|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
31.7.2009 15:32:23   
guppy RR
Ove molim pišite o nehormonskoj spirali (bakarnoj)

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Spirala
31.7.2009 17:02:58   
inna
Znam da svatko ima svoje mišljenje, ali činjenica je da spirala ne spiječava 100% oplodnju jajne stanice, a ako do oplodnje ipak dođe spirala joj (oplođenoj jajnoj stanici) ne dopušta da se smjesti u maternicu i ona propada. To jest spirala može imati abortivan učinak.user posted image


(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Spirala
31.7.2009 17:05:53   
Lilly*
Ni to ne mora biti tačno. Zna se desiti da žena i pored spirale zatrudni i da se to dete rodi! Na kraju krajeva, ni same nismo svesne koliko "spontanih pobačaja" imamo tokom aktivnog sexualnog života, bez obzira na spiralu ili ne.

(odgovor članu inna)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Spirala
31.7.2009 17:13:18   
inna
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: inna

 djetešce stigne


To nije dete - da se razumemo.




Život za mene počinje začećem i oplođena stanica možda nije djetešce ali je živo ljudsko biće koje ima pravo da se razvija i na kraju krajeva rodi.Uostalom to je neka druga tema...user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
31.7.2009 17:15:16   
inna
IZVORNA PORUKA: lilly.79

Ni to ne mora biti tačno. Zna se desiti da žena i pored spirale zatrudni i da se to dete rodi!


Nisam rekla da je to nemoguće nego samo da spirala nerijetko može imati abortivan učinak.

< Poruku je uredio guppy RR -- 31.7.2009 17:16:55 >

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
24.8.2009 20:05:00   
Balsa
user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.9.2009 9:55:36   
Anoniman
Zna li neko kolike su sanse da zena zatrudni sa nehormonskom spiralom? Samo razmisljam...user posted image

(odgovor članu Balsa)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.9.2009 12:03:22   
Rivana
A jel ti imas nehormonsku spiralu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.9.2009 12:49:55   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: Nedja

Zna li neko kolike su sanse da zena zatrudni sa nehormonskom spiralom? Samo razmisljam...user posted image

Nekoliko procenata user posted image Više je bitno ići redovno na kontrole da se proveri da li stoji na mestu


