|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: lara995
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
11.5.2023 13:54:52   
pudlicica
banana92 koliko te izneo smeštaj tamo, i koliko je sve košta kod doktora, nama su hormoni problem,FSH visok 16, prolactin nam je malo visi, inhibin b je 18,90, je niži tri puta,mi smo radi genetiku, cistična fibroza i mikrodelacija y hromozom je dobra, još čekamo kariotip, čoveče hotel je preskup iznece kao vto, mi smo hteli u bihcaci turska

(odgovor članu Banana992)
Direktna veza do poruke: 2051
   RE: Azoospermija
11.5.2023 14:37:39   
bopsich
Evo mi smo našli smještaj za 17 noćenja za 1200 eura. Ali nismo na kraju tražili hotele, već privatne smještaje. Ipak ćemo najvjerojatnije ostati više od 20 dana (ako operacija prođe uspješno), htjela sam imati nekakav komod kao kod kuće, da si mogu oprati robu i nekako mi se činilo kao bolja opcija da budemo u stanu nego u hotelskoj sobi. Ako operacija bude uspješna i dr. Emre nešto pronađe, pa produžimo boravak, onda ćemo tražiti smještaj za ostale dane i tih zadnjih 5-6 dana ćemo vjerojatno u neki hotel.
Nije baš ni ovo povoljna opcija, bilo je i dosta jeftinijih smještaja, ali meni je baš ovaj stan nekako "legao" i relativno je blizu ordinacije dr. Emrea. Ne znam koliko su bolnice udaljenje, ali ako sam dobro shvatila sve je to tu negdje.
Mi letimo 06.06. S dr. Emreom i Suleymanom imamo dogovoreno 08.06. Ja kao da nisam ni svjesna gdje idemo ni što nas sve čeka. Imam veliku tremu od svega i ne znam kako ćemo se u svemu tome snaći. Bojim se nadati jer sam svjesna da kod mog partnera situacija nije obećavajuća, ali opet, ne mogu da se uopće ne nadam.. Onda me uhvati neki strah da ćemo se oboje razočarati, a pogotovo on. Ali ako ne pokušamo nećemo nikada znati..



(odgovor članu pudlicica)
Direktna veza do poruke: 2052
   RE: Azoospermija
11.5.2023 14:49:30   
pudlicica
Mi bismo prvo išli na razgovor, ja sam imala vto u Srbiji, bas je katastrofalno bilo, loše iskustvo, muz ima los spermogram, ima nešto malo spermatozoida, bas su lošeg kvaliteta,DNK fragmantacija je losa, problem su kod njega hormoni, najbolje da tamo pogledaju spermogram i možda mu da neku terapiju, pa tek onda vto, ako ne reaguje onda micro tese, mi smo se odlucili za bachceci kažu da imaju dobrog urologa, vidim da svi hvale dr emre, žena sa kojim kumuniciramo u sklopu klinike ima hotel 85 evra sa doručkom dve nedelje 1190 evra, stalno mi piše sto pre da joj javimo jer su mnogo velike gužve zbog termina

(odgovor članu bopsich)
Direktna veza do poruke: 2053
   RE: Azoospermija
12.5.2023 0:17:31   
Banana992
Nama je smestaj bio 75e po nocenju, u pitanju je Best Fulya Suites. Nama je to odgovaralo jer je blizu i na ravnom. Jer je sav smestaj uglavnom na strmim brdima. Tu je smestaj najskuplji, jer naravno da koriste jer su tu sve moguce bolnice i doktori. Cena samih operacija su micri tese 1500e.. aspiracija i embrio teansfer je oko 2500e + 500e lekovi i injekcije. 

Mozes ti naci smestaj malo dalje i dosta jeftinije, ali nama je bio cilj da budemo sto blize doktoru. A sto se tice rezultata mog supruga, koliki se secam Fsh mu je bio 38, testesteron vrlo nizak 2.7, inhibin b 0, LH oko 15. To je sve od rezultata koje je trazio dr.Emre. dao mu je terapiju injekcije Ovitrelle koje su kako on kaze vrlo dobre za muskarce i za spermatogenezu. Posle mesec dana njemu su svi hormoni bili u normali. Najbolje je da se savetujete sa doktorom.

