Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Posle porođaja



Poruka


Anoniman -> Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (29.6.2009 16:53:26)

Ima slicna tema, ali tamo se govori o vjezbanju posle CR. Nije mi do izgleda, jer nemam ni stomaka, a imam jos 3 kg viska, nego vise mi je zbog psihe, jer prije trudnoce sam stalno vjezbala, i cim sam fizicki aktivnija osjecam se mnogooo bolje.

Dakle kad? Moze li to da steti rani?




Anoniman -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (29.6.2009 17:00:56)

Ja mogu da ti odgovorim samo po nekom mom misljenju i logici.... s obzirom da nemam iskustva....

Mislim da treba da pochnesh kad ti se zacele sve fizichke rane....do tada bi trebala da shetash...mozda i neke duze trase...ali ozbiljnije vezbanje sachekaj da te prodju ti shavovi....da ne bi prokrvarila...




Lu -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (29.6.2009 17:11:27)

Ja sam počela nakon tri mjeseca iz razloga što sam tada potpuno prestala sa dojenjem i onda sam rekla sebi e idem sada napraviti i nešto za sebe,skinula sam 17 kg i psihički se osjećala mnogo bolje[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Mislim da se to može čim te prestane rana boljeti,jer nećeš vježbati ako te boli,ne vidim drugi razloga za odgađanje[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Rivana -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (30.6.2009 16:44:22)


IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

Ima slicna tema, ali tamo se govori o vjezbanju posle CR. Nije mi do izgleda, jer nemam ni stomaka, a imam jos 3 kg viska, nego vise mi je zbog psihe, jer prije trudnoce sam stalno vjezbala, i cim sam fizicki aktivnija osjecam se mnogooo bolje.

Dakle kad? Moze li to da steti rani?


i ja jedva cekam da krenem na vezbanje isto san vezbala jako puno pre trudnoce a sad nikako da se uskladim sa terminima pa da krenem sve nesto oko 20h a to mi ne odgovara zbog bebe onda ga uspavljujem pa moram na nekom drugom mestu da vidim, a jedva cekam da pocnem da vezbam. A mislim da ti jos sacekas zbog rane nije ok tako rano




Modessty -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (23.5.2010 22:42:18)


IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ja sam počela nakon tri mjeseca iz razloga što sam tada potpuno prestala sa dojenjem


Ja dojim još uvek. I ovako sam imla problem da nadjem sportski brus za trening. Nešto što će ih držati čvrsto tamo gde treba [sm=smiley36.gif]
Sa kad dojim taj zadatak je nemoguć.
Možda bi mogla da krenem sa nekim laganijim vežbicama. Ili da čekam septembar kada će bebac imati sedam meseci i kada će jesti kašice pa će valjda i mleko da se smanji.
Ima li neko neki predlog?




JULIE -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (23.5.2010 22:49:29)

Modd za pocetak mozes te lagane vezbice kod kuce da radis...Ja sam npr prvo radila hodanje u mestu ispred tv-a jedno pola sata,pa obicne vezbice razgibavanja,na kraju trbusnjaci.Ali sve dok jedes obilno zbog dojenja bojim se da ne mozes smrsati tako lako




Modessty -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (23.5.2010 22:58:32)

Pa i ja nešto kontam da je hrana najveći problem. A i ja baš ne moram da jedem slatkiše. [sm=smiley36.gif] Mislim da nisu neophodni za reprodukciju mleka [sm=jezicek.gif]
Inače dosta šetam, pa sam do skoro imala upalu mišića od hodanja :)
A ide mi se na trening! Uf! Problem je što niko nezna da mi kaže kad mogu na trening kad je borilačka veština u pitanju. Ipak je malo specifično. Ima dosta bacanja koje ti rastrese celo telo.




snješka -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (23.5.2010 23:03:31)

Ja sam trčala, radila trbušnjake i vozila bicikl 3 mjeseca nakon poroda. Uz to sam i dojila bebu.




Modessty -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (23.5.2010 23:04:41)

ma meni baš osetljive grudi. Boli me kad potrčim. Još kad nadodje mleko...kukuuuu




Modessty -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (23.5.2010 23:39:21)

dal bi smela da stanem na rolere?!




snješka -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (24.5.2010 14:16:52)

Mod, uzmi neki dobar sportski brus i neće, jer i meni je mlijeko baš nadolazilo, a grudi-95 C. Zašto da ne, kad sam ja mogla na bajs zašto ne bi ti na rolere. Još bolje.




Modessty -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (25.5.2010 15:25:27)

Ja jedva našla sportski brus pre trudnoće![sm=smiley36.gif]
Pričala sam sa mužem i rešila da probam da radim na seminaru koji će biti krajem juna. To je preko dana, pa će imati ko da čuva bebu. Ovako mi treninzi u nezgodno vreme - uveče kad se mališa kupa i uspavljuje.
Sad tek lagano ulazimo u neki ritam pa će nadam se biti i dosta vremena za vežbanje.
Izbegavaću padove za neko vreme, bar dok ne skinem neko kilo i ne vratim se u formu. A biće bš teško vratiti se u formu. Devet meseci ništa nisam radila i još koliko nakon poriodjaja!




