|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 25 [26] 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
1.8.2021 9:58:29   
Miki29
Ja bih se vakcinisala, ali obzirom da kroz mesec i po dana planiram da probam ponovo, ne znam koliko je pametno da primim vakcinu. 

Ma ja ću sve da uradim da dodjem do Elezovića, ginekologa već imam fantastična žena. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
1.8.2021 10:07:56   
lesli
Miki, mesec i po dana ti je sasvim dovoljno da primis vakcinu i revakcinu i da izgradis antitela. Ja bih se vakcinisala na tvom mestu, pogotovo sto ide jesen i zima, a ti treba da guras veci deo trudnoce u tim mesecima (pretpostavljam da ces brzo opet zatrudneti).Ja sam jedva docekala da se porodim i vakcinisem, a do tada sam se pazila jako. Znam da imam problem sa trombofilijom, u prvoj trudnoci sam i pored terapije zaradila duboku vensku trombozu… nije mi bilo do “igre” sa covidom i trombozama koje su posledica istog.I ovako mi je d-dimer i pod terapijom isao i do 2500-2600. 🙄

(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
1.8.2021 10:17:01   
Miki29
Izgleda da ću morati da primim, jer se nadam iskreno da ću kao i prošli put iz prve da zatrudnim😄 i ja sam o tome mislila u kom periodu ću biti trudna, a znamo svi da od septembra kreće novi talas...


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
1.8.2021 10:19:05   
lesli
Miki, Elezovic se kada sam u prosloj trudnoci isla kod njega cekao nekih 14 dana u Belmedicu. Kada sam zvala da zakazem objasnila sam situaciju posto mi je bilo hitno - vto trudnoca(nisam ostajala trudna posle tog misseda), krvarim i zbog toga su mi iskljucili aspirin, imam trombofiliju… i oni su ga pitali da me ubaci ranije. Primio me je isto vece.
Ja sam doduse otisla samo tada kod njega na pregled. Posle mi je bilo nezgodno da cekam i toliko unapred planiram kontrole, pa sam presla kod jedne zene koja je isto sjajna. Nije toliko zvucno ime kao on, ali je vodila racuna o svemu. Neke rezultate sam joj slala i viberom iako sam iz Beograda (narocito sad posle porodjaja). Danas imam dvoje dece. Ovu drugu trudnocu je narocito bila oprezna zbog te tromboze i do koje je doslo i pored terapije. Ako ne uspes do njega, ako zelis preporuku…reci.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
1.8.2021 10:24:29   
Miki29
Možete da mi preporučite sve za koje smatrate da su dobri i sa kim ste imali dobro iskustvo, kod nas postoji samo jedan hematolog i za istog nisam čula ništa dobro...tako da, svaki savet i preporuka su mi dobrodošli. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
1.8.2021 11:13:35   
Miki29
Lesli jesi ti uzimala samo andol ili i njega i fraxi? 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
1.8.2021 13:38:49   
lesli
Maki, zavisi od mutacija koje imas.
Meni su na klinici za vantelesnu dali aspirin, koji su ki rekli da iskljucim privremeno kada sam prokrvarila. Posto sam ja nastavila da krvarim vrlo uredno, znala sam da moram kod hematologa.On mi je izbacio aspirin trajno, rekao je da se ne daje za ove mutacije koje ja imam i nalozio pracenje ddimera. Ako skoci, rekao je terapija heparinom. Poceo je da skace od pocetka 2. trimestra i dobila sam heparin. U ovoj sad trudnoci su mi odmah dali heparin od pozitivne bete, jer sam imala trombozu u prethodnoj. 

(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
1.8.2021 13:44:05   
lesli
I ako ne budes mogla da dodjes do Elezovica, javi da ti posaljem ime doktorke i kontakt. Ranije je radila u Medigroupu privatno, ali sada je otvorila svoju ordinaciju pa bih ti morala porukom slati kontakt jer je to njen broj telefona. Ne bih bas da ga javno ostavljam na forumu…

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
1.8.2021 13:51:13   
Miki29
Dada, shvatila sam to da terapija zavisi od mutacija koje imam. Čekam rezultate pa se nadam da ću uspeti da zakažem kod Elezovića, ako ne javljam se da mi daš kontakt tvoje dr🤗 ja bih pored trombofilija, imunologije i torcha uradila i oggt i štitnu, zapravo uradila bih sve jer ne prepuštam ništa više slučaju, ako znate još nešto što bih mogla da uradim samo recite. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
5.8.2021 12:20:48   
Miki29
Lesli, možeš li da mi pošalješ kontakt te doktorke ili doktorke Jelene sa rr? Stigli su mi rezultati stečenih beta2 igg su mi povišena, čekam urodjene, pa da joj pošaljem rezultate ako treba još nešto da uradim pre nego što odem kod nje.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
5.8.2021 13:45:35   
Sanjica26 RR
Dr Jeleni, možes da postaviš u temi "pitajte doktora". Neko ce iz redakcije njoj da prosledi pitanje. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
5.8.2021 13:46:58   
Sanjica26 RR


Evo teme. Klik

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
5.8.2021 14:42:14   
Miki29
Sanjice upravo sam postavila pitanje doktorki. 

