|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.6.2022 0:26:08   
Pampers pedijatar
Didermal mažite 5 dana u nedelji, a 2 dana nemojte, tada pauzirajte. Kožicu nežno, pomalo povlačite posle kupanja kada je ona omekšala. Nemojte ništa na silu, polako i nežno, biće u redu.

IZVORNA PORUKA: Bambino1

Dobar dan doktorka. Imam jednu nedoumicu pa bih molila i za vase misljenje. Decak napunio 2 godine pre pet dana, ali vec nekoliko meseci ne dozvoljava da mu povlacim kozu na pisi, jedva malo uspem da povucem. Dok je bio manji redovno smo povlacili i odvojila se do pola glavica, medjutim sada ne uspem ni do vrha da povucem. Doktorka je sada na redovnom sistematskom pregledu dala da mazemo didermal mast svako vece 3 nedelje kako bi koza tu omeksala. Kako na upustvu pise da je mast antibiotska i na vise mesta naglaseno da se narocito kod dece ne primenjuje duze od 7 dana, sada nisam sigurna da nije nasa dr nesto pogresila. Zanima me vase misljenje, da li smemo da koristimo 3 nedelje ili ipak ne? Da napomenem jos i da jos nismo skinuli pelenu. Hvala




(odgovor članu Bambino1)
Direktna veza do poruke: 976
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.6.2022 0:32:13   
Pampers pedijatar
Krvna slika je u redu, malo je niži hemoglobin, dajte detetu tri puta nedeljno meso za ručak i kupite neki preparat, sirup sa gvožđem koji ćete davati 10-15 dana, uz sirup neka pije limunadu. Napravite pauzu dve nedelje pa ponovo prekontrolište KKS. Javite mi se obavezno sa novim nalazom. Pozdrav.

IZVORNA PORUKA: nata11



user posted image

Postovana Dr,
Molim Vas komentar KS deteta od 3 god.
Hvala.


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 977
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.6.2022 9:02:57   
nata11

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar

Krvna slika je u redu, malo je niži hemoglobin, dajte detetu tri puta nedeljno meso za ručak i kupite neki preparat, sirup sa gvožđem koji ćete davati 10-15 dana, uz sirup neka pije limunadu. Napravite pauzu dve nedelje pa ponovo prekontrolište KKS. Javite mi se obavezno sa novim nalazom. Pozdrav.

IZVORNA PORUKA: nata11



user posted image

Postovana Dr,
Molim Vas komentar KS deteta od 3 god.
Hvala.




Hvala.


_____________________________





(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 978
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.6.2022 11:01:07   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: nata11


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar

Krvna slika je u redu, malo je niži hemoglobin, dajte detetu tri puta nedeljno meso za ručak i kupite neki preparat, sirup sa gvožđem koji ćete davati 10-15 dana, uz sirup neka pije limunadu. Napravite pauzu dve nedelje pa ponovo prekontrolište KKS. Javite mi se obavezno sa novim nalazom. Pozdrav.

IZVORNA PORUKA: nata11



user posted image

Postovana Dr,
Molim Vas komentar KS deteta od 3 god.
Hvala.




Hvala.


Da li ste ponovili KKS kako smo se dogovorili, ako jeste posaljite mi da vidim. Pozdrav i sve najlepse.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 979
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.6.2022 13:23:46   
nata11
Postovana dr,

Nismo. Dr u dispanzeru joj je prepisala Referum, vit c i 1/4 folnaka. Terapije je za naredna 2 meseca i vadjenje krvi krajem leta.

Imamo problem jer je od Referuma dobila zatvor kome je inace skolna pa sam ja zamenila za sirup Ferro C.
Meso i dalje odbija sem mlevenog. Jede voce i povrce.



_____________________________





(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 980
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.6.2022 8:17:27   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: nata11

Postovana dr,

Nismo. Dr u dispanzeru joj je prepisala Referum, vit c i 1/4 folnaka. Terapije je za naredna 2 meseca i vadjenje krvi krajem leta.

