|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inhalacije
23.10.2017 8:56:20   
degu
To je misao koja ni meni ne da mira i tako mi stoji taj inhalator bzv. U petak sam zvala zbog B dz,nisu nas mogli primiti ali posavetovala nas je dr-ka da ga inhaliramo fizioloskim, pa sam se odvazila i nju da pokusam jer dete kako je krenulo u vrtic ne moze da se oporavi. Ali pocela je jos gore da kaslje, kasnije dobila i T, izgleda je novi virus sad. Evo on mi je juce bio skroz dobro, danas cujem opet nos, opet krci, uzas...

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Inhalacije
23.10.2017 10:37:55   
Sanjica26 RR
To ti je tako Degu. Sofija se izlecila od bronhitisa. Nema vise ni truncicu slina, a celu noc kaslje. Taman je ozdravila.
sto se tice mladjeg. Starije dete donosi iz vrtica. Mi smo se napatili kad je bila beba, tj.ona. T nije nista, ali zato Sofi uzas.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Inhalacije
13.11.2017 16:15:28   
MamaNecaVo
A je uz inhalacije pomogao Bronhi sirup.
Nikad brze krcanje nije proslo i nosic.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Inhalacije
13.11.2017 16:27:31   
degu
Ja moram da kazem da su nama inhalacije na kraju pomogle, prvo je krenula vise da kaslje, dr-ka je rekla da mora tako jer se razredjuje sekret, ukljucila joj fluimucil i uz inhalacije fizioloskim samo je prosao kasalj :)

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Inhalacije
13.11.2017 18:18:07   
mama Jo
Jel mislite na inhalacije u dz ili na inhaliranje kod kuce? To je isto zar ne? I u dz stavljaju samo fizioloski u inhalator?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Inhalacije
13.11.2017 22:48:33   
degu
Mislim na inhaliranje kuci a stavljaju sta dr prepise.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Inhalacije
13.11.2017 23:30:25   
MamaNecaVo
Kucna varijanta je mnogo bolja.
U DZ dete moras voditi svaki dan a nekad i po dva puta u toku dana.

Super,bas mi je drago!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Inhalacije
29.1.2018 18:29:13   
IvanaSK RR
Posle inhalacije dete ne bi trebalo napolje sat vremena?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Inhalacije
29.1.2018 18:35:42   
veselicaa
Ivana mi ne izvodimo decu napolje,zato smo ih uvek kuci inhalirali,cak i kada nismo imali inhalator pozajmljivali smo bas zbog toga.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Inhalacije
29.1.2018 19:06:08   
IvanaSK RR
Da, da, al me interesuje koliko tacno posle inhalacije ne može napolje. Ne znam da li sat ili dva.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Inhalacije
29.1.2018 21:56:11   
MamaNecaVo
Ivana ja za to prvi put cujem iskreno.
Kako ona deca koja se inhaliraju u DZ?
Sad si me bas zainteresovala da ispitam ovo.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Inhalacije
29.1.2018 22:20:34   
Rosita
Za moje dete ovo je spas. Evo pre neki dan poceo da biva zapusen, promukao, kaslje. Prosli put se zeznuh i pustih da ga nova dr leci kapima i slicno i dobi upalu pluca. Sad 3 dana najslabije doze pulmikorta i bas mu je pomoglo. Od dva zla ovo je neuporedivo manje.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Inhalacije
29.1.2018 23:08:11   
IvanaSK RR
Rece mi drugarica da ne bi trebalo sat vremena posle inhalacije da se izlazi napolje. Kad nije hladno ne mora bas da se poštuje.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Inhalacije
30.1.2018 7:06:23   
Duškić
I ja gledam da ne izvodim decu odmah nakon inhalacije.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Inhalacije
30.1.2018 8:27:14   
Sanjica26 RR
Ivana, ne bi trebalo sat vremena posle inhalacije napolje. Tako je nama rekla dr.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Inhalacije
30.1.2018 8:29:48   
isidora88
Ni mi ne vodimo decu napolje posle inhalacija.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Inhalacije
30.1.2018 11:25:33   
veselicaa
Ivana sat vremena najmanje ali najbolje dva,tako mi rece pametan covekuser posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Inhalacije
30.1.2018 12:17:14   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: veselica RR

Ivana sat vremena najmanje ali najbolje dva,tako mi rece pametan covekuser posted image

Ljubi pametnog covekauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Inhalacije
30.1.2018 14:03:37   
MamaNecaVo
Hvala vam zene za ovo!
Da nije RR 99% stvari ne bih nikad saznala.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Inhalacije
6.3.2018 12:41:44   
Dora89
Mi bez inhalatora ne bismo mogli da preguramo zimu! user posted image I to sa "Berodualom"! Pustimo joj crtani. A ona, dušica, sve prihvata, sama drži masku!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Inhalacije
6.3.2018 12:43:45   
mama Jo
Tako i J., prvo se plasila a onda joj je postalo zanimljivo i sama je trazila da uzme masku 😊
Pa malo sebe malo igracke inhaliramo 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Inhalacije
6.3.2018 12:51:24   
IvanaSK RR
Moja je jedno vreme htela, sad opet pocela da ludi posle par minuta user posted image verovatno je smorilo vise.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Inhalacije
6.3.2018 12:58:56   
Sanjica26 RR
Evo jedan interesantan tekst na ovu temu. KLIK

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Inhalacije
6.3.2018 17:57:05   
Ana RR
Gde mi je Torbica sada da me posavetuje user posted image

Naime, ovo moje dete od januara kašlje, sa vrlo kratkim pauzama. U januaru je pio Pancef zbog upale grla i imao inhalacije berodualom (3x dnevno, 6 kapi beroduala i 2,5ml fiziološkog) jer su se malo čula pluća. Sedam dana je trajala terapija, na kontroli rekoše da je ok, pluća su čista, iako je još malo kašljao. Krenuo u vrtić i posle nedelju dana opet kašalj. Nije kašljao noću i bio je generalno potpuno ok pa ga nismo odmah vodili kod dr ali kada smo videli da ne prolazi mm ga je odveo. Pluća čista, grlo čisto, dobio inhalacije 7 kapi beroduala + 3 ml sinomarina (2x dnevno), oko 18h cetirizin i operil p pred spavanje. I mucoplant bršljen 3 x na dan.
Na kontroli posle 4 dana (kod druge doktorke, naravno, jer već godinu dana nemamo stalnog pedijatra u domu zdravlja) dr kaže da je ok i da ne moramo da inhaliramo. Međutim on i dalje kašlje. To je konstantno zreo kašalj, kada ga uhvati ne može da se zaustavi. Nikako ne popušta. Da li je trebalo da nastavim sa inhalacijama, možda je 4 dana bilo malo? Za dva meseca je popio nekoliko sirupa za kašalj (a i ja, jer od januara ja imam suvi kašalj) i ne prolazi. Evo čitavo popodne kašlje. Prošle nedelje je bio kod lekara, ne mili mi se opet dom zdravlja a ništa konkretno ne reše.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Inhalacije
6.3.2018 18:05:57   
Mala Elena
Beba pocinje da krkljaima 3 m . Da li smem da je inhaliram ? Molim vas ako je neko imao iskustva da pise...da ne smaram pedijatra.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here