RE: Blighted ovum - prazan GM (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Spontani pobačaj



Poruka


serpica -> RE: Blighted ovum - prazan GM (8.10.2012 21:53:40)


IZVORNA PORUKA: branki

upravo tako!sad je tesko jako,ali veruj i pozitivno razmisljaj kao sto si vec rekla i bice sve u redu[sm=smiley27.gif]



slazem se,zao mi je sto je tako ispalo ali idemo dalje....




frightened -> RE: Blighted ovum - prazan GM (11.10.2012 13:23:03)

hvala vam na podrsci :) a zivot ide dalje i jos sam mlada tako da se nadam da ce biti jos trudnoca predamnom i da cu dobiti svoje malene o kojima cu da se brinem :)




Jolaa -> RE: Blighted ovum - prazan GM (24.11.2012 15:16:52)

Drage,
prosle godine, maja meseca, imala sam missed, u 11. nedelji trudnoce. Ove godine pocetkom oktobra sam saznala, putem testa, da sam trudna. To su potvrdila jos dva ginekologa. Nakon toga prva kontrola, sve ok. A, onda... jedna doktorka dijagnosikuje ponovo missed, druga blighted ovum...odem kod treceg doktora, on mi kaze ili blighted ovum ili rana trudnoca, i kaze mi da dodjem za 10 dana. Inace, odlicno se osecam, imam sve simptome trudnoce, ne krvarim, nemam bolove. Na izvestaju mi je napisao ovako : - u uterusu vidljiv gest. mesak precnika 31mm, 7/8ng. Unutar meska se jasno uocava vitelinska kesica.ne uocava se eho ploda -. U ponedeljak idem na kontrolu, i dalje se dobro osecam, grudi ne prestaju da bole, i rastu. Jako sam nestrpljiva. Kazite mi nesto, bilo sta. Neizvesnost ubija. Taj ponedeljak kao da je za godinu dana.




MarijaBg -> RE: Blighted ovum - prazan GM (24.11.2012 18:20:59)

Jolaa, mogu samo da zamislim koliko si nestrpljiva da saznas istinu... Probaj da zaokupis misli necim, idi sa dragim u dugu setnju, idite negde u goste, zovi drugaricu sa kojom se nisi cula 100 godina [sm=smiley1.gif] Brzo ce taj ponedeljak, a ako nabijes sebi nervozu, izgledace ti kao vecnost, 2 dana kao 202. Ajde sad da pravis palacinke, pa zovi drustvo da kupe eurokrem i dodju (evo ja se nudim da dodjem) [sm=smiley36.gif]




Jolaa -> RE: Blighted ovum - prazan GM (25.11.2012 2:12:07)

Hvala ti, Marija. Dragi i ja smo sada stigli kuci, pomoglo je, bar malo.




prepllasena -> RE: Blighted ovum - prazan GM (24.1.2013 0:25:54)

Da li bi neko mogao da mi kaze nesto detaljnije o praznom gestacijskom mesku. Zasto se desava,da li je problem u meni,da li 8ma veze moja Rh negativna krvna grupa???
Bilo kakvo objasnjenje,savet bi dobro dosli!




serpica -> RE: Blighted ovum - prazan GM (25.1.2013 17:59:57)

Preplasena rh faktor nema nikakve veze sa tim sto se desava.Meni se letos desio blighted ovum,lekari kazu da je to prirodna selekcija,da se desava cesto i da nije nista strasno,to je jednostavo ili losa jajna celija ili los sprematozoid bar su meni tako rekli,blighted ovum je u narodu poznat kao mucak,vesticije jaje,i uopste ne predstavlja problem za narednu trudnocu...evo ja sam sada u 10-oj nedelji i sve je ok[sm=smiley1.gif],ostala sam trudna nepuna 3 meseca posle kiretaze...zelim ti da sto pre to prebolis i ponovo ostanes u drugom stanju..pozdrav!