Imamo problem jer je od Referuma dobila zatvor kome je inace skolna pa sam ja zamenila za sirup Ferro C.
Meso i dalje odbija sem mlevenog. Jede voce i povrce.



Gvozdje ume da da probleme sa stolicom, ali nemamo kuda, sada ce i sljive pa joj dajite zbog stolice. Dovoljno je da joj dajete mleveno meso ako nece drugo, dajite joj svaki drugi dan u povrcu, Javite se.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 981
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
10.7.2022 23:19:14   
marketing RR
Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje jedne mame: treba mi vasa pomoc,ako mozete da mi pomognete..Beba mi ima stomacni virus,bili smo na moru i pokupio jee..nisam mu davala mlijeko kako je povracao,posle koliko smijem da mu dam..Nije povratio od juce.

Hvala unapred

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 982
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
13.7.2022 8:22:24   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje jedne mame: treba mi vasa pomoc,ako mozete da mi pomognete..Beba mi ima stomacni virus,bili smo na moru i pokupio jee..nisam mu davala mlijeko kako je povracao,posle koliko smijem da mu dam..Nije povratio od juce.

Hvala unapred

Niste mi napisali koliko je beba stara. Ako ne povraca dajte mu mleko sa pirincanom vodicom. Kod dece se ne savetuje neka dijeta duza od tri dana, a od mleka se savetuje, kiselo mleko, kada deca imaju stomacniu infekciju.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 983
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.7.2022 18:51:47   
marketing RR


Dragi roditelji,

U želji da pomognemo mamama i tatama kojima je potrebno dodatno stručno mišljenje ili savet doktora pre nego da odu kod svog pedijatra, Pampers i Ringeraja pokreću interaktivnu temu u kojoj će na sve nedoumice odgovarati Pampers pedijatar - Dr Julka Damnjanović. Ukoliko imate dileme, pitanja vezano za zdravlje, negu, odgoj i razvoj beba i dece, obratite nam se iz udobnosti vašeg doma i dobićete odgovor od stručnjaka.

PROČITAJ VIŠE >>>



user posted image

Naš cilj je da brzo:

* dobijete više informacija i saveta o problematici koja vas zanima
* rešite dileme
* ne gubite vreme na Internetu samostalno tražeći značenje određenih simptoma i znakova
* da pružimo odgovore na pitanja razumljivim jezikom za svakoga


Svesni velikih strepnji i nedoumica roditelja i potrebe za razgovorom sa doktorima o različitim dilemama i zdravstvenim problemima, a da to nažalost često nije moguće iz brojnih razloga u kratkom roku, Pampers ima za cilj da to učini mogućim i pristupačnim za sve roditelje i da im na taj način olakša dalje odluke.

Biće nam drago da pomognemo, a sve sa ciljem da zajedničkom saradnjom sačuvamo i unapredimo ono šta je najvrednije, zdravlje i zdrav razvoj naše dece!


Temu omogućio Pampers



(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 984
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.7.2022 19:29:37   
Tajčica
Draga Dr Julka, da li krvarenje iz nosa s vremena na vreme, kod deteta od 6 godina, treba ozbiljnije pratiti, iz vašeg iskustva? Pre mesec dana dobili smo AB kapi i mast za mazanje sluzokože nosa, krvarenje se smirilo, da bi opet počelo pre nekoliko dana, nakon udarca deteta u parku, od strane drugog deteta (ne namerno). Od tada se krvarenje ponovilo nekoliko puta. Krvna slika je pre mesec dana bila ok, prema rečina ORL dr-a.

Hvala unapred
Lep pozdrav

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 985
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
22.7.2022 18:56:15   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Tajčica

Draga Dr Julka, da li krvarenje iz nosa s vremena na vreme, kod deteta od 6 godina, treba ozbiljnije pratiti, iz vašeg iskustva? Pre mesec dana dobili smo AB kapi i mast za mazanje sluzokože nosa, krvarenje se smirilo, da bi opet počelo pre nekoliko dana, nakon udarca deteta u parku, od strane drugog deteta (ne namerno). Od tada se krvarenje ponovilo nekoliko puta. Krvna slika je pre mesec dana bila ok, prema rečina ORL dr-a.