(odgovor članu pudlicica)
Direktna veza do poruke: 2054
   RE: Azoospermija
12.5.2023 11:13:03   
pudlicica
@banana992 ma i mi smo radili na vto u bg, rade ti vto, sa lošim spermatozoidima, imali smo jedan embrion, naravno vto neuspešna, posle smo našli jednog bioolga, pa na je rekla šta sve moramo da uradimo, DNK fragmantacija losa hormoni loši, genetiku smo radili cistična fibroza i mikrodelacija y hromozom to je dobro, još čekamo kariotip, više imaš strah gde da ides i za tursku i da se snadjes rekla sam nećemo da se zalecemo, prvo na razgovor da vidi spermogram šta i kako, mi smo se odlucili Bahçeci imaju dobrog urologa

(odgovor članu Banana992)
Direktna veza do poruke: 2055
   RE: Azoospermija
12.5.2023 16:07:47   
Banana992
Naravno. Svaki slucaj je drugaciji i na vama je da izaberete i odlucite sta je najbolje za vas.. bas zato sto se ide u drugu zemlju i treba naci tamo nekoga kome mozes da verujes. Ne znam za njihovog urologa, nama je bilo bitno da je neko strucan sto se tice micro tese, a dr.Emre je najvise za to. Uglavnom, smatram da su Turci mnogo napredniji od nas narocito sto se tice medicine. Ovde je nekako sve usporeno.. 

(odgovor članu pudlicica)
Direktna veza do poruke: 2056
   RE: Azoospermija
12.5.2023 21:10:30   
pudlicica
Srecana sam genetika mu je dobra,problem su hormoni, videcemo šta će reci urolog, ili neka hormonska terapija, ili će micro tese, ali vjerujem da ćemo imati našu bebu 🍀🍀🍀🍀

(odgovor članu Banana992)
Direktna veza do poruke: 2057
   RE: Azoospermija
13.5.2023 14:15:05   
janja992

IZVORNA PORUKA: Banana992

Naravno. Svaki slucaj je drugaciji i na vama je da izaberete i odlucite sta je najbolje za vas.. bas zato sto se ide u drugu zemlju i treba naci tamo nekoga kome mozes da verujes. Ne znam za njihovog urologa, nama je bilo bitno da je neko strucan sto se tice micro tese, a dr.Emre je najvise za to. Uglavnom, smatram da su Turci mnogo napredniji od nas narocito sto se tice medicine. Ovde je nekako sve usporeno.. 




< Poruku je uredio Ana RR -- 13.5.2023 21:13:25 >

(odgovor članu Banana992)
Direktna veza do poruke: 2058
   RE: Azoospermija
13.5.2023 14:15:53   
janja992
da li mogu da vam se javim privatnom porukom?

< Poruku je uredio Ana RR -- 13.5.2023 21:13:42 >

(odgovor članu janja992)
Direktna veza do poruke: 2059
   RE: Azoospermija
13.5.2023 14:23:48   
pudlicica
Možeš ako si na mene mislila 

< Poruku je uredio Ana RR -- 13.5.2023 21:13:52 >

(odgovor članu janja992)
Direktna veza do poruke: 2060
   RE: Azoospermija
13.5.2023 21:14:17   
Ana RR
Molim vas da ne menjate naziv teme, hvala

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pudlicica)
Direktna veza do poruke: 2061
   RE: Azoospermija
18.5.2023 16:32:00   
Bicesuper
Drage moje devojke, kako ide?Prvenstveno Prolecee i Marinkovicm, a i ostali…Stalno mislim na vas, nadam se da dobro gurate.Grlim vas puno

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2062
   RE: Azoospermija
29.5.2023 14:34:35   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Drage moje devojke, kako ide?Prvenstveno Prolecee i Marinkovicm, a i ostali…Stalno mislim na vas, nadam se da dobro gurate.Grlim vas puno



Zdravo Bicesuper, tek sad videh poruku, otisla je u spam.Dobro sam, Bogu hvala, i bebe su dobro, sutra ulazim u 12. nedelju pa mi savetuju da radim prenatalni test. Uz ginekologa, tu je i hematolog koji mi kontrolise trombofiliju, meni je problem metabolizam folata, pa onda koristim vecu dozu folne kiseline, bedoksin i vitamine b grupe da bi mi homocistein bio ispod 5. I jos uvek sam na utrogestanu. Kako si ti? 
Marinkovic, nadam ste da ste i vi dobro i pozdrav za sve ostale saborce nase.❤