Da pitam Vas ženice ako neka zna da li za ove mutacije ide fraxi u trudnoći? user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
5.8.2021 15:07:44   
lesli
Ja sam za pai 4g4g i ovaj mthfr 667T heterozigot (ovaj drugi mi nije radjen) dobila… ali tek nakon skoka d-dimera. U ovoj sad trudnoci zbog komplikacija iz prethodne sam dobila odmah, od pozitivne bete…

E sad ti pai imas heterozigotnu i mthfr isto heterozigotnu.Ali imas i faktor 13 isto heterozigot i uz to beta 2 glikoprotein. Trudnoca ti se zavrsila gubitkom bebe zbog infarkta pa mislim da ces 100% dobiti fraksiparin od pozitivne bete. Samo je pitanje da li ces dobiti i neki aspirin/cardiopirin uz to (ne znam sta daju za antitela, mozda cak i pronison?). 

(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
5.8.2021 15:13:43   
Miki29
Ja koliko sam shvatila beta2 se vazuje za antifosfolipidni sindrom, e sad ne znam da li je u pitanju anti.f.s ako je samo beta2 povišena. 

Ovo su mi rezultati user posted image i da li su ta antitela promenjiva, ne znam da li trebam za ponovim testiranje za dve nedelje? 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
5.8.2021 15:18:43   
lesli
A nisu ti odradili ANA. Pise da nisu imali reagense.A LAC?Da beta 2 glikoprotein se vezuje za anti fosfolipidni sindrom, ali to ce ti hematolog reci da li je za terapiju ili ne.Ja mislim da to jednom kad je pozitivno ne moze da nestane. Meni je radila ponovo, nekoliko puta, ali meni su sva ta antitela bila negativna…

(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
5.8.2021 15:19:23   
lesli
I da, imas privatnu poruku sa kontakt telefonom.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
5.8.2021 15:20:55   
Miki29
ANA sam radila privatno u redu je kao i LAC i sva druga antitela, samo mi je beta povišena. 

Videh poruku🤗

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
18.8.2021 14:24:43   
Miki29
Ovo su mi rezultati torchauser posted image to je ono sto je meni dr dao i to jedva, a nije mi dao da radim one herpes viruse, ja neki herpes imam samo ne znam koji je to tacno, onaj sto izlazi na usni kad mi padne imunitet i imala sam ga u trudnoci, sta mislte da li treba jos nesto da uradim? A da i kariotip sam uradila i on je uredan. 

(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
23.10.2021 7:59:31   
Buba Mira
Isplakala sam se juče za sve pare. U julu sam imala spontani, bez razloga, "desi se", kaže dr. Pre zatrudnjivanja sam radila sve analize, i hormone, sve je bilo ok, ostala iz prve trudna, i otišlo.

Cilkus dobila u dan tačno, svaki naredni isto. I evo od jula na ovamo pokušavamo, i ništa. Baš sam ubedačena i tužna. Nisam opterećena time, nego me prosto juče valjda sve stiglo, i kada sam videla da sam ponovo dobila, samo sam sela na wc šolju i počela da plačeeem. Šta da radim? Da idem opet na pretrage? Da šaljem čoveka da vidim da nije do njega nešto? U junu smo iz prvog pokušaja uspeli, evo sad 4 meseca ništa. 😒

(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
23.10.2021 8:55:23   
vonavoj
Buba mira,verujem da je psiha,zvuci grozno kad ti neko kaze,ali jeste..najvise mrzim rec,opusti se..ne misli,ali je tako...drzim fige..4 meseca nije dug period.


(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
23.10.2021 9:05:07   
Buba Mira
Ne znam da li da ponavljam nalaze. Sve je bilo ok u martu...


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
23.10.2021 9:10:19   
vonavoj
Koje analize bi ponovila? 

Ako ti menst.stize na vreme,znaci da je sve ok,da se ni hormoni nisu poremetili.

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
23.10.2021 10:24:54   
Buba Mira
Pa ne znam. Ciklusi su mi uredni, na kontroli u julu su mi rekli da je "unutra" sve super, hormone i sve ostalo ginekološki sam radila u martu, primila Rogam posle spontanog, sve po pravilima. Ne znam da li da se opet proveravam nešto ili ne, da li da on uradi spermogram, čisto da ne gubimo vreme, obzirom na moje godine (40), ili da još malo sačekamo i pokušavamo ovako? 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
23.10.2021 10:53:38   
Milena18
Buba Mira, meni je trebalo 5-6 meseci da zatrudnim ponovo kad smo počeli da pokušavamo posle spontanog (tada nam je isto uspelo iz prvog pokušaja). Mislim da je to u našim godinama za očekivati, ne verujem da se od jula nešto promenilo. Ja sam tada radila hormonski status, što si ti već odradila. Ne znam jesi li radila progesteron 21. dana ciklusa, možeš to da odradiš da proveriš kakva ti je ovulacija. 

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 25 [26] 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 25 [26] 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

У првих месец или два ја:

дојио бебу на њен захтев. (0%)

повијао бебу, дојио 3 сата, али сам се снашао између најбоље што сам могао. (0%)


Ukupan broj glasova: 0

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here