|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
29.6.2014 9:57:00   
Olga75
IvaMark a da ona nema endometriozu ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vesnam)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
29.6.2014 11:40:49   
ivaMark
Oldzi, nije endometrioza (valjda)... raste joj ka spoljnoj strani materice, i zahvacena su joj oba jajovoda.

Bila je kod jos jednog dr i slozio se sa ovom terapijom da probaju da ga smanje ili operacija (vadjenje) ali kao posto nije radjala da ga smanje pa da ona proooba da ostane trudna odmah posle toga... Niko joj ne garantuje kako ce se sve to odvijati.

U svakom slucaju javljacu ovde sta se desava, mozda nekome koriste te informacije.

Hm, i jos nesto da naglasim: ona nije isla kod ginekologa par godina user posted image mozda bi bilo malo lakse sve to da se otkrilo ranije.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
29.6.2014 11:43:56   
Olga75
pa to je onda ogroman neki miom user posted image
ajde ako nekako procitas dijagnozu jer za tako velike miome treba histerektomija user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
29.6.2014 11:57:21   
ivaMark
Olga, kaze mi da je 4cm...

Reci cu joj da proba da procita dijagnozu, nas dve smo malo dalje pa komuniciramo preko neta.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
1.7.2014 22:30:27   
vesnam
Ivo ja sam skinula miom pre tri nedelje, i nije ništa strašno, zbog VTO sam morala, ali bi ga svakako sklonila pre trudnoće. Moj je bio 4x3.5x2 cm i oporavila sam se brže nego što sam očekivala. Ožiljci su jako mali, a doktor je prezadovoljan kako je sve zaraslo. Moj je bio u zidu materice. ako mogu nekako da pomognem, tu sam

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
2.7.2014 13:31:50   
ivaMark
Vesna, kod nje je valjda problem sto su zahvacena oba jajovoda pa se ne zna koliko su zapusena.
Javljacu o razvoju situacije i hvala na javljanu. Srecno sa VTO user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu vesnam)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
14.2.2017 20:47:38   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: lence

"Subzerozni" znaci da je na spoljasnjem zidu maternice. Oni se uklanjaju prvenstveno zbog njihove velicine ili pozicije (ako npr pritiscu jajovod i na taj nacin ga blokiraju). Intramuralni su u zidu maternice.


Meni je dr danas na sistematskom UZ videla adenomiotični cubserozni čvor (miom) 4mm. Videla sam ga i ja kao neka mala tačkica, ne vidi se uvak, krije se, i ona ga je jedva primetila. Rekal mi je da je na beznačajnom mestu i beznačajne veličine i da ga zaboravim, da ne treba da se operiše. Ja sam se bila zabrinula ali je ona rekla da zaista zaboravim da ga je spomenula (i napisala ;).

Sada čitam, niko ovde nije imao tako mali miom. Ne znam šta da mislim, ali kontam, ova dr stvarno ima iskustva i rekla bi mi da je problem neki, s obzirom da zna da razmišljam o novom IVF-u.

Samo se nadam da neću trebati opet na op.

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.2.2017 20:49:47 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
15.2.2017 7:36:20   
IvanaSK RR
Dunja, ne verujem da bi doktorka rekla da zaboravis na miom, ako smatra da nije tako.
Kreni ti u nove pobede, bice to sve super!

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
15.2.2017 8:00:10   
vocicana
Sve potpisujem! Dinjci user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
18.7.2017 22:44:14   
dddaca
Da li je neko uspeo prirodnim putem da smanji ili potpuno ukloi miom?

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
19.7.2017 9:05:09   
vocicana
Msm da sve zavisi od velicine istog, ako je manji tipa ne veci od 1 cm, neka alt_ernativa bibila ok, a ovako jedino operativnim putem. To jemozda smetnja, ali ne verujem da bitno ugrozava bebu i mamu ako nije preveliki. To se moze resiti ako mama radja carskim rezom, jednim aktom. Ili bolje pre planirane trudnoce.
Dddacoda nisi trudna? Nemas ticker, a bas bi bilo lepo da ga postavis.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
19.7.2017 11:46:44   
AnaTamara
Ja sam imala miom koji je naglo rastao , u septembru je bio oko 1 cm a u decembru 4.5cm. Svasta su mi pricali da radim da nestane, trudnoca,cajevi,...medjutim dr mi je rekao da je pitanje da li cu moci da ostanem trudna ali iako ostanem da moze da se desi da nestane ili da raste zajedno sa matericom i ugusi plod, tako da sam se odmah odlucila za opereciju ( nalazio se na zadnjem zidu materice ). Moja svekrva ga ima, oko 2cm, i tako stoji godinama, ne raste. U decembru sam ga skinula a u maju aprilu ostala trudna

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
19.7.2017 14:22:57   
dddaca
Voci nisam trudna, ali ne bih da idem na operaciju pre nego sto probam nesto manje radikalno.

