|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Buducnost obrazovanja??
25.6.2009 23:48:07   
Verus
SPASIMO ISTRAŽIVAČKU STANICU PETNICA

Ministarstvo prosvete ukinulo je obećano finansiranje programa Istraživačke stanice Petnica. Revoltirani smo činjenicom da se Vlada Srbije i njene institucije olako odnose prema jednoj od retkih preostalih vrhunskih obrazovnih institucija. Pozivamo pojedince i organizacije da utiču na odgovorne u Srbiji da u najkraćem roku Petnici omoguće nesmetan rad i dalji razvoj.

O PETNICI

Istraživačka stanica Petnica (ISP) je jedinstvena obrazovna institucija, kako u Srbiji tako i Jugoistocnoj Evropi. Ona mladim ljudima nudi mogućnost istraživačkog rada na način koji daleko prevazilazi ono što nudi tradicionalni školski sistem. ISP godišnje poseti oko 2500 talentovanih učenika i studenata iz Srbije i inostranstva kao i mnogobrojni strani i domaći stručnjaci u svim oblastima prirodnih i društvenih nauka. Za 25 godina postojanja Petnica je postala prepoznatljiva i visokorangirana među obrazovnim ustanovama u svetu. Takođe je veoma prisutna u naučnom životu u Srbiji.

U Petnici se svake godine organizuje preko stotinu različitih programa - seminara, kurseva, kampova, radionica, konferencija. Polaznici i učesnici u ovim programima su osnovci, srednjoškolci, studenti i nastavnici koji najvećim delom dolaze iz Srbije i okruženja. Takođe, Petnica već četiri godine organizuje međunarodni kamp, Petnica International. Na njemu su polaznici učenici iz mnogih stranih zemalja.

O FINANSIRANJU PETNICE

Do sada su petničke obrazovne programe delom finansirali sami polaznici. Drugi deo sredstava dolazio je iz državne kase. Treći, veoma značajan izvor, čine sponzorstva, prilozi i pokloni privatnih i državnih preduzeća, bivših polaznika, kao i međunarodnih fondacija. Zahvaljujući zalaganju zaposlenih, energiji saradnika i entuzijazmu polaznika, IS Petnica je uspela da “preživi” iskušenja koja su donele devedesete, period sankcija i nemaštine.

Danas, posle 25 godina izuzetno uspešnog rada, Petnica se nalazi pred gašenjem svojih aktivnosti zbog mogućnosti da Ministarstvo prosvete obustavi obećano finansiranje njenih obrazovnih programa. Ovakav potez Ministarstva predstavljao bi kulminaciju višegodišnjeg neodgovornog i neprincipijelnog odnosa prema ovoj vrhunskoj obrazovnoj instituciji, koji se pre svega ogleda u neobezbeđivanju i neredovnom isplaćivanju dogovorenih sredstava.

Više detalja o Petnici možete naći na internet stranici ISP:

http://www.petnica.rs
http://pi.petnica.rs
http://fond.petnica.rs/
i na FB group
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Buducnost obrazovanja??
26.6.2009 23:20:15   
Urbana

U Petnici se svake godine organizuje preko stotinu različitih programa - seminara, kurseva, kampova, radionica, konferencija. Polaznici i učesnici u ovim programima su osnovci, srednjoškolci, studenti i nastavnici koji najvećim delom dolaze iz Srbije i okruženja. Takođe, Petnica već četiri godine organizuje međunarodni kamp, Petnica International. Na njemu su polaznici učenici iz mnogih stranih zemalja.


Ne mogu da se previse udubim u temu, ali nekad je odlazak u Petnicu bio privilegija posebnih, koliko znam u novije vreme je upravo svako mogao dobiti priliku da ode, sto bi rekli svak se "kacio" da dodje do nekog extra papira koji ce mu znaciti nesto vise u zivotu. E sad ko je to sve finansirao i odakle pare user posted image
Sad kod nas uvek postoje samo krajnosti, mislim da se problem finansiranja mogao i mnogo bolje resiti od potpunog zavrtanja slavine......