Hvala unapred
Lep pozdrav

Molim vas izvinite sto ovako kasno odgovaram bila sam odsutna. Krvavljenje iz nosa je cesce kod decaka pogotovu ako je jos neko od roditelja bio sklon krvavljenju. U ovakvim slucajevima je neophodno prekontrolisati KKS jer je krvavljenje prateci simptom anemije. Treba uraditi vreme koagulacije i vreme krvavljenja. Ako je to uredu potreban je pregled kod decijeg ORL lekara zbog izgleda jednog krvnog suda u nosu,Taj krvni sud je osetljiv kod kijavica i prehlada i cesto krvari. Ako je i to uredu treba dete da pogleda deciji hematolog koji ce da uradi pregled faktora koagulacije. Javite mi se da vidim sta ste od ovoga uradili, to moramo da rascistimo.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 986
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.7.2022 17:11:50   
marketing RR
Draga Dr Julka,

Stiglo nam je pitanje jedne mame, zamolila vas je za odgovor:

U prilogu dostavljam analizu krvne slike zajedno sa crp-om.
Dete je imalo upalu krajnika i prosli utorak zavrsio sa antibioticima a pre 5dana je povracao i imao proliv (2 puta samo tecne stolice).
Interesuje me da li su analize krvi uredu ( s obzirom da je crp 30) i da li treba da posetimo pedijatra? Dete je danas imalo stolicu normalnu i normalno jede i pije.

Hvala unapred na odgovoru.

user posted image

user posted image


(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 987
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.7.2022 17:39:43   
Pampers pedijatar
Krvna slika je u redu, svi parametri su u granici normale, odnos ćelijskih elemenata u leukocitarnoj formuli je u granici normale. Jedino je CRP povećan, ali ako se dete dobro oseća, jede, mokri, i ima urednu stolicu, ja bih sačekala, pa ponovite CRP u četvrtak. Javite mu rezultat pa ćemo se dogovoriti za dalje. Ovo sve važi ako je dete dobro, bez znakova bolesti. Javite mi u četvrtak rezultat CRP-a.
Lep pozdrav

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 988
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
30.7.2022 7:23:18   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar

Krvna slika je u redu, svi parametri su u granici normale, odnos ćelijskih elemenata u leukocitarnoj formuli je u granici normale. Jedino je CRP povećan, ali ako se dete dobro oseća, jede, mokri, i ima urednu stolicu, ja bih sačekala, pa ponovite CRP u četvrtak. Javite mu rezultat pa ćemo se dogovoriti za dalje. Ovo sve važi ako je dete dobro, bez znakova bolesti. Javite mi u četvrtak rezultat CRP-a.
Lep pozdrav

Zamolila sam vas da ponovite Crp u cetvrtak i da mi se javite. Da li ste to ponovili i kako ste.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 989
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
1.8.2022 8:00:13   
nata11
Postovana dr,

Devojcica je negde u parku pokupila na guzu mali trn. On je jedva vidljiv ali ne mogu ga izvaditi jer ne dozvoljava da se dira. Inace joj ne smeta sem kada pokusam da ga skinem.

Namazala sam joj Gentamicin koji sam imala kod kuce.
Da li ima neka mast koja ce pomoci da on sam izadje.


Hvala unapred.

_____________________________





(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 990
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
13.8.2022 8:28:52   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: nata11

Postovana dr,

Devojcica je negde u parku pokupila na guzu mali trn. On je jedva vidljiv ali ne mogu ga izvaditi jer ne dozvoljava da se dira. Inace joj ne smeta sem kada pokusam da ga skinem.

Namazala sam joj Gentamicin koji sam imala kod kuce.
Da li ima neka mast koja ce pomoci da on sam izadje.


Hvala unapred.

