|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 20 [21]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stambeni kredit
22.4.2021 9:44:40   
Milena18
Jess, ali mi bismo svakako prvo morali da kupimo kuću, pa da je renoviramo. Raspitaću se svakako kad budem išla u banku, mada pretpostavljam da je kod tm i njegovog brata moglo tako jer je kuća već bila u njihovom vlasništvu. Za te kredite za adaptaciju je i rok otplate kraći.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Stambeni kredit
22.4.2021 10:23:02   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Milena18

Bubulence, stvarno nelogično i mnogo.
Meni je savetnica iz Intese prošlog leta računala te prateće troškove i došla do neke sume od oko 800 eur. To je doduše bilo za dvosoban stan od oko 55m2 i bez poreza.
Ova kuća koju mi gledamo nije skupa, ali ako bismo morali da damo 30% učešća, nama ne bi ostalo mnogo za renoviranje, a treba da se menja stolarija, podovi, krov da se sanira. Tako da to definitivno otpada kao opcija.


Pa to je to... Plus racunaj porez jer sada banke nece da prebace novac dok se porez ne plati (mislim da je tako u svakoj banci jer smo se mi raspitivali u 3 banke i sve 3 su nam isto rekle). Kredit za adaptaciju je super ali mora nekretnina da bude na tvom imenu. Mislim da je rok otplate 10god i manje su kamate

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Stambeni kredit
22.4.2021 10:39:40   
dddaca

IZVORNA PORUKA: bubulence


Za osiguranje kod nac.korp. su uzeli tu visu sumu, gradjevinsku, i od nje hteli da nam naplate 3,3 % ali nismo hteli. E sada, taj procenat se razlikuje , nije kod svakog isti i ne znam na osnovu cega se racuna ( kumovi su platili 2,7%, kolega 3,9%). Mi nismo uzeli to osiguranje pa nam je rata veca za nekih 7e. Troskovi predugovora, ugovora, overe ugovora, zalozne izjave, hipoteke, poreza i svega sto mora da se obavi pre same isplate su oko 2000e, a ako uzimas osiguranje kod Nacionalne korporacije onda je i skuplje. Pricali se da ce ukinuti to osiguranje, ne znam da li je u medjuvremenu ukinuto.Naša sreca je sto smo podigli bas mali iznos kredita, inace da smo trebali samo iz kredita da kupimo kucu odavno bi odustali.


Na ovaj iznos u procentima utice LTV racio. Sto je veca procenjena vrednost nekretnine koju zalazes u odnosu na iznos kredita, manji je taj procenat koji placas.
Sto se hipoteke tice, trebalo bi da moze da se stavi i na drugu nepokretnost koja je uknjizena, ne mora obavezno na nepokretnost koju kupujes. Konkretno mislim, na primer, ako su roditelji saglasni da stave hipoteku na svoju nepokretnost, a ona npr. vredi vise od ove koju ti kupujes, trebalo bi da moze.
Sto se tice iznosa u evrima, kredit je samo indeksiran u evrima, a uvek se isplacuje u dinarima. Takav je zakon. Zato uvek racunaj i na kursne razlike. jedino sto mozda mozes da probas da se dogovoris sa bankom da ti daju povoljniji kurs za transfer.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Stambeni kredit
27.4.2021 23:39:39   
MickoCicko
Ako Bog da za pet godina podizem stambeni kredit i izlazim iz podstanara

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Stambeni kredit
28.4.2021 10:35:27   
bubulence


IZVORNA PORUKA: dddaca


IZVORNA PORUKA: bubulence


Za osiguranje kod nac.korp. su uzeli tu visu sumu, gradjevinsku, i od nje hteli da nam naplate 3,3 % ali nismo hteli. E sada, taj procenat se razlikuje , nije kod svakog isti i ne znam na osnovu cega se racuna ( kumovi su platili 2,7%, kolega 3,9%). Mi nismo uzeli to osiguranje pa nam je rata veca za nekih 7e. Troskovi predugovora, ugovora, overe ugovora, zalozne izjave, hipoteke, poreza i svega sto mora da se obavi pre same isplate su oko 2000e, a ako uzimas osiguranje kod Nacionalne korporacije onda je i skuplje. Pricali se da ce ukinuti to osiguranje, ne znam da li je u medjuvremenu ukinuto.Naša sreca je sto smo podigli bas mali iznos kredita, inace da smo trebali samo iz kredita da kupimo kucu odavno bi odustali.