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.9.2009 13:44:27   
Anoniman
Imam nehormonsku, isla sam prva tri meseca mesecno, pa na dva meseca, sad treba dva puta godisnje da je kontrolisem, i za sad se nije pomerala user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.9.2009 15:06:21   
Lilly*
Ali hoće one to da urade user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
30.9.2009 16:57:52   
Anoniman
Hehe, znam draga, hvala na odgovoru za zatrudnjivanje user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
19.11.2009 10:43:26   
Anoniman
Ako se nekome slucajno desi ovo, da znate da ne panicite, i da se desava.
Imam spiralu godinu dana, i manje-vise je sve bilo ok. Pre mesec ipo dana sam pocela da krvarim, po malo svaki dan, i otisla kod mog doktora, koji me je pregledao, rekao da je spirala na mestu, a da je krvarenje posledica povredjivanja krvnih sudova, i da imam upalu jajnika. I da ce proci samo od sebe.
Pre nedelju dana mi se to krvarenje pojacalo, skoro kao da imamuser posted image , i posto mi se nije cekao red kod drzavnog lekara, otisla sam kod privatnika. Utvrdio je da od spirale imam upalu materice koja je presla na jajnik. Dobila sam antibiotik 10 dana, i onda verovatno jos 10 dana inekcija, da ne bih morala da vadim spiralu.
Dr mi je objasnio da se to desava kad organizam ne prihvati dobro strano telo u organizmu, pa se sluzokoza materice iritira, i nastane upala. Ni on, kao ni moj dr, ne zeli da mi vadi spiralu ako to ne bude zaista neophodno, jer je smatraju najboljom kontracepcijom, iako je mogucnost zaceca 3 posto.
Tako da, ako se nekoj od vas ovo desi, znate da se ne plasite previse, jer se desava, i dr to navodi kao "nuspojavu" spirale.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
19.11.2009 11:14:47   
Lu
Nedja jel ti ideš dva puta godišnje na pregleduser posted image
Meni je ginekolog rekla isto dva puta,jednom vaginalni pregled, drugi UZ.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
19.11.2009 11:17:53   
Anoniman
Ja idem i cesce, zbog problema sa matericom jos od porodjaja, ali kad se sve to resilo, rekao mi je dr da idem jednom redovno, brisevi i UZ, a drugi put da dodjem samo da vidi jel spirala ok. Problem je bio sto je men, kad sam prvi put otisla zbog krvarenja, upala materice tek pocela pa je dr pomesao sa upalom jajnika, jer je maltene nemoguce razlikovati, a sad je vec bilo jako ocigledno da je u pitanju i materica.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
19.11.2009 11:31:23   
Lu
Joj da brisevi,papa...zaboravila sam a mislila sam i na to kad sam rekla vaginalni pregleduser posted image
Sad u 12. mjesecu imam pregled...ja nisam imala nikakvih problema do sada,2 godine ju imam,malo su mi bile produžene menge prve godine pa me to nerviralo ali sada više nisu,super sam zadovoljna,ne moram da mislim na zaštituuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
19.11.2009 11:38:16   
Anoniman
Ma ja i pored ove upale necu da je se odreknem , osim ako doca kaze da bas moram i da nema drugog resenja. Stvarno mi je neprevazidjena, stavis jednom i ne mislis...zakon!E sad, sto sam ja baksuz pa bas mene uhvatio taj mali procenat sa komplikacijama...pa neko mora i da stvori taj procenatuser posted image user posted image user posted image user posted image ja sam optimista, pijem 2 grama pentreksila na dan i iscekujem razne propratne pojave skrnavih antibiotika, al sve da se sacuva spiralauser posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
28.1.2010 14:19:22   
Cecana
Slucajno sam naletela na ovu temu i pocela sam ozbiljno da razmiljam o tome da li je spirala koju sam imala godinu i po dana nakon porodjaja razlog mog striliteta.
Ja sam sa prvim detetom odmah ostala u drugom stanju i posto sam htela da napravim pauzu od dve godine izmedju dece,dr. mi je savetovao spiralu sa bakrom.
Evo sad ce vec 4 godine od kad sam izvadila spiralu i nikako ne mozemo da zatrudnimo,pa sam sad pomislila da mozda i spirala kriva?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
28.1.2010 14:21:57   
Lu
Cecana jel ti potvrđen sterilitetuser posted image

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
28.1.2010 14:34:05   
Lu
Mislim čudno mi odkud sterilitet sada ako si rodila jedno dijete i nije bilo problema,predpostavljam da nije bilo problema ni kad si izvadila spiraluuser posted image
Razlog zašto sada ne možeš da zatrudniš može biti svašta,ne znam spirala ne bi trebla da bude uzrok osim ako nije došlo do nekih komplikacija ali ti ne reče ništa takouser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
21.3.2010 18:01:41   
marince1
Mm je dokaz da spirala moze da se ''''pomeri'''' user posted image

Ja cu je sigurno staviti,bez obzira na ovo,nekako mi je bolja od ostalih kontraceptivnih sredstava

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
21.3.2010 18:38:34   
Anoniman
Marince, dobra strana spirale je sto je stavis i ne razmisljas narednih 10 godinauser posted image
A kako "pomeri", ja nisam u toku, jesam nesto propustila?

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
21.3.2010 20:17:19   
marince1
Ma zezam se.
valjda joj nije bila dobro namestena i ..hop rodio se mm user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
21.3.2010 20:22:02   
Lilly*
Hoće, hoće da se pomeri user posted image
Ja sam imala spiralu pre oba deteta, i najnormalnije zatrudnela, i takođe ne znam nikoga kome je ona pravila problema oko zatrudnjivanja nakon vađenja. Cecana, da li si radila neke analize da vidiš u čemu je problem, zašto ne možeš da zatrudniš user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
21.3.2010 21:32:38   
marince1
Lilly,ne razumes me,pomerilase,mada ja pretpostavljam da nije ni bila dobro namestena,pa se mm ''''omakao''''
dok je sveki nosila spiralu
user posted image user posted image user posted image

Uspeo je i spiralu da za''ebe user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here