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 2063
   RE: Azoospermija
29.5.2023 19:00:34   
Bicesuper
Jao Prolecee divnooooo, kako sam srećna, ne možeš ni da zamislis… još dve bebe, pa fantazija…Da li si radila dabl test?Ja bih svakako radila i prenatalni, za svaki slučaj…Za utrogestan nema veze, moja sestra lagano ostala trudna ali ga korisitila do 8 meseca,.E bas sam to htela da pitam za trombofilije, koja je to trombofilija koja govori da se folna ne koristi dobro tj ne metabolise i da treba da se koristi aktivna folna.Ja pijem sve vreme aktivnu folnu- metilfolat, ali sam shvatila da samo neki ljudi ne metabolišu i moraju nju ostali mogu običnu.Koje ti beše trombofilije imas

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 2064
   RE: Azoospermija
30.5.2023 7:26:16   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Jao Prolecee divnooooo, kako sam srećna, ne možeš ni da zamislis… još dve bebe, pa fantazija…Da li si radila dabl test?Ja bih svakako radila i prenatalni, za svaki slučaj…Za utrogestan nema veze, moja sestra lagano ostala trudna ali ga korisitila do 8 meseca,.E bas sam to htela da pitam za trombofilije, koja je to trombofilija koja govori da se folna ne koristi dobro tj ne metabolise i da treba da se koristi aktivna folna.Ja pijem sve vreme aktivnu folnu- metilfolat, ali sam shvatila da samo neki ljudi ne metabolišu i moraju nju ostali mogu običnu.Koje ti beše trombofilije imas




Da, bice radosno i veselo.😁 Oba testa bi trebalo da radim sledece nedelje. A sto se tice trombofilija, ovako...

ITGA2 i PAI1, oba heterozigot, ali na osnovu detektovanih genotipova ne smatraju se klinicki znacajnim. Sto se tice toga pratim d dimer povremeno. Meni je hematolog rekao da posto nemam F2 i F5 Leiden nema potrebe za fraksiparinom, a u suprotnom, terapija bi pocela od dana transfera.
Problematicne trombofilije kod mene su
MTHFR 1298, MTR 2756, MTRR 66 i one se ticu metabolizma folata, slabije procesuiranje folne kiseline i nagomilavanje homocisteina koji moze da dovede do stvaranja krvnih ugrusaka a smanjenje folata moze da utice na razvoj ploda. Zbog toga koristim 3x1 folacin, plus folnu iz suplemenata, bedoksin 3x1 i B12 isto. Ti vitamini b grupe smanjuju nivo homocisteina, a sto je nizi nivo homocisteina to je vece procesuiranje folata. Ja sam isla kod dr Ljiljane Tukic i ne mogu da opišem koliko je posvecena i koliko sve objasni do najmanje sitnice.  Namerno sam ti pisala ovako opsirno, ne zameri, da bih ti sve objasnila, mozda ti nesto bude znacilo.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 2065
   RE: Azoospermija
30.5.2023 13:00:23   
Bicesuper
Hvala ti puno, ja ne znam ni da li sam te koje si nabrojala radila.Znam da imam F5 (homozigot, nije hetero) zato ću morati i pre transfera da krenem sa terapijom, već od početka cuklusa tj od uzimanja estrofema.Mislim da sam radila taj homocistein i bio je ok.Videću za tu dr, potrazicu je.Ajde javljaj sve… Radujem se da pratim

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 2066
   RE: Azoospermija
8.6.2023 10:09:24   
bopsich
Pozdrav svima,
Evo da se javim sa svježim dojmovima iz Istanbula. Muž i ja smo stigli u utorak i jučer smo bili na prvom razgovoru i pregledu kod doktora Emrea i Suleymana.
Jako dragi ljudi, obojica, od pristupa do svega ostalog. Mužu je Emre napravio pregled na brzinu i izvadili su mu krv (testosteron i još neke hormone ako sam dobro razumijela, jer nalaze nismo vidjeli).  To smo platili 100 €.
Meni je pregled obavio dr. Suleyman, također jako brzo i bez ikakve nelagode. Rekao je da je sve jako dobro i da imam i "previše" jajašaca. 
Iz njihove ljekarne su nam donijeli lijekove za mene. To smo platili 230 €.  Dao mi je tablete koje ću piti 2 puta dnevno  i inekcije koje si trebam davati jednom dnevno. Rekao je da za sad uzimam 5 dana pa da ćemo vidjeti što ćemo dalje kad me ponovno pregleda.
Meni menstruacija kasni, tako da sam sad u iščekivanju pa da mogu krenuti s lijekovima. 
Inače što se Istanbula tiče, očekivala sam veliki grad, ali ovo je još što puta veće od mojih očekivanja. A promet im je kaotičan u svakom smislu. Drago mi je da smo išli avionom, a ne autom. 
Za sad smo baš kao pravi turisti, taksisti su nas dobro prevarili svaki put. Pa ako netko ima neki savjet ili aplikaciju za taxi svaki savjet bi dobro došao. 