Na ovaj iznos u procentima utice LTV racio. Sto je veca procenjena vrednost nekretnine koju zalazes u odnosu na iznos kredita, manji je taj procenat koji placas.
Sto se hipoteke tice, trebalo bi da moze da se stavi i na drugu nepokretnost koja je uknjizena, ne mora obavezno na nepokretnost koju kupujes. Konkretno mislim, na primer, ako su roditelji saglasni da stave hipoteku na svoju nepokretnost, a ona npr. vredi vise od ove koju ti kupujes, trebalo bi da moze.
Sto se tice iznosa u evrima, kredit je samo indeksiran u evrima, a uvek se isplacuje u dinarima. Takav je zakon. Zato uvek racunaj i na kursne razlike. jedino sto mozda mozes da probas da se dogovoris sa bankom da ti daju povoljniji kurs za transfer.


Moze hipoteka na drugu nekretninu ali je onda ucesce 40%

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Stambeni kredit
28.4.2021 10:44:01   
dddaca
E to nisam znala. Mada, mozda i to zavisi od procenjene vrednosti nekretnine koja se zalaze.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Stambeni kredit
28.4.2021 18:22:14   
Marinkela
Uh, pa 40 % je bas puno. Neka Vam je srecno sa kupovinom.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Stambeni kredit
5.3.2022 13:31:54   
Didy
Evo da se javim, potpisala sam predugovor za stan pre neki dan i u ponedeljak treba da platim depozit 20%. U sredu sam zakazala savetovanje u banci, totalni sam laik za sve što je u vezi sa kupovinom stana, pa da se na vreme informišem. Uglavnom, stan je još u izgradnji, tek pod krov treba da se stavi. Za nekih godinu dana bi trebalo da bude gotov (krajnji rok je 3.11.2023. ali nam je izvođač rekao da će biti dosta ranije). Planiram da uzmem povrat PDVa pošto nemam ništa od nekretnina na sebi do sada, a izvođač me ubeđuje da uzmem i na jedno dete povrat PDVa. Moj prvobitni stav je bio da ne bih decu da lišim mogućnosti da jednog dana na svoje ime uzmu, a on mi kaže da dok oni dospeju u godine da kupuju nekretnine na svoje ime, država će već ukinuti taj povrat PDVa. Tačno nisam pametna šta da radim...



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Marinkela)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Stambeni kredit
5.3.2022 14:41:55   
Sanjica26 RR
Povrat na PDV kad smo kupovali stan nismo ni decu ni meni uzeli u razmatranje. To smo se mm i ja dogovorili, da decu ne lisimo te mogucnosti da sutra ne mogu na svoje ime da uzmu.Svakako ne znamo sta ce sutra biti, ali za sada je tako. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Stambeni kredit
5.3.2022 15:53:13   
Didy
Tako i ja razmišljam, ali sad me je on pokolebao... Kaže - Ukida se odmah posle izbora ili najviše za 2 godine. Kaže mm - Uzmi na Sofiju, ona je mlađa, nema šanse da do tad ta uredba bude aktuelna. 



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Stambeni kredit
5.3.2022 21:33:46   
bubulence
Didy, mene buni jedna stvar. Povrat pdv dobijas od kupovne cene stana. Oslobadjanje od poreza imas ukoliko je sekundarna kupovina u pitanju, znaci ako kupujes od vlasnika a ne od investitora. I tada ide ako se ne varam, 40m2 na novog vlasnika i 15m2 na svakog clana koji nije imao nekretninu na sebi. Znaci , za povrat pdv ti ne treba niko od dece. To bi koristila ako kupujes sekundarnu nekretninu pa da ne platis pun iznos poreza. 

