|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Marihuana smanjuje rast tumora?
2.4.2009 14:04:18   
Anoniman
Španski istraživači objavili su studiju u kojoj ističu da jedan aktivni sastojak marihuane utiče na smanjenje rasta raznih vrsta tumora, javljaju agencije
U postupku nazvanom autofagija, naučnici su otkrili da tetrahidrokanabinol (THC) iz marihuane kod miševa obolelih od raka dovodi do smanjenja tumora i ubija njegove ćelije.
  "Zaključili smo da sigurne, terapeutski efikasne doze THC mogu biti davane obolelim od raka" ističu Giljermo Velasko sa univerziteta Komplutens u Madridu i njegovi saradnici u članku objavljenom u medicinskom časopisu "Džornal ov klinikal investigejšen" (Journal of Clinical Investigation).
  Tetrahidrokanabinol je najpoznatiji molekul koji ulazi u sastav kanabisa. Istraživanja su već pokazala njegov značaj u borbi protiv Alcajmerove bolesti.
Izvor: pressonline.rs

hmm... user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Marihuana smanjuje rast tumora?
2.4.2009 14:06:58   
mamanp
Svasta ima na ovoj kugli zemaljskojuser posted image  Marihuana - lijek?????

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Marihuana smanjuje rast tumora?
2.4.2009 14:07:29   
Anoniman
hocu nam smotati po jednu ... za prevenciju user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Marihuana smanjuje rast tumora?
2.4.2009 14:07:55   
Anoniman
Ja sam već čula za to ranije.

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Marihuana smanjuje rast tumora?
2.4.2009 14:08:39   
Anoniman
Ako je prava domaća... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Marihuana smanjuje rast tumora?
2.4.2009 14:09:28   
Anoniman
hercegovačka tasho ne moze da omane user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Marihuana smanjuje rast tumora?
2.4.2009 14:09:51   
mamanp
IZVORNA PORUKA: lenka sarajevo

hocu nam smotati po jednu ... za prevenciju user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image





< Poruku je uredio Tasha RR -- 2.4.2009 14:13:38 >


_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Marihuana smanjuje rast tumora?
2.4.2009 14:10:33   
NadaR
Izlijecis se od tumora,postanes narkoman i opet ti nema pomoci... Jel to ,od dva zla manje?user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Marihuana smanjuje rast tumora?
2.4.2009 14:15:39   
Anoniman
Od marihuane se ne postaje narkoman, ako se osoba zadrži samo na marihuani. Znam mnogo ljudi koji već 10 godina s vremena na vreme popuše joint. Bitno je ne početi pušiti ga svako veče (jutro, podne), i ne preći ni na šta jače.


(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Marihuana smanjuje rast tumora?
2.4.2009 14:18:09   
mamanp
U redu je to Tasho, ali vremenom mu bude malo joint, pa predje na nesto jace i lepse

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Marihuana smanjuje rast tumora?
2.4.2009 14:21:51   
Anoniman
To sve zavisi od osobe do osobe.

U srednjoj školi sam se zabavljala sa jednim dečkom koji je tada pušio travu. Činjenica jeste da se navikao na heroin posle, skinuo se... nebitno... znači: posrnuo je i navukao se opasno.

U poslednjoj godini gimnazije, 50% mog društva je pušilo travu. Svi ti ljudi (ne baš svi) puše i danas. Ali s vremena na vreme. Nisu otišli dalje, i nisu postali narkomani.

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Marihuana smanjuje rast tumora?
2.4.2009 14:29:13   
Anoniman
Sada ispada kao da navijam "Pušite travu, pušite travu!", a nije tako. Samo htedoh reći da JA pravim razliku (a vi ne morate da se složite sa mnom) između onih koji puše travu i onih koji se rade dopom.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Marihuana smanjuje rast tumora?
2.4.2009 14:34:10   
mamanp
Iskreno da kazem i molim bez ljutnje - po meni nema velike razlike...al sto kazes to je misljenje pojedinca

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Marihuana smanjuje rast tumora?
2.4.2009 14:36:04   
eugenija
Ključna reč nije marihuana, ključna reč je tetrahidrokanabinol koji se dobija iz kanabisa, i poznato je da se koristi u medicini prilikom izrade nekih veoma korisnih lekova.




_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Marihuana smanjuje rast tumora?
2.4.2009 14:37:33   
NadaR
Ja sam apsolutni protivnik svih tih opojnih sredstava.
Takodje,prihvatam da postoje pojedinci sposobni da se kontrolisu.
user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Marihuana smanjuje rast tumora?
2.4.2009 14:47:26   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Sada ispada kao da navijam "Pušite travu, pušite travu!", a nije tako. Samo htedoh reći da JA pravim razliku (a vi ne morate da se složite sa mnom) između onih koji puše travu i onih koji se rade dopom.


I ja pravim razliku, mislim da su sa pusenjem svi probali, i ja sam kada sam bila srednjoskolac, nekoliko puta ali ni jednom to na mene nije delovalo pa mi vise nije ni bilo zanimljivo, Hvala Bogu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Marihuana smanjuje rast tumora?
2.4.2009 14:51:09   
Ana RR
Citala sam o tome i znam da marihuana ublazava mucnine posle hemoterapije. Cak mislim da sam cula da u nekoj zemlji doktori to preporucuju, ne znam gde sam to cula...

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Marihuana smanjuje rast tumora?
2.4.2009 14:54:18   
Ana RR
Licno sam protiv svih opijata, na zalost vec godinama se borimo sa zavisnoscu moga brata ( od ujaka, ali je ostao bez roditelja) i nikada nikome ne bih pozelela da prolazi kroz nesto tako...

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Marihuana smanjuje rast tumora?
3.4.2009 0:49:25   
MERYEN
Pa zdravije je popusiti jedan joint nedeljno nego pusiti cigare svaki dan,posto ne pusim vise sad bih mogla da pirnem ponekaduser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Marihuana smanjuje rast tumora?
3.4.2009 1:34:03   
Verus
user posted image salu na stranu, pomaze puno ljudima koji se bore protiv bolova raka, i u odredjenim drzavama amerike se izdaje na recept, naravno samo odredjena kolicina....cak imaju i one aparate (kao za sendvice ili sokove), gde ubacis recept ili novac i dobijes marihuanu!!

Ana zao mi je sto prolazis kroz to, moja prijataljica ima istu situaciju sa rodjenim bratom, strasno je to...
IZVORNA PORUKA: MERYEN

Pa zdravije je popusiti jedan joint nedeljno nego pusiti cigare svaki dan,posto ne pusim vise sad bih mogla da pirnem ponekaduser posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Marihuana smanjuje rast tumora?
3.4.2009 23:01:22   
MERYEN
Salim se ja,zaista nisam znala da pomaze u borbi protiv raka,ako je tako ja sam srecna zbog toga ,drago mi je da postoji nesto sto stvarno pomaze pa makar to bila i marihuana,moj tata je preminuo od tumora pankreasa i jako se namucio i svi smo patili pored njega jer nismo mogli da mu pomognemo.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here