|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 13:48:22   
nata11
Aerius kad dajete, na pocetku kada se javi kasalj-slinav nos? Koliko dana?



_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 926
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 13:53:41   
Filadendronka
Hvala Dunja za Xyzal, njega sam zaboravila posto moze od druge godine. A J puni sad za vikend, tako da bih mogla da predjem na X. 

Nato, nama je dr rekla da slobodno mozemo Aerius duzi vremenski period, dokle god ima slinavljenja. Odmah primetim da se smanji sekrecija, kako zapocnem sa terapijom.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 927
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 13:57:39   
dunja RR
Ja isto kao Fil, odmah čim krene slinavljenje, i dokle god traje.

< Poruku je uredio dunja RR -- 2.4.2021 13:58:03 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 928
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 19:51:47   
milicicak
Meni i dalje nije jasno zašto dajete deci antihistamine ako im curi nos. U redu je ako dete ima respiratornu alergiju i time izazvan rinitis ali sprečavati salivaciju antihistaminima mi nikad nije bilo jasno. 

Naša dr jako oprezno daje antihistamine i nikad ih ne daje zbog rinitisa neizazvanog alergijom iz prostog razloga što aerius konkretno ne smeju da koriste epileptičari ali i blo ko ko ima istoriju epileptičnih napada u porodici. Guglala sam, ima čak i neki rad koji čak direktno dovodi aerius u vezu sa epi napadima ali je učestalost zanemarljiva i ispod nivoa statističke greške i nigde ne ukazuje na uzročno posledičnu vezu nego samo korelaciju. Mini buba je baš bila mnogo slinava kad je bila mala i nikad nije pila aerius zbog toga. Klasična toaleta nosa, nosko do bola i nazad, nisita, dexametazon maksimalno 3 dana i to je to. A nije da se nije slivalo pa je kašljala zbog toga. A i često je imala otitise razne. Ali antihistamine zbog toga nikad nije pila


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 20:01:58   
Filadendronka
Mojima Aerius pomaze da prodisu, salivacija se smanji vrlo brzo, a doktorka nam daje to kao deo terapije uz toaletu nosa, sirup za iskasljavanje ( kad je potrebno), i sve propratne preprate ( fitobalm, propolis mast ..)A ona je npr izricit protivnik kapi za nos, kaze da je to lokalno kljukanje ab i kortiko cista glupost. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 20:35:01   
dunja RR
Nama je ORL rekla da je kašalj alergijski i da obavezno dajemo Xyzal, i stvarno pomaže da prodišu, kao kod Fil.
S redovno počinje da kašlje u proleće ili na jesen, kada je vetrovit dan, vazduh pun alergena, ili dan nakon boravka u šumi (vikendom smo po ceo dan u šumi na Zvezdari).

Sada smo bili na kontroli, puno bolesne dece u DZ, ja sada ne mogu da tvrdim da li je neko od njih imao T, ali nikoga nisu slali na testiranje. Svi čekaju regularno ispred ordinacija, mi čekali napolju, dok nas nisu prozvali. M ok, sve čisto, uvek isto kod nje, za dan i po prođe ( us redu bila skroz zapušena), sad još malo iskašljava, pluća, grlo ok.

< Poruku je uredio dunja RR -- 2.4.2021 20:51:37 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 931
   RE: deciji kasalj
2.4.2021 20:55:36   
milicicak
Nisam rekla da antihistamini nisu efikasni, to im je mehanizam delovanja, smanjuju otok sluznice i samim tim i salivaciju. Meni samo lečenje nealergijskog rinitisa antihistaminima ima isto smisla kao i lečenje virusa antibioticima. I očigledno se stavovi doktora razlikuju po tom pitanju. Naša dr je uvek za loklano delovanje, jednom kad sam je pitala za Aerius rekla: M, pobogu, to Vam je kao da komarca ubijate čekićem, nema potrebe za tim. T nema respiratorne alergije nema razloga da ga i za to koristite

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 932
   RE: deciji kasalj
3.4.2021 8:50:01   
flamingos
Fil,jeste li dobro?Mislim na vas.❤


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: deciji kasalj
3.4.2021 10:52:08   
mati
Naša dr isto ne daje Ab i antihistamine. Meni je to bilo čudno, jer smo promenili osiguranje i menjali dr, prethodna sve odmah prepisivala.
Ova uvek sačeka, inhalacije uglavnom. Pa posle ako baš mora.


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 934
   RE: deciji kasalj
3.4.2021 14:12:02   
Filadendronka

Flamingos, hvala na pitanju. ♥️Dosli smo u selo, nos bolje, a kasalj kao pusacki. Upravo ga inhaliram, da to sto pre resimo.

IZVORNA PORUKA: flamingos

Fil,jeste li dobro?Mislim na vas.❤





(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: deciji kasalj
3.4.2021 14:53:24   
dddaca
Nama je pulmolog rekao da uzimamo Aerius cim pocne da curi nos jer joj to curenje stvara iritantan i iscrpljujuc kasalj, a posle par dana joj se spusti na pluca. iskreno, nekad joj pomogne, nekad ne.
I od ORL specijalista je dobijala antihistaminike, i to bas dugo da ih pije. Cak nam je orl rekla kako Aerius moze bas dugo i da ne bi trebalo da smeta. Mi smo pili u kontinuitetu oko dva meseca. Ne kazem da je to dobro, cak sam mislila i da je preterano, ali ipak me je dr uveravala da je to ispravno.
Sad kad citam ovo sto milicicak pise, ima logike. Cak sam se uvek pitala da li mozda na ovaj nacin navikavam organizam na antihistaminike i umanjujem im dejstvo za neki sledeci put, kad budu stvarno potrebni.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: deciji kasalj
3.4.2021 21:29:25   
Tiziana

