|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 43 44 [45]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znaci ovulacije
14.2.2017 13:07:55   
Skakljiva
Tema se uspavala, ali da podijelim i ja svoje iskustvo, možda se neka pronađe.. Meni su ciklusi redovni na 29-30 dan, i čak 2 ginekologice su mi potvrdile da mi je ovulacija 12-13 dan (što mi i LH trakice potvrđuju), a meni se redovno od 15. dc javljaju bolovi u jajnicima kao menstrualni i nekad izuzetno jaki, grudi počinju da bole i traži mi se čokolada (a o pojačanom apetitu i da ne pričam) user posted image bolovi "malog stomaka" se smire za par dana ali grudi bole do slijedećeg ciklusa. Za vrijeme ciklusa nemam većih bolova stomak, a grudi se smire kroz ciklus.. Nije baš uvijek ovako, nekako jesen/zima je ovako, a proljeće/ljeto imam manje pms simptome 7 dana prije ciklusa.. I to je tako godinama..
Tako da sam ja od onih što tek nakon ovulacije imaju menstrualne bolove.. I da, libido mi skoči odmah iza ciklusa user posted image

(odgovor članu Crvenokosaaa)
Direktna veza do poruke: 1101
   RE: Znaci ovulacije
22.2.2017 18:39:09   
buba.marica
Skakljiva imamo slicnu pricu ocigledno :)
Iste simptome i ja sam recim oovaj ciklus primetila rozikastu jako malu tačkicu na donjem vešu i pomalo se prepala....
Jel neko imao takvo iskustvo? Tačkica je baš jako jako mala ... Danas mi je 14 dc

(odgovor članu Skakljiva)
Direktna veza do poruke: 1102
   RE: Znaci ovulacije
22.2.2017 18:46:21   
Skakljiva
Buba, ja nisam imala takvo iskustvo.. Ali me zato rasturaju jajnici sad 5-6 dana pred ciklus, a grudi bole sasvim malo. To su neke "varijacije na temu" kad je u pitanju pms. Pijem i virak, kažu da smiruje sve te bolove, ali pijem ga tek prvi mjesec, tako da je još rano da čaj djeluje u tom smislu.. U svakom slučaju malo krvi može značiti da su se jajna ćelija i spermic usidrili user posted image srećno!

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 1103
   RE: Znaci ovulacije
22.2.2017 18:53:28   
buba.marica
jaoj i ja umirem od bolova tako da sam vecinu ciklusa nenormalna i nervozna :)
od ovulacije do m sigurno :D
Stvarno ? To moze znaciti da su se usidrili ?? user posted image

(odgovor članu Skakljiva)
Direktna veza do poruke: 1104
   RE: Znaci ovulacije
22.2.2017 20:00:49   
Skakljiva
Da, implatacijsko krvarenje je kad se oplodjena jajna ćelija zakači u maternici.. To ti mogu potvrditi one koje su to prošle.. Ili poguglaj malo o tome.. U svakom slučaju srećno draga user posted image

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 1105
   RE: Znaci ovulacije
22.2.2017 21:12:19   
buba.marica
pa super ako bi moglo biti to :) hvala ti user posted image

(odgovor članu Skakljiva)
Direktna veza do poruke: 1106
   RE: Znaci ovulacije
23.2.2017 9:07:45   
IvanaSK RR
Buba. marice, moze to da znaci. Srecno i javi sta je bilo :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 1107
   RE: Znaci ovulacije
23.2.2017 12:19:24   
buba.marica
pa to bi bilo stvarno divno user posted image
prošle godine sam zatrudnela u februaru i imala čitav haos i stres od svgea ružnog, možda me ovaj februar uteši user posted image

hvala devojke :) javljam javljam nego šta user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1108
   RE: Znaci ovulacije
28.4.2017 13:06:16   
Ana RR
Meni je ovulacija 11. dana i tačno tada imam probadajući bol u predelu jajnika.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 1109
   RE: Znaci ovulacije
28.4.2020 21:22:11   
branki*


IZVORNA PORUKA: Skakljiva

Buba, ja nisam imala takvo iskustvo.. Ali me zato rasturaju jajnici sad 5-6 dana pred ciklus, a grudi bole sasvim malo. To su neke "varijacije na temu" kad je u pitanju pms. Pijem i virak, kažu da smiruje sve te bolove, ali pijem ga tek prvi mjesec, tako da je još rano da čaj djeluje u tom smislu.. U svakom slučaju malo krvi može značiti da su se jajna ćelija i spermic usidrili user posted image srećno!


Ovo nije znak da je došlo do oplodnje,obzirom da je 14.dan ciklusa,nego je znak ovulacije.Kod mekih žena kad je ovuLacija,bude malo,neznatno krvi. Kao tačkica. A,to krvarenje kad je implantacija se dešava negde kad bi žena trebalo da dobije,dan,dva posle.ako je trudna.ne mora ni to da bude kod svih žena. Ja sam imala oba puta to.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Skakljiva)
Direktna veza do poruke: 1110
   RE: Znaci ovulacije
15.5.2020 11:34:29   
Maruska15
Od kada sam izgubila bebu u 22 nedelji svakog meseca na sredini  ciklusa imam uzasne simptome ovulacije.  Prvo krece ziganje  jajnicima oko 10 dana ciklusa,pa mucnina,onda bolne grudi i bolovi u butinama.Zatim proliv po nekoliko puta dnevno. Na dan ovulacije tacno oset_im kada pukne folikul. Krene strasan bol u jajniku koji se siri na ceo donji stomak,skoro da padam u nesvest od bolova . Jednom priliko sam zavrsila u hitnoj gde su mi na ultrazvuku rekli da su janici čisti, to jest da nema ciste i da se uocava tecnost,najverovatnije od folikula koji je puko. Očajna sam i ne znam sta da radim. Trpim  uzasne bolove,mozda 10 puta jace nego menstrualne. A do trudnoce ne dolazi... ne znam sta je u pitanju. Molim vas ako je neko imao slicno iskustvo ili ima neki savet da mi se javi!!