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Buducnost obrazovanja??
10.1.2020 14:13:56   
lesica
Mislim da bi ova tema mogla da bude idealna za svo polemisanje po pitanju naših stavova koji se tiču obrazovanja dece.

Evo nečeg za razmišljanje - Šarčević najavljuje hologramske nastavnike i robote u učionicama

Ja evo prosto skakućem od sreće od kako doznah user posted image
Da ne kažem kako bi za početak mogli hologramske toalete da obezbede, umesto pravih.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Buducnost obrazovanja??
10.1.2020 14:17:07   
Ana RR
Videla jutros user posted image u toaletima nema sapuna ali će imati hologramske nastavnike i robote... Gde je taj meteorit kad ti treba?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Buducnost obrazovanja??
10.1.2020 14:23:15   
lesica
Šta nema sapuna... pa biće holograma sapuna user posted image user posted image
A decu će u školu da dovoze leteći automobili.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Buducnost obrazovanja??
10.1.2020 14:23:56   
Ana RR
Pa da, i ja lupam gluposti user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Buducnost obrazovanja??
10.1.2020 14:27:04   
lesica
Ili!
Roboti koji na licu mesta prave sapun onakav kakav pojedinacno odgovara koži deteta.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Buducnost obrazovanja??
10.1.2020 14:36:40   
nata11


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Mislim da bi ova tema mogla da bude idealna za svo polemisanje po pitanju naših stavova koji se tiču obrazovanja dece.

Evo nečeg za razmišljanje - Šarčević najavljuje hologramske nastavnike i robote u učionicama

Ja evo prosto skakućem od sreće od kako doznah user posted image
Da ne kažem kako bi za početak mogli hologramske toalete da obezbede, umesto pravih.



Prvo da deci obezbede toalet, prevoz za djake pesaje i fiskulturne sale. U skoli u nasem naselju ucenici zimi rade trbusnjake na skolskim klupama. 

_____________________________





(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Buducnost obrazovanja??
10.1.2020 14:41:56   
lesica
Nato pa biće - hologramski toaleti, jer pravi opipljivi a čisti su prevaziđeni; prevoz letećim automobilima samo što nije; a fiskulturne sale...pa fizičko će već roboti da odrađuju.

Eto, i to je rešeno.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Buducnost obrazovanja??
10.1.2020 15:51:04   
bubulence


IZVORNA PORUKA: nata11



IZVORNA PORUKA: lesica RR

Mislim da bi ova tema mogla da bude idealna za svo polemisanje po pitanju naših stavova koji se tiču obrazovanja dece.

Evo nečeg za razmišljanje - Šarčević najavljuje hologramske nastavnike i robote u učionicama

Ja evo prosto skakućem od sreće od kako doznah user posted image
Da ne kažem kako bi za početak mogli hologramske toalete da obezbede, umesto pravih.



Prvo da deci obezbede toalet, prevoz za djake pesaje i fiskulturne sale. U skoli u nasem naselju ucenici zimi rade trbusnjake na skolskim klupama. 


Mi imamo toalet, ali toalet papir nosimo! Tj deca nose, kao i sapune. I vodu kupujemo, placamo aparat koji stoji u ucionici. A oni pricaju o ovim glupostima!? Pa da li je realno!? 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Buducnost obrazovanja??
10.1.2020 16:20:10   
lesica
Vidiš da jeste 🙂

A zatim, hologramske knjižice, pa hologramske diplome... Aaaa ček, to već imamo, tako da dolazimo do toga da mi već živimo u vrlo naprednoj virtuelnoj realnosti. I teško da će nas neko brzo stići.

