|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Probiotici
5.11.2019 11:21:50   
dunja RR
Išli smo i pre 10-ak dana zbog T, i isto su rekli sve ok, i sada opet, kao sve je ok, prehladica, ne treba antibiotik, a dete danima ne može da diše, to sve traje od kako se meni desilo ovo sa trnjenjem nogu i ruku, samo se sakupljalo verovatno. Moram je odvesti da je opet polsušaju, samo da stignem, ne znam više kud udaram, na Sokobanjsku mi ode dnevno 3 - 4 sata.

< Poruku je uredio dunja RR -- 5.11.2019 11:23:38 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Probiotici
5.11.2019 11:30:18   
dunja RR
Ima i konjuktivitis, stavljam joj u oči i nos Floxal.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Probiotici
5.11.2019 11:30:55   
jess021
Daj joj Waya kapi onda. Kakva joj krvna slika? Otkud Valdocef? 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Probiotici
5.11.2019 11:33:27   
Maslacak15
Dobar dan,

Skoro 19 000 leukocita, CRP 18, preko 11 000 neutrofila. Taman posla da ne prepise antibiotik. Nadem se da je M bolje user posted image . Brzo ce to sad ici.


Sreca da je DUnja uradila krvnu sliku, inace bi je takvu ostavila bez terapije.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 5.11.2019 11:35:05 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Probiotici
5.11.2019 11:37:42   
jess021
Maslačak, nisam rekla da nije trebala da prepise antibiotik, već da Valdocef nije toliko čest u praksi. Leukociti pokazuju baterijsku inf, ali crp ne uopšte. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Probiotici
5.11.2019 11:43:51   
Maslacak15

nije CRP dijagnosticki relevantan u tom smislu, Iznad 40 je vrlo verovatno da su bakterije ali ispod moze da znaci i da je jedno i drugo. Vrlo je jasno da su bakterije u pitanju.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Probiotici
5.11.2019 11:48:16   
dunja RR


user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Probiotici
5.11.2019 12:02:15   
jess021
Moram da primetim da su neobične ref vrednosti za leukocite. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Probiotici
5.11.2019 12:07:02   
Maslacak15
to su kineske referentne vrednosti
user posted image user posted image To su verovatno vrednosti za male bebe ali je 17 000 previse. U nemackoj je gornja granica 15 000. Deca do godinu dana mogu imati nesto vise leukocita nego odrasli. Sve jedno skoro 19 000 je previse kako god, a 11 000 neutrofila nedvosmislen pokazatelj sta je u pitanju. Kao i povecani monociti ( makrofazi) itd.....

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Probiotici
5.11.2019 15:32:40   
Rosita
Ja mislim da je waya za bebe dobra. Gastroenterolog koja mi je vodila oba deteta mi je to rekla, njoj verujem i mom detetu je bio dobar. Za druge ne znam. Bulardi mi je nekako dugo prisutan i sa cinkom je, pa mi je ok. N se sigurno povampirio noro virus. Potvrđen je kod dosta drugara. Ja nisam davala stolicu na analizu. Danas je bolje. On je jedno vrlo promućurno malo stvorenje i pri tome vrlo umiljato i tvrdoglavo, sve manje mislim da njegov apetit ima veze sa bolešću a sve više da je negativizam i da mi trenira živce 🤪



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Probiotici
5.11.2019 18:27:38   
Mirko Svirko
I ja volim bulardi i koristimo svi

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Probiotici
5.11.2019 18:31:07   
kamičak
Bulardi, prolife, flora.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Probiotici
6.11.2019 17:11:08   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: jess021

Mama Jo, evo ovako.


U Srbiji trenutno ima registrovano preko 120 vrsta probiotika, da vam ne pričam kakva je moja reakcija kad neko dodje da mi ponudi još neku vrstu probiotika. Ogromno je tržište i svi vide dobru priliku da na relativno lagan način dodju do novca. Diskutabilno je vrlo na koji način dodju do registracije i dozvole za stavljanje u promet, a da ne pričamo o kontroli kvaliteta i sta stvarno sadrže ti probiotici. Naročito, oni što koštaju 200din. Druga stvar je nešto što se u trgovini zove vezana prodaja, obavezno probiotik uz antibiotik!!!! Treća stvar je što se ova megalomanija sa probioticima trenutno dešava samo u Srbiji. Čula sam za to da imunitet dolazi iz gastrointestinalnog trakta ali ne znam detalje pa neću da komentarisem. Poenta je da danas za sve pijemo probiotik... Uz antibiotik, dijareju, za imunitet, za dermatitis.... Da ne znam da li znate da Sebamed ima kolekciju za probiotikom, Seba pro. 
Ja svojoj decu dajem samo kad imaju dijareju, ne mislim da im antibiotik koji piju 2 puta godisnje može nešto ozbiljnije narušiti crevnu floru. 
Mama Jo, sta kaze taj profesor o vezi probiotika i imuniteta? 


Hvala Jess, na ovako opsirnom objasnjenu. Ja isto ne dajem deci uz antibiotik, probiotik. Samo kad imaju stomacni dajem


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Probiotici
7.11.2019 12:53:22   
milicicak
Već danima planiram da napisem jedan rant na temu probiotika i nikako da stignem al obzirom da su mi skakavci pojeli dan sad mogu user posted image

Elem, od svih probiotika na našem tržištu jedini koji ima dokazano dejstvo je Bulardi, dejstvo ostalih je vrlo diskutabilno. I vrlo je upitno koliko tih "dobrih" probiotskih kultura uopšte preživi želudačnu sredinu da bi imalo bilo kakakv efekat. Pa taj želudac je milionima godina evoluirao i stvarao tu kiselu sredinu između ostalog i da bi nas zaštitio od spolja unetih bakterija.