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
19.7.2017 15:12:27   
AnaTamara
Koliko se secam, proslo je 4 godine, meni su preoprucivali caj od majcine dusice, virak (ne znam sta je to) , cuvarkucu... Iskreno, ja nisam pokusavala vec sam se odmah odlucila za operaciju

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
19.7.2017 15:18:04   
dddaca
Virak je odlican za reproduktivne organe, mada ne znam za miome. Za cuvarkucu sam i ja cula, ali samo kao preporuku. ne i kao neko konkretno iskustvo.

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
30.8.2022 21:48:39   
Didy
Pisala sam na prethodnoj strani da sam imala mali miom. Prošle godine mi je ginekolog primetio još jedan manji. Danas sam bila na redovnoj godišnjoj kontroli i oba mioma su porasla. Manji je bio 10_x_8mm, a sad je 17x10 (on navodno nije potencijalni problem), ali veći je bio 25x20mm, a sad je 72x64mm i ginekolog je rekao da mora da ga prati jer nije rastao prethodnih 15 godina i da dođem na kontrolu za 6 meseci. Rekao mi je da u menopauzi prestaju sa rastom, nije mi dao nikakvu terapiju. Malo me je sve to pomerilo jer mi je pre par godina tako na jajniku dijagnostifikovao endometrioznu cistu koja je bila velika i isto je rekao da ćemo je pratiti, pa kad sam došla posle 6 meseci, porasla je još više, pa sam morala da je operišem, a i levi jajnika su mi tad izvadili. Malo mi je zaličio scenario na taj, nadam se da se neće morati operacijom završiti. 🤔

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
30.8.2022 21:54:36   
dddaca
Didy, iskreno se nadam da nece biti potrebe za tim. Ako ce ti biti lakse, sto ne potrazis jos neko misljenje?

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
30.8.2022 22:41:51   
flamingos
Didy,nadam se da neće morati operacija.Videćeš za 6 meseci.Držim fige da sve bude kako treba.❤

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
30.8.2022 23:14:35   
Didy


IZVORNA PORUKA: dddaca

Didy, iskreno se nadam da nece biti potrebe za tim. Ako ce ti biti lakse, sto ne potrazis jos neko misljenje?



Evo čitam za neke alt_ernativno metode za umanjenje mioma, čajeve i sl. Ne košta me ništa da probam. Daco, imam baš veliko poverenje u svog ginekologa, veliki je stručnjak i stalno se usavršava. Vodio mi je obe trudnoće, prvi je i primetio taj miom, drugi ginekolozi nisu nikad. Za endometrioznu cistu mi je sve rekao, tako je sve bilo kako je rekao. Nema šta. Kad pomislim - imam u stomaku nešto veličine limuna. Ako se ne smanji, verovatno ću morati da operišem. Sad nešto mislim da ta veličina neće moći laparoskopski da se odstrani kao kad su mi jajnik i endometrioznu cistu izvadili. 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
30.8.2022 23:33:59   
dddaca
Citala sam neke komentare da laparoskopski mogu da se operisu i veci miomi, ali da lekari uglavnom izbegavaju. Ali spominju nekog dr, ne znam mu ime, koji radi samo privatno i koji je vrhunski strucnjak, a uz to operise laparoskopski velike miome. Pa eto, ako uopste bude potrebe za operacijom, da znas o da se raspitas na vreme. Takodje zavisi i od polozaja da li moze laparoskopski. U svakom slucaju nemoj da panicis i da mislis na nagoru opciju. Sacekaj pregled pa ces videti. A dotle pokusavaj alternativnim metodama

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
31.8.2022 1:36:30   
Didy
Imam pola godine da iščitavam i istražujem. Meni su u Betaniji u Novom Sadu vrhunski odradili laparoskopsku operaciju jajnika, baš sam zadovoljna. Brzo sam se oporavila, dren bio prazan pola dana nakon operacije, ja iskukala odmah sutradan da idem kući... Zlu ne trebalo, nadam se ipak da se nećemo ponovo sretati. 



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
31.8.2022 7:38:00   
dddaca
I ja se nadam. Ajde pisi ovde na temi ako nesto budes uzimala i kakav efekat je imalo

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
31.8.2022 8:07:43   
flamingos
Didy,i ja se nadam da se više nećete sretati i da ćeš uspeti da rešiš taj problem.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 198
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here