|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 66 [67] 68   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
3.6.2021 20:32:32   
Milena18
Jess, mislim da se u rom slučaju računa prosek zarade tokom 18 meseci pre otvaranja trudničkog bolovanja.


"Visina naknade za vreme porodiljskog odsustva zavisi od toga koliko dugo je žena radila u toku perioda od 18 meseci pre otpočinjanja trudničkog bolovanja (tj.porodiljskog odsustva ako nije koristila trudničko) i od toga kolika su bila njena primanja za to vreme."

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1651
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
3.6.2021 20:33:36   
jess021
E super, Milena. Hvala ti. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1652
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
3.6.2021 20:54:35   
milicicak
Jes, računa se 18 meseci pre otvaranja trudničkog.


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1653
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
4.6.2021 8:06:43   
jess021
Mili, hvala ti! 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1654
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
4.6.2021 10:59:14   
bubulence


IZVORNA PORUKA: jess021

Pitanje za drugaricu.

Ona bi da otvori bolovanje 3 meseca pre porodiljskog, da li ce tada imati 100% primanja na porodiljskom? Pitam jel mislim da sam cula da se bolovanje racuna kao naknada i da ne ulazi u obracun porodiljskog. Da li ce joj u tom slučaju 18 meseci deliti sa 15 i tako obračunati porodiljsko ili ne? Da, u radnom je odnosu. 


Mislila sam da kod tebe ima nesto novo 😁.Bolovanje ne ulazi u prosek za porodiljsko. Za prosek se uzima period od 18meseci pre otvaranja trudnickog bolovanja.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1655
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
4.6.2021 14:36:17   
jess021
Bubi😘😘😘



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1656
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.6.2021 18:09:58   
Buba Mira
Meni treba savet šta da radim s bolovanjem.

Želim da otvorim ono na 30 dana, pa da koristim 6 dana godišnjeg, pa opet 30 dana pa 6 dana godišnjeg, da bi dobijala platu kad i moji u firmi, tako su mi preporučili kod mene na poslu, maksimalno imam s njima dobru saradnju. Da li je to tako izvodljivo? Druga opcija je da odmah otvorim dva meseca koliko može ginekolog da mi otvori, pa onda da uzmem malo godišnjeg, moram li onda na komisiju ako nakon tih 60 dana uzmem godišnji? Koliko sam razumela, za tih 60 dana mesec dana mi plaća firma a drugih mesec dana država, i ta  druga plata se čeka neko vreme, jel tako? I treće, ja bih da odmah nakon otvorenog bolovanja odem u drugu državu, to smem ako sam  a trudničkom, ili ne? 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1657
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.6.2021 20:22:41   
vonavoj
Kad si na bolovanju,bilo kom,ne smes da ides van zemlje..mislim da razmak izmedju dva bolovanja od mesec dana mora da bude veci od 6 dana..ako se ne varam bar 2 nedelje..nisam imala taj slucaj..ali tako mi nesto u glavi.

I mislim da bolovanje na teret drzave ne kasni sad puno,mozda samo prvi mesec,posle se uhvati ritam.

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 1658
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.6.2021 20:42:43   
Buba Mira
Imam dve koleginice trudnice, obe su prvi mesec bolovanja dobile isto kad i mi zaposleni, jer prvi mesec ide na teret firme, ostale plate im kasne po dva meseca, čeka se uplata od fonda. Tako je bar kod nas slučaj.



(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1659
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.6.2021 6:41:18   
milicicak
Za razmak između bolovanja ne znam ali sigurno znam da na trudničkom ne smeš da ideš u drugu državu.


(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 1660
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
13.7.2021 18:07:34   
Mišurka
Imam i ja pitanjce... Da li to bolovanje sto uplacuje drzava ide preko firme, ili mi uplacuje direkno? I ako mi kasni npr 2,3 meseca, da li treba da se nekome obratim ili da ćutim i čekam? Hvalaaaa


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1661
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
13.7.2021 18:24:12   
bubulence
Porodiljsko bolovanje isplacuje drzava svakog 21.u mesecu. Nema kašnjenja ukoliko je predata kompletna dokumentacija. Ja sam se porodila 18.7. a prvu uplatu dobila 21.8.



