RE: Dobrovoljno davanje krvi (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


mati -> RE: Dobrovoljno davanje krvi (21.7.2020 14:53:49)

Redovni sam davalac krvi, tj za nas zene na sest meseci. I odlicno se osecam nakon toga.
Dugo vremena sam se drzala price da cu da dam krv samo kada pronadju spravu da je isisaju iz mene bez igle... Ali okolnosti, zdravlje, humanost... Sve je to imalo udela da pocnem redovno dobrovoljno da dajem.




mama Jo -> RE: Dobrovoljno davanje krvi (21.7.2020 16:46:11)

Ja jos nisam postala, a jako zelim. Prvo dugo nisam zbog dojenja, onda sam se malo i zaboravila. U principu u novembru sam prestala da dojim a u martu krenulo ovo sa koronom, a izmedju sam propustila da odem.
Ali hocu sigurno...
Mozda i sad vec kad se vratino za grad.
Mislim da treba da prodje nekoliko dana od ciklusa, zar ne?




emicaa -> RE: Dobrovoljno davanje krvi (26.8.2020 9:41:27)

Sinoc davala cetvrti put 😊

Mama Jo meni je juce prvi dan ciklusa bio i dala sam bez problema.Rekli mi ako nemam obilno krvarenje i ako se dobro osjecam mogu slobodno.Za 7 minuta bilo gotovo




branki* -> RE: Dobrovoljno davanje krvi (26.8.2020 21:34:39)

Sto si davala ,emice?

Ja nikada nisam.gadljiva sam malo i mislim da bi mi se slosilo..




emicaa -> RE: Dobrovoljno davanje krvi (26.8.2020 22:11:27)

Davala krv Branki 😅

Meni je samo problem dok bocne,ali kad udje igla posle mi svejedno 




lesica -> RE: Dobrovoljno davanje krvi (30.1.2021 21:08:37)

Ajd malo da podignem ovu temu, jer važno je!
Pogotovo u ovom periodu korone i ludila - rezerve i krvi i trombocita, zapravo svih krvnih derivata su ne slabe nego nikakve.

Ako ste u mogućnosti - dajte krv! Apelujte na bližnje, prijatelje ... da daju krv.




emicaa -> RE: Dobrovoljno davanje krvi (30.1.2021 22:20:31)

Ja sam bas sinoc htjela pisati ovde.Ovih dana bih mogla ici dati krv,bice organizovano opet u sali za fizicko.Ali pored ovog ludila mi se ne ide medju toliko ljudi.Planiram ovaj put otici direkt u bolnicu i dati 





maja2299 -> RE: Dobrovoljno davanje krvi (30.3.2022 13:12:05)

Pozdrav svima! Pokusavam da nadjem ljude koji planiraju da daju krv u naredne dve nedelje, da ih zamolim ako mogu da daju za mene. Imam zakazanu operaciju sredinom aprila, cista na jajniku, te mi traze dva davaoca krvi, a od mojih najblizih niko nije kandidat, te ako je neko vec planirao, bila bih stvarno zahvalna, kazu da moze bilo koja krvna grupa i iz bilo kog grada u zemlji. Hvala jos jednom unapred. Mozete da mi se javite i ma mail antemara7@gmail.com ako hocete. Sve najbolje. 




flamingos -> RE: Dobrovoljno davanje krvi (3.11.2023 16:52:01)

Jednom sam dala krv,što ne znači da neću više.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]