(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 2067
   RE: Azoospermija
8.6.2023 10:24:14   
Miky85
Skinite Uber aplikaciju, napravite profil i povezite sa platnom/kreditnom karticom, uvek cete znati ko dolazi po Vas kojom rutom Vas voze i koliko kosta voznja... Samo u podesavanja vidite da podesite da li zelite da placate tako sto Vam skidaju novac sa kartice ili na kraju voznje da platite kesom, da se ne zeznete kojim slucajem da platite kesom a da VAm kasnije skinu i sa kartice...Pozdrav i uzivajte...

(odgovor članu bopsich)
Direktna veza do poruke: 2068
   RE: Azoospermija
9.6.2023 16:38:40   
pudlicica
Koliko vas je koštao taksi od aerodroma do hotela i u kom ste hotelu?

(odgovor članu Miky85)
Direktna veza do poruke: 2069
   RE: Azoospermija
10.6.2023 0:24:26   
Nika1
Zašto idete taksijem,kupite istanbulcard ,autobusi,metro ,brodovi (saobraćaj bas dobro funkcionira).koliko plaćate smjestaj ?
IZVORNA PORUKA: bopsich

Pozdrav svima,
Evo da se javim sa svježim dojmovima iz Istanbula. Muž i ja smo stigli u utorak i jučer smo bili na prvom razgovoru i pregledu kod doktora Emrea i Suleymana.
Jako dragi ljudi, obojica, od pristupa do svega ostalog. Mužu je Emre napravio pregled na brzinu i izvadili su mu krv (testosteron i još neke hormone ako sam dobro razumijela, jer nalaze nismo vidjeli).  To smo platili 100 €.
Meni je pregled obavio dr. Suleyman, također jako brzo i bez ikakve nelagode. Rekao je da je sve jako dobro i da imam i "previše" jajašaca. 
Iz njihove ljekarne su nam donijeli lijekove za mene. To smo platili 230 €.  Dao mi je tablete koje ću piti 2 puta dnevno  i inekcije koje si trebam davati jednom dnevno. Rekao je da za sad uzimam 5 dana pa da ćemo vidjeti što ćemo dalje kad me ponovno pregleda.
Meni menstruacija kasni, tako da sam sad u iščekivanju pa da mogu krenuti s lijekovima. 
Inače što se Istanbula tiče, očekivala sam veliki grad, ali ovo je još što puta veće od mojih očekivanja. A promet im je kaotičan u svakom smislu. Drago mi je da smo išli avionom, a ne autom. 
Za sad smo baš kao pravi turisti, taksisti su nas dobro prevarili svaki put. Pa ako netko ima neki savjet ili aplikaciju za taxi svaki savjet bi dobro došao. 






(odgovor članu bopsich)
Direktna veza do poruke: 2070
   RE: Azoospermija
10.6.2023 10:11:11   
Marinkovicm


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

@Prolecee šta se dešava, kako napredujete?Marinkovicm isto pitanje?Radujem se sa vama



Tek sam sad videla ovu objavu.. prolecee bas se radujem zbog vas, blizanci divnooo💞 da li hematom nestao kakva je situacija? Bicesuper hvala na pitanju polako gazimo u sedmi mesec sve je u redu Bogu hvala jos malo nam je ostalo ... Kako ste vi, sad citam da cete na jesen u novi pokusaj zelim vam svu srecu sveta kao i svima na forumu nadam se da ce ovaj put biti uspesnoo

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 2071
   RE: Azoospermija
11.6.2023 10:13:27   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Marinkovicm



IZVORNA PORUKA: Bicesuper

@Prolecee šta se dešava, kako napredujete?Marinkovicm isto pitanje?Radujem se sa vama



