RE: Blighted ovum - prazan GM (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Spontani pobačaj



Poruka


Ana RR -> RE: Blighted ovum - prazan GM (21.5.2016 23:37:16)

Degu [sm=smiley31.gif]




wivern -> RE: Blighted ovum - prazan GM (22.5.2016 6:42:17)

Degu [sm=smiley31.gif] biće to dobro




degu -> RE: Blighted ovum - prazan GM (26.5.2016 19:17:11)

Konacno mogu da se selim u trudnice, danas sam konacno cula srculence i videla moje drugo cudo. Beskrajno vam hvala na podrsci [sm=bravo.gif]




serpica -> RE: Blighted ovum - prazan GM (26.5.2016 19:20:13)


IZVORNA PORUKA: degu

Konacno mogu da se selim u trudnice, danas sam konacno cula srculence i videla moje drugo cudo. Beskrajno vam hvala na podrsci [sm=bravo.gif]




[sm=bravo.gif][sm=sloncek.gif] bravo,cestitke jos jednom od srca... neka je laka i skolska trudnoca..ma negde sam znala da ce sve biti ok [sm=smiley31.gif]




vocicana -> RE: Blighted ovum - prazan GM (26.5.2016 19:21:35)

Bravo degu dusoooo, znala sam da ce sve biti ok! Neka ti je laka i skolska trudnoca![sm=bravo.gif][sm=duda.gif]




Ana RR -> RE: Blighted ovum - prazan GM (26.5.2016 19:38:48)

Degu [sm=smiley31.gif] tako mi je drago što je sve ok!




eca89 -> RE: Blighted ovum - prazan GM (26.5.2016 19:57:45)

Degu, mnogo mi je drago, čestitke od srca!




wivern -> RE: Blighted ovum - prazan GM (26.5.2016 20:19:49)

Bravo, i ja se pridružujem cestitkama [sm=bravo.gif]




17 joka -> RE: Blighted ovum - prazan GM (26.5.2016 21:18:28)


IZVORNA PORUKA: degu

Konacno mogu da se selim u trudnice, danas sam konacno cula srculence i videla moje drugo cudo. Beskrajno vam hvala na podrsci [sm=bravo.gif]



[sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif] ma predivno duso moja, ja sam znala i verovala od pocetka da ce sve biti dobro, taj maali borac je na mamu , vase malo cudo, uzivaj u trudnoci[sm=bravo.gif]




vonavoj -> RE: Blighted ovum - prazan GM (26.5.2016 21:34:37)

Jeej.bas mi je drago! Zelim ti skolsku trudnocu!




emicaa -> RE: Blighted ovum - prazan GM (26.5.2016 21:38:33)

Degu draga mnogo sam srećna zbog tebe [sm=smiley1.gif]




nikiteki -> RE: Blighted ovum - prazan GM (26.5.2016 21:47:31)

Degu bas mi je drago zbog tebe. Cestitam.




suzi kju -> RE: Blighted ovum - prazan GM (26.5.2016 21:49:43)

Degu čestitam!!!




degu -> RE: Blighted ovum - prazan GM (27.5.2016 6:38:14)

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]Najbolje ste !




isidora88 -> RE: Blighted ovum - prazan GM (27.5.2016 6:59:07)

Degu cestitam[sm=bravo.gif]




amelia -> RE: Blighted ovum - prazan GM (27.5.2016 23:26:15)

Tek sada videh ovo[sm=bravo.gif] degu bas mi je drago i cestitam na trudnocu nek bude skolska..[sm=bravo.gif]




dijana1* -> RE: Blighted ovum - prazan GM (27.5.2016 23:39:30)

Degu cestitam ti od srca. Bas mi je drago sto je sve uredu[sm=bravo.gif]




choopa choops -> RE: Blighted ovum - prazan GM (28.5.2016 0:12:57)

Bravo degu! Čestitam od srca! [sm=bravo.gif]




madre -> RE: Blighted ovum - prazan GM (28.5.2016 0:41:59)

Degu,ne mogu ti opisati koliko mi je drago! Uživaj sada[sm=smiley31.gif]




buba.marica -> RE: Blighted ovum - prazan GM (7.6.2016 20:21:18)

bravo degu znala sam ja da ce sve biti ok ! Laku trudnocu ti zelim kao pero i da se radujeste divnoj, elpoj zdravoj bebici koja ce vas slusati :) [sm=bravo.gif]




