|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Probusila grlo sinu da bi ga spasila od g...
30.8.2011 14:49:58   
Anoniman
Nemojte, žene, da ste na kraj srca, nisam pročitala priču jer mi je bilo teško to da čitam, ali sam sigurna da toj majci (ako nije psihički obolela) sigurno nije tek tako dunulo da ubije svoje dete. U takvim situacijama, kada vam se dete davi ili slično, kada je blizu smrti, kada su sekunde u pitanju, kada te ugrabi očaj, bespomoćnost, pa izbezumiš se skroz i radiš šta god samo da spasiš dete. Ja sam sigurna da je ta žena samo želela da pomogne svom detetu, podvlačim, osim ako nije obolela. Što bi ga spašavala ako želi da ga ubije, mislim, dajte, koja bi normalna majka to učinila?

Sinu moje drugarice je pre par dana zapao komadić keksa i mali se zacenio, počeo da gubi vazduh. Ona je isto med. sestra, i iako zna znanje - žena se paralisala, oduzela od straha. Tek kad smo podviknuli i priskočili ona se u momentu trgla, odmah okrenula dete naglavačke i tapkajući ga po leđima uspela da mu odsrani keks iz usta, hvala Bogu. Dakle, strah je čudo!

(odgovor članu mirjam86)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Probusila grlo sinu da bi ga spasila od g...
30.8.2011 15:25:29   
Verus
Ta zena je to uradila iz zadnjeg ocaja, trzaja.  I morala je biti prisebna, jer je zvala hitnu pomoc, prvo pa pokusala da mu pomogne, i kad nista drugo nije uspelo: probala i tu zadnju opciju, ali eto, nazalost bezuspesno...sirotica....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Probusila grlo sinu da bi ga spasila od g...
30.8.2011 22:40:12   
dijana1*
Izvinjavam se za ruzan naziv teme, ovako je mnogo bolje. Jednostavno nisam razmisljala i prekopirala sam onako kako pise u clanku. Sorry user posted image

Slazem se sa Minom da bi na kursu trudnica i cak na redovnim pregledima kod pedijatra trebali da pokazu roditeljima mnoge stvari da ne bi dolazilo do ovakvih situacija.  Mislim da je samo majka htela da spase zivot svom detetu, ali je pogresila user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Probusila grlo sinu da bi ga spasila od g...
31.8.2011 8:45:52   
razlicak
Strasno, strasnouser posted image user posted image user posted image
I ja mislim ad bi neko trebao da uvede kurs za prvu pomoc deci u takvim ili slicnim situacijama. Ja polazim od sebe, da nemam pojma sta bih uradila da mi se dete, nedaj Boze jace posece i jako krvari, a kamoli nesto gore i ozbiljnije....mozda bih i ja odreagovala instinktivno,  a ko znam sta bi posle bilo......user posted image

(odgovor članu mirjam86)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Probusila grlo sinu da bi ga spasila od g...
5.9.2011 18:52:20   
NadaR
Sada sam cula na RTLu , da je djecak preminuo od epilepticnog napada , nije iskrvario .

Kako god , njega vise nema i sve ostalo je nebitno . user posted image


KLIK

< Poruku je uredio Nada RR -- 5.9.2011 18:55:59 >


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu razlicak)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Probusila grlo sinu da bi ga spasila od g...
5.9.2011 18:54:00   
Verus
user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Probusila grlo sinu da bi ga spasila od g...
5.9.2011 19:00:41   
zoća
jadna zenauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Preklala sina da bi ga spasila od gusenja :(
26.1.2012 22:43:04   
vukosava
IZVORNA PORUKA: minavb

Ne bi bilo lose da mame prodju kurs prve pomoci da bi se izbegle ovakve situacije.


To je zapravo fenomenalna ideja. Bas bi bilo korisno da bude obavezan u npr. osmom mesecu. Sve i svasta bi se tu moglo nauciti, od ovakvih stvari pa do banalnih tipa dezinfekcija i previjanje.


U mojoj skolici smo zavrsili kurs iz prve pomoci i CPT bas zbog nepredvidivih sitacija. Trajao je 3 h.

Moje dete se dva puta bilo zagrcnulo kad je nesto progutalo (deo kartona od slikovnice jednom melecki nije bas bio predmet ili tako nesto) i svaki put sam je okrenula naopacke i lupala po ledjima i svaki put je odmah povratilo. Onako kako su mi pokazali na kursu.

Kako pomoći detetu koje se guši zbog stranog predmeta?

user posted image

Veća deca:

1. Uzeti dete za noge i okrenuti ga naopačke
2. Leđa deteta treba da budu na grudima osobe koja ga drži
3. Druga osoba treba snažno da zabije pesnicu u stomak deteta
4. Na taj način se udara dijafragma i izaziva povraćanje
Manja deca:

1. Stomak bebe treba staviti na podlakticu leve ruke
2. Dete se blago okrene nadole, a zatim udara niz leđa
3. Postupak se ponavlja dok dete ne izbaci strano telo

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Preklala sina da bi ga spasila od gusenja :(
20.2.2012 19:18:23   
Anoniman
Ovako sam ja moju danas preko podlaktice i lupkala dok nije povratila parče kesice od papirnih maramica.

Da nisam pročitala pre koji mesec ovu temu ko zna šta bi sa njom bilo, ne bih imala pojma šta da radim. Srećom da kopam redovno po RR i da mi ponešto i ostane u ovoj ludoj, rasejanoj glavi.user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Preklala sina da bi ga spasila od gusenja :(
20.2.2012 21:04:49   
bojkica
U mom komsiluku se pre 2godine ugusila devojcica od 1,5god.sa cepom od kosili sampona.Strasno,svi su u porodici pokusavali da joj izvade i nista.Kazu da je neko znao da joj uradi traheotomiju tj napravi tu rupicu da dise prezivela bi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here