|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
11.2.2015 14:40:44   
lesica
Olga, mislim da nemaš brige po pitanju zverčice. user posted image

Slažem se sa time da sve to zavisi od deteta do deteta, uostalom nemoguće je ne primetiti kada ručkanje počne da im biva ozbiljan problem, a onda samo zavisi od toga kako će se roditelj postaviti prema problemu - tj. da li će zatvarati oči i praviti se da problem ne postoji, ili će sistematski pristupiti rešavanju istog. Mada, na osnovuonoga što sam ja imala prilike da vidim, često sami roditelji doprinesu gojaznosti dece koja pride tj. do tada nisu imala nikakav zdravstveni problem.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
3.3.2015 15:34:22   
mila83
Ja ne volim nista da nazivam problemom, pa tako ni to da moja Mima malo vise voli da jede,prosto dete uziva u hrani. Sad polazi na jesen u prvi razred, ima 28kg(a ja sam jedva imala 18 npr!) i visoka je 126cm. Ima samo malo stomacic, ostalo je ok.I moj muz i ja smo dosta visoki i krupni, normalne kilaze,pa se ne opterecujem jos sa tim.
Nazalost,ima roditelja koji na to ne paze, pa dete posle ima i zdravstvenih problema...a neretko se razvijaju i kompleksi kod dece.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
3.3.2015 19:38:10   
veselicaa
Pravi je problem razgraniciti kada dete ima dobar apetit a kada stvarno prekomerno jede.Mnogi roditelji u zelji da im deca lepo jedu,naprave od toga problem pa posle i ne primete da dete jede i vise nego sto treba.Moja A.ima periode kada bas jede vise,pa onda opet smanji ali sam primetila da uvek posle skole lepo ruca,verovatno jer se u skoli umori pa jos ima fizicko,folklor.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
3.3.2015 19:51:03   
mila83
Jos je veci problem kada se dete "navuce" na veliku kolicinu grickalica ili na ona peciva i lisnata testa,cesto ni roditelji ne primete koliko im dete pojede tih stvari.Zato ja ni ne volim da u kuci imam puno toga, kad ijh nemas, kao ni slatkisa, onda ih ni ne jedes user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
3.3.2015 21:51:16   
Brand new mama
Mi mame uvek napravimo problem;) Olga,moj I. ima 5 i po i ima 24 kg,visok je 110(mozda i malo vise,nisam ga mjerila u zadnje vrijeme), a ja sam imala 21kg sa skoro sedam. Nekad vec sa vrata trazi da jos nesto rucka(a doruckovao je, rucao je i imao dvije uzine u vrticu) . Kako se zezaju tete u vrticu-alergican je na voce(samo jabuke,banane i ponekad,ponekad krusku),ali jede svjeze povrce(uglavnom krastavac,sargarepu, paskanat) Voli sve sa tjestom,ali recimo ima cesto fazu da nece meso,ili onda nece pirinac, krompir, pastu...I mogao bi nekad da pojede 5 palacinki,ili dva tanjira supe sa knedlama,pa onda jos pire i junetinu(paradajz sos "ne vole") i jos kolac...a onda tri dana pregovaramo oko 5 zlica supe. A ja sam kao mala bila idealna za izludjivanje( kao i moj muz) dok se nisam "provalila" u prvom srednje,gdje sam sa 45 skocila na 65 i ponovo smrsala na 50(bez dijeta ili redukovanja hrane) jednostavno je moje tijelo tako reagovalo na pubertetuser posted image Mislim da i nasa djeca jednostavno imaju takve faze-jedu malo,pa onda mozda pred neki skok u rastu vise...

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
3.3.2015 21:59:52   
Bibilib
Mi nemamo tih problema jer ne jedu puno,moze biti problem sto vole vise slatko nego slano....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
4.3.2015 11:30:20   
cockic
moji dosta jednu,a nisu buckasti.vec naprotiv mrsavi.a po kg su ok,sin ima preko 20kg i 112cm sad ce 5 godina.a cera 15kg i 100cm,3 godine.

i meni oni jednu obavezno posle vrtica imaju rucak,pa cak ako kazu da su gladni imaju i veceru.a i nisu od deca da ako pojede nesto slatko da ce zbog toga preskociti rucak,veceru.
ali mislim da su tako mrskasti,jer im je brz metabolizam.jer koliko jednu trebali bi biti bas buckasti user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
4.3.2015 14:13:58   
mila83
Moji klinci isto rucaju posle vrtica, uvek mogu da jedu. A vaspitacice mi kazu da lepo jedu tamo. Nikada ne preskacemo ni uzinu ni veceru.I isto,mogu nesto i slatko pojesti pre jela,ne smeta im,desi se u vrticu da imaju slatku uzinicu posle spavanja a onda dodju kuci na rucak.mada znaju nase pravilo,nema slatkog dok se ne ruca.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
8.3.2018 14:11:23   
Dora89
Moje dete baš lepo jede. A punačko je. I po ceo dan se svađamo samo oko hrane. Što je najgore, slatkiše retko jede, hleb samo ujutro, a suhomesnato i viršle baš nikad. Jednostavno, dete jede boraniju i uživa! I znam da je mnogo, ali nemam srca da zabranim. Jedino što ne jede ništa između obroka.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
8.3.2018 14:24:10   
mama Jo
I moja J.isto tako Dora... jako lepo jede, i sve jede... naravno da ne bih volela da bude bucka, trudim se da jede sto zdravije i da ima dosta fizicke aktivnosti... kad poraste trubicu joj da je vazno da se bavi nekim sportom i nadam se da nece inati problema sa kg...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
23.3.2018 14:24:36   
Bunnyca
Moji jedu sve, najvise voce i povrce, sokove ne piju, grickalice tu i tamo,ali opet su mrsavi.Cerka ima 19kg, sa 6,5 godina:Jednostavno, genetika i fizicka aktivnost cine svoje

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
24.3.2018 0:17:56   
vocicana
Moje dete jede sve i gricka, voce, povrce, sve po redu.
Nije bucko, ono smenjuju se faze kada se ugoji, pa smrsa kada se izduzi, ali generalno, jako sam zadovoljna.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
24.3.2018 15:13:10   
mama Jo
Da, to tacno i ja primetim kod J... ubucka se maloko, i onda samo odjednom izraste i sve se iznivelise 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
24.3.2018 20:07:06   
vocicana
Tako je normalno. Evo ga sada ku je guza olaksala. Videcu bas, uskoro nam je drugi rodjendan pa ga vodim opet u savetovaliste, jedva cekam da vidim koliko je porastao i koliko je tezak.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 64
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here