|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus 3.deo
21.10.2021 11:29:38   
nata11
Molim Vas ako je neko radio pcr test kod male dece do 3 godine za info - jel moguce raditi pcr iz grla_

Meni nije jasno kako detetu koje nije bilo pozitivno traze negativan test za povratak u vrtic ali eto, i to je moguce.

_____________________________





(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2026
   RE: Korona virus 3.deo
21.10.2021 11:47:13   
milicicak
PCR može da se radi i iz nosa i iz grla, a najbolje je kad se uzorak uzima iz oba. Samo su štapići za uzimanje uzoraka drugačiji tako da mislim da ne može da se bira kad dođeš na mesto testiranja.
V su uvek radili iz nosa, i antigenski i PCR

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2027
   RE: Korona virus 3.deo
21.10.2021 12:32:57   
Tiziana

Nato kad je bila negativna na testu? Ako je proslo odredjeno vreme, a vi bili pozitivni, mogao je i njen status u medjuvremenu da se promeni,a da je potpuno bez simptoma.
IZVORNA PORUKA: nata11

Molim Vas ako je neko radio pcr test kod male dece do 3 godine za info - jel moguce raditi pcr iz grla_

Meni nije jasno kako detetu koje nije bilo pozitivno traze negativan test za povratak u vrtic ali eto, i to je moguce.



(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2028
   RE: Korona virus 3.deo
22.10.2021 9:24:56   
nata11
Da li i 12 dana od pozitivnog testa mogu biti prenosioc?

_____________________________





(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2029
   RE: Korona virus 3.deo
22.10.2021 9:31:40   
Tiziana
U nasem slucaju se desilo da je moguce. Cerka je dobila simptome 11 dana nakon sina. Zato je izolacijja 14 dana. 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2030
   RE: Korona virus 3.deo
22.10.2021 11:27:53   
nata11


IZVORNA PORUKA: Tiziana


Nato kad je bila negativna na testu? Ako je proslo odredjeno vreme, a vi bili pozitivni, mogao je i njen status u medjuvremenu da se promeni,a da je potpuno bez simptoma.
IZVORNA PORUKA: nata11

Molim Vas ako je neko radio pcr test kod male dece do 3 godine za info - jel moguce raditi pcr iz grla_

Meni nije jasno kako detetu koje nije bilo pozitivno traze negativan test za povratak u vrtic ali eto, i to je moguce.






Nikada nije testirana. Stavljena je u izolaciju zbog mene. E sada traze negativan test za vrtić.

_____________________________





(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2031
   RE: Korona virus 3.deo
22.10.2021 14:42:39   
Tiziana
Pa verovatno da budu sigurni da nije i ona pokupila od vas. 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2032
   RE: Korona virus 3.deo
22.10.2021 19:11:07   
milicicak


IZVORNA PORUKA: nata11



IZVORNA PORUKA: Tiziana


Nato kad je bila negativna na testu? Ako je proslo odredjeno vreme, a vi bili pozitivni, mogao je i njen status u medjuvremenu da se promeni,a da je potpuno bez simptoma.
IZVORNA PORUKA: nata11

Molim Vas ako je neko radio pcr test kod male dece do 3 godine za info - jel moguce raditi pcr iz grla_

Meni nije jasno kako detetu koje nije bilo pozitivno traze negativan test za povratak u vrtic ali eto, i to je moguce.






Nikada nije testirana. Stavljena je u izolaciju zbog mene. E sada traze negativan test za vrtić.



Traže negativan test ili negativan PCR? Ko plaća testove?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2033
   RE: Korona virus 3.deo
23.10.2021 10:38:18   
nata11
Mili gospodja iz Higijenskog rekla citiram: Za povratak u kolektiv potreban je negativan test. Isti se radi u decijem. Misli se na brzi test.

A evo citam uputstvo Batuta za predskolce i ovo su uslovo za povratak:


user posted image

_____________________________





(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2034
   RE: Korona virus 3.deo
23.10.2021 10:43:13   
dddaca
Nato, a sta ti kazu u vrticu? Koliko shvatam nisi od njih dobila ovu informaciju, vec od higijenskog?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2035
   RE: Korona virus 3.deo
23.10.2021 10:56:23   
Tiziana
Nama su za sina rekli da mora negativan antigenski jer mu je sestra u medjuvremenu dobila koronu. Za nju sada ne treba, uciteljica je rekla samo opravdanje od dr.Ali oni su oboje potvrdjeni da su imali. 


