|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolan rast zubica
7.10.2010 21:46:10   
Anck Su Nmaun
Namuci nas ovaj zubic danas ufff...samo tako.... citavo popodne je nervozna, pa place....trpa   i noge i ruke u usta...jooj dusa me zabolela vise!
Mazala sam joj i colgel i vino.. pred spavanje sam joj dala malo Febriceta....

Koliko traje to izbijanje zubica? Koliko dana 5? 10?

i jel obavezno da prvo rastu donji zubi? koje da mazem user posted image


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 7.10.2010 21:47:56 >

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Bolan rast zubica
9.10.2010 8:52:42   
Drbubi
Drage mame sa vise iskustva od mene, imam pitanje za vas. Moja mala danas puni 5 meseci i vec neko vreme, recimo 2 meseca puno bali, svakoga dana sve vise i vise, sve trpa u usta, pelene, cebe, rucice, prste svoje i tudje, bas deluje kao da se ceska... i jos su joj desni na mestu gde treba da izbiju donje jedinice otecene i nekako belicaste, ali nije tvrdo kad pipnem to mesto. Znam da to mogu biti zubici jer je jako nervozna vec desetak dana... Sinoc oko 2.30 ona zaplace, sto se desi u toku noci pa joj samo dam dudu i ona nastavi da spava a sinoc je to bio neverovatan plac. Uzmem je u ruke i vidm da je topla, izmerim temperaturu ispod pazuha: 38,1. MM je istusira a ja joj dam paracetamol i za nekih pola sata temperatura spadne na 37,1. Do sad je imala temperaturu samo nakon vakcine i eto sinoc. Jutros nema ali se opet probudila uz plac pa sam joj odmah namazala desni gengigelom i ona se primirila. Elem, moje pitanje je sledece: da li da se zabrinem zbog te temperature ili je to od zubica?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Bolan rast zubica
14.10.2010 22:28:25   
gagana83
Je l moguce da beba povraca zbog zubica?user posted image

Una je od juce strasno nervozna,lose jede,veceras je imala temperaturu 37.6 i danas je dva puta povratilauser posted image
Vidim da joj je donja desna jedinica natecena i vidi se bela crtica tamo gde treba da izraste zub?
Brine me to sto je povracala,ne znam moze li to da bude od zubica?


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Drbubi)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Bolan rast zubica
15.10.2010 8:39:01   
Jeca*
Ne, ali možda je pad imuniteta zbog izbijanja zubića pa je navukla neki virus ili sl user posted image  nažalost to se najčešće dešava. Prati je, pa ako ima temp....ma uostalom i ti si ko i ja i ti odmah vodiš kod dr, ne treba da ti pričam user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Bolan rast zubica
15.10.2010 9:26:21   
gagana83
Ma da,danas cu obavezno da zovem lekara.

Izgleda da je neki stomacni virus,kazu da vlada.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Bolan rast zubica
16.10.2010 11:56:28   
gagana83
Konacno je izasaouser posted image user posted image user posted image
Una je sad potpuno drugo dete,opet je moja vesela devojcicauser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Bolan rast zubica
12.11.2010 23:17:49   
indy_25
Mi se namucismo sa drugim zubom. Prvi nismo ni osjetili bas sam se iznenadila bez ikakvih simptoma. A ovaj drugi se bas vidi al jos nije izasao evo vec 10 dana. Nervozna je uzasno budi se opet oko 3  i 4 sata place a oci joj zatvorene. Ima 8-9 puta stolicu nije bas rijetka ono kao proljev al joj se guza upalila. Ima i temperaturicu oko 37,9 do 38. Bas mi je zao puno tako je nevesela i tuzna. A nadala sam se da necemo imati problema gledajuci na prvi zub.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Bolan rast zubica
13.11.2010 23:36:00   
IVA 11
Koliko traje izbijanje zuba-otprilike? Moj beban ima bijelu tackicu na mjestu donje lijeve jedinice, a nikako da proviri, sve zivo trpa u usta, a tek sto je nervozan...user posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Bolan rast zubica
14.11.2010 0:25:33   
Dada81

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Namuci nas ovaj zubic danas ufff...samo tako.... citavo popodne je nervozna, pa place....trpa   i noge i ruke u usta...jooj dusa me zabolela vise!
Mazala sam joj i colgel i vino.. pred spavanje sam joj dala malo Febriceta....

Koliko traje to izbijanje zubica? Koliko dana 5? 10?

i jel obavezno da prvo rastu donji zubi? koje da mazem user posted image



Po statistikama,prvo,kao,donji rastu,ima retkih slučajeva,pa gornji prvi krenu..uh,al'sam ti pomogla,user posted image ti u mukama,a ja ovako.Najbolje kao moja prijateljica,sve malo prelazila gelom,i gornje i donje.Koje i kako vino koristiš?Za trajanje ne znam i nas uskoro čeka..mislim kako kojem detetu.