Mila biberce -> RE: Blighted ovum - prazan GM (13.2.2013 14:24:35)

Evo da i ja podelim moju pricu sa vama.Imam 37 god. i ovo mi je prva trudnoca.Po izostanku ciklusa uradila sam test i pokazao je [sm=rozacrtici.gif], mojoj sreci nije bilo kraja.Nisam odmah otisla kod ginekologa, racunajuci da je jos rano. Na prvom UZ dr je videla gestacioni mesak, ali ne i embrion.Bila sam opet u ponedeljak kod nje, beta je po njenim recima vise nego odlicna za tu starost trudnoce, opet vidi GM, zumancana kesu, ali embriona i otkucaja srca ne [sm=smiley13.gif].Dala mi je Utrogestan, i zakazala ponovo UZ za 7 dana.Inace na pocetku sam vec 11 nedelje, imam mucnine, nemam bolove i ne krvarim.
Dr je rekla da bi mogla biti anembrionalna trudnoca, i ako se do tada beba ne bude videla, dace mi uput za bolnicu i kiretazu.
Da li je moguce da se u desetoj nedelji ne vidi beba, da li je neko imao ili cuo za slican primer?
Sve ovo tesko prezivljavam, nadam se da cete me razumeti jer vidim da nisam jedina kojoj se to desilo[sm=smiley19.gif]




Olga75 -> RE: Blighted ovum - prazan GM (13.2.2013 16:53:57)

pa ne znam sta da ti kazem [sm=smiley13.gif]
ako je to stvarno deseta nedelja , ako ovulacija nije bila kasnije , tesko da se ne vidi embrion i srcani otkucaji




branaV -> RE: Blighted ovum - prazan GM (13.2.2013 17:07:09)

Mila Biberce uradi betu da vidis kolika je, mislim da bi do sada trebalo da se cuje srculence, puno te [sm=smiley31.gif]




Mila biberce -> RE: Blighted ovum - prazan GM (13.2.2013 20:08:53)

Hvala puno na odgovorima, idem ujutru da uradim betu a popodne sam zakazala privatno kod drugog gin, da proverim jos jednom.Znam da su male sanse...kad bi moje Biberce dalo neki znak [sm=smiley19.gif]




dijana1* -> RE: Blighted ovum - prazan GM (13.2.2013 20:26:14)

Mila jako mi je zao, i sama sam prosla kroz to. Meni je dr cini mi se u 5 nedelji rekao da je u pitamnju BO i nije pogresio. Ja sam kontrolisala betu i ona se nije pravilno uduplavala i na zalost radili su mi kiretazu [sm=smiley13.gif]
Saljem ti veliki [sm=smiley31.gif]
Ako te nesto jos zanima slobodno pitaj.




Mila biberce -> RE: Blighted ovum - prazan GM (13.2.2013 20:51:22)

Dijana, grlim i ja tebe.Procitala sam celu temu i zao mi je zbog toga sto si ti prosla...imam gomilu pitanja, ali poslacu ti pp da ne zatrpavam sada temu.




dijana1* -> RE: Blighted ovum - prazan GM (13.2.2013 20:53:01)

Ok




Mila biberce -> RE: Blighted ovum - prazan GM (24.2.2013 21:30:18)

Evo mene opet na forumu.Moja prica zavrsila se na zalost kiretazom.Izasla sam u sredu iz bolnice.Nakon 4 UZ nije bilo nikakve promene, beta je pocela naglo da pada i dobila sam uput za bolnicu.Sve se nekako brzo izdesavalo...Dijagnoza je bila missed ab.Intervenciju su mi uradili u totalnoj anesteziji, sada sam da kazem ok, mada iscrpljena i fizicki i emotivno [sm=smiley19.gif].Hvala puno svima na savetima, posebno Dijani, puno ste mi pomogle.
Htela sam samo da podelim svoje iskustvo sa vama, i ako nekad budem ja u prilici nekome da pomognem rado cu to uciniti...
Nadam se da cemo se sresti na drugim temama vezanim za trudnocu.




dijana1* -> RE: Blighted ovum - prazan GM (25.2.2013 14:43:58)

Mila, zao mi je sto se tako tuzno zavrsilo[sm=smiley13.gif]
Sacekaj da ti prodje jedan ciklus posle kiretaze i ako bude sve uredu baci se na posao [sm=smiley2.gif]
Verujem da ces uskoro videti nove [sm=rozacrtici.gif] i da ce biti sve uredu. Evo i ja sada radim na [sm=duda.gif] pa mozda cemo zajedno da se druzimo u veselijim trudnickim temama. Zelim i tebi i sebi da sto pre predjemo u prvo tromesecje [sm=smiley1.gif]
[sm=smiley31.gif]




wivern -> RE: Blighted ovum - prazan GM (15.4.2013 14:52:38)

Na zalost evo mene drugi put sa istim problemom..
Nesto sam iscitavala na netu i nisam nasla na ikakvo moguce objasnjenje zasto se desava.
Koje ste sve analize radile posle spontanog, ja cu morti da menjam doktorku posto posle prvog ni jednu jedinu analizu nisam uradila a ni tada bas nisam bila u cvetu mladosti a sad sam se zainatila da saznam razlog.




