|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
26.2.2021 21:48:17   
Maslacak15
ponedeljaaak :))
vracam se u drustvo ginekologa round the clock.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
27.2.2021 10:21:57   
Milena18
Srećno, Maslačak ! 😘


Devojke, da li ste vi u trudnoćama uspevale da nađete način da malo ublažite mučnine? 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
27.2.2021 12:37:52   
Branchyca
Slaba vajda Milena. Ja sam pila kiselu vodu, jer bi mi i pre pomagala kod mucnina, al nije to moglo puno da pomogne.Mozda da jedes cesce a manje..Cula sam da ima neki vitamin ili lek, ne znam tacno, protiv mucnina trudnoci da se kupi, pa mozes da proveris.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
27.2.2021 14:27:14   
lesli


IZVORNA PORUKA: Milena18

Srećno, Maslačak ! 😘


Devojke, da li ste vi u trudnoćama uspevale da nađete način da malo ublažite mučnine? 



Djumbir u prahu, razmucen u malo vode.Meni je to pomagalo, ali mi je jelovnik i pored toga bio jako siromasan, jer mi se gadilo bas mnogo stvari koje inace volim. I slane grickali - cips, ali to pruza samo trenutno olaksanje, djumbir je meni bio nesto efikasniji.


Maslacak srecno u ponedeljak!


Sto se anemije tice, ja mislim da ovo nije anemija. Eritrociti i hemoglobin su skroz ok. Nisu idealni, ni blizu onoga kako je van trudnoce, ali za 25 nedelja mislim da su brojke solidne.Hoce da mi da gvozdje zbog snizenog feritina tj. jer se depoi prazne. Pocela sam sa crnom cokoladom, jutros na silu pojela 2 kuvana jaja, bez mlecnih proizvoda (to mi je najteze ☹️) za dorucak i popila ovo sto mi je do sada dodavala. Samo da izbegnem tu tothemu 🙏Shvatih da je moja mama to pila. Njoj je pravilo katastrofu u stomaku, a i ja imam oset_ljiv zeludac na nju tako da mislim da ne bih mogla da to pijem. I ovako nekad posle obroka imam senzacije kao da sam kamenje u zeludac natrpala, da me neko probada po stomaku... 

Mi bili napolju. Smrzla sam se. Deluje da nije mnogo hladno, ali duva neki vetar pa to menja utisak.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
27.2.2021 14:38:08   
lesli
Milena, mozes da probas i ovo sto je brancica rekla. Sa kiselom. Ja sam pila nekad sa djumbirom pila kisela, a nekad obicnu vodu. Meni su te obe kombinacije pomagale, a verujem i da sama kisela pomaze.I izbegavaj da kuvas jer ce ti se sigurno zgaditi od mirisa. Secam se da sam detetu jednom kuvala palentu u nekoj 7./8. nedelji, umalo dusu da ispustim koliko je to smrdelo 🤢I jedi maksimalno prohladjeno. Topla hrana 👎 jer jace mirise.
A mislim da postoje i neka istrazivanja da vitamin b6 pomaze u smanjenju mucnina. Ja sam ga uzimala u femibionu, a ima ga i u aleractu koji je na bazi magnezijuma i smanjuje kontrakcije. Njega mi je dr odmah uvela poucena iskustvom iz prosle trudnoce. Daju ga i kod grceva u listovima itd.
Pored toga imas i antimetil, tabletice na bazi djumbira. Bezbedne su u trudnoci, ali ja sam radije pila djumbir u prahu.

Mada mislim da je sve to pobrojano minimalna pomoc. Meni je i pored toga znalo da bude toliko muka, da se osecam kao da sam bolesna.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
27.2.2021 15:30:25   
Milena18
Hvala za savete! Imam đumbir u prahu, pa ću probati. Kiselu vodu ne volim, čak ni onu blago gaziranu, ali ako bi mi pomoglo, probala bih i sa tim. 
Da, Lesli, i ja se osećam bolesno, i to posebno kad sam unutra, napolju na vazduhu mi je mnogo loše. A na poslu ne mogu ni prozor da otvorim jer smo u prometnoj ulici, taj vazduh smrdi, nepodnošljivo je. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
27.2.2021 16:54:18   
lesli

IZVORNA PORUKA: Milena18

A na poslu ne mogu ni prozor da otvorim jer smo u prometnoj ulici, taj vazduh smrdi, nepodnošljivo je. 



Bolovanje, bolovanje... 😉
Mislim da je slican efekat u obicnoj i kiseloj vodi. Probaj prvo sa obicnom. Mozes da probas i sa blagim cajem od nane pa da lagano pijuckas.
Meni su prijali suvi obroci. Keks, neka peciva od belog brasna (integralno nisam mogla da smislim), slani stapici, proja. Jogurt i mleko. I voce. Sve ostalo mi je bilo grozno.I obavezno sto prohladjenije.
Sir (na kome inace mogu da zivim), jaja, meso, povrce, orasasto, riba i morski plodovi (i na tome bih inacr mogla da zivim). Fuuuuj 🤢
I od praska za ves mi je bilo muka. Da se razumemo nisam ga jela, vec od mirisa 😂

< Poruku je uredio lesli -- 27.2.2021 16:59:09 >

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
27.2.2021 16:56:10   
lesli
I meni je bilo bolje na vazduhu, osim kada prodjem pored nekoga ko se okupao u parfemu ili ko pusi. Ili pored neke zgrade pa me zapahne onaj odvratni miris dinstanja ili zaprske (to i inace mrzim) 🤮

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
27.2.2021 22:02:00   
Milena18
Lesli, u pravu si za bolovanje. Potpuno mi je drugačije ovo nego u prvoj trudnoći. Juče jedva pregurah dan na poslu, krenula sam kući bez trunke energije. A evo danas sam malo šetala, malo nešto po kući radila, igrala se sa M, i uopšte nisam toliko umorna. Tako da ću verovatno uskoro iskoristiti odmor, pa na bolovanje.


Kad smo kod mirisa, moje dete je danas namirisalo sebe i lutku nekim njenim Frozen parfemom, zamalo u nesvest da padnem  😁

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
28.2.2021 15:50:31   
leni90
Zdravo drage trudnice! 😍Ja se pridruzujem ali za sada samo sa pozitivnom betom nakon krio embriotrasfera. Poslednji ciklus je 25.01.2021.godine a krioembriotransfer je radjen 16.02.2021! Upravo zbog tih 5 dana za koje su mi odlozili transfer kako bih poboljsala debljinu endometrijuma ni ne znam koja sam nedelja 😕Svakako je UZ zakazan za dve ipo nedelje tj. 16 mart kako bi culi i eho. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
28.2.2021 16:54:00   
Branchyca
Dobro dosla Leni!


Zelim ti ugodnu i mirnu trudnocu i puno lepih trenutaka!Da li ti je ovo prva trudnoca?

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
28.2.2021 16:58:22   
leni90
Hvalaaa! 😍Nadam se da ce biti tako.. Imam vec sina starog 22 meseci. Takodje smo ga dobili putem VTO, a nakon toga sam imala u decembru biohemijsku trudnocu i evo sada je opet beta pozitivna.

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/21 [chat]
28.2.2021 18:05:39   
veselicaa
Drage trudnice nova tema KLIK

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 188
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here