|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nestašica vakcina u Betaniji
12.6.2009 10:42:04   
Anoniman
Bila sam kod drugarice pre koji dan, porodila se mesec i po. Kaže otpustili su je iz Betanije pa je na otpustu pročitala da dete nije primilo BCG vakcinu (niko joj na to nije skrenuo pažnju, tako da čitajte otpusne liste!), pita "Zašto?", kaže sestra "Nemamo trenutno, piše Vam tu br tel, zovite, pa ćete saznati kada smo dobili i dovedite dete. Kaže drugarica, sada se u Betaniji daju još neke vakcine sem BCG, neki, čini mi se vitamin K user posted image . Kaže, na smenu nema jedne od vakcina.
Druga drugarica je otpuštena da joj je beba primila BCG ali nije vitamin K, pa su se vraćali kroz koji dan u Betaniju da beba dobije to.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nestašica vakcina u Betaniji
12.6.2009 21:19:13   
Natasajvc
Kako sam ja cula, iz Betanije bebe izlaze i bez uradjenih osnovnih analiza krvi, krvne grupe... Kasnije dovode bebu sa nepunih mesec dana i tek tada im se rade analize. Da li je to istina?

_____________________________

Moje ljubavi najvece
Tara, Tijana, Sanja, Nenad i Rada

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nestašica vakcina u Betaniji
12.6.2009 23:25:40   
Anoniman
Ne znam... ja sam se skenjala za ove vakcine što sam čula. 

(odgovor članu Natasajvc)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nestašica vakcina u Betaniji
13.6.2009 8:33:09   
Sneža
Kakav je to nacin ni ne reci majci,vec imas srece ako pazljivo procitas otpusnu listu????user posted image user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nestašica vakcina u Betaniji
13.6.2009 9:01:58   
mihi
Vitamin K (jedan od faktora koagulacije) nije vakcina već vitamin koji prevenira hemoragijsku bolest kod beba (sprečava krvarenje) jer ga bebe u momentu rođenja nemaju. Ne znam da li ima smisla davati ga nakon mesec ipo jer ga tada beba unosi mlekom majke ili adaptiranim sve jedno. A BCG je vakcina protiv tuberkuloze, to kao može da se da kasnije!!!! Ma kod nas je sve naopako. Miloš nije dobio u porodilištu protiv HB ali su mi rekli i napisali u otpusnoj listi da sa mesec dana primi u domu zdravlja!!!!!!!

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nestašica vakcina u Betaniji
13.6.2009 9:04:42   
Anoniman
Ja sam napisala vakcine, da bi naziv bio što jednostavniji, a već u prvom postu piše o čemu se radi. user posted image

Mom Luki nisu dali taj vitamin K. user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nestašica vakcina u Betaniji
13.6.2009 9:12:27   
Lilly*
Koliko se ja secam moj sin je dobio vit K u Betaniji, tako da je verovatno i Luka, samo sto mi ni ne znamo sta im sve daju tj ne daju, nego smo mi posle imali problemcic sa pupkom, malo je bio prokrvario kada je otpao pupcani patrljak, i ja ga odvela kod dr i prvo sto je gledala da li je dobio taj vit K, tada sam zakljucila da ga je dobio

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nestašica vakcina u Betaniji
13.6.2009 9:13:33   
Anoniman
Ali meni to ne piše u otpusnoj listi. user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nestašica vakcina u Betaniji
13.6.2009 9:18:39   
Lilly*
Sada sam gledala nasu otpusnu listu, ni kod nas ne pise da je primio vit K, valjda se to podrazumeva onda da je dobio user posted image jer npr pise da BSG vakcinu treba da dobijemo u decijoj bolnici i da idemo sa uputom user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here