Tacka16 -> RE: Blighted ovum - prazan GM (13.8.2016 15:49:17)

Nadam se da ce neko imati neko slicno iskustvo.
Na vaginalnom UZ pregledu u 7+4 nije vidjen plod. Dobila sam termin ponovo za 2 sedmice. Doktorica ne zeli na tako malu trudnocu nista da predvidja ali kako joj se sad cini to je BO. Kontrola krvi od tog dana pokazala je betu od 68 221. To mi daje neku nadu da ce mozda biti sve uredu, jer Beta je vise no dobra.
Ja imam svakodnevne mucnine i povracanje, koje svakim danom postaju sve izrazenije.
Da li kod BO Beta normalno raste i da li je moguce da su mucnine i povracanje tako izrazeni kao da je sve uredu. 22. je tako daleko, a ova strah me ubijaaaaa Molim vas bilo kakvo slicno iskustvoooo[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




dunja RR -> RE: Blighted ovum - prazan GM (13.8.2016 19:48:53)

Tacka, ja se nadam da ipak nije BO.

Ali budi spremna na sve, kažem iz iskustva [sm=smiley31.gif]

Ja sam imala mučnine, i beta je lepo rasla iako je bio BO, jer je mešak tu, i telo ga prepoznaje kao trudnoću. Tako da nemoj to da te buni.

Izdrži nekako do sledećeg UZ, znam kako ti je. Treba strpljenja i hrabrosti, veliki [sm=smiley31.gif]




Tacka16 -> RE: Blighted ovum - prazan GM (13.8.2016 19:57:37)

Hvala Dunja[sm=zmeden2.gif]
A mozes li mi amo reci u kojoj nedelji ti je na kraju definitivno receno da je BO i da li si isla kod samo jednog doktora ili si trazila i drugo misljenje?

[sm=smiley13.gif]




dunja RR -> RE: Blighted ovum - prazan GM (13.8.2016 20:08:33)

Prva sumnja je bila negde u 7+4. Pa su mi naredne dve nedelje ako se dobro sećam na 7 dana radili UZ.
U međuvremenu sam otišla na još jedno mesto, čisto da eto, smirim sebe, ali mi je i ta druga dr. (privatno) isto potvrdila. Nije htela ni da mi naplati UZ, kada je videla koliko sam skrhana.

Moj savet, ako možeš, ne idi kod drugog dr., koštaćete živaca, a možda i novca (mada znam da o tome sada i najmanje razmiljaš).
Ali ako možeš, izdrži i sačeka UZ kod svoje dr.

Meni su kiretažu radili negde na prelazu između 9 i 10. nedelje.

Radije bi da ti sve ovo ne pričam, jer znam kako ti je. Mislim da je najdobronamerniji savet-budi spremna na sve. Neke priče imaju srećan kraj, kao kod naše degu (pisala je iznad), neke imaju tužan kraj.

I ako sada ne bude, biće uskoro.

Ja sam 3 meseca posle kiretaže radila FET, i tada je bila uspešna trudnoće, imam dečaka od 2 godine.

BO se retko ponavlja, gotovo nikad, a vrlo često posle njega bude uspešna trudnoća.
Znaj i ako jeste BO (a ja se svim srcem nadam da nije), dobar je znak što je došlo do trudnoće, ti možeš da zatrudniš (nevezano da li si prirodno ili VTO). BO se dešava zbog greške u hromozomu ili zbog virusa.

Znam da ovo sve nije nikakva uteha trenutno.

Još jednom veliki [sm=smiley31.gif]




dijana1* -> RE: Blighted ovum - prazan GM (13.8.2016 22:48:31)

Tacka, Dunja je sve lepo napisala.
Nadam se da ce se plod pojaviti pa da uzivas u trudnoci alisto kaze Dunja postoji i ona ruznija strana[sm=smiley13.gif]
Ja sam saznala oko 5 nedelje da je BO u pitanju. Sacekala sam jos nedelju dana i ponovila pregled ali ni tada nije bilo dobro. Onda sam radila betu svaki drugi dan ali nije pravilno rasla. Oko 8-9 nedelje sam ridala kiretazu. Posle toga sam imala dve normalne trudnoce.
Ja bi na tvom mestu sacekala jos 7 dana pa ponovila UZ i u dogovoru sa dr. uradila betu.
Zelim ti svu srecu[sm=smiley1.gif]
Javi nam sta se desava.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>