Tek sam sad videla ovu objavu.. prolecee bas se radujem zbog vas, blizanci divnooo💞 da li hematom nestao kakva je situacija? Bicesuper hvala na pitanju polako gazimo u sedmi mesec sve je u redu Bogu hvala jos malo nam je ostalo ... Kako ste vi, sad citam da cete na jesen u novi pokusaj zelim vam svu srecu sveta kao i svima na forumu nadam se da ce ovaj put biti uspesnoo



Jeste, hematom se relativno brzo apsorbovao, imala sam dva manja. Sad funkcionisem normalno osim sto se brzo umaram, i imam pritisak dole pa ne mogu bas dugo da sedim, vise set_am i lezim. Juce sam bila na kontroli, bebe su super i to su bas nemirne, doktorka je bila u cudu.😀 Sutra radim prenatalni test, i polako ulazimo u četvrti mesec i nadamo se da ce sve teci kako treba.Pozdrav za sve❤

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 2072
   RE: Azoospermija
11.6.2023 11:28:10   
bopsich
Evo da zahvalim svima na odgovorima. Što se smještaja tiče uzeli smo od 8.6. do 23.6. i vjerojatno ćemo morati negdje produžiti ako Micro Tese bude uspješna jer mi paralelno radimo meni stimulaciju i odmah idemo na ICSI ako Emre pronađe materijal. Uzeli smo apartman, koji je zapravo stan. Jako velik i komodan, 5 min pjesme od doktorovog ureda. Bilo mi je praktičnije za tako dug period da imam gdje oprati robu i da se nekako osjećamo ugodnije nego u hotelskoj sobi. To smo platili 1200 € preko Air bnb-a.Jedina mana je što je stan jako slabo osvjetljen iako se nalazi na drugom katu, ali nekakva zgrada mu zaklanja pogled tako da ima jako malo danjeg svjetla. I nalazi se na poprilicnoj uzbrdici (ali tako je svugdje u Istanbulu).
Taxi od aerodroma do stana nas je "oderao", uzet nam je 50 eura. Kasnije mi je rekla vlasnica apartmana da ona organizira prijevoz i da cijena bude 26 eura.
Što se tiče javnog prijevoza, još se nismo odlučili na tu opciju, ali svakako planiramo kad se još malo bolje snađemo.
Bila sam po jako puno velikih europskih gradova i snalazila sam se bez problema s javnim prijevozom, ali Istanbul mi je toliko kaotičan i ogroman, i ništa skoro ne piše na engleskom, tako da tek sad nakon 5 dana polako shvaćam gdje se što nalazi. 

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 2073
   RE: Azoospermija
12.6.2023 12:11:30   
Bicesuper
Jao devojke koliko mi je drago, nemam ni reci…Samo polako, pregrmele ste najrizicniji period…Prolecee javljaj kako je proslo, verovatno ste radili i dabl…Sto se tiče Istanbula i snalaženja, mi smo se super snalazili, od samog starta, istanbulkard super funkcioniše.Prvi i drugi put kad smo isli cene su bile super, taxisti takođe, međutim već od septembra prošle godine se vidi razlika.Osim sto je sve poskupelo neviđeno, isto ne možeš da dobijes taxi, ako zaustavis na ulici kaže ti 5 puta veću cenu itd. Mi smo dosta hodali i koristili prevozTaxi samo kad idemo u provod

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 2074
   RE: Azoospermija
13.6.2023 16:39:00   
bopsich
Evo da javim da ćemo mi nažalost morati nazad za Hrvatsku i vratiti se u 7. mjesecu jer je moja menstruacija odbila surađivati ovaj put. Kasni mi već 6 dana (što mi se nikad nije dogodilo) i sad i da dođe danas oni se boje da bi se vrijeme operacije i ostalih postupaka moglo poklopiti sa njihovim blagdanima kad nista ne radi i ne bi mogli ništa napraviti. 
Tako da nam propada smještaj koji smo već unaprijed platili, a za promjenu karte moramo nadoplatiti dosta velik iznos (što mi nije jasno jer smo odmah uzeli opciju da mijenjam bez naknade, ali sad mi odbija).. 
Malo smo tužni i utučeni jer smo izgubili vrijeme a ništa nismo napravili. A da ne govorim o dodatnom neplaniranom trošku koji je ovo stvorilo.
Ali eto, idemo dalje pa kako bude...

(odgovor članu bopsich)
Direktna veza do poruke: 2075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here