|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: LjubMil
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
29.9.2022 15:24:59   
JacaIvan
Nema na cemu,tu smo jedni za druge..Zovite opet ako nesto zatreba

(odgovor članu Men x)
Direktna veza do poruke: 1676
   RE: Azoospermija
29.9.2022 15:56:36   
Bicesuper
JacaIvan ako ti nije tesko piz mi odgovori:
Pozdrav

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1677
   RE: Azoospermija
29.9.2022 16:19:53   
JacaIvan
Cao Bicesuper..Pisem ti brzo..Vec sam iskucala malopre nije htelo da mi se.posalje..Nisam dobila nikakvu poruku,izviniiii..Dobro sam,sve je u najboljem redu..U 14 nedelji sam..Radili smo ekspertni i prenatalni sve je ok..Cestitam vam na uspesnoj beti..Jeste bili na uz?Kako se ti osecas?

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1678
   RE: Azoospermija
29.9.2022 16:48:38   
Bicesuper
JacaIvan
Predivnooooooooo. Koliko sam srecna... Verujem i vi.
Kritican period je prosao, uradili ste sve testove, bravo.
Reci mi je l jedna ili dve bebe?
Ja sam radila betu jednom pa posle dva dana ponovo, dobra je.
Medjutim imala sam blago krvarenje pa sam otvorila bolovanje i odmaram. Tada mi je u Domu zdravlja uradjen ultrazvuk i videlo se, ali jos je rano za srcanu radnju. To cu ici sledece ili one tamo nedelje.

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1679
   RE: Azoospermija
29.9.2022 18:04:46   
Nika1
Bicesuper hvala ti puno.Javim se kad dođem u Tursku

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1680
   RE: Azoospermija
29.9.2022 22:20:18   
JacaIvan
Bicesuper,srecni smo sto je ovaj put zaista sve dobro,nadam se da ce tako i ostati..Jedna je bebica,al vredna..Vama je isto lepo krenulo,odmaraj sto vise,nemoj da radis nista tesko,uzivaj..Drzimo fige za uz koji sledi..Javljaj se

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1681
   RE: Azoospermija
30.9.2022 13:16:30   
Bicesuper


IZVORNA PORUKA: JacaIvan

Bicesuper,srecni smo sto je ovaj put zaista sve dobro,nadam se da ce tako i ostati..Jedna je bebica,al vredna..Vama je isto lepo krenulo,odmaraj sto vise,nemoj da radis nista tesko,uzivaj..Drzimo fige za uz koji sledi..Javljaj se


Ostaće sigurno. Mnogo mi je drago…Jedna ali vredna, svakako. Možda je tako i bolje, lakša je j manje rizična trudnoca kad je jedna beba.To me i interesuje - je l već na prvom UZ bila jedna beba?

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1682
   RE: Azoospermija
30.9.2022 17:01:28   
JacaIvan
Jeste,ja sam srecna sto je jedna za pocetak posle nek budu i trojke..😀Odmah su na uz rekli da je jedna..Fora je sto svi koji su znali da smo bili pitali jel jedna ili dve,a prvi moj muz na mom uz..

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1683
   RE: Azoospermija
30.9.2022 17:12:12   
Bicesuper

IZVORNA PORUKA: JacaIvan

Jeste,ja sam srecna sto je jedna za pocetak posle nek budu i trojke..😀Odmah su na uz rekli da je jedna..Fora je sto svi koji su znali da smo bili pitali jel jedna ili dve,a prvi moj muz na mom uz..

Verujem da je to prvo pitanje cim se culo srce hhaha.
Ja sam prvi put vratila 1 ali sad mi dr nije dao opciju, rekao je moramo 2, da bsimo povecali sansu.
Posto sam u ponedeljak malo krvarila dr mi je uradila UZ i videla je 2 - jedan je 4.8 a drugi 1,8, dosta manji. Mada je njen UZ pakao los, ali morala sam negde hitno.
Zato sam te i pitala kad se videlo koliko ih je.
Posto si ti i prosli put vratila 2, verovato se i tada video 1 na prvom UZ.
Javljam Vam uskoro moj rezultat user posted image

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1684
   RE: Azoospermija
3.10.2022 17:36:15   
Nika1
Jacalvam i Bicesuper zelim vam uredne trudnoce i da uzivate .Ja sam dobila u subotu ali posto klinika ne radi nedjeljom jucer sam stigla,jutros pregled. Cista je pukla i krenuli smo sa terapijom pa nadati se da ce sve biti ok i da ce biti jajnihh velika za oploditi  .Terapija :femara 2x1 i meriofert 150 X1 ,u petak kontrola 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1685
   RE: Azoospermija
3.10.2022 19:51:17   
Bicesuper
Super Nika1.
Drzimo palceve, bice sve dobro...

