RE: Urinarne infekcije kod dece (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


choopa choops -> RE: Urinarne infekcije kod dece (6.10.2017 22:07:43)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ah da, izvini. Nisam pažljivo čitala [sm=smiley29.gif]

[sm