesec. Tek oko 20tog Avgust je dobila resenje za trudnicko (inace je na trudnickom bila od maja meseca), tada joj je ujedno otvoreno i porodiljsko. Pre dve godine sa prvim detetom nije imala tih problema. Sve su joj na vreme otvorili i sve je primala redovno. Ove godine uzas. Da se porodila pre 20tog avgusta, ne znam kako bi zavrsila papire. E sad da li joj je krenula uplata trudnickog i porodiljskog, moguda se raspitam, pa da vam javim.

_____________________________

"Ako si uspešan u nečemu ili će te kopirati, ili će ti zavideti, ili će te mrzeti."

"Zavedi mi um i imaš moje telo, pronađi mi dušu i imaš me zauvek."

Fjodor Dostojevski

(odgovor članu mikica88)
Direktna veza do poruke: 1632
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
14.10.2020 16:23:20   
Rea1234
Kada krece isplata kad stigne resenje? 😊

(odgovor članu Taca1980)
Direktna veza do poruke: 1633
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
15.10.2020 8:32:47   
Queen Lady
Meni je sa starijim sinom islo kada i svim ostalim zaposlenima, tada je vazio stari zakon, pa je firma isplacivala, a njima socijalno refundiralo. To je bilo 2014/2015 god.
Sa mladjim - 2018/2019, trudnicko sam imala dva meseca, i brzo je stiglo i islo mesec za mesec. Porodiljsko sam otvorila polovinom avgusta, prva isplata mi je bila oko 20 Oktobra za Avgust i za Septembar, posle sve redovno, mesec za mesec.

_____________________________

"Ako si uspešan u nečemu ili će te kopirati, ili će ti zavideti, ili će te mrzeti."

"Zavedi mi um i imaš moje telo, pronađi mi dušu i imaš me zauvek."

Fjodor Dostojevski

(odgovor članu Rea1234)
Direktna veza do poruke: 1634
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
18.10.2020 19:16:16   
Kornjaca123
Mame jel moze neka da mi objasni tacno koliko traje porodiljko bolovanje? Tj.koliko tacno meseci 11 ili 12?


(odgovor članu Joka92)
Direktna veza do poruke: 1635
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
18.10.2020 22:11:34   
lesli
Porodiljsko bolovanje je 3 meseca. I 9 meseci je takozvana nega deteta.Porodisljko bolovanje se otvara min 4 nedelje pre termina porodjaja

(odgovor članu Kornjaca123)
Direktna veza do poruke: 1636
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.10.2020 10:20:23   
Rea1234
Zdravo,

Otvorila sam porodiljsko 02.08.2020Resenje mi je stiglo 07.10Da li mogu da ocekujem uplatu sad ili sledeci mesec?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1637
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.10.2020 10:34:01   
Taca1980
Prošlo mi porodiljsko za septembar, ali ja sam od 10.8.na porodiljsko.Hoce li mi uplatiti i tih 20 dana avgusta?


(odgovor članu Rea1234)
Direktna veza do poruke: 1638
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.10.2020 10:49:34   
dunja RR
hm, čudno, trebalo bi da su prvo avgust isplatili.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Taca1980)
Direktna veza do poruke: 1639
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
6.12.2020 16:46:32   
ida_na

IZVORNA PORUKA: Taca1980

Koliko se čeka rešenje za porodiljsko kad se preda dokumentacija i kad kreće isplata?




I mene ovo zanima. Suprug ima kredit i prima samo pola plate, na to sve pokvare se kola pre neki dan, uopste ne znam kako cemo pregurati decembar i bez da naknada kasni. Ja sam za porodiljsko predala 16.11. cim sam dobila resenje od poslodavca, dakle isti dan, porodiljsko mi je zvanicno otpocelo 14.11. Da li to znaci da cu resenje dobiti do 16.12. i da cu naknadu primiti tek u januaru, ili u decembru za prosli mesec? Molim nekog za odgovor, da znam ako necu, da se snalazim i pozajmljujem novac na vreme. Hvala