Pisali ste mi odavno, ja sam bila na godisnjem odmoru, pa izvinite te sto se nisam javila. Napisite mi kako je proslo sa trnom, inace sto ste namazali sa mascu je dobro zbog infekcije. Javite mi molim vas.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 991
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
18.8.2022 10:37:49   
Dzoni9012
Dobar dan, imamo bebu rodjenu 13.07.2022, zdrava beba, napredna, medjutim imamo problem koji traje vec 20-ak dana, naime beba kao da izgubi vazduh, dal to bilo dok spava ili se nosi, cak se desavalo i par puta kad hocemo cuclu da joj damo da kao dobije gadjenje i izgubi vazduh,takodje par puta kada gura prste u usta, uzmemo je okrenemo na stomak potapsemo par puta i ona ponovo pocne normalno da dise. Jednu noc smo zavrsili u hitnoj jer nismo znali da li je sve u redu, saturacija 99 (nekih pola sata posle dogadjaja), kazu beba zdrava, ne znaju zasto se to dogodilo nisu bili prisutni...potom odlazimo privatno na pregled da proverimo, takodje beba zdrava, napredna, uzmite noska i marisimo za nos...u medjuvremenu se to ponovo desava, nekad jednom nekad par puta na dan. Juce redovna kontrola, ponovo beba zdrava, napredna, kazu mozda da probate da promenite dohranu (inace beba ne sisa) i ako mozete sl put kad se to desi da slikate 🤨 inace svi pitaju da li beba poplavi kada se to desi, beba ne poplavi. Hvala unapred.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 992
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
20.8.2022 7:43:29   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Dzoni9012

Dobar dan, imamo bebu rodjenu 13.07.2022, zdrava beba, napredna, medjutim imamo problem koji traje vec 20-ak dana, naime beba kao da izgubi vazduh, dal to bilo dok spava ili se nosi, cak se desavalo i par puta kad hocemo cuclu da joj damo da kao dobije gadjenje i izgubi vazduh,takodje par puta kada gura prste u usta, uzmemo je okrenemo na stomak potapsemo par puta i ona ponovo pocne normalno da dise. Jednu noc smo zavrsili u hitnoj jer nismo znali da li je sve u redu, saturacija 99 (nekih pola sata posle dogadjaja), kazu beba zdrava, ne znaju zasto se to dogodilo nisu bili prisutni...potom odlazimo privatno na pregled da proverimo, takodje beba zdrava, napredna, uzmite noska i marisimo za nos...u medjuvremenu se to ponovo desava, nekad jednom nekad par puta na dan. Juce redovna kontrola, ponovo beba zdrava, napredna, kazu mozda da probate da promenite dohranu (inace beba ne sisa) i ako mozete sl put kad se to desi da slikate 🤨 inace svi pitaju da li beba poplavi kada se to desi, beba ne poplavi. Hvala unapred.

Te apnojicne krize se desavaju kod novorodencadi kod kojih je postojao nedostatak kiseonika, u porodjaju, u trudnoci, to su apnojicne krize. Nisu uobicajene i nemaju veze sa ishranom. Kakav je bio Apgar skor na porodjaju. Kakva vam je trudnoca bila. Kakav vam je porodjaj bio. To je sve vazno. Obavezno nadjite decijeg neurologa da pregleda novorodjence. Obavezno ga pregledajte i javite mi.

(odgovor članu Dzoni9012)
Direktna veza do poruke: 993
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.8.2022 18:07:07   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Dzoni9012

Dobar dan, imamo bebu rodjenu 13.07.2022, zdrava beba, napredna, medjutim imamo problem koji traje vec 20-ak dana, naime beba kao da izgubi vazduh, dal to bilo dok spava ili se nosi, cak se desavalo i par puta kad hocemo cuclu da joj damo da kao dobije gadjenje i izgubi vazduh,takodje par puta kada gura prste u usta, uzmemo je okrenemo na stomak potapsemo par puta i ona ponovo pocne normalno da dise. Jednu noc smo zavrsili u hitnoj jer nismo znali da li je sve u redu, saturacija 99 (nekih pola sata posle dogadjaja), kazu beba zdrava, ne znaju zasto se to dogodilo nisu bili prisutni...potom odlazimo privatno na pregled da proverimo, takodje beba zdrava, napredna, uzmite noska i marisimo za nos...u medjuvremenu se to ponovo desava, nekad jednom nekad par puta na dan. Juce redovna kontrola, ponovo beba zdrava, napredna, kazu mozda da probate da promenite dohranu (inace beba ne sisa) i ako mozete sl put kad se to desi da slikate 🤨 inace svi pitaju da li beba poplavi kada se to desi, beba ne poplavi. Hvala unapred.