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Bolan rast zubica
14.11.2010 0:30:40   
Dada81
Moj muž je kao beba poraćao kad je dobijao zubiće,a moja rođaka muku muči,jer joj devojčica ima česte upale ušiju i temperaturu-sve od nicanja zubićauser posted image Bože,kako je to kad im ne možeš pomoći,a ono ne znaju pokazati drugačije nego plačem,a nama 1000 pitanja šta im je...

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Bolan rast zubica
17.12.2010 11:13:02   
IVA 11
Moj sin ima dvije donje jedinice i izasle su mu bez problema, i evo dva dana su mu nenormalno otekle gornje desni. Juce smo bili kod dr-a jer je uz jak i kenjkav plac zbog zubica i kasljao, i ustanovila je da je to zbog ogromne kolicine pljuvacke, jer nisu ni grlo, ni pluca, sve je uredno...Zna li ko da mi kaze da li stvarno gornji zubi jace bole i teze izbijaju od donjih?

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Bolan rast zubica
17.12.2010 11:34:18   
Snelle
Iva, znači i kod vas su jako otečene? Ovo meni stvarno strašno izgleda, kao da će ceo zub da izbije sa strane user posted image Što se bola tiče, mislim da je sve to individualno od deteta do deteta!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Bolan rast zubica
17.12.2010 11:37:56   
Jeca*
Iiiiiiiiiiiii...napokon su nam izbili svi mlečni zubi user posted image
danima se mučimo sa gornjim peticama (izbijaju istovremeno user posted image ). Luka mi je donosio calgel, tantum verde, cak sam mu jednom dala i febricet iako sam protivnik toga, ali bukvalno je plakao da ga boli. Bas se namucismo. Cini mi se da je izbijanje gotovo, makar je tu negde pri kraju.
Uraaaaaa user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Bolan rast zubica
17.12.2010 11:40:34   
Olga75
Bravo Luka , ti si sad veliki zubati decak user posted image user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Bolan rast zubica
17.12.2010 11:40:35   
simke
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Blago vama,mi se još patimo sa donjim peticamauser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Bolan rast zubica
17.12.2010 11:45:29   
IVA 11
Jako su otecene, bas su bijele, meni je malo cudno da je bas toliko, mada su nama gornji, sto je i normalno jer su veci. I ja mislim, sa prva dva nismo imali problema, vidjecemo dalje...I cuclu uzme pa gricka plastiku, i sve zivo gricka. Eh, samo da izadju! user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Bolan rast zubica
17.12.2010 11:50:14   
*Alexx*
Odlično, Jeco, blago vama user posted image Nas četvorke razvaljuju za sve pare, nikako da izbiju.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Bolan rast zubica
17.12.2010 11:50:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: olga75

Bravo Luka , ti si sad veliki zubati decak user posted image user posted image

user posted image
Bravo bravo user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 218
   RE: Bolan rast zubica
17.12.2010 11:53:29   
Jeca*
Izvinte sto se na svu vasu muku ja hvalim...ali TOLIKO su nas namucili zubi, da eto, red je da napisem da je i toj muci, nadam se user posted image , kraj. A valjda i vama bar malo zvuci ohrabrujuce, da to ima kraj user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Bolan rast zubica
17.12.2010 12:01:36   
Anoniman
I nama izadjoše donji kečevi bez većih problema pre nekoliko dana. A sad je već počeo da panično trpa u usta sve što mu dodje na dohvat  ruke, a pri tom  ciči. Balavi najstrašnije a nervozan je za medalju.Dok sisa češe uši, desni natečeni, a noćas smo imali žurku prvi put u životu.  Da, i ja mislim da ćemo gore proći sa gornjim nego sa donjim kečevima.
Jeco, bravo za vas.

(odgovor članu IVA 11)
  Direktna veza do poruke: 220
   RE: Bolan rast zubica
17.12.2010 12:50:04   
mati
Negde sam vec pisala. Probajte sa deciji bioadhezivni herbal GEL ZA DESNI.Proizvodjac je Esensa, tako samo pise na kutijici. Nama je dosta pomogao, izasle su nam dve donje jedinice odjednom, ali stvarno ublazava bol.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Bolan rast zubica
17.12.2010 12:57:26   
Snelle
mati, ja mislim da ništa ne može da pomogne kad su ovoliko natekle desni user posted image  user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Bolan rast zubica
17.12.2010 13:06:11   
mati
I nama su bile natecene. Ovo je skroz biljnog sastava, tako da nemas ogranicenje kao kod Calgela koliko puta dnevno da mazes. Kako god, nama je pomoglo.user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Bolan rast zubica
17.12.2010 13:48:15   
IVA 11
Ja mu stavljam gengigel, ali sve je to trenutno, iz sna najveceg zaplace...Uh...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Bolan rast zubica
4.1.2011 10:19:52   
SareniVrabac
mozda nije bas pogodna tema za to, al i ja se mucim sa bolnm rastom zuba... raste mi osmica i cini mi se da mi razvaljuje vilicu....zenice, jel zna neka da li bi smela da svoje desni mazem tim bebecim gelovima? izbegavam da pijem lekove al ne mogu ni da spavam... ae procitajte na upustvu pise li sta za trudnice...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here