|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
10.5.2021 12:33:15   
Branchyca
Pozdrav trudnice!


Rezultat OGTT-a mi javise malopre, vrednost nakon jednog sata je blago povisena tako da moram ici kod dijabetologa  (ili kako se vec zove specijalista 😅), kaze, verovatno ce mi korigovati ishranu.Ja sam je vec delom korigovala, sledwxe nedeljw imam twrmin kod njega pa cemo videti kako dalje.
Meni su radili hormone stitne zlezde na pocetku trudnoce i to je to.Tek sada, u sedmom mesecu su mi radili malu krvnu sliku, hemoglobon je malo nizi, inace, jako retko rade analize krvi i urina, eto.Sem urin test tracica, to se radi svaki put.
Masem vam svima!🥰

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
10.5.2021 16:12:32   
BubaBubica
Branchy dobro da nije ozbiljniji rezultat, ovo ćeš ti bez muke srediti. Što se tiče štitne još nijednom u životu nisam radila analize, napomenuću doktorki da li je potrebno da ipak proverim. Šta tačno može da predstavlja problem ako nisu dobri rezultati?

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
10.5.2021 16:23:42   
lesli
Mislim da usporeni rad stitne zlezde utice na razvoj bebe.I zato reaguju lekovima cim tsh pocne da skace.
Hipertireozu valjda tolerisu i prate. Samo u ekstremnim slucajevima daju terapiju.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
10.5.2021 18:33:19   
Milena18
Hipertireoza je opasna posebno na početku trudnoće, može da dođe do spontanog. A hipotireoza  ovo što Lesli kaže. Ali važan je i ft4, tj. nivo slobodnog tiroksina u krvi, neki endokrinolozi smatraju da je on i važniji. Meni je u skoro celoj prvoj trudnoći bio povišen tsh, a ft4 dobar i rodila sam zdravu devojčicu. I sad mi je pre mesec dana bio malo povišen.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
10.5.2021 19:12:33   
Branchyca


IZVORNA PORUKA: BubaBubica

Branchy dobro da nije ozbiljniji rezultat, ovo ćeš ti bez muke srediti. Što se tiče štitne još nijednom u životu nisam radila analize, napomenuću doktorki da li je potrebno da ipak proverim. Šta tačno može da predstavlja problem ako nisu dobri rezultati?



Nadam se Bubice, prvi put se susrecem sa tim pa sad gledam da pravilno uklapam hranu.
Nisam ni ja znala to za stitnu, nadam se da ce Mileni rezultati biti dobri!


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
10.5.2021 20:01:32   
Milena18
Branchyce, objasniće ti sve endokrinolog. Super što nije mnogo povišena vrednost. 


(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
10.5.2021 21:39:16   
Branchyca
Da Milena, hvala Bogu pa je samo blago povisena.


Kako si ti, je l ti je stigao rezultat tsh?
Gde nam je Cocunut? Nadam se da je sve ok.
Leptirice, Lesli, Bubice, Hermyna 🤗🤗🤗

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
11.5.2021 7:05:37   
Milena18
Branchyce, danas treba da radim tsh i ft4, evo sad baš čekam u laboratoriji.


Noćima već nešto loše spavam. Probudim se usred noći i razmišljam ko zna o čemu. 
Kako ste vi danas? 

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
11.5.2021 7:22:09   
Branchyca
Dobro jutro trudnice!


Milena, tako i ja isto.Probudim se nocu i samo mi neke gluposti prolaze kroz glavu, mada to traje samo dok odem do wc-a i nazad :) 
E pa super, javljaj rezultat, bice sve ok!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
11.5.2021 13:15:33   
Hermyna
Pozdrav trudnice, kako ste, evo ja sad bila na kontroli, dok kaze sve super usla sam u 33 Ned procjena kilaze beba djecak 2007gr i djevojcica 1838gr, ja se udebljala 1 Kg za 21 dan. visoko nosim zatvorena, sve ok hvala Bogu.Nadam se da je i kod vas sve dobro. ♥️💙


(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
11.5.2021 13:27:31   
Branchyca


IZVORNA PORUKA: Hermyna

Pozdrav trudnice, kako ste, evo ja sad bila na kontroli, dok kaze sve super usla sam u 33 Ned procjena kilaze beba djecak 2007gr i djevojcica 1838gr, ja se udebljala 1 Kg za 21 dan. visoko nosim zatvorena, sve ok hvala Bogu.Nadam se da je i kod vas sve dobro. ♥️💙





Super kilaza za blizance u toj nedelji!Kako se ti osecas, hices li se prirodno poradjati?