Te apnojicne krize se desavaju kod novorodencadi kod kojih je postojao nedostatak kiseonika, u porodjaju, u trudnoci, to su apnojicne krize. Nisu uobicajene i nemaju veze sa ishranom. Kakav je bio Apgar skor na porodjaju. Kakva vam je trudnoca bila. Kakav vam je porodjaj bio. To je sve vazno. Obavezno nadjite decijeg neurologa da pregleda novorodjence. Obavezno ga pregledajte i javite mi.

Proslo je sedam dana, niste mi se javili. Kako je novorodjence, da li ste konsultovali decijeg neurologa.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 994
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
1.9.2022 23:46:15   
dunja RR
Draga Dr Julka,

Dete 3 godine, danas kasno popodne kreće da se žali na bol u stomaku, i to je trajalo celo veče, zaspala je nekako, tek kada je legla na mene potrbuške, i sada spava. Kada je pitam gde jr boli, pokazuje na mesto oko pupka. Da li bi trebala sutra da je odvedem kod pedijatra u svakom slučaju, ili samo ako se bol nastavi? Plašim se da nije slepo crevo, jer sam pročitala da decu mlađu od 5 godina, za razliku od starije dece i nas odarslih, ne boli sa desne strane već oko pupka, ako je problem slepo crevo.
Mislim da sada neću moći ni da zaspim ...

Hvala unapred

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 995
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.9.2022 17:35:59   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Dete 3 godine, danas kasno popodne kreće da se žali na bol u stomaku, i to je trajalo celo veče, zaspala je nekako, tek kada je legla na mene potrbuške, i sada spava. Kada je pitam gde jr boli, pokazuje na mesto oko pupka. Da li bi trebala sutra da je odvedem kod pedijatra u svakom slučaju, ili samo ako se bol nastavi? Plašim se da nije slepo crevo, jer sam pročitala da decu mlađu od 5 godina, za razliku od starije dece i nas odarslih, ne boli sa desne strane već oko pupka, ako je problem slepo crevo.
Mislim da sada neću moći ni da zaspim ...

Hvala unapred

Moj savet je da dete odvedete kod peoijatra zbog palpacije stomaka i provere KKS. mnogo mi je tesko da vam ovako odgovorim jer kod dece postoji u tom uzrastu mnogo vrsta bolova, navodi se do petnaest. Cak i ako je bol prestao odvedite je.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 996
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.9.2022 17:37:15   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Dzoni9012

Dobar dan, imamo bebu rodjenu 13.07.2022, zdrava beba, napredna, medjutim imamo problem koji traje vec 20-ak dana, naime beba kao da izgubi vazduh, dal to bilo dok spava ili se nosi, cak se desavalo i par puta kad hocemo cuclu da joj damo da kao dobije gadjenje i izgubi vazduh,takodje par puta kada gura prste u usta, uzmemo je okrenemo na stomak potapsemo par puta i ona ponovo pocne normalno da dise. Jednu noc smo zavrsili u hitnoj jer nismo znali da li je sve u redu, saturacija 99 (nekih pola sata posle dogadjaja), kazu beba zdrava, ne znaju zasto se to dogodilo nisu bili prisutni...potom odlazimo privatno na pregled da proverimo, takodje beba zdrava, napredna, uzmite noska i marisimo za nos...u medjuvremenu se to ponovo desava, nekad jednom nekad par puta na dan. Juce redovna kontrola, ponovo beba zdrava, napredna, kazu mozda da probate da promenite dohranu (inace beba ne sisa) i ako mozete sl put kad se to desi da slikate 🤨 inace svi pitaju da li beba poplavi kada se to desi, beba ne poplavi. Hvala unapred.

