|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
11.2.2015 10:38:29   
Figaro88
Ja sam prestala da se javljam drugarici zbog ovoga,kad god nas zove da dodje ja kazem da nismo tu.Pre neki dan su bili posle sto godina i vise mi nepada na pamet da dolaze.Kad sam usla u sobu Andreinu posto su otisli nije mi bilo dobro,sve igracke su izrucene svuda po sobi,sve bockalice,puzle,sitne kockice,bas sve.Nisam mogla da teram Andreu to da kupi,dva sata sam odvajala i pakovala.Jos nam lupa vrata od frizidera,ostalo je udubljenje od zida gde udara,poizvlaci knjige sa police,a i onako su jedva stale koliko ih ima,i kad jednu izvuces ostale popadaju,redovno lomi stvari,prosipa svuda.A drugarica sedi i zeva u telefon i kukauser posted image Kad joj kazem da je kazni ili stavi u time out ona kaze nemoze to.Njen muz se druzi sa mojim bratom i on kaze da izludi svaki put,jos tuce i cupa Vuka i Andru a oni se na to smejuuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
11.2.2015 17:36:17   
Mariya
Ja nisam znala da postoji ova tema, mislila sam da samo ja imam ovakav problem sa tuđim detetomuser posted image
Deca naših prijatelja i rođaka su daobra, lepog ponasanja, nikada do sad nisam imala problem ni sa jednim od njih. Ali deverov sin...Mali je problem otkad je prohodao. Ustvari problem je sto ga dever i jetrva ne vaspitavaju...
Kad je bio manji, Viktor je ulazio u kuću kod nas ne izuvajći se nego je odmah utrčavao u prljavim cipelama u dnevnu sobu, na čupavi tepih. I odmah krenuo na kućice od kockica, podizao i bacao ih na pod dok se nisu raspale. Onda je dalje kidisao na ostale igracke, kutije sa igračkama, sve je prosipao, nije se igrao sa njima, jedostavno je samo sve hteo da izvrne. Ja nisam videla nego mi je sestra pričala da je uzeo peglu na baterije i lupao je o pod dok s nije slomila.Dok se ostala deca igraju, on dotrci do njih pa im sruši ili pokvari ono što prave. Što je najgore, svi ovo gledaju, a niko mu ništa ne kaže, niko ga ne opomeneuser posted image Kad je trambulina bila u sobi skakao je kao majmun i vrištao dok mi je H spavala, tu sam ga prvi put opomenula, na šta moja jetrva nije reagovala, iskulirala nas je oboje. A da ne pričam šta viktor njoj radi, udara je, šutira, čupa za kosu...
Poslednji put su bili kod nas pre Božića, doneli su nam poklone. Jetrva je dala mojoj Lu poklon, Viktor je dotrčao do nje, uzeo joj poklon iz ruke i počeo da kida ukrasni papir. Kaže mu jetrva da pita Lu može li da otvori poklonuser posted image (jer viktor kao jaako jaako voli da otvara poklone). Moje dete jadno samo klimne glavom i ovaj manijak uzme i iskida ukrasni papir, pobaca sve što je bilo unutra(odeća, igračke, slatkiši) i uzme da otvara puzzle koje su bile u poklonu, pokida najlon, istrese delove na pod, počne prvo da skače po njima i onda da ih gura rukama ispod ugaone. E tu je meni prekipelouser posted image user posted image pa sam ga gurnula i rekla da prestane, a on je istrčao u kuhinju, A svo vreme jetrva sedi na ugaonoj, na pola metra od nas i NE GOVORI MU NIŠTA, NE OPOMINJE GA nego tupi neku njenu priču, o njenoj drugarici što se nedavno porodila...
Eto, ja to tako rešavam, ja ga opominjem, kad niko drugi neće. A opominjem i ostalu decu ako slučajno rade nešto što ne bi trebalo da rade, a roditelji nek se ljute, boli me uvo.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
11.2.2015 19:11:21   
veselicaa
Rodjak mog muza ima dva sina koji su apsolutno nemoguci kada dolaze kod nas.Meni nije problem da deca rasteraju igracke,da se poigraju,da se zabave ali problem je sto njihovo starije dete voli da kvari sve sto mu padne pod ruku,a mladji odmah krene da pali,gasi resiver od totala,lupa tastaturu i mis,pali i gasi tv,jednom mi je cak u hodniku ispritiskao neke dugmice na zamrzivacu,zamalo mi se otopio.Jedva sam posle vratila na staro.Stariji sin im je krupan decko i ima tu ruznu naviku da skace na decu,ima sest godina a sigurno je deset_ak kilograma tezi od moje A.koja ima devet godina.Ne mogu da zamislim sta bi bilo da skoci na nju dok ona recimo lezi na podu ili krevetu.Na sve to rodjak se samo dere ali sedi i ne ustaje sa troseda,a majka im trtlja o tome kako oni to i kuci rade.Pa gospodjo niste kod svoje kuce user posted image Inace dok nisu dobili decu,ogovarali su svu decu u okruzenju i pricali kako ne zele da se druze sa njihovim roditeljima da im ne bi dolazili.Vredi li da kazem da danas niko ne ide kod njih.Bukvalno ih svi ogovaraju i pricaju kako nece da idu da im ne bi dolazili.Inace rodjaka je vaspitac,pa to nevaspitanje njene dece samo jos vise bode oci.
Ja i mm idemo jednom,dvaput godisnje kod njih i to kada je leto jer tada mozemo da ih smestimo u bastu kada dodju user posted image Znam da je ruzno ali deca su im zaista nemoguca.Meni nisu problem deca,vec me nervira taj njihov stav-ili se rodjak dere kao lud(Stasa mi se prepala 100 puta od njega,mm mu jednom odrzao lekciju o tome)ili rodjaka sedi i ne reaguje.Pa aman zar treba dete da pokvari neki uredjaj da bi se oni pokrenuli?I ja sam roditelj i razumem da su deca nemirna,ali moja deca ni u svojoj kuci ne diraju sta nije za diranje.A i da pokusaju nesto ja bih ustala i posla za svojim detetom da ga sprecim.A. i S.cim cuju da dolaze sve igracke iz dnevne nose u spavacu i zakljucavaju vrata.Skoro mi se rodjaka zalila kako su bili kod prijatelja i njen mladji sin mu polomio neku skupu igracku i oni im se naljutili.Doslo mi da je pitam sta je ocekivala,da joj pohvale dete?Resili smo stvar,manje idemo,manje nam dolaze,valjda ce shvatiti da nije u redu sto dopustaju deci svasta po tudjim kucama.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
11.2.2015 20:00:15   
Didy
Ja sam donekle rešila problem - Sklonila sam sve slagalice, bockalice i lego iz dečjih soba i spustila u radnu sobu u orman. Kad dolaze kumići posklanjam sve sitnije igračke iz delova i zaključam u našu spavaću sobu jer su prošli put pobacali svu posteljinu s bračnog kreveta na pod user posted image i nema igranja u spavaćoj. Dečje demoliraju, pokidaju pola igračaka, raspremamo posle minimum pola sata deca i ja zajedno, ali opet je bolje nego dva sata razvrstavanja puzli i bockalica i lego. i uopšte ih više ne zovem, samo kad se sami najave onda se družimo. Žao mi je, ali stvarno me jako opeterćuje kad su nam oni u gostima. Druge prijatelje s decom rado pozivamo i družimo se sa svima, ali kad oni treba da nam dođu, tačno me uhvati nervoza.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
12.2.2015 0:32:45   
Azra_
Imamo i mi te posete za koje mi duže traje priprema pre i sređivanje kada odu nego sama poseta, I ja kao Didy. Posklanjam sve sitno, sve knjige... Uglavnom ostanu kabaste igračke koje se ne rastavljaju. Čak je i dete samo počelo da sklanja kda čuje ko dolazi. Mislim, možda sam veštica, namćor i ne umem da se ˝zabavljam˝, ali eto, ne umem drugačije.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
12.2.2015 13:34:40   
Modessty
imam i ja takve goste s vremena na vreme! I ja sve sklonim što treb skloniti. I onako sad sve sitne igračke sklanjamo od Nikole jer hoće da po nešto stavi u usta kad ga muče zubi.
Ali to sređivanje igračaka i celog stana nakon posete pojedine dece nije problem. Problem je što imamo par njih koji nekako uzburkaju celu atmosferu i unesu neku nervozu u sve nas! E to ne znam kako da sredim! Svi se unervozimo kad ta deca dođu i krenu da trče svuda po stanu, da sve rasturaju, da viču i slično. Nekako se sam vazduh uzburka u stanu. Ne umem to da objasnim. Čak nekad nisu rasturene igračke, ali je sama atmosfera nekako haotična da ti se kosa digne na glavi!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
12.2.2015 13:40:39   
Azra_
Mod, apsolutno razumem šta pričaš. Kao da sam ja pisala.user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
12.2.2015 13:47:44   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Problem je što imamo par njih koji nekako uzburkaju celu atmosferu i unesu neku nervozu u sve nas! E to ne znam kako da sredim! Svi se unervozimo kad ta deca dođu i krenu da trče svuda po stanu, da sve rasturaju, da viču i slično. Nekako se sam vazduh uzburka u stanu. Ne umem to da objasnim. Čak nekad nisu rasturene igračke, ali je sama atmosfera nekako haotična da ti se kosa digne na glavi!