Drugo, to rašireno pijenje probiotika na sve strane bez ikakvog nadzora lekara je blago problematično. Poslednjih par godina su vrlo intezivno počela istraživanja na temu mikrobiote (to su stanovnici našeg crevnog trakta specifični ne samo za podneblje u kome živimo i vrstu ishrane nego i za samu jedinku). Ta mikrobiota po svemu sudeći nije baš tako bezveze tu gde jeste, ima veliku ulogu u održavanju homeostaze celog organizma, održavanju imuniteta, pomaganju kod lakšeg prevazilaženja raznih bolesti... I menja se kako rastemo i razvijamo se ali i u zavisnosti od trenutnog stanja organizma. Svako egzogeno dodavanje probiotskih i prebiotskih kultura može da naškodi tom unutrašnjem balansu koji sami sebi stvaramo u zavisnosti od naših potreba. Tako da je ok dati probiotik kod stomačnog virusa ili bakterijski izazvanog proliva ali preventivno davanje probiotika da bi se poboljšao imunitet je ne samo pitanje da li ima neki pozitivni efekat nego da li tog efekta ima uopšte i kakav je.

Na stranu ta vezana terapija koju pominje Jess, da ne ulazim u paranoje i teorije zavere user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Probiotici
7.11.2019 13:53:00   
kamičak
Srbi i preventiva u istoj recenici, tesko 😃  Kad vec pomenuste ludilo, pre je sa vitaminskim preparatima nego sa probioticima.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Probiotici
7.11.2019 14:01:43   
jess021
Milicicak, svaka cas_t😊



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Probiotici
7.11.2019 14:17:32   
dunja RR
Aj sad mi recite sta da radim. Milica pije taj Valdocef evo 3.-4. dan, bolje joj je,od juce evidentno. Prekjuce na noc smo se bili uprpili, jedva je disala pa smo je ranom zorom odveli u dz. Nasa dr i ovaj put bejase taj dan na zdravoj strani pa zapadosmo kod nekog nepoznatog dr. On je poslušao, kaze pluca dobra, problem je nos.  Kada je video koji antibiotik nam je njegova koleginica dala rece uh bas je jak, obavezno bebi probiotik.mi joj nismo do tog trenutka davali, pila je dva dana antibiotik tadai nije imala proliv. I sinoc joj dadoh wayu. Da li da nastavim?



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Probiotici
7.11.2019 14:23:18   
dunja RR
Inace lepo jede i ima recimo normalnu stolicu,blago sluzavu zelenkastu, verovatno zbog slajma. I sisa puno.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Probiotici
7.11.2019 14:29:57   
dunja RR
Inace Savi sam sam uz anbitiptik,koji je prvi put pio sa 3 godine i koji mesec,jer je tada i prvi put bio bolestan, dala bulardi,on je pljunuo i rekao grooozno i vise nikada nije hteo da ga proba, tako da ovih par puta do sada sto je bio na antibiotiku ne dajem mu probiotik, ali eto on je vec veliki a kao bas mali nije bio bolestan pa ne mogu da uporedim.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Probiotici
7.11.2019 14:37:28   
jess021
Dunja, rekoh ti vec da sam se i ja iznenadila za Valdocef, ali dobro. Daj joj slobodno još koji dan Wayu. Stvarno je jak antibiotik. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Probiotici
7.11.2019 14:42:06   
milicicak
Dunja, ako si dala probiotik dala si. Pošto joj je stolica ok možeš i ne moraš da nastaviš, na tebi je da proceniš.

V je sa nepuna 3 meseca bio u bolnici, intravenozno je dobijao ab i dr tamo je insistirao da ako mu dajem probiotik to bude Bulardi. Nisam primetila da mu je nešto preterano pomogao. Ako izgleda da preporučujem korišćenje Bulardija, to nikako nije istina, samo prenosim preporuku dr.

I što kaže Jess, slobodno nastavi sa wayom ako si već dala

< Poruku je uredio milicicak -- 7.11.2019 14:44:09 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Probiotici
7.11.2019 14:43:13   
mama Jo
Skroz logicno sto mili pise, naravno.
Dunja, sto pre ozdravite!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Probiotici
7.11.2019 14:54:19   
Ana RR
I nama su u Mišoviću preporučili da pije Bulardi, ali M ne prija, od njega ima proliv. Inače, već dugo mu ne dajem probiotik uopšte jer se žali da ga boli stomak kada ga pije.

Suzi, ako si već počela da joj daješ mislim da je ok da nastaviš, mada, neko moje laičko mišljenje je da dojenim bebama stvarno nije potrebno. Možda grešim, neka me neko razuveri user posted image moje dete nije dojeno ali sam uvek mislila da su dojena deca više zaštićena.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Probiotici
9.11.2019 17:26:32   
dunja RR
Hvala vam, nisam još više davala Wayu, osim ono jedared, žao mi što sam kupovala uopšte. Imala sam ja od starta osećaj da ne treba da joj dajem, ali dr naplašio mm sa time - jak je antibiotik, beba je mala, niste dali probiotik, pa kako niste??!?

Stolica joj je ok, jedino juče nije kakila, što je za nju vrlo neobično, ali danas je jeste 2x, normalna stolica. Još 2 dana antibiotik da ispoštujemo terapiju do kraja, i finito, ona je super sada.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Probiotici
9.11.2019 17:37:57   
jess021
Dunja, super. Bitno da je M dobro 😊



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here