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1686
   RE: Azoospermija
5.10.2022 14:26:09   
JacaIvan
Nika1,samo napred,uz tebe smo..Hvala na lepim zeljama!!!Javljaj se

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1687
   RE: Azoospermija
9.10.2022 0:25:55   
Nika1
Hvala na podršci ,svjesne ste i same koliko znaci.U petak mi je bila druga kontrola,11 folikula približno iste veličine i tri manje .U ponedeljak opet kontrola a u srijedu najvjerovatnije punkcija.Transfer smo odmah dogovorili da ne ide ovaj mjesec tako da umjesto cetroide pijem dufastom i dalje po jedaan meriofert od 150.Bila je opcija da ide cetroide pa da su sanse 50:50 da uradimo ovaj mjesec transfer ali znam da ne bi opet na kraju bio ,tako da sam odmah prihvatila da ne ide i onda mi dao dufastom.Zasto dufaston nije mi jasno ali eto pijem pa vidjet cemo sta ce biti .

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1688
   RE: Azoospermija
9.10.2022 11:43:06   
Bicesuper
E Nika1 ja se uopšte ne razumem u terapiju za stimulaciju. Obično to kupuju momci iz ordinacije, meni je čak injekcije davala sestra tamo tako da veze nemam šta sam primala.Ja tada nisam dogovarala šta će biti za transfer, on je hteo odmah da vratimo, medjutim upala sam u blagu hiper (kao i većina) pa nismo radili tada.Super za broj jajnih celija to je dobar rezultat.Da li znaš u koju bolnicu ideš na aspiraciju?Posto tvoj suprug ne ide na Microtese predpostavljam da on daje spermograme a da ve dati i na dan aspiracije da bi pokušali sa svežim da oplode.Javljaj kako ide. Za sada zvuci super.

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1689
   RE: Azoospermija
9.10.2022 14:13:38   
Nika1
U Acibademu radim aspiraciju,oplodnju i sve ostalo.Isti dan ce oploditi sa svježim uzorkom.cekat ce 5 dana i embrioni koji prezive radit ce NGS testiranje .Rezultati se čekaju malo duže tako da cemo sljedeci mjesec na transfer ako bude dobrih embriona.Kako sam doktora shvatila i dufaston i cetroide sprečavaju da dodje do ovulacije prije aspiracije ,cetroide injekcije moraju ici ako se ide na sansu da taj mjesec bude i transfer.Iz toga zakljucujem da on vjerovatno deblja i endometrijum a dufaston ocigledno lose djeluje na endometrijum.Vidjet cu sutra na kontroli stanje sa jajnim celijama i znati kako je djelovao dufaston 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1690
   RE: Azoospermija
9.10.2022 15:32:12   
Bicesuper
Super. Super i sto ćete raditi to testiranje.Sve to ipak povećava šanse da sve bude dobro.Znaci ipak rade u Acibademu.To je bas bitna info za ljude iz Srbije jer je Acibadem kupio Belmedic pa dosta toga onda mogu ovde da urade.Javljaj kako napredujete

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1691
   RE: Azoospermija
10.10.2022 23:26:16   
Nika1
Da,da e sad da li to ima neke veze sto ja idem preko posrednika ( Makedonca) stvarno ne znam ,jer je on zvao acibadem da rezervise termin .uglavnom pored aspiracije placamo 350 e zaleđivanje ,350 biopsiju blastocida i 300 e nGS po embrionu (koliko bude 5 dan).Danas na kontroli receno samo dufaston da pijem do 20h ,u 23h ovitrel i sutra samo melox,u srijedu u 10 h aspiracija 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1692
   RE: Azoospermija
11.10.2022 17:18:59   
Prolecee
Zdravo, zelim vam dobre vesti svima. 🙂  Duphaston sam i ja imala, kako je rekao, da folikuli ne bi pukli pre vremena, onda nista nismo uradili.Bices super, da li si ti prvi transfer imala 6 meseci nakon IVF-a? I da li ti je trazio sveze briseve, ili su mogli i stariji od 2 meseca?

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1693
   RE: Azoospermija
12.10.2022 12:09:30   
LjubMil
Pozdrav svima,
već dugo pratim ovu temu, ali tek sad imam priliku da prenesem svoje iskustvo.

Da skratim dugu i tešku priču,
iza mene su 3 operacije preponske kile + pre 7 godina uklonjen jedan testis zbog tumora koji se dovodu u veze sa predhodnim operacijama...

Prošle godine urađen spermogram, samo prvi put retki nepokretni, svaki ostali testovi 0, hormoni dobri ali konačna dijagnoza azoo.
Bio kod naših uglednih urologa, radio snimanja, svi su rekli da nije opstrukcija, da je verovatno u pitanju terapija... pio Nolvadex, primao BREVACIDE, rezultat isti.
Ginekolozi. koje je moja supruga posetila, savetovali su da odmah idemo na donaciju da ništa ne pokušavamo. Ja sam se vec pomirio sa dijagnozom...