dijana1* -> RE: Blighted ovum - prazan GM (15.4.2013 15:01:02)

Wivern ni meni niko nije hteo da radi analize. Isla sam od dr do dr i kukala od jednog do drugog za uputnice bar za neke osnovne preglede. Svi isto razmisljaju ma ti si mlada ima vremena, desava se. Uradila sam sve moguce briseve i bili su uredu, uradila sam TORCH gde se pokazalo da sam prelezala herpes i vaginalni i ovaj sto izbije na usni, s tim sto sam TORCH radila pre tri godine a tada nisam imala problema sa herpesom. Radila sam hormone stitne i to isto nije dobro. Pa sam dobila terapiju gde mi je dr rekao da dva meseca ne bih trebala da ostanem trudna, tek mi je posle dao zeleno svetlo. Eto to sam ja uspela da iskukam od nalaza. Sada sam ponovo trudna i za dve nedelje idem na UZ pa cemo videti da li je sada sve ok.




wivern -> RE: Blighted ovum - prazan GM (15.4.2013 15:08:12)

Dijana, daleko sam ja od mladosti [sm=smiley36.gif] , tako da cu sada da si iscimam i da za ovih par meseci uradim sve sto mogu.. Nama je jos jedan od problema sto mm ima jako los spermogram i gotovo da ne postoje sanse da ostanem trudna normalnim putem, tako da me ceka jos jedna vantelesna[sm=smiley36.gif].

Drzim fige, ovaj put ce sve biti kako treba i videces [sm=smiley27.gif]




dijana1* -> RE: BlightWived ovum - prazan GM (15.4.2013 15:17:02)

Wivern kada si radila VTO da li su ti uradili neke pretrage [sm=zmeden.gif]




wivern -> RE: BlightWived ovum - prazan GM (15.4.2013 15:23:18)

Jesu, i naravno nikakvih problema nije bilo. Jos su svi bili u fazonu super, problem vam je spermogram a to je najmanji problem koji mozete imati. Meni se pre dve nedelje na uz video mesak sto znaci da je do tada sve bilo kako treba ali ga ocigledno nesto ubija i ne da mu da se razvija dalje. Resila sam da se pozabavim time, a u medjuvremenu, godine mi lete, podnesemo za usvajanje jer se i na to ceka godinama.




dunja RR -> RE: Blighted ovum - prazan GM (20.5.2013 22:38:18)


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Blighted ovum u prevodu znaci vesticino jaje. Rec je o trudnoci kod koje ne dolazi do razvoja embrioblasta, dela iz kojeg se razvija embrion, a celije koje sluze za ishranu ploda se razvijaju jos neko vreme. GM raste ali u njemu nema ploda.
Nazalast ovo je kod mene bila dijagnoza, u 8 nedelji su mi definitivno potvrdili, beta je bila oko 26 000, ali ploda nije bilo [sm=smiley19.gif]
Juce su mi radili kiretazu [sm=smiley19.gif]


Dijanče, meni je 7 nedelja - 39.540. Da li ti je beta rasla ili padala kada si je ponavljala?




dunja RR -> RE: Blighted ovum - prazan GM (20.5.2013 22:40:02)


IZVORNA PORUKA: wivern

Na zalost evo mene drugi put sa istim problemom..


Wiv, da li je oba puta BO posle VTO?




dijana1* -> RE: Blighted ovum - prazan GM (20.5.2013 23:11:44)

Dunja stvarno mi je zao sto prolaziskroz ovo[sm=smiley13.gif]
Ja sam betu vadila 3 puta svaki drugi dan. Rasla je ali nepravilno, svaki drugi dan se uvecavala za oko 2000 koliko se secam.
Dunja ali kod tebe u petak nije bilo ploda a sada ima tackica, kod mene nije bilo nicega. Nemoj da zuris sacekaj jos desetak dana mozda ipak bude uredu. Pa nisu sve zene iste. Mozda ipak ima nade [sm=smiley31.gif]




wivern -> RE: Blighted ovum - prazan GM (26.5.2013 13:12:59)


IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: wivern

Na zalost evo mene drugi put sa istim problemom..


Wiv, da li je oba puta BO posle VTO?


Dunja, nije...prvi put sam uspela prirodnim putem da zatrudnim...
Uzasno mi je sto oko mene masovno zene imaju taj problem i niko ne zna da kaze zasto se to desava. Urade sve analize dobiju terapije i opet ista prica...
Drzi se samo, ne mora jos uvek nista da znaci, nekada se srce pojavi tek u devetoj nedelji...





Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>