Te apnojicne krize se desavaju kod novorodencadi kod kojih je postojao nedostatak kiseonika, u porodjaju, u trudnoci, to su apnojicne krize. Nisu uobicajene i nemaju veze sa ishranom. Kakav je bio Apgar skor na porodjaju. Kakva vam je trudnoca bila. Kakav vam je porodjaj bio. To je sve vazno. Obavezno nadjite decijeg neurologa da pregleda novorodjence. Obavezno ga pregledajte i javite mi.

Molim vas kako je novorodjence. odgovorite mi.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 997
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
13.9.2022 1:02:35   
dunja RR
Draga Dr Julka,

Hvala vam, i izvinite što nisam ranije javila - prošao je bol u stomaku sutradan, ali krenuo laringitis uz curenje iz nosa, bez T, i evo još traje, pedijatar rekao čista pluća i grlo, tako da samo povremeno inhaliramo. Možda je bol u stomaku bio od toga, ne znam, u svakom slučaju prošao je.

Puno pozdrava

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Dete 3 godine, danas kasno popodne kreće da se žali na bol u stomaku, i to je trajalo celo veče, zaspala je nekako, tek kada je legla na mene potrbuške, i sada spava. Kada je pitam gde jr boli, pokazuje na mesto oko pupka. Da li bi trebala sutra da je odvedem kod pedijatra u svakom slučaju, ili samo ako se bol nastavi? Plašim se da nije slepo crevo, jer sam pročitala da decu mlađu od 5 godina, za razliku od starije dece i nas odarslih, ne boli sa desne strane već oko pupka, ako je problem slepo crevo.
Mislim da sada neću moći ni da zaspim ...

Hvala unapred

Moj savet je da dete odvedete kod peoijatra zbog palpacije stomaka i provere KKS. mnogo mi je tesko da vam ovako odgovorim jer kod dece postoji u tom uzrastu mnogo vrsta bolova, navodi se do petnaest. Cak i ako je bol prestao odvedite je.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 998
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.9.2022 17:47:25   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Hvala vam, i izvinite što nisam ranije javila - prošao je bol u stomaku sutradan, ali krenuo laringitis uz curenje iz nosa, bez T, i evo još traje, pedijatar rekao čista pluća i grlo, tako da samo povremeno inhaliramo. Možda je bol u stomaku bio od toga, ne znam, u svakom slučaju prošao je.

Puno pozdrava

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Dete 3 godine, danas kasno popodne kreće da se žali na bol u stomaku, i to je trajalo celo veče, zaspala je nekako, tek kada je legla na mene potrbuške, i sada spava. Kada je pitam gde jr boli, pokazuje na mesto oko pupka. Da li bi trebala sutra da je odvedem kod pedijatra u svakom slučaju, ili samo ako se bol nastavi? Plašim se da nije slepo crevo, jer sam pročitala da decu mlađu od 5 godina, za razliku od starije dece i nas odarslih, ne boli sa desne strane već oko pupka, ako je problem slepo crevo.
Mislim da sada neću moći ni da zaspim ...

Hvala unapred

Moj savet je da dete odvedete kod peoijatra zbog palpacije stomaka i provere KKS. mnogo mi je tesko da vam ovako odgovorim jer kod dece postoji u tom uzrastu mnogo vrsta bolova, navodi se do petnaest. Cak i ako je bol prestao odvedite je.



Hvala vam sto ste mi javili, ali ne razumem kako se povremeno inhalirate i sa cim ako je laringitis u pitanju.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 999
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
18.9.2022 8:17:18   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: bubulence

Hvala najlepse na brzom odgovoru ♥️

Od aprila se nismo culi, kada budete mogli napisite mi kako je dete, da li ste bili na kontroli, do kada ce trajati terapija Eftilom. Pino vas pozdravljam i zelim vam sva dobra ovoga sveta.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here