|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strani jezici, kada?
19.11.2013 20:46:38   
soni
hvalaaa

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Strani jezici, kada?
31.1.2014 11:24:30   
Peace*
Da li neko iz Novog Sada zna za neku školu stranih jezika gde imaju mađarski jezik za decu? HITNO HITNO HITNO

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Strani jezici, kada?
31.1.2014 14:00:36   
Peace*
Nađoh ovo KLIK

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Strani jezici, kada?
1.3.2014 6:54:54   
Lu
R. danas ide na dogovorza njemački jezik, to je odabrao ako odemo kod tate da zna pričati user posted image .Imamo u školi tečajeve njemačkog i engleskog ali izgleda da su djeca odnosno roditelji slabo zainteresirani i ovi koji jesu većinom žele engleski, pa ako ne bude dovoljan broj za njemački moraće na engleskiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Strani jezici, kada?
3.3.2014 16:32:27   
Lu
I eto nas idemo i na njemački i na engleskiuser posted image
Na njemački ide zbog sebe a na engleski zbog društva. Nemam pojma kako će to ići, ako bude petljao ostavićemo engleski za poslije.
Kaže da mu je njem. malo teži ali to je zato što je engl. učio već u vrtiću.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Strani jezici, kada?
3.3.2014 16:38:30   
superm
Od 3-4 godine treba probati.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Strani jezici, kada?
18.9.2014 14:13:28   
Peace*
Upisala sam decu na mađarski!

Idu zajedno, uče kroz igru, lepo ponavljaju, lepo pamte, sviđa im se nastavnica.

I mene pomnije slušaju od tada, i ponavljaju, a ja određene stvari izgovaram samo na mađarskom, tipa Operi ruke, i pokazujem rukama.

Nadam se da će progovoriti jer je tuga da ja govorim tečno a oni ni reč.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Strani jezici, kada?
18.9.2014 14:26:48   
Modessty
Danilo već drugu školsku godinu ide u školicu engleskog. Vidim da voli i da mu prija. Malo malo pa kaže:"Mama jel zanš kako se kaže to i to na engleskom?" I onda nam objašnjava. I vidim da dosatoga razume, ali ne sklapa rečenice. Bar ja nisam primetila. user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Strani jezici, kada?
18.9.2014 14:30:06   
emicaa
Preko puta nas u zgradi ima bračni par,on je amerikanac ona švicarka,imaju curicu od dvije godine i on sa curicom priča engleski a ona švicarski,a od zaove mali tek pomalo uči njemački i juče ga čuvala jedna švicarka i on rekao zaovi : mama a šta ću ja budem gladan,jer ne zna tražit,baš mi ga bilo žao.
Moje mišljenje je da djeci od tri godine treba puštati crtaće na stranom,pogotovo ovako gdje treba da zna i taj drugi jezik,kod nas su samo njemački programi pa se nadam da će to Teodori pomoći.

< Poruku je uredio emicaa -- 18.9.2014 14:36:18 >

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Strani jezici, kada?
18.9.2014 14:32:29   
Peace*
Mod, daj mu crtaće na engl. Skinuće cele fraze.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Strani jezici, kada?
29.10.2014 10:38:43   
Peace*

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Moja ćerka bi htjela da uči ruski, ali nažalost kod nas nema dobrih profesora. Ima u sklopu Radničkog univerziteta, ali kad čujem iskustva mislim da ne treba da ide...A žao mi da vrijeme prolazi, ako već ima željuuser posted image



IZVORNA PORUKA: Peace*

Ja sam sada jedva našla nastavnika mađarskog (pisala sam u temi "Strani jezici").
Dvoje iz Lukinog razreda uče kineski - jer tako žele.
Ako imaš mogućnosti, upiši je privatno. Sigurno neko drži individualne časove, a da je dobar nastavnik.




IZVORNA PORUKA: choopa choops

Vidiš to nije loša ideja. Ima tih Rusa sada kod nas čudo user posted image Moraću da se raspitam. Ona stalno ide po kući i mlati tim nekim svojim ruskim user posted image , a ja ne mogu da joj pomognem jer ne znam. No, to je za drugu temu...



Nama nastavnica dolazi kod nas.
Imaju časove zajedno. Nekada Marko ima više pažnje, ali iskreno, češće Luka, koji je do nedavno kompletno odbijao mađarski kao opciju.
Imali su do sada oko 5 časova, broje, znaju boje, prepoznau jednostavna pitanja pitanja tipa Kako se zoveš i Koje je boje, i odgovaraju na njih. Juče su se igrali igre memorije, i tako učili nove reči. Slažu kocke, pa kroz to uče Daj mi, Evo ti, Hvala.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Strani jezici, kada?
29.10.2014 10:49:17   
choopa choops
Hm, vidiš ni ta ideja da nastavnik dolazi kući kod nas mi nije pala na pamet...Što bi mi možda i odgovaralo, s obzirom da ja mirujem, a MM ima previše obaveza, plus ona ide 3 puta sedmično na ples. A uvijek sam govorila da je neću opterećivat obavezama. I ne bih, ali ona traaaaaaaaaži user posted image Super mi je što ima tri Ruskinje sa sobom u razredu, sa jednom sjedi i vidim da su dobre drugarice, pa se nadam da će i uz njihovu pomoć malo da nauči...Mada roditelji me sreću po hodniku i kao: Bravo! Dijete mi je reklo da L odlično prevodi ostaloj djeci šta ove Ruskinje pričaju! Ja u čudu, možete mislit koliko ona dobro mlati kad to izgleda kao da zna da priča user posted image

OT: Jedna anegdota od ljetos. Bili mi na kupanju u Petrovcu ljetos. Tamo ima baš dosta Rusa na plaži. A moja ćerka onako plava, na prvi pogled, kao iz Moskve da je došla. I idu ona na jedan tobogan što se plaća, ćerka ide prva, a za njom sin, djeca od sestre, i sestra koja ide da plati. I ćerka valjda kako je mislila da se to ne plaća, kreće da sjedne na tobogan, a onaj što naplaćuje: Djevuška, djevuška mora platit! L se okreće put njega ispaljuje neki rafala kvazi ruskog (iz Maše i medveda) on je gleda u čudu i i dalje govori nešto: Djevuška platit! Zatim prilazi moja sestra koja umire od smjeha i govori: Ma ona je naša! Ja plaćam! user posted image Ovaj jadan ostao u rebusu user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Strani jezici, kada?
29.10.2014 10:55:05   
Peace*
user posted image

мЕНЕ ЈЕ ЛУКА ПРЕ НЕКИ ДАН ОБАВЕСТИО ДА ЈЕ 4.ТИ ПО ЗНАЊУ ФРАНЦУСКОГ.
Уфффффффф бре овај цапс лоцк! user posted image

А ја мислила да нема појма. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Strani jezici, kada?
29.10.2014 11:13:12   
choopa choops
To su suve inteligencije user posted image

A inače, nju kao da je rodila moja sestra. Ona je isto taj tip. Uvijek bila. Ja ćutim i kad znam 200%, a ona brblja i kad ne zna, pa svi misle da zna. Npr. sad radi u mađarskoj firmi i ponekad tako nešto priča, naši ljudi sigurno misle: Bravo! Kako je pametna! A Mađari vjerovatno padaju u nesvijest od muke user posted image user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Strani jezici, kada?
29.10.2014 11:14:21   
Peace*
user posted image

I meni je drago da je Luka na mog brata. user posted image Engleski govori kao maternji, sem toga još francuski, neački i mađarski.
Ali on je onaj tip "Na moru sam u grčkoj i pričam grči sa grcima, i baš ću da naučim grčki za 10 dana", i ladno se 10ti dan sporazumeva sa njima, bez ikakvih problema, pri tom ne mislim na ono "dobar dan, doviđenja", nego ćaska ladno. user posted image user posted image

< Poruku je uredio Peace* -- 29.10.2014 11:16:07 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Strani jezici, kada?
29.10.2014 11:18:37   
big mum
user posted image za Luku,nije to mala stvar.

Mišljenja sam da djeca treba da uče strani jezik ali tek od 5god,ne ranije.Tad su taman lijepo savladali maternji i dovoljno koncentracije da da sjede ,gledaju slike i uče pjesmice.