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Stambeni kredit
5.3.2022 21:35:27   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Povrat na PDV kad smo kupovali stan nismo ni decu ni meni uzeli u razmatranje. To smo se mm i ja dogovorili, da decu ne lisimo te mogucnosti da sutra ne mogu na svoje ime da uzmu.Svakako ne znamo sta ce sutra biti, ali za sada je tako. 


Sanjice, mislim da ste vi to koristili za placanje poreza na nekretninu, ne na povrat PDV. Da li ste kupili stan kd investitora ili od vlasnika stana

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Stambeni kredit
5.3.2022 21:45:20   
Didy
Bubi, citiram:


"Prema Zakonu pravo na refundaciju PDV-a ima svako fizičko lice koje je državljanin naše zemlje sa prebivalištem u Srbiji, a ima minimum osamnaest godina, tj. radi se o punoletnoj osobi. 

Takođe, postoji jedno pravilo koje se tiče propisane kvadrature stana na koju kupac ima pravo povraćaja poreza na dodatnu vrednost. Naime, kao prvi kupac stičete pravo na povrat PDV-a za površinu stana do 40 m2, a svaki vaš ukućanin na 15m2. "



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Stambeni kredit
5.3.2022 21:50:25   
bubulence
Aha, to je onda nesto novo. Mi smo tada dobili povrat pdv na iznos iz ugovora a stan je bio na meni, ni muza ni Emu nisam nigde navodila, ali dobro, bilo je davno. Sto se tice ukidanja , ne znam zasto bi bilo sada posle izbora jer je to jos od 2006./2007.god... 

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Stambeni kredit
5.3.2022 22:05:40   
Didy
Ne znam, Bubi, piše da je ovo iz 2006. godine. Koliko kvadrata je imao tvoj stan? Ako je imao do 40, onda nije bilo potrebe da navodi još nekoga.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Stambeni kredit
5.3.2022 22:11:37   
bubulence
Taj prvi je imao 46 ili 48m2, ne secam se

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Stambeni kredit
5.3.2022 22:16:26   
Didy
Možda je neko procenio da je besmisleno da na tih 6 (ili 8) kvadrata "potrošite" tu mogućnost, pa ti zato nisu spominjali.



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Stambeni kredit
7.3.2022 12:15:43   
Ana RR
Naši kumovi su pre nekih 15 godina kupovali stan u izgradnji, od investitora, i dobili su povrat pdv-a. Tako da mislim da nije bitno od koga se kupuje, bitno je da pre toga nisi imala nekretninu na svoje ime.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Stambeni kredit
7.3.2022 12:22:35   
IvanaSK RR
Povrat PDV se ima ukoliko se kupuje stan od investitora (a ne fizickog lica). Mi smo kupili stan od fizičkog lica i nismo imali povrat. Posle smo placali porez na stan i nisam sigurna da li je muz stavio mene ili sina i sebe. U papirima stan ima 48kv.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Stambeni kredit
7.3.2022 12:26:37   
IvanaSK RR
Povrat PDV-a legne na racun posle nekog vremena od kupovine stana. I da, mora biti prva nekretnina na ime. Posle kad je stan bio nas i kad smo sve papire sredjivali onda smo popunjavali i predavali to za kvadraturu.. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Stambeni kredit
7.3.2022 12:28:22   
Milena18
Mislim da se povraćaj pdv-a dobija kada se kupuje nov stan od investitora, a oslobađanje od poreza na prenos apsolutnih prava (2.5% od vrednosti nekretnine) ako se stan kupuje od fizičkog lica. U oba slučaja je potrebno da niste imali nekretninu na svoje ime od 2006. godine. I čini mi se da oba slučaja važi za 40 kvadrata plus 15 po članu domaćinstva.

Ivana, pisale smo u isto vreme 🙂

< Poruku je uredio Milena18 -- 7.3.2022 12:30:29 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 521
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 19 20 [21]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 20 [21]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here