Mod potpuno ista situacija,ne volim da se druzim sa ljudima koji ucine da se bas osecam bezveze kada odu i pomislim da bi bilo bolje da i nisu dolazili.
Inace imam jos jednu komsinicu cije dete ide sa mojom A.u odeljenje,koja ima 3 deteta i iako su uzasno nemirni kada dodju to mi je najmanji problem.Stvarni problem je sto su deca uzasno nevaspitana,sin koji ima pet godina je psuje i naziva user posted image ,pre neki dan je izudarala cerkicu(to dete sto ide sa A.),bilo mi je uzasno neprijatno i tuzno,s obzirom da smo ja i muz veliki protivnici fizickog kaznjavanja.Moja A.je bila zaprepascena,a S.nije mogla da se nacudi kakve sve ruzne reci izgovaraju ta deca.Da napomenem da moja deca jesu nemirna i nestasna,ali ruznu rec jos nisam cula da izgovore,iako imamo ljude u okruzenje koji psuju kao kocijasi.Jednostavno znaju da to nije lepo.E sa ovom komsinicom ne vredi da ne idem,ona obavezno dolazi kad hoce,ne gleda red user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
12.2.2015 13:55:49   
Modessty
Nisu meni problem odrasli. Evo na primre moja dobra drugarica ima dve ćerke - starija ima 4 god a mlađa 2 i po. Ja ih mnogo mnogo volim, ali jedno vreme kad došu ja ne znam gde sam i gde udaram! Nekako je sve haotično! Ne možemo da se saberemo! Svako dete na svoju stranu.
Sinoć mi recimo bili brat od tetke i snaja sa devojčicom. deca se igrala u sobi, rasturili milion igračaka po krevetima i podu, ali nekako smo uživasli i mi io ni. Dolazili su u dnevnu sobu samo da traže sok i da večeraju. Nema svađe, nema jurcanja, nema vrištanja...