(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 2036
   RE: Korona virus 3.deo
23.10.2021 13:37:10   
nata11
Nisam zvala jer nece jos uvek ici. Sada joj krenula slinica ali mislim da je vise od promene vremena nego korone (danas je 13 dan). 

_____________________________





(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2037
   RE: Korona virus 3.deo
23.10.2021 16:59:45   
Dragica Draga

IZVORNA PORUKA: nata11

Da li i 12 dana od pozitivnog testa mogu biti prenosioc?


Bas sam ovo i ja htela da pitam, pa vidim da je moguce...
Nema prsvila...
A koliko nakon pozitivnog testa opet da se uradi test, posle 2 nedelje najranije, jel?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2038
   RE: Korona virus 3.deo
23.10.2021 17:07:15   
Tiziana
Moze valjda do 14-15 dana. Zato izolacija toliko traje. 

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 2039
   RE: Korona virus 3.deo
23.10.2021 17:39:28   
vonavoj
Mislim da to zavisi od simptoma,neko ko ne kaslje,nr slini...mislim da je i 10ti dan negativan.. moja drugarica je tako brzo uradila,i bila negativna..

Svakako,posle 14dana izolacije,od pozitivnog testa,ne radi se kontrolni...barem u Pa ne rade.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2040
   RE: Korona virus 3.deo
23.10.2021 18:31:47   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Dragica Draga


IZVORNA PORUKA: nata11

Da li i 12 dana od pozitivnog testa mogu biti prenosioc?


Bas sam ovo i ja htela da pitam, pa vidim da je moguce...
Nema prsvila...
A koliko nakon pozitivnog testa opet da se uradi test, posle 2 nedelje najranije, jel?



Mojoj koleginici je i posle mesec dana test pokazivao da je pozitivna. Nije mi jasno kako je moguce. Ali eto dr joj je rekao da se to desava. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 2041
   RE: Korona virus 3.deo
24.10.2021 0:24:33   
dunja RR
Nato, meni je malo nejasno ovo uputstvo, jer nemam čitav tekst ispred sebe.

Ovo gde piše deteta kome je određena mera karantina:

postoji razlika da li je to dete (ili bilo koja druga osoba) pozitivna, pa je zato u karantinu,
ili
je npr u karantinu jer je drugar iz vrtića pozitivan pa je cela grupa u karantinu, ili je kolega sa posla pozitiva npr., pa je ta osoba u karantinu.

U ovom drugom slučaju, braća sestre, roditelji tog deteta koje je u karantinu, ne moraju biti u karantinu jer dete nije potvrđeno pozitivno), ali je poželjno da se i braća sestre povuku iz vrtića takođe (to je bilo i kada je S nekoliko puta proše godine, dok je išao u vrtić, išao u izolaciju zbog zaraženih drugara).
A u prvom slučaju, ako je dete pozitivno pa je zato u karantinu, i braća i sestre i roditelji, babe, dede, svi članovi tog domaćinstva moraju biti u karantinu, i obrnuto,ako su roditelji pozitivni, dete je u karantinu, i braća i sestre ako ih ima.
Tako da pretpostavljam da se ovo što si slikala (prvi pasus) odnosi na dete kome niko blizak iz zajedničkog domaćinstva nije potvrđen kao pozitivan već je dete u karantinu jer je zaražen drug iz vrtića ili vaspitač, jer sve drugo nema logike (u smislu odgovrnog ponašanja prema sebi i drugima).

I onda ne znam da li se zapravo i poslednji pasus odnosi samo na njih, tj. kontakte kontakata?

Moje komšije su skoro imale koronu i bili u izolaciji 20 dana (jer su simptome dobijali u razmacima), ali mislim da decu uopšte nisu testirali, iako su ubeđeni da su svi imali koronu. Tako da msilim da ih nisu testirali ni na povratku u vrtić i školu (dvoje dece).


IZVORNA PORUKA: nata11

Mili gospodja iz Higijenskog rekla citiram: Za povratak u kolektiv potreban je negativan test. Isti se radi u decijem. Misli se na brzi test.

A evo citam uputstvo Batuta za predskolce i ovo su uslovo za povratak:


user posted image



< Poruku je uredio dunja RR -- 24.10.2021 0:38:48 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2042
   RE: Korona virus 3.deo
24.10.2021 8:48:21   
milicicak


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR



IZVORNA PORUKA: Dragica Draga


IZVORNA PORUKA: nata11

Da li i 12 dana od pozitivnog testa mogu biti prenosioc?