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1111
   RE: Znaci ovulacije
15.5.2020 15:41:35   
vonavoj
Maruska.sve je to normalno..i ja posle trece trydnoce oset_im sve simptome..ziganje,bolovi, glavobolja,nekad mi se i vrti u glavi..upravo sam na polovini i jako me boli glava.

 Pitala sam dr,rekla je da je sve to normalno 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 1112
   RE: Znaci ovulacije
15.5.2020 16:04:21   
Maslacak15
i ja imam jako bolne ovulacije. nije svaki mesec isto ali ume da bude bas ekstremno. tipa da jedva hodam. i bas to kao da bukvalno osecam momenat.kad puca folikul. to je jedan od razloga zasto ja  uvek precizno znam koliko treba da je stara trudnoca kad sam trudna....to sve zvuci normalno.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1113
   RE: Znaci ovulacije
15.5.2020 17:47:42   
Maruska15
Hvala,malo ste me utesile. Ali brinem se da nije možda neka cista jer bolovi su zaista strasni. Ne mogu ni da sednem ni da hodam kao da se poradjam.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1114
   RE: Znaci ovulacije
15.5.2020 21:45:52   
branki*
Ja imam bolove,alo slične menstrualnim

Ne.kad imam onaj sporting, nekad ne.Nekad vidim kao belance.nekad ne.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 1115
   RE: Znaci ovulacije
7.8.2020 0:31:38   
Mirko Svirko

Simptomi ovulacije


Ako osluškuje telo, žena može utvrditi neke simptome koji su karakteristični u periodu plodnih dana. Rast hormona estrogena u ovom periodu pripreme tela za trudnoću, uzrokuje određene pojave koje možete primetiti ako obratite pažnju: 

- oskudno tačkasto krvarenje

- umeren, probadajući bol u stomaku

- cervikalni sekret koji poprima izgled belanca

- drugačija pozicija i tekstura grlića materice

jači vaginalni miris, koji ne bi trebalo da bude neprijatan

- subjektivni simptomi (pojačan libido, poletnost, bolje raspoloženje,...)






E sada da pitam.. 

Sta ako su ciklusi skroz poremeceni i nisu na 28-30 dana? 

Kako onda da znam kada mi je ovulacija?

Imam i ja neki bol kao menstrualni ali tada mi nije sigurno do...

I plus postajem nervozna i mnogo jedem.




(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1116
   RE: Znaci ovulacije
7.8.2020 8:45:45   
jess021
Meni su ciklusi na 25-26 dana i ovulacija mi je uvek oko 11-tog dana. Uvek isti simptomi, menstrualni bol, pojačana sekrecija... 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 1117
   RE: Znaci ovulacije
7.8.2020 9:19:44   
Maslacak15
pocni da meris bazalnu temperaturu. to je daleko najefikasniji i najpouzdaniji nacin ustanoviti kad je ovulacija bez odlaska kod doktora. ne kosta nista, samo zahteva malo discipline i misliti na to svako jutro:)


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1118
   RE: Znaci ovulacije
7.8.2020 9:54:18   
Mirko Svirko
Hvala puno. 



(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1119
   RE: Znaci ovulacije
7.8.2020 10:07:23   
vonavoj
Mirko,ima bas tema bazalna..to bukvalno cim oci otvoris meris temp,ja sam ispod jezika... i drugi put mi je pokazala zaista,ima i u temi pozitivan grafikon..znam da me maslacak terala da uradim test,da je ocigledno bilo.


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 1120
   RE: Znaci ovulacije
7.8.2020 20:56:13   
Tiziana
Ja imam bas izrazene simptome. uvek me jedan jajnik uzasno boli, to ne mogu da ustanem ili ako stojim moram da sednem. Grudi ubijaju, sekret izrazen.. nema greske. da me tad neko pita koji mi je dan ciklusa morala bih da se zamislim, ali sam sigurna na osnovu simptona da je ovulacija. zato kad treba da dobijem, simptoma osim glavobolje nema uopste! 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1121
   RE: Znaci ovulacije
6.8.2021 12:21:29   
Nora332
Da podignem temu, bacila sam se na guglane ovoga posto mi moje ovulacije nikada nisu bile jasne, nikada nisam imala simptome, krenula sam da obracam paznju na to tek pre par godina kada smo krenuli da radimo na bebi. 

Zanima me da li su bubuljice znak ovulacije? Rekla bih da jesu, ali da pitam. Na sredini sam ciklusa, produzili su se na 28-29 dana, oset_ila sam sinoc blag pritisak u jajnicima, zatim par sati kasnije kao ubod iglice u levom jajniku. Kod mene je poneka bubuljica tu i tamo i dan danas znak dolazeceg ciklusa, ali bas za ovulaciju nisam sigurna. 

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1122
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 43 44 [45]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 43 44 [45]
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here