(odgovor članu Mišurka)
Direktna veza do poruke: 1662
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
13.7.2021 18:25:14   
bubulence
A ako je u pitanju trudnicko bolovanje onda kontaktiras firmu za kasnjenje jer znaci da nisu predali sve papire ako cekaju refundaciju.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1663
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
13.7.2021 18:44:08   
Mišurka
Trudnicko, da. Tek sam sad krenula, od 1. Al cisto da se pripremim. Cula sam da bude svasta.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1664
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
13.7.2021 21:27:56   
bubulence
Prvi mesec placa poslodavac kada i plate ostalim radnicima. Posle moze tako da nastavi ili da ceka od drzave. Kada preda papire drzava isplacuje na firmin namenski račun u roku od 30 dana, mada je uglavnom vec posle 2 nedelje. I onda firma prebacuje vama. Tako da drzava ne kasni ako se papiri predaju na vreme


(odgovor članu Mišurka)
Direktna veza do poruke: 1665
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.9.2021 7:00:17   
Milena18
I moje iskustvo je da naknada zarade za vreme porodiljskog odsustva ne kasni ako se sve preda na vreme. Meni je porodiljsko otvoreno 25.08., zahtev sam predala 03.09., a već 21.09. mi je legla naknada za avgust. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1666
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.9.2021 14:29:14   
lesli
Meni je 2018. bad dugo trebalo da dobijem resenje i isplatu porodiljskog. Ali me je novi zakon tada uhvatio za neka 2m, pa valjda im je sve bilo novo, nisu bili uigrani…Tada su papiri predati posle porodjaja, kada je stigao izvod iz MKR. Beba je pozurila i rodjena je tog dana kad mi je bilo gotovo resenje na poslu, tako da sam papire predala neke 2-3 nedelje nakon porodjaja i onda platu cekala jos puna 3m!
Sada, su sekretarice (druge su u odnosu od pre 3g) bile nesposobne i nisu dokumentaciju prosledile na vreme, tako da sam resenje o porodiljskom dobila tek posle porodjaja i opet smo cekali izvod iz MKR. Predali papire posle nekih mesec dana od rodjenja deteta i vec sam 20.7. dobila platu (a predala papire negde pocetkom jula).
Trudnicko sam oba puta dobijala u dan, kad i ostali zaposleni.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1667
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.12.2021 18:21:03   
Gaga1996
Pozdrav svima! Da li neko može da mi kaže da li postoji određeni datum kada ase isplaćuje naknada za trudničko bolovanje ili sve zavisi kada firma preda papire? 
Ako je firma predala npr. 10.12. da li država uplaćuje u nekom određenom periodu ili to samo ima veze sa tim da od dana predaje dokumentacije ima rok od 30 dana da uplati? Kada obično legne trudnicama naknada, zna li se šta?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1668
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.12.2021 18:57:10   
dunja RR
Gaga, koliko se sećam, zavisi kada firma preda papire. Ja sam za sebe, tj. za firmu sve sama nosila, svakog meseca, i tek nakon toga su isplaćivali, tada je bilo recimo 20ak dana od donošenja papira. Znam da sam posllednji put predavala 2 dana pred porođaj, i naravno falio je jedan papir (glupost neka koju i nije morao da traži) ali vratio me user posted image .
Pa je moj muž od knjigovođe nabavio to što fali, i doneo im dok sam bila u bolnici.

< Poruku je uredio dunja RR -- 20.12.2021 18:58:52 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1669
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.12.2021 20:34:56   
Bambino1
Gago ja sam redovno nosila doznake u firmu, prva naknada mi je legla mesec dana pred porodjaj, a onda su dan pred porodjaj legle sve ostale odjednom. E sad od cega je zavisilo to ne znam. 🙂

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1670
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.12.2021 8:49:43   
lesli
Meni je plata za trudnicko stizala kad i svima ostalima. 2x mesecno, istim danima kad i inace.Tako da ja mislim da je to sve do poslodavca…

(odgovor članu Bambino1)
Direktna veza do poruke: 1671
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.12.2021 12:39:26   
Gaga1996
Hvala puno na odgovorima! 


Imam još jedno pitanje: Da li se dokumenta predaju ispostavi opštine gde se nalazi firma ili mesto prebivališta trudnice? Beograd je u pitanju. Hvala unapred!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1672
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.12.2021 22:35:20   
lesli
Mislim da to predaje firma. Meni su bar predavali. Samo nosis doznake. I ovog puta su mi trazili kopije izvestaja sa komisije (izgleda mi nisu verovali da sam trudna 😂).

Za porodiljsko ti predajes papire.

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1673
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.12.2021 8:39:27   
Gaga1996
Hvala vam svima puno na odgovorima! Očigledno je da neće ništa to biti normalno što i nije čudno, nažalost 😄


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1674
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.1.2022 18:36:44   
Anoniman
Zdravo. Zanima me kome mogu da se obratim u vezi porodiljskog? Otvorila sam ga 28.11. A porodila se 22.12. U januaru sam predala zahtev za porodiljsko u opstini i primila novac isto u januaru sad 20.tog. 

Zadnja uplata mi je bila u novembru i mislila sam da cu sad da  primim 2 plate a ja sam primila jednu.

(odgovor članu jess021)
  Direktna veza do poruke: 1675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  64 65 66 [67] 68   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 66 [67] 68   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here