(odgovor članu Hermyna)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
11.5.2021 14:45:31   
Hermyna
Branchyca ne znam bas dal Cu prirodno posto je djecak okrenut glavicom a djevojcica karlicom. Doktorica koja me vodi bi mene porodila na carski ako dodjem do 38 Ned, ako ne onda cemo vidjeti ako krene prije sta cemo. Mada bih ja iskreno voljela prirodno, jer je prvi porod bio prirodan.A hvala Bogu bebe dobro napreduju. Moja kilaza +9 Kg. 🤗😉


(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
11.5.2021 16:04:14   
BubaBubica


IZVORNA PORUKA: Milena18

Hipertireoza je opasna posebno na početku trudnoće, može da dođe do spontanog. A hipotireoza  ovo što Lesli kaže. Ali važan je i ft4, tj. nivo slobodnog tiroksina u krvi, neki endokrinolozi smatraju da je on i važniji. Meni je u skoro celoj prvoj trudnoći bio povišen tsh, a ft4 dobar i rodila sam zdravu devojčicu. I sad mi je pre mesec dana bio malo povišen.


Hvala Bogu svo četvoro dece su se rodili zdravi i pravi, pa pretpostavljam da ipak nemam problema sa štitnom ali bih svakako volela da proverim. Kažu da i zbog toga mogu imati nepravilan rad srca a ni to nisam proveravala nikada. Imam bar ja tako oset_im kao da mi srce preskače još od svoje 12.godine, jednom sam ja mislim sa 16 godina otišla kod dr opšte prakse da mi da uput za kardiologa i ona me naribala strašno i dala samo komplex vitamina B. To mi je bila trauma od dr i nikad nisam više otišla sa tim problemom. Ta preskakanja i dalje imam. Ponekad me baš plaše ali većinom ih uspešno ignorišem. Sve planiram da kažem mojoj dr jer verujem da će imati sluha, dok sam išla državno samo su odmahivali rukom. Takođe imam proširenu venu preko stomaka od treće trudnoće, posle porođaja je babica pitala dr začuđeno jel to proširena vena? A on je samo nešto promrmlao u fazonu to nećemo mi da rešavamo. Iskreno ja ne znam da li su tako nezainteresovani samo u mom slučaju ili nisam jedina. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
11.5.2021 17:31:34   
Branchyca
Bubice, to sa nepravilnim srcanim ritmom imam i ja ponekad (preskakanje), od svoje 19 godine, bila sam kod interniste ne znam koliko puta, evo pre 2 meseca sam opet isla i ne zna uzrok sem da je sve ok i da je do psihe.Strasno je neprijatno, zbog toga se najvise plasim porodjaja, jer mi u stanju veceg straha preskace.

Hoce i od zeluca, to kao moze da se namesta zeludac al sad u trudnoci naravno ne.Hormoni stitne su mi ok, tako da nije uvek sve do toga.Zaista mislim da stres utice na zdravlje, tako da treba prvenstveno promeniti stav o sebi i o svom zdravlju, a evo ja vec duze vremena vodim bitku sa sobom i svojim mislima :)
Kako ste trudnice, kako provodite dane?

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
12.5.2021 8:54:57   
Milena18
Bubice, da imaš problem sa štitnom žlezdom, znala bi to, veruj mi. To što ti i Branchyca imate su verovatno one bezopasne aritmije koje dosta ljudi ima. A kod hipertireoze je rad srca konstantno ubrzan.  Ja sam imala najviše oko 110 otkucaja u minutu, a znam devojku koja je imala i preko 200.Što se tiče hormona, kad već vodiš trudnoću privatno, možeš i tsh i ft4 da proveriš i sama, ali čisto da se smiriš, ne verujem da stvarno imaš problem. 
Hermyna, drago mi je da ste ti i bebice dobro! 
Kako ste danas, stomačići? 
Ja sam opet pospana, ali sama sam kriva. Ostala sam budna do kasno sinoć, a morala sam da ustanem u 7.


(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
12.5.2021 9:37:04   
Leptirica92
Pozdrav cure, kako ste? Mene je danima glava konstantno bolila, nekakva tupava boli. Sreca juce me popustilo, a mozda je i vrijeme bilo tesko pred promjenu. Evo sad kisa pljusti i sve tako u nedogled.

Mene su mucnine tako reci skroz pustile. Pocela sam pomalo da jedem i meso, piletinu i ribu. Jedino mi je jos muka kad frizider otvorim 🤣 Iducu sedmicu imam kontrolu, iskreno se nadam da cemo uspjeti vidjeti sta je.Milena, je li kod tebe bolja situacija sto ste tice toga da osjetis bebu?Curkee imate mahanje 😊

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
12.5.2021 14:33:42   
Branchyca
Da Milena, tako i meni kazu za tu aritmiju, al da je neprijatno, neprijatno je i to strasno.