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
12.2.2015 20:06:23   
Figaro88
IZVORNA PORUKA: Modessty RR
nekako uzburkaju celu atmosferu i unesu neku nervozu u sve nas! E to ne znam kako da sredim! Svi se unervozimo kad ta deca dođu i krenu da trče svuda po stanu, da sve rasturaju, da viču i slično. Nekako se sam vazduh uzburka u stanu.

Da,bas ovo,i onda ostatak dana budem nervozna.A nepada mi na pamet da sklanjam sve iz stana,nisam to radila ni kad je Andrea bila mala,ne zelim ni za bilo cije dete.Jednostavno za njih vise nisam kuci.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
22.2.2015 11:04:11   
mila83
i ja sam mislila da sam jedina sa tim problemom....ali vidim snalazimo se sve na isti nacinuser posted image mi imamo slican problem sa deverovim malim.... moji klinci vole da se igraju sa njim, ali isto tako mi posklanjamo igracke koje ne zelimo da se pokidaju,koje se rastavljaju pa cak i knjige..lakse mi je to nego posle spremati... i isto se slazem sa Mod, nije stvar toliko u neredu koliko u toj atmosfeti, toj nekoj nervozi koju ta deca svojom energijom unesu, dok njihovi roditelji kuliraju ii ne reaguju na nacin koji ima efekta.
Ja kad god idem sa svojom decom u goste i oni se igraju, pre polaska zajedno pokupimo igracke a sada i oni sami..mada je bilo i onoga tipa "zasto da mi sklanjamo , kad on nece kod nas?" ali ja necu da neko posle kupi za mojom decom.A moji klinci obavezno posle pitaju jesmo li bili dobri user posted image

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
31.3.2017 10:18:32   
IvanaSK RR
I mi imamo takve prijatelje. Pre nego sto oni dodju sklonim sve sto bi mi bilo zao da uniste. Haos koji ostane sredjujemo zajedno sa sinom, zao mi da on sam to sredjuje.
Takodje mi smeta takva atmosfera, napeta sam sve vreme, gledam u jurcanju da li ce pasti, povrediti se, polomiti nešto...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
1.4.2017 0:55:29   
vikiveki
Naši prijatelji imaju veliku decu pa tako za tu situaciju nisam baš sigurna.Ali imala sam priliku puno puta da posmatram kako se roditelji ponašaju na rođendanima i šta sve rade.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
1.4.2017 7:16:13   
Anck Su Nmaun
Mislim da roditelji tu treba odreaguju ako su im deca vec toliko nestasna! Sve ja to razumem, ali isto tako kad sam svoju decu vodila negde , kad su bili jako mali na meni je bilo da ih kontrolisem.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
1.4.2017 10:46:07   
vikiveki
Anck tako sam i ja uvek kada odem kod prijatelja ili u neku igraonicu,vodila računa o deci,pogotovo kod prijatelja koji imaju već odraslu decu pa su i zaboravili kako izgleda to sa decomuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
1.4.2017 13:56:12   
Anck Su Nmaun
Pa naravno, ali ima.i roditelja kojih bas briga sta im deca rade po tudjoj kuci...nazalost 😟

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
1.4.2017 19:53:33   
veselicaa
Hahah sada citam svoje postove,sreca komsika vise ne dolazi.Sada su joj deca i veca i ko zna sta tek sada rade,ova devojcica sto ide sa A.u odeljenju je sada povucena,ali bezobrazna eto sta lose vaspitanje ucini od deteta.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 117
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



Anketa

Trudnoća
Lu

Kakva vam je trudnoća?

Zdrava (75%)

Pijem neke lijekove (14%)

Rizična (11%)


Ukupan broj glasova: 155

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here