< Poruku je uredio lesica RR -- 10.1.2020 16:21:02 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Buducnost obrazovanja??
10.1.2020 17:09:56   
milicicak
Citam, ne verujem, opet citam pa mi je skocio pritisak... Centar za promociju nauke postoji bar 10 godina i ljudi fenomenalno rade svoj posao. A ovo sto peru novac Kinezima necu ni da spominjem


Ja samo ne znam ko u ovo veruje... A ne zelim ni da se zapitam koja budala ovo smislja

< Poruku je uredio milicicak -- 10.1.2020 17:12:59 >

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Buducnost obrazovanja??
10.1.2020 18:11:32   
lesica
Ovo sa budalama mi se sviđa 🙂

Meni samo nije jasno zašto niko, apsolutno niko od pametnih ljudi (a ima ih u branši) ne ustane i glasno kaže tim budalama da se pokriju ušima i ućute, i prestanu sa budalaštinama.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Buducnost obrazovanja??
10.1.2020 18:47:32   
milicicak
Les, kazu, pisu, protestvuju! Ali nista od toga nema u mainstream medijima pa nisu vidljivi

Uzasno je vreme doslo kad se samo budale cuju a pametni i kad ne cute niko ih ne slusa

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Buducnost obrazovanja??
10.1.2020 18:50:56   
milicicak
Ja sam besna, tuzna i razocarana. Zbog hologramskih diploma me sramota svoju i da spominjem... Struku niko ne slusa, svi znaju bolje od onih koji su se za nesto skolovali... Od dece nam prave idiote... A ja tvrdoglavo necu da idem odavde jer verujem da ce se nesto promeniti... Sve manje nade imam


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Buducnost obrazovanja??
10.1.2020 19:03:58   
nata11


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Vidiš da jeste 🙂

A zatim, hologramske knjižice, pa hologramske diplome... Aaaa ček, to već imamo, tako da dolazimo do toga da mi već živimo u vrlo naprednoj virtuelnoj realnosti. I teško da će nas neko brzo stići.



🤣🤣🤣 Ne znam da li bih se smejala ili plakala. Istinito. 

A kako u tim modernim skolama funkcionise grejanje posto jel te skola kojoj mi pripadamo ima one istorijske peci koje lozi cikica?

Odbijam da procitam tekst, nemam zivaca. 😩 

P. S. Pisala bih jos ali odoh u politiku a to nikako ne zelimo. 

_____________________________





(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Buducnost obrazovanja??
10.1.2020 19:23:46   
lesica
Mili, poznato mi je sve, i znam koliko je zaista besa svuda kada je sve što se prosvete tiče u pitanju (zaposlenih na svim nivoima)
Znam i za dopise, žalbe...ali što kažeš džabe.
Iskreno, iz dana u dan postajem sve frustriranija po pitanju našeg sistema prosvete, da ne kažem očajna.
I kada gledam svoje dete, i kada krenem da posmatram zaposlene i tako to skupa krene da izgleda kao jedno vrzino kolo iz kog će se teško bilo ko iščupati.


A što se odlaska tiče, recimo da polako popuštam pred sistemom, da ne kažem da sam popustila te će neki naredni period biti usmeren na to da se kockice sklope pa i mi preostali da begamo.


Najvažnije, ti NEMAŠ razlog da se stidiš svoje diplome! Ona nije hologramska nikako, i srećom ima ih još mnogo, mnogo takvih čistih i blistavih.

< Poruku je uredio lesica RR -- 10.1.2020 19:25:45 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Buducnost obrazovanja??
11.1.2020 8:41:26   
gagana83


IZVORNA PORUKA: nata11



IZVORNA PORUKA: lesica RR

Vidiš da jeste 🙂

A zatim, hologramske knjižice, pa hologramske diplome... Aaaa ček, to već imamo, tako da dolazimo do toga da mi već živimo u vrlo naprednoj virtuelnoj realnosti. I teško da će nas neko brzo stići.



🤣🤣🤣 Ne znam da li bih se smejala ili plakala. Istinito. 

A kako u tim modernim skolama funkcionise grejanje posto jel te skola kojoj mi pripadamo ima one istorijske peci koje lozi cikica?

Odbijam da procitam tekst, nemam zivaca. 😩 

P. S. Pisala bih jos ali odoh u politiku a to nikako ne zelimo. 


Nasa skola ima podrucna odeljenja u dva sela u blizini grada. U jednom od sela deca do 9 sati sede u učionici u jaknama i sa kapama jer cistacica koja je zadužena i za loženje dolazi na posao kad joj se prohte i niko joj nista ne moze. Svaki put na savetu roditelja se ti roditelji zale i nikom nista.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here