(odgovor članu Taca1980)
Direktna veza do poruke: 1640
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
7.12.2020 12:32:42   
lesli
Ida, nadam se da ces dobiti resenje i platu na vreme.Ono sto znam da je pre 2 godine, meni resenje stiglo tek nakon 3 meseca. Predata je dokumentacija u septembru, ali tek nakon porodjaja (beba malo poranila i rodjena je tog dana kada je bilo gotovo resenje iz firme, pa smo cekali njen izvod). A resenje je stiglo tek negde u decembru kao i zaostale isplate plata. Roditeljski dodatak i ono davanje od grada/opstine mislim da je stiglo nesto ranije. Mozda u novembru.
E sad, ono sto je cinjenica je da sam se ja porodila u vreme kada je novi zakon tek poceo da se primenjuje (neka 2m pre mog porodjaja). Moguce da su se sada malo uigrali...

(odgovor članu ida_na)
Direktna veza do poruke: 1641
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
24.12.2020 19:47:05   
Animsaj9
Da li mi moj ginekolog sada prilikom otvaranja trudničkog bolovanja daje 60 dana ( nekada je to bilo 30 dana) ako sam u pravu?! Pa tek onda se ide na komisiju?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1642
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
24.12.2020 20:24:17   
lesli
Da, dobijas 60 dana od ginekologa. Nakon toga se ide na komisiju.
Jesi li iz Beograda? U Beogradu sada nema pravog izlaska na komisiju, vec oni salju dokumentaciju i dobijaju odgovor od komisije. E sad, meni nisu poslali odgovor na vreme, pa kada sam otisla u dz nisam dobila doznake vec su mi dali neki mail i rekli sta sve treba da posaljem od podataka. U roku od 2-3h stiglo mi je resenje komisije i onda sam to odstampala i poslala mm po doznake u dz.
Vidi da se raspitas telefonom da li su dobili odgovor komisije (posto su meni rekli da uglavnom ne stigne na vreme, narocito ako ti 60 dana istice krajem meseca), da ne ides dzabe u dz.
Za gradove van Bg-a, koliko sam cula...jos uvek se ide na komisiju i predaje dokumentacija.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1643
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.12.2020 20:48:47   
Animsaj9
Mi pripadamo NS, ali koliko sam načula da i kod nas se ne ide na komisiju, hvala ti raspitaću se kod moje dr kada budem isla u januaru. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1644
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
19.2.2021 19:31:22   
marketing RR

Svaka mera koja podržava porodice, trudnice i porodilje je dobra mera. Država je prepoznala problem zaposlenih žena koje kada ostanu trudne saznaju da im poslodavac nije mesecima uplaćivao doprinose. Isplata zarade trudnicama na bolovanju i u slučaju kada im poslodavac ne uplati doprinose novina je predviđena izmenama Zakona o zdravstvenom osiguranju.

PROČITAJ VIŠE ...

(odgovor članu Taca1980)
Direktna veza do poruke: 1645
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.2.2021 6:41:47   
jess021
A bilo je i vreme. Ja sam jedna od tih koja nije dobila isplatu za bolovanje jer nisu bili placeni doprinosi



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1646
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
4.3.2021 22:43:31   
Animsaj9
A ja jos čekam uplatu za januar, rade i dalje sta hoće, poslodavci zadrzavaju papire kod sebe, oni isplaćuju kad hoće


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1647
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
19.4.2021 13:34:29   
Taca1980
Da li neko zna kada ce biti uplata porodiljskog posto na sajtu nije ažurirano?


(odgovor članu mikica88)
Direktna veza do poruke: 1648
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
3.6.2021 20:18:50   
jess021
Pitanje za drugaricu.

Ona bi da otvori bolovanje 3 meseca pre porodiljskog, da li ce tada imati 100% primanja na porodiljskom? Pitam jel mislim da sam cula da se bolovanje racuna kao naknada i da ne ulazi u obracun porodiljskog. Da li ce joj u tom slučaju 18 meseci deliti sa 15 i tako obračunati porodiljsko ili ne? Da, u radnom je odnosu. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Taca1980)
Direktna veza do poruke: 1649
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
3.6.2021 20:19:29   
jess021
*jer mislim 🙂



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here