|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 52 53 [54]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li verujete u babske priče?
23.11.2019 15:14:36   
Ana RR
Ne.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 1326
   RE: Da li verujete u babske priče?
26.11.2019 17:49:39   
branki*
hahaha.neee,ali volim da ih cujem.i onda nekad uspem da nadjem logicno objasnjenje zasto je takvo verovanje.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1327
   RE: Da li verujete u babske priče?
27.11.2019 0:25:48   
MamaNecaVo
Moram priznati apropo bapskih prica,jedino sam kada malo bolje razmislim,postovala to da mi ves od bebe po mraku ne bude napolje.Ne zato stoi sam cula da ne valja nego mi je nekako bilo fuj.
Al opet,poveze se pa dodje pod to.Al nije..

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1328
   RE: Da li verujete u babske priče?
27.11.2019 15:42:50   
flamingos


IZVORNA PORUKA: mama ivane

Verujem kako vetar duva cas verujem a cas neverujemuser posted image
Apsolutno se slažem


(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 1329
   RE: Da li verujete u babske priče?
28.11.2019 1:01:35   
MamaNecaVo
Mislim da je kod svih tako priznali ili ne.Doduse ne mogu da se seim neceg konkretno u sta sam da kazem eto verovala kao.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1330
   RE: Da li verujete u babske priče?
14.12.2019 19:20:04   
Dragce86
Ne volim da testiram tzv.babske price, neke su mi smesne i onda ih ja zaobidjem u sirokom luku, a nekih se pridrzavam user posted image

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1331
   RE: Da li verujete u babske priče?
14.12.2019 20:47:33   
Slavkic
Ne vjerujem ali u nekim im istine 


(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 1332
   RE: Da li verujete u babske priče?
14.12.2019 23:05:04   
AnaTamara
U prvoj trudnoci kada su me obasipali tim glupostima, samo sam trazila da mi objasne zasto nesto treba ili ne treba, sme ili ne sme. U drugoj su me zaobisli jer su znali moj stav o tome 🤣 Najsmesnije mi je bilo pre par dan kada je dosla komsinica da vidi bebu i pitala me da li sam sekla bebi nokte prvih 40 dana 🤣🤣🤣 kao ne valja 🤣🤣🤣🤣 to mi je bio vrhunac stvarno 



_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 1333
   RE: Da li verujete u babske priče?
14.12.2019 23:06:14   
Slavkic
Joj da to je najjace ili kaze kosu da ne peres do 40 dana, strasni sud


(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 1334
   RE: Da li verujete u babske priče?
15.12.2019 10:14:32   
mama Jo
,,ne valja se"... ili ,,valja se" ... dodje mi da puknem od smeha user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 1335
   RE: Da li verujete u babske priče?
15.12.2019 13:52:40   
vocicana
Joj Mama Jo, ima tu istine, ja ne znam sta bih ti rekla, ima stvari koje se ne valjaju sto kazu bake, ali apsolutno, ne volim da se non stop bogorada , da se prica i o cemu treba i o cemu ne treba, mada, ima istine nema sta, treba poslusati za neke stvari.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1336
   RE: Da li verujete u babske priče?
16.12.2019 18:58:03   
lepic
I ja ne volim kad neko likuje, bogorada, podsmejava bilo da su bapske price ili ne.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1337
   RE: Da li verujete u bapske priče?
19.6.2020 20:14:15   
branki*
IZVORNA PORUKA: branki*

ni ja ne verujem u te price uopste,moja mama je sklona tome,pa mi drobi ponekad,ja je pustim,nek pricauser posted image