Ja se slazem sa tobom. Ja imam ekcem od osnovne skole, a tokom godina sam razvila i polensku alergiju. Secam se i onda da su dr govorili uzmite antihistaminike kad bas ne mozete da izdrzite svrab (bila sam sva prekrivena ekcemo).. Ok, ovi savremeni antihistaminici nisi kao pre 30god,ali zasto bi ih neko koristio za nealergijski kasalj kada ima citav spektar sirupa koji tome sluze.. Ali nasi dr vole vise od svega to da prepisu... 
Moj sin ima alergije (ekcem, polensku) , sa 1m mu se inficirao ekcem koji je dobio, jedva smo se sredili, jadan od 6m je na nekim lekovima za alergiju, ja bih volela da ne moram da mu dajem.Ali dzaba, vec je poceo ujutru da kija u serijama, uvece kaslje onako suvo, alergijski.. 

IZVORNA PORUKA: milicicak

Nisam rekla da antihistamini nisu efikasni, to im je mehanizam delovanja, smanjuju otok sluznice i samim tim i salivaciju. Meni samo lečenje nealergijskog rinitisa antihistaminima ima isto smisla kao i lečenje virusa antibioticima. I očigledno se stavovi doktora razlikuju po tom pitanju. Naša dr je uvek za loklano delovanje, jednom kad sam je pitala za Aerius rekla: M, pobogu, to Vam je kao da komarca ubijate čekićem, nema potrebe za tim. T nema respiratorne alergije nema razloga da ga i za to koristite




(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: deciji kasalj
3.4.2021 21:40:55   
Ivanka 75
Treba samo nauciti razlikovati kod dece taj alergijski kasalj. Kod njega nema gubitka apetita i nevoljnosti. 


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 938
   RE: deciji kasalj
4.4.2021 10:04:40   
flamingos
Fil,muke.Duša mila.Ljubim vas puno.Da budete dobro i da što pre prestane kašalj.❤


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 939
   RE: deciji kasalj
5.4.2021 19:44:33   
flamingos
Fil,jeste li dobro?Mislim na vas.❤


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 940
   RE: deciji kasalj
23.4.2021 8:32:13   
dddaca
Pre par nedelja smo pisale o davanju Aeriusa i ostalih antihistaminika za smanjenje salivacije i samim tim nadrazaja na kasalj. Juce je pocelo sa bolom u grlu, do uvece je nos bio pun i krenuo je suv nadrazajni kasalj, ali resih da probam bez |Aeriusa. Nekako pregurasmo noc. Nismo spavali skoro uopsete. Jedna nozdrva zapusena skroz, druga i moze da se izguva. Od tolikog slivanja ne prestaje da kaslje.
Na drugoj temi mi je Mama Jo rekla za sirup od lovora, da ste ga koristile. Ako neko moze da mi napise kako se pravi i da li je efikasan? Da li se koristi kad krene bas zreo kasalj ili moze i na pocetku za smirivanje kaslja?

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: deciji kasalj
23.4.2021 8:37:35   
vonavoj
Moze da se koristi za sve vrste kaslja..ne iritira puno,nadrazajni smiruje.a suvi brzo pretvori u produktivni..

Ima unazad sigurno.Aj na brzinu..200g secera karamelizujesDodas 2dcl vode,kuvas i dalje,rastopice se secer, dodas 7 lovorova lista i supenu kasiku zalfije,kuvas nekih 5min,mora da bude kao sirup. Ostavis 30min poklopljeno,procedis...Pre jela 5ml,3 puta dnevno.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 942
   RE: deciji kasalj
23.4.2021 8:42:21   
dddaca
Super Von, probacemo. Valjda ce hteti. Juce mi se mrstila na zalfiju kad sam joj dala da ispira grlo

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 943
   RE: deciji kasalj
23.4.2021 8:50:18   
vonavoj
Slatko je.lepog je ukusa..moja deca su htela. Super je sirup.


(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: deciji kasalj
23.4.2021 9:07:34   
mama Jo
I ja sam im ovo pravila prosli put i stvarno deluje. I uopste nije neki gadan ukus stvarno, htele su da piju. Probaj dddaco, pomoci ce sigurno!
Da prodje sto pre user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 945
   RE: deciji kasalj
23.4.2021 9:21:14   
bebilule
Da, to je taj sirup. Odličan. M je pomagao i za grlo, valjda žalfija.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 946
   RE: deciji kasalj
25.4.2021 9:51:39   
Milena18
Da li se stavlja kašika sušene žalfije? Ja sam pravila jednom ovaj sirup, ali sam tada kuvala čaj od žalfije, pa od njega odvajala nekoliko kašika i ubacivala u ostale sastojke. 


(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 947
   RE: deciji kasalj
4.5.2021 10:27:39   
nata11
Mame koji sirup koristite za umirenje kaslja?
Jel Bronkamil OK_

_____________________________





(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 948
   RE: deciji kasalj
4.5.2021 10:31:07   
nata11
Sad vidim ima neki Tussiflux Bimbi. Jel on takođe za umirenje kaslja?



_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 949
   RE: deciji kasalj
4.5.2021 11:47:12   
vonavoj
Nato,to mi je rrkla drugarica da je novi i da je dobar..nisam davala deci,ali pharmalife ima odlicne proizvode.


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here