|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 35 36 [37]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kandida
9.3.2020 14:34:15   
vonavoj
Slatko prvo ne sme...bilo je jogurta sa nekim kulturama,to treba.. mislim da bas belo brasno ne mora striktno..


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 901
   RE: Kandida
9.3.2020 14:38:01   
mama Jo
Videcemo bas kad dodje rezultat, verovatno zavidi i od toga u kom broju je izolovana.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 902
   RE: Kandida
9.3.2020 14:41:47   
milicicak
Mama jo, sve zavisi u kom broju je izolovana kandida. Jelovnika nema nekog, moras da vidis sta ce za nju da radi. Jedino sto sigurno ne sme su seceri u bilo kom obliku, mlecni proizvodi i sve sto ima kvasac. Nema slatkisa, nema testa. Nadji recept za neki veskvasni hleb, to ti je prvo. Guraj sveze povrce, eventualno neku jabuku, mislim da ni voce ne sme


Za dorucak jaje i beskvasni hleb.
Za rucak zeleno povrce, meso i supa.
Za veceru isto sto i za rucak ili neka pasteta od mesa i povrca.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 903
   RE: Kandida
9.3.2020 16:00:14   
MamaNecaVo


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Videcemo bas kad dodje rezultat, verovatno zavidi i od toga u kom broju je izolovana.



Ja i se pa ti saljem detalje. Nazalost, ja sam je doktorirala. 

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 904
   RE: Kandida
9.3.2020 17:26:42   
mama Jo
user posted image u velikom broju, tako pise, nema neki opseg od do... Amo u velikom broju...

NAm pisacu ti u pp.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 905
   RE: Kandida
9.3.2020 17:34:10   
Misha i Ljisha
Mama jo, dijetA za decu nije tako strog kao za odrasle. Ok nema cokolade, ali moze da jede med. Sto posto. Ok nemoj sad prvi drugi dan da dajes med ali sigurno se secam da jw dr rekla da za decu ne ide jako restriktivna dijwta kao za odrasle. Glwdaj da dorucak rucak vecera budu eto proteini. Misicnu masu da podigne 😁 ako je mesaros lako ces. Moja D najvise voli meso sa rostilja plus sveza crvena paprika. Idealno. I to bez hleba jede. 


Ako je za lecenje a jeste jer je u velikom broju dobicete neki nistatin ili nesto. Probiotik obavezno. Menjaj probiotike. Gasovi su neminovani sa kandidom. Grcevi isto. Ali cim se dva dana budete pridrzavali sigurno ce biti poboljsanja. Daj ti slobodno detetu i bananu i jabuku. Nesto dete kora jesti. 
Polako. Bice to sve ok

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 906
   RE: Kandida
9.3.2020 17:40:33   
Duškić
Pisiti ovde i ja citam ovu temu.
Bas me nervira , grozna je kandida i neprijatna, ja sam se u trudnoci bas mucila.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 907
   RE: Kandida
9.3.2020 20:16:24   
princezica1
Kandida hoce da napadne kad imunitet padne. Dajes li nesto za jacanje imunuteta?

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 908
   RE: Kandida
9.3.2020 22:40:40   
mama Jo
Razgovarah i sa nasom dr, a potrazili smo jos jedno misljenje, prijateljice iz db... Obe kazu sve ovo kao i Ljisha... Slatkisi, belo brasno i industrijski proizvodi nista naravno. Nismo dobili nikakvu terapiju, samo dva probiotika da koristimo i da ih menjamo. Neko vreme 2 probiotika onda vec da bude jedan dnevno, ali da ih pije mesec i vise dana slobodno.
Citah dosta o toj ishrani, samo da joj se vrati stolica u normalu. Danas je kakila 7 puta. Kasasto, nije proliv, ali opet uz kukanje i bol.