ja mozda masim temu...mislia sam da,mozda pisem u temi-verujte li u boga,pa mi bilo bzv,nije mi za tamo..elem,opet se zakacih sa mojom mamom malopre..
vi vecinom znate mog sina i sta je sa njim..i da mi svake godine idemo po vise meseci u beograd privatno zbog casova i da smo svasta pokusavali sto je medicin a i struka rekla itd..napretka ima,ali je sve jako sporo.
e,sad,zove me mama i kaze srela nekog komsiju kojji je danima trazi da joj da neki prospekt za neku vodu koja se pije,sta li vec,sa nekog izvora u okolini kragujevca i da ja treba da vosim b tamo.e,sad,ja sam slucajno u kuriru i procitala taj clanak.reko,mama,ok,znam za to i krenem u neke obicne teme,jer necu da se nastavljam,zna moj stav o tome,ona opet pocinje tu pricu i na kraju se opet zakacimo.
da li sam ja nevernik ili je ona zamlacena..
kaze,dajete tamo silne pare,niko va,m nista ne garantje i nista i niste dobili, ovo bar ne moze da skodi i nista ne gubite.a ,ja se odmah iznerviram,jer ne znam kako neka voda moze nesto da pomogne ili vazduh ilis ta vec,a strucnjaci nisu.
i onda krenem da razmusljam i o veri..jer ljudi isto idu i u tumane i na ostrog trazeci i moleci se za cuda,to mi dodje slicno ovom izvoru i nda ja ispadam nevernok i cinik,a ne smatram se nevernokom,verujem u boga i trudim se da zivim po zapovestima bozijim.
i onda ,ispada da ja ,to jst mi,nista nismo uradili za naseg sina, i pored toga sto svasta jesmo,zato sto ga nismo vodili da pije vodu.mozda bi bolje bilo da smo batalili logopede,doktore,defektologe,strucnjake,cuvaj pare,cuvaj zivce,idi u manastire ,pij vode i idi u crkvu i bice bolje.
ne znam...pisem jer me iznervirala.da li je neka voda nekog izlecila?ne znam ni sta sam htela vise..

< Poruku je uredio branki* -- 19.6.2020 20:18:19 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1338
   RE: Da li verujete u bapske priče?
19.6.2020 21:06:24   
Ana RR
Joj branki user posted image možda ja nisam neko ko treba da piše o tome jer u takve stvari ne verujem. Ja sam od onih što misle da za sve mora da postoji logično i naučno objašnjenje. Ja vama skidam kapu, radite sve što možete da pomognete Boži i to na pravi način i ja vam držim fige da u tome uspete user posted image I nemoj niko da te nervira pa ni mama!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1339
   RE: Da li verujete u bapske priče?
19.6.2020 22:42:28   
mama Jo
Joj branki... Nekako iz tvog posta bih zakljucila da si zbunjena sludjena sto se toga tice....
Ja sam, takodje, neko ko apsolutno ne veruje u bapske price. Ma nikako. Ali... Da ti budem iskrena, ja nikada nisam bila u slicnoj sitaciji. A da jesam... Ne znam (ne volim da pricam sta bi bilo kad bi bilo) ali pretpostavljam da bih sve na svetu probala, pa makar to bili i narodni lekovi, i bapske price i slicno... Probala, jer opet i ja verujem samo u ono sto je logicno i naucno...

Ne znam stvarno, osetljiva je tema, pa ne znam ni kako da formulisem ono sto mislim. I tvoja mama verovatno misli - pa daj neka probaju i ovo, ne moze da skodi. Iako verujem da te je iznervirala i da ti se penje na glavu sa tim.
Kako tm gleda na sve to?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1340
   RE: Da li verujete u bapske priče?
19.6.2020 23:36:51   
emicaa
sto se tice lijecenja ja sam tip koje vjeruje u strucna lica,lijecenje lijekovima.Ovo saf sto cu napisati malo i nema veze sa svim tim.Jeenom sam bila na Ostrogu,tad je bas bilo dosta roditelja sa bolesnom djecom.Dal to pomaze ili ne,ne znam.Ne zalazim u to.Svako se hvata za slamku spasa.Ali znam da ja u zivotu nisam osjecala takav mir nego dok sam bila gore.Jedino sto ti mogu reci je da ako imas zelju da odes idi.Idi zbog sebe,da dozivia to sve.A ne zato sto je tamo neka baba ruza rekla da ce se desit cudo



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1341
   RE: Da li verujete u bapske priče?
19.6.2020 23:46:55   
mama Jo
Tako je. To i jeste poenta. Uradi ono sto ce tebe smiriti i umiriti - otidji u manastir, daj detetu vodu... Ili prosto ignorisi sve,, savete'' tog tipa. To su dve opcije., i koja good tebi da prija, uradi. Nikome ne treba da kazes zasto jesi ili nisi nesto uradila.


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1342
   RE: Da li verujete u bapske priče?
20.6.2020 13:26:37   
jabudic
Branki, ja vjerujem u mnogo toga mimo naučnih i stručnih objašnjenja. Vjerujem u Boga više nego u nauku, s tim što ne bih birala, nego bih probala i jedno i drugo.