Početkom godine sam pisao dr Emre, slao sam mu moje rezultate, rekao je da je FSH dobar i da veruje da ima nade da se nešto pronađe.
Posetio sam ga prošle nedelje, odradio je fizički pregled testisa, i odmah je rekao, "Ovo je opstrukcija, osećam po epididimis-u...", bio je 99% siguran.

Predložio je da umesto micro-TESE uradimo običnu TESE operaciju, što bi u prevodu značilo da za ukupnu cenu od 1500e dobijamo zamrzavanje za jednu godinu.
Ako bi bilo potrebe koristio bi mikroskop, ali smatrao je da to nece biti potrebno.

Dr. Emre je bio u pravu, u prvom i jedinom uzorku koji je uzeo našli su dobre user posted image .
Kada sam se probudio, nisam mogao da verujem.
i danas ne mogu da verujem, ali dobio sam papir na kome piše broj zaleđenih :)

Želim i ovom prilikom da se zahvalim doktoru.
Pored toga što ima iskustva, dobar je čovek, a to je po meni najbitnije.

Sad nas čeka nastavak borbe, Emre nas je uputio na dr Sami-ja.
Moja supruga ima "manjak" jajnih ćelija, čudno za svoje godine, tako da je dobila da pije Estrofen, 2 meseca pre narednog dolaska.

Nadamo se i molimo da će na kraju sve ishodovati novim članom porodice, a isto to želimo i svima koji su istoj situaciji.

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1694
   RE: Azoospermija
12.10.2022 14:47:45   
Nika1
Zasto nista niste uradili? Danas urađena aspiracija.Ne znam da li sam sretna ili...uglavnom zbunjena.Kada smo krenuli na aspiraciju nismo otisli u acibadem vec Jinamed.Kaže mi da acibadem za svoje usluge  trazi 3000 e.Da je ova klinika i embriolog u njoj dobri.Dr.Sulejman odradio aspiraciju ,14 jajnih celija.Sada cekanje koliko ce se oplodilti.Ali me zbunjuje sto u ovoj klinici sada a ne acibademu ,ne znam koliko je dobra.Prvi put na transfer sam isla sljedeci ciklus odmah a poslje spontanog cekala drugi ciklus .

(odgovor članu LjubMil)
Direktna veza do poruke: 1695
   RE: Azoospermija
12.10.2022 15:52:02   
Prolecee
Cao Nika, nisi me lepo razumela. Duphaston je dao da ne bi ranije doslo do ovulacije, tj. pucanja folikula, jer ako bi pukli kad im nije vreme, onda nista nismo uradili. Nemoj da budes uplašena, vec veruj da ce jajne celije biti dobre i embrioni napredovati. Vecina nas ovde je isla u Jinamed, ako ne i svi u zadnje dve godine, koliko sam uspela da ispratim forum. Jos kazu da je u njoj jedan od najboljih embriologa, neke od nas su ga i upoznale. Tako da ne brini, bice sve dobro a ja ti saljem zagrljaj podrske.
LjubMil, cestitke i tebi i hvala na ovakvoj poruci podrske svima koji su u ovakvoj ili slicnoj situaciji. Urolazi kod nas i njih se ne mogu meriti po svojoj strucnosti i opremi. Nadam se da ce i kod vas sve biti u redu i svi se nadamo sreci naposletku. Pozdrav!

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1696
   RE: Azoospermija
12.10.2022 17:31:23   
Nika1
Hvala prolece na informacijama i podršci.I meni je danas receno da je tu jedan od najboljih embriologa 

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1697
   RE: Azoospermija
12.10.2022 17:46:10   
Prolecee
Nema na cemu, odmaraj sada i videces da ce sve biti dobro. ❤ E da, a sto se tice transfera, slusaj sebe pa kad budes ti osecala da ti je telo spremno, mozda je i bolje da sacekas neki mesec dok se jajnici i endometrijum malo ne oporave.

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1698
   RE: Azoospermija
12.10.2022 23:47:00   
Nika1
Radit cu po njihovim uputama ,kada dr.Sulejman i Kerim kazu da je endimetrijum dobar i da moze transfer tada cu i ici ,necu nista forsirati .I do sada sam prepustila sve njima i evo super rezultat ,ipak mislim da  su postigli super uspjeh  sa 14 jajnih celija   a 41 godina je.

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1699
   RE: Azoospermija
14.10.2022 19:35:25   
azooo
Zdravo zene imam jedno pitanje suprug je raduo micro tese ali nisu nasli zive spermatozoide ali nekako nz kako da vam kazem potsvesno se nadam da ima pa me interesuje vase mislenje i vasa iskustva sta da radim i gde da se obratim. Ja sam iz Mk i nisam uopste zaeovoljna id lekare i sve samo kazu nema lek i to je neko iskustvo i savet plus bila vam zahvalna 

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

ime za decka
Sasa.P



Andrej (34%)

Filip (11%)

David (16%)

Djordje (17%)

Lazar (23%)


Ukupan broj glasova: 101

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here