NAm ne mogu uppste da ti posaljem pp, ne mogu da udjem na tvoj profil... Ako mozes i zelis ovde da mi pises svoje iskustvo, ili probaj ti meni da posaljes pp.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu princezica1)
Direktna veza do poruke: 909
   RE: Kandida
10.3.2020 15:20:53   
branki*
ko ima kandidu,mladje ili starije dete?
zasto nisu uveli nistatin?ne znam da li sme ovo mladje da pije,ali starije sme.nama je selakovicka prepisivala nistatin 100 ooo i.s.tako se zove.u apoteci laurus smo mi uzimali to kod hrama.

mesi proju sa kiselom vodom i to neka jede mesto hleba.kukuruzne i pirincane galete da gricka,kokice,kad se uzeli slatkog...jabuku moze.grozna je ta dijeta.ma ,ta kandida je grozna.

< Poruku je uredio branki* -- 10.3.2020 15:22:45 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 910
   RE: Kandida
22.3.2020 7:34:57   
gocic
Jako neprijatna, ma za odrasle i nekako, pridržavamo se mi , ali deci tesko objasniti.
Može i caj sa medom ako voli. Integralnih i svakakvih onih galeta ima, ja to kupujem i ovako za grickanje nama su odlične.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: Kandida
23.3.2020 22:20:12   
MamaNecaVo
Obećala sam da cu napisati ali u ovom ludilu ne stizem nista, a preko telefona poruke ne vidim🤦‍♀️

Ako neko ima ig, javljajte pa da vam tamo nasiroko pisem od pocetka do kraja borbe sa kandidom. 

(odgovor članu gocic)
Direktna veza do poruke: 912
   RE: Kandida
18.7.2021 22:03:26   
dunja RR
100 godina nisam imala kandidu i prošle nedelje osetim je, pojačao se sekret, svrbi, pecka, užas.
Trpela 2-3dana, sve gore i gore, nema šanse da prođe samo od sebe. Odem u apoteku, dadoše mi Lactogyn, stavila vaginaletu, 72 sata deluje, nema bazena, odnosa, morada se pustu da deluje. mada već sutradan je bilo sasvim ok, sekret stao, evo sada je prošlo 3 i po dana, ni traga, sve ok.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 913
   RE: Kandida
13.11.2021 23:15:36   
Sanjica26 RR
IZVORNA PORUKA: Taxi992

Zdravo, vec skoro 2 meseca imam vaginalnu kandidijazu.. Imala sam je i u trudnoći ali sa lakšim simptomima.. Sada mi se pojavljuju po koži dole crvene i bele tačkice..  Ginekolog mi je dao da ispiram sa tantum rosom ali i dalje imam te tačkice crvene samo.. Rekao mi je takođe da prestanem da dojim jer mi je to zbog toga iako ja nisam bas sigurna u to, ali svakako mi ne moze dati nikakve lekove za to dok dete sisa.. Zanimaju me vasa iskustva i kako ste se izborile sa tim(ko je imao)? Hvala




_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 914
   RE: Kandida
16.11.2021 11:25:07   
nata11

IZVORNA PORUKA: dunja RR

100 godina nisam imala kandidu i prošle nedelje osetim je, pojačao se sekret, svrbi, pecka, užas.
Trpela 2-3dana, sve gore i gore, nema šanse da prođe samo od sebe. Odem u apoteku, dadoše mi Lactogyn, stavila vaginaletu, 72 sata deluje, nema bazena, odnosa, morada se pustu da deluje. mada već sutradan je bilo sasvim ok, sekret stao, evo sada je prošlo 3 i po dana, ni traga, sve ok.



A sta je sa kapsulama? one su 15 u pakovanju, kako se piju, jel ko koristio.


Ja bih morala uzeti nesto, tacno se pojavi nakon slatkisa koje sam preterala poslednji mesec.
Meni obicno pomogne Lomexin vaginaleta.


_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 915
   RE: Kandida
23.11.2021 10:57:57   
BubaBubica
Evo i mi da se upišemo u ovu temu, i ja i beba smo zaradile kandidu 1000% od mojih gluposti što sam jela posle porođaja. I kako se sad spasavati? Pijem sodu bikarbonu ujutro i uveče, pijem i limunadu, čajeve, ali kad izbacim testo i slatko meni stane proizvodnja mleka, beba se ljuti i plače a meni dojke prazne. Ne znam šta da radim.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 916
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 35 36 [37]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 35 36 [37]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here