Ja sam ok, malo vise gladna, posto spremam samo hranu sa niskim glikemijskim infeksom i to dosta maje pa sam stalno gladna cini mi se😅Sutra mi stize mama na 2 nedelje pa malo da se odmorim :)
Kad ce tebi rezultati tsh?
Gde nam je Cocunut?
Leptirice, usla si u najlepsi period trudnoce :)

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
12.5.2021 17:48:08   
Milena18
Branchyce, verujem da je jako neprijatno. Moj tata je imao takve aritmije da su morali elektrošokovima da mu vraćaju srčani rad u normalu. I čak su mu i tada rekli da se to ne smatra bolešću, nema ni terapiju nikakvu. Ali uopšte nije svejedno kad se desi tako nešto. 
Leptirice, jeste malo bolja situacija, osećam mrdanje povrememeno, posebno uveče kad legnem.
Stigli su mi rezultati. Ft4 odličan, a tsh i dalje malo povišen, ali bolji nego prošli put, tako da se nadam da ću za jedno mesec dana da ga unormalim. Sutra idem kod endokrinologa. 
Stvarno, nema Coconut već dugo... 



< Poruku je uredio Milena18 -- 12.5.2021 17:51:11 >

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
12.5.2021 18:12:38   
Branchyca
Odlicno Milena, bitno je i da se ti osecas dobro.

 Zelim vam prijatni vece trudnice 🤗

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
13.5.2021 11:16:54   
Coconut
Pozdrav trudnice

Evo da se javim posle par dana naspavanja.Zakacili neki virus,prvo jedno dete temperatura pa drugo i sad proslo samo po malo kaslju a i ja sa njima samo bez temp.Sva sam slomljena ovih dana.Bila i do ginekologa u ponedeljak pa me opet iznervirao, tera i dalje po svom da idem za Bg, dao mi uput a na meni je da li cu otici.Rekla mu i za drugo misljenje da je ok i na to mi kaze nek mi onda taj drugi vodi trudnocu.Sujeta je cudo mada mi opet ulio sumnju, tako da cu izgleda otici.Da li cu se maltretirati za dzabe ili ne ali bar nek mi kazu sta misle i nek mi se skine sa grbace sto se toga tice.Jos da vidim kad mogu da odem.Kako ste danas? 

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
13.5.2021 12:08:23   
Maslacak15
mentol. idi zbog svog mira i otkloni ave sumnje, ali ja licno tom doktoru vise u ordinaciju krocila nebih. sve je u redu i bice ok videces. pozdravljam te.


(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
13.5.2021 12:29:22   
vonavoj
Coco,bas mi je cudno da dr Vukovic kaze nesto tako,bez razloga...on je bas dobar,retko gresi...meni je vodio trecu trudnocu,dr Stankov prve dve...

Znam da mi je rekao da se svega nagledao u zadnje vreme,pa je mozda zato panicar..

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
13.5.2021 13:15:19   
Coconut
Maslacak, hvala ti.I ja sve vise razmisljam da ga promenim mada drzavnih kod nas i nema nesto za pohvalu, jedino on.Kod njega uvek guzva i vazi za dobrog doktora ali licno sumnjam da je puko.Ne deluje mi vise normalno a i poverenje mi poljuljano ovim.


Vonavoj, znam.On mi vodio prve dve trudnoce i vec u drugoj mi delovao kao da nije pri sebi.Ali ajd, i sad ovo.On uporan da ima neki problem mozda a kod Stankov mi rekli da je sve ok po tom rezultatu.Kao hoce da bude siguran da je ok i da skine odgovornost sa njega.I jos mi je rekao da ima jos tako pametnih kao ja koji nisu hteli da odu i dobili dete sa daunom.Ne bira reci uopste eto.Jeste da ovo nema veze sa daunom vec necim drugim da se ne ponavljam,ali takvo ophodjenje nije normalno.Ili je paranoican ili panici za sve a ni to nije dobro.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
13.5.2021 13:20:52   
vonavoj
Jeste,prso'' je,jos jedna drugarica mi je rekla.. 

Nekako zbog sebe idi u Bg,i zavrsi sa tim..on je surov postao,sve sto misli i kaze..a previse radi..Npr.meni je Stankov poljuljao poverenje kod moje kume,nije video neki polip,zbog kojeg je morala na konizaciju grlica..svi oni grese.

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
13.5.2021 13:27:46   
Coconut
I moja kuma je primetila da je prso,poludeo covek.

Nekako nije vise kao sto je bio.Zato cu ici na dva mesta uporedo,jer niko nije siguran i bez greske a opet bitno je pogotovo u trudnoci da u tog nekog imas poverenja. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here