|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako da sprečite kratkovidost
27.11.2008 8:40:17   
Anoniman
Može li odličan đak, opterećen obimnim gradivom, da sačuva dobar vid? To pitanje se neminovno nameće kada se zna da više od polovine učenika viših razreda gimnazija i srednjih škola nosi naočare. O tom problemu govori Nina Maksimova, docent katedre oftalmologije Moskovskog državnog univerziteta.

Zaustavite kratkovidost
Kratkovidost ne može da se izleči. Ali kada kod dece počinje da se kvari vid, to još uvek može da bude takozvana lažna kratkovidost: obično slabljenje cilijarnog mišića unutar očne jabučice. Lažna kratkovidost može da se izleči i zato su redovni pregledi vida veoma bitni.
Ali čak i kad se otkrije kratkovidost, njeno napredovanje se može zaustaviti ili barem usporiti.
Danas postoje dobri metodi lečenja kratkovidosti. To su pre svega naočare odgovarajuće dioptrije, vežbanje očiju pomoću specijalnih stakala, magnetna terapija, lasersko lečenje, pneumomasaža (specijalne naočare koje masiraju oči i poboljšavaju pokretljivost cilijarnog mišića) i fizioterapija. Danas se kratkovidost leči i savremenim vidom refleksoterapije – elektropunkturom. Refleksoterapija podrazumeva delovanje na one tačke na telu koje su povezane s organom vida. U klasičnoj refleksoterapiji na te tačke se delovalo iglama, a u elektropunkturi na njih se deluje mikrodozama električne struje. To ne boli i nije nimalo strašno, što je veoma bitno za decu jer ih ta vrsta lečenja ne povređuje.

Gimnastika za umorne oči
Naučite dete da svakog dana u pauzi između časova ili učenja radi masažu i gimnastiku za oči da bi se sprečio zamor vida.
Masaža je jednostavna i prijatna. Ona poboljšava cirkulaciju i normalizuje očni pritisak.
Masiraju se očne jabučice preko zatvorenih kapaka od spoljašnjeg dela očiju ka nosu, uz lagan pritisak – 18 puta.
Da bi se radila gimnastika očnih mišića flomasterom na prozoru nacrtajte kružić prečnika 3 mm. Sa udaljenosti od 35 cm dete treba pet sekundi da gleda u kružić, a zatim pet sekundi u daljinu iza prozora. Vežbu ponavljati tri do pet minuta. Ko nosi naočare, treba vežbu da radi s naočarama.

Izvor: KLIK

< Poruku je uredio guppy -- 27.11.2008 9:12:18 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako da sprečite kratkovidost
13.1.2009 8:44:47   
Anoniman
Igre na otvorenom smanjuju kratkovidost kod dece

Deca koja više vremena provode napolju manje su podložna kratkovidosti, pokazalo je istraživanje australijskih i singapurskih naučnika.
Dva ili tri sata provedena na otvorenom smanjuju upola mogućnost razvijanja kratkovidosti. To otkriće navelo je australijske naučnike na zaključak da je ta bolest povezana sa dugim satima provedenim pred televizorom, računarom, ili u čitanju u slabo osvetljenom prostoru. Kratkovidost se razvija uglavnom u detinjstvu, ali kod mnogih odraslih osoba do slabljenja vida dolazi tek kada počnju da rade u kancelariji. Uporedno istraživanje o navikama dece uzrasta od šest i sedam godina vođeno je u Australiji i Singapuru. Pokazalo se da je kratkovidost razvijena kod 30 odsto singapurske dece, dok taj procenat kod australijske dece iznosi samo tri odsto, prenele su agencije. Slični rezultati dobijeni su kod dece kineskog porekla u obe zemlje, što dokazuje da genetika u tome nema udela.
Razlika između dve grupe dece nastala je zbog toga što mali Australijanci dnevno provode dva sata napolju, za razliku od dece u Singapuru koja su napolju u proseku svega pola sata.

Izvor: Blic

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here