Bas sam ovo i ja htela da pitam, pa vidim da je moguce...
Nema prsvila...
A koliko nakon pozitivnog testa opet da se uradi test, posle 2 nedelje najranije, jel?



Mojoj koleginici je i posle mesec dana test pokazivao da je pozitivna. Nije mi jasno kako je moguce. Ali eto dr joj je rekao da se to desava. 



Ćerka mog kolege je 6 nedelja bila pozitivna. Dešava se jako retko ali se dešava

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2043
   RE: Korona virus 3.deo
24.10.2021 11:52:33   
vonavoj
Moj zet u cetvrtak dobio 39.3..u petak negativan..danas isao opet,ja ga naterala zbog svih ostalih,i naravno pozitivan..eto..


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2044
   RE: Korona virus 3.deo
25.10.2021 6:15:44   
flamingos
Von,hajd da zet što pre bude dobro i prođe sa lakšim simptomima.Kako su ti sestra,deca?Samo brige...Valjda i ovom zlu jednom dođe kraj.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2045
   RE: Korona virus 3.deo
25.10.2021 8:13:37   
nata11


postoji razlika da li je to dete (ili bilo koja druga osoba) pozitivna, pa je zato u karantinu,
ili
je npr u karantinu jer je drugar iz vrtića pozitivan pa je cela grupa u karantinu, ili je kolega sa posla pozitiva npr., pa je ta osoba u karantinu.



-E vidis nas Higijenski ne pravi razliku u ovim slucajevima. Dete se vodi kao pozitivno cim je roditelj ili sestra/brat pozitivan.
Nije samo za mene za sve mame je tako. I sad da vodim dete u deciji za uput, pa u higijenski na testiranje pa opet u deciji za potvrdu.

Nisam jos uvek zvala vrtic.

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2046
   RE: Korona virus 3.deo
25.10.2021 13:58:52   
Ana RR
Evo i nas u klubu. Marko je prošli vikend dobio temp, suprug ga je vodio kod dr ali ga nisu testriali, dr je rekla da je verovatno virus. Posle dva dana sam ja dobila blagu temperaturu (oboje smo imali nisku temp oko 37 sa 3,4). U sredu sam bila baš smlaćena, pre podne sam preležala a već po podne mi je bilo bolje. Naredna dva dana isto niska temp oko 37.2. U petak je i mm dobio temp, kod njega je išla do 38.5. Jutros smo išli na testiranje, prvo rade antigenski test i krvnu sliku, mm je pozitivan a ja negativna, pa su meni radili i PCR (sutra će biti rezultati). Uradili su mu rendgen pošto se dr učinilo da čuje šum ali snimak je dobar, dobio je pancef i vitamine. Ja sam juče izgubila čulo mirisa i iskreno ne znam da li mi se nešto čudnije desilo. Gurala sam glavu u flašu sa sirćetom i ništa ne osećam.

Ja ne mogu da verujem da za celu Čukaricu postoji samo jedna kovic ambulanta, strašno. Mi smo bili ispred ambulante u 7:45 jutros a konačno sve završili tek u 13h. Ali su svi jako fini i ljubazni, rade bez odmora.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2047
   RE: Korona virus 3.deo
25.10.2021 15:38:02   
Sanjica26 RR
Anci bice sve dobro. 😘



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2048
   RE: Korona virus 3.deo
25.10.2021 16:05:51   
vonavoj
E bre Anci..da sto laksr prodje.

Nema sanse da zaobidje nekoga..eto..koliko god se ljudi cuvali..Kod mene na poslu rasulo,od 27 zaposlenih, 9 pozitivnih..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2049
   RE: Korona virus 3.deo
25.10.2021 16:39:03   
Ivanka 75
Ana, Von, da sve prodje sto je blaze moguce!


Ivino odeljenje na kombinovqj nastavi od sutra pa naredne 2 nedelje. Dvoje dece pozitivno. Sutra njena grupa na google meet-u od 8h, bice zanimljivo 😊

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Najlepse zensko ime
Daca faca

Koje je vama najlepse zensko ime?

Jana (15%)

Sofija (27%)

Dunja (27%)

Djurdja (8%)

Lenka (13%)

Danica (10%)


Ukupan broj glasova: 131

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here