Ako se sjecas price od moje prosle trudnoce, kad je J imao onaj epi napad i ustanovljena mu parcijalna epilepsija? Sve smo pokusali. Naravno, snimanja, doktori, terapija, ali isto tako Ostrog i sve sto sam nasla alt_ernativno.
Doktor danas nema objasnjenje. Njemu je Eeg cist kao suza. Kaze sta god da je pomoglo, bitno je da dijete vec 3g ne pije nikakvu terapiju, a posle tog napada nije imao ni jedan.
Vjerujem da je Kepra pomogla, ali vjerujem da je Bog i nasa vjera malo više, jer dosta djece pije Kepru, a bolest nije isparila.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1343
   RE: Da li verujete u bapske priče?
20.6.2020 15:22:26   
Filadendronka
Branki, postoje nauka, vera i sujeverje. Kazu da najvise deluje ono u sta najvise verujes. Sto kaze Mama Jo, tesko je stavljati se u situaciju sta bi bilo kad bi bilo, ali na vasem mestu bih pokusala sve. Cisto da te ne grize savest. 

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1344
   RE: Da li verujete u bapske priče?
20.6.2020 16:25:04   
Maslacak15
ja mislim da je u tome i problem. sto se na nju vrsi pritisak da je losa majka ako ne proba a ona ocigledno u to ne veruje. znaci po tome ona nema izbor ?

roditeljska briga je jako plodno tle za iskoristavanje. a na zalost nije retko ni materijalno pljackanje ocajnih roditelja koji se brinu za svoje dete. sigurno da treba biti otvoren, ali ja licno ne verujem da bilo kakva voda moze da promeni bilo sta kod boze. branki ti si divna majka i nedaj da te niko zbuni pa makar bila tvoja majka.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 20.6.2020 16:28:06 >

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1345
   RE: Da li verujete u bapske priče?
20.6.2020 16:42:24   
Maruska15
Branki ja sam za to da probas. Sigurna sam da ne moze da odmogne. Ja sam mnogo pobozna,i verujem da i pored sve medicine ovog sveta bez bolje Bozije nema nicega. Mozda gresim,ali to je moje uverenje.  I sta god mi se desilo ja kazem da je Bozija volja. Bog daje,Bog uzima! 

Meni su rekli da imam pcos i zavaljenu matericu i da cu teško da zatrudnim. Ja sam cula za jednu babu iz Niške banje koja masira i podvezuje stomak i garantuje trudnocu u roku od par meseci. Uporedo mi je dokor ukljucio i klomifen i ja sam zatrudnela sa Natom.. Ja verujem da su oba pomogla..

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1346
   RE: Da li verujete u bapske priče?
20.6.2020 18:01:56   
bikicaV
Pa mislim da to nije strasno i da treba probati, to nije nesto opasno.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 1347
   RE: Da li verujete u bapske priče?
20.6.2020 20:20:21   
branki*
ne znam...danas smo se cule samo jednom,ja zvala,nismo pominjale to.
meni je npr totalno glupo i bzv da idem sad na taj neki izvor i uzimam vodu,onako bzv,kao da probam,a da ne verujem .bzv se osecam kad tako radim,jer radim nesto tek onako.= misleci da nema vajde nikakve.nadam se da razumete sta hocu da kazem,jer konfuzno ga napisah.
ako bih u nesto verovaa,onda bi to i uradila.ovako mi je u startu bzv osecaj.
maruska,ja sam cula za te price i te zene koje namestaju,ali ja ,eto,nikad ne bih otisla,jer bih isto u startu otpisala bilo kakvu mogucnost da tamo neka neuka baba moze da mi pomogne,a doktori rekli svoje..ne znam..mozda i ja gresim.
je l vi znate nekog,nebitno koji problem,da je pomogla voda neka ili tako neke stvari ili manastir?ja,zaista ne znam.

jabudic,secam se sta si pisala tad i sta se desavalo.drago mi je da je ok sad sve.
sad mi pade na pamet ono sto je fil napisala..placebo...je l se desava da ljudi ozdrave zaista od neke bolesti ,a daju im placebo?to su mozda neke odredjene bolesti ,ne moze kod svih.

< Poruku je uredio branki* -- 20.6.2020 20:23:21 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bikicaV)
Direktna veza do poruke: 1348
   RE: Da li verujete u bapske priče?
20.6.2020 20:37:49   
Maslacak15
i placebo efekat je efekat. zato se i studije rade u double blind placebo rezimu. naravno da je za neke bolesti moguce da placebo odradi nesto dok za druge nije. ali se uvek ukljucuje , da se eliminise "psiholoski momenat". 
klomifen je na trzistu od 60 tih godina proslog veka i sigurno je jedan od najefikasnijih lekova za indukciju ovulacije kod zena sa pcosom.
branki naravno da voda ne moze da pomogne. osim protiv dehidratacije.😃


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1349
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  50 51 52 53 [54]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 52 53 [54]
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here