Meni je samo bezveze da se djeca upisuju u neke velike škole stranih jezika i plaćaju basnoslovne sume a ovamo sa druge strane postoji dosta malih privatnih školica koje po duplo jeftinijim cijenama daju istu uslugu.Kao prednost navode da će dijete imati certifikatuser posted image
Reaalno šta će njoj/njemu certifikat sa 5 ili 6god.
Moja Sofi već 2.god za redom ide na časove Engleskog u jedan privatni vrtić.Časove drži prof.engeskog jezika iz gradske Gimnazije.Plaćam 10eur/mj dok je Oxford 25 eur.
Mislim princiop rada je potpuno isti za djecu koja ne znaju da čitaju i pišu.Slušanje,kartice i učenje pjesmica.Jedina razlika je što je što oni mogu da se hvale da njihovo dijete ide na Oxford ili Cambridge i da plaćaju duplo više.

Ja ću svoje upisati na Ox.ili Camb. kad upotpunosti savladaju gramatiku srpskog jer je to po meni jedini preduslov da pravilno naučiš strani jezik.A tad će im i trebati certifikat.Ovo sve ostalo je nadopuna koja se može savladati na časovima po privatnim vrićima.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Strani jezici, kada?
29.10.2014 11:23:28   
Peace*
Ja sam mišljenja da je papir u današnje vreme NEOPHODAN, ali se slažem da sa nije neophodan sa 5g. user posted image


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Strani jezici, kada?
21.11.2014 10:48:36   
mila83
Moji klinci idu na engleski, cerka 6 a sin 4 godine.kada je napunila tri godine, pocela sam sa cerkom malo raditi na engleskom, kroz igru i pesmice pogotovo a i malo i uz pepu na engleskom user posted image Onda je krenula sa 4 godine u okviru vrtica, tako i sin sada,uce polako kroz igru,crtanje,pevanje...dosta toga zapamte i interesuje ih.Vole da se pohvale da nesto znaju na engleskom, a cesto nas i pitaju kako se nesto kaze. Mislim da je cerki cak pomoglo ucenje engleskog, da cistije izgovara neke glasove na srpskom.
ne treba forsirati, ali ako su deca zainteresovana, sto da ne....poceti malo sa ucenjem stranog jezika,bilo kod kuce ili u nekoj skolici.lakse i brze usvajaju kad su mladji.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Strani jezici, kada?
10.6.2017 21:38:29   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75
Ja predajem engleski i ucim decu od 3 godine i odlicno im ide.





Mi smo danas bili na času engleskom (besplatan, pa smo otišli da vidimo kako to izgleda). Bio je najmlađi ( za 3 dana puni 3 godine), i jedini dečak. Nije imao pažnju, trčkao je po sobi, ali i ponavljao na engleskom. Tičerka je rekla da lepo ponavlja i ima lep izgovor, da ona predlaže da krene na časove. Ja nisam za to još, zbog toga što rekoh, nema pažnju. Bile su tu i devojčice od 4.5 godine, one su sedele i slušale, ali slabo ponavljale, tj. jedna ništa nije.

S je posebno iznenadio tičerku sa bojama na engleskom user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Strani jezici, kada?
10.6.2017 22:00:42   
IvanaSK RR
Suzi, ako mozete, sto da ne. Stefan je, mislim, od cetvrte godine imao engleski u vrticu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Strani jezici, kada?
10.6.2017 22:03:45   
dunja RR
Jel beše ranije bio engleski, u državnim?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Strani jezici, kada?
11.6.2017 0:12:59   
choopa choops
Pa mozete da probate. Pusti ga jedno vrijeme, pa ako mu se dopadne super, ako ne, najlakse ti ga je ispisat. Jedino ako je recimo uslov da se ide stalno, onda bih dobro razmislila.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Strani jezici, kada?
11.6.2017 7:54:48   
IvanaSK RR
Da, Suzi, oni su imali u drzavnom vrticu engleski. Placali smo, koliko se sećam, 800 din.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Strani jezici, kada?
16.6.2017 0:18:09   
Mariya
I moja Lu ima engleski u vrtiću, državnom, a ne plaćamo ga dodatno.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Strani jezici, kada?
16.6.2017 11:45:38   
Sanjalicaaa
G ima u vrtiću, ne plaćamo dodatno. To mi je ok, zašto da ne, upoznaju se sa stranim jezikom. A ovako nikada ga ne bih dala na engleski pre prvog razreda.
A s obzirom da mi je drugi jezik na fakultetu bio engleski stvarno ce mi biti poražavajuće ako budem morala da ga šaljem privatno.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here