*Alexx* -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (25.5.2010 15:40:27)

Da, Mod, ali ćeš se vrlo brzo vratiti u formu, zato što si bila aktivan sportista. Telo sve pamti [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Verus -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (25.5.2010 15:46:54)

i mene isto tako....izgubila sam 15kg za 6 nedelja ali imam bar jos 20....bila sam 10 preko kad sam ostala trudna...
IZVORNA PORUKA: Modessty

ma meni baš osetljive grudi. Boli me kad potrčim. Još kad nadodje mleko...kukuuuu




Modessty -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (27.5.2010 18:34:42)


IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Da, Mod, ali ćeš se vrlo brzo vratiti u formu, zato što si bila aktivan sportista. Telo sve pamti [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


Nadam se da je tako. Sanjala sam pre neku noć da sam otišla na trening i da ništa ne umem da uradim! [sm=zmeden.gif][sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]


Verus imala i ja višek pre trudnoće a sad posle svega sam katastrofa! Najviše mi smeta stomak.




ana77 -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (27.5.2010 20:26:36)

Ja sam pocela da vezbam cim su prosli onih 40 dana i sad vezbam ali ne mogu da postignem uvek uz bebu. Ima na torentu da se nadju vezbe Cindy Crawford "Shape your body" to je lagani trening imaju dve serije vezbi u trajanju od po 40-tak minuta, sjajne su. Nisu prelake ali nisu ni da umres. Ima razgibavanje, za noge, za guzu, za ruke i grudi, trbusnjaci i na kraju istezanje. Ako izbacis vezbe za ruke, moze sve da se zbudzi u nekih 30-tak minuta, a to bi trebalo da moze uvek da se nadje... (ja bas i ne mogu uvek jer sad kad se prolepsalo vreme zao mi je da ne vodim Sonju napolje, pa onda kao "zrtvujem" to vezbanje do sledecih kisha) :)!




New Mom -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (16.6.2010 13:54:16)

Željna sam većeg fizičkog razgibavanja, leđa me pomalo bole, navikla sam ponešto uvek da radim. Prošlo je mesec dana i mislila sam da čekam još nedelju-dve. Pa neka blaga rekreacija.
Ali čitam juče da zbog stvaranja mlečne kiseline prilikom vežbanja i mleko postaje kiselije, pa neke bebe odbijaju/prestaju da sisaju. Je l' neko ima saznanja o tome? Ili je l' neko primetio neku promenu pri sisanju bebe?




ana77 -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (16.6.2010 15:17:02)

Mislim da ima ta tema u rubrici "dojenje", pa potrazi. Tamo pise da ne smeta nista ali eto, mozes i sama da procitas :)!




New Mom -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (16.6.2010 15:51:25)

Hvala, baciću tamo pogled!




vbjb -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (30.6.2010 8:59:02)

Ja sam mislila da idem na power plate, jel zna neko da li ima neke kontraindikacije vezane Za dojenje?




LillyT -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (30.6.2010 12:43:30)

Meni dr ne savetuje nikakvo ozbiljnije vežbanje jer imam konstantne padove i uspone (ne znam kako drugačije da napišem) količine mleka. Savetuje samo lagane vežbe istezanja. Doduše, meni su prošla tek tri meseca i nije mi se još ništa ustalilo. Ovo za mlečnu kiselinu, prvi put čujem




Nensi* -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (30.6.2010 18:04:45)

Jel ima negde ovakva tema ali za carski? Ne mogu da nadjem...




BabyG -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (30.6.2010 18:12:05)

IZVORNA PORUKA: nensi27

Jel ima negde ovakva tema ali za carski? Ne mogu da nadjem...


KLIK




Nensi* -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (3.7.2010 1:58:27)

Hvala [sm=smiley1.gif]




Verus -> RE: Kada poceti sa vjezbanjem nakon prirodnog porodjaja? (3.7.2010 2:38:02)

Citala sam o tome i to je tacno, ali se savetuje neko ozbiljnije treniranje, tipa trcanje, dugo biciklanje i sl.  Tada prelazi mlecna kiselina u mleko i hoce da smeta nekim bebama...Ja jos uvek ozbiljno ne vezabam, iskreno nemam vremena...radim trbusnjake i to je to, a stomak mi je i dalje ogroman UPOMOC!!
IZVORNA PORUKA: New Mom

Željna sam većeg fizičkog razgibavanja, leđa me pomalo bole, navikla sam ponešto uvek da radim. Prošlo je mesec dana i mislila sam da čekam još nedelju-dve. Pa neka blaga rekreacija.
Ali čitam juče da zbog stvaranja mlečne kiseline prilikom vežbanja i mleko postaje kiselije, pa neke bebe odbijaju/prestaju da sisaju. Je l' neko ima saznanja o tome? Ili je l' neko primetio neku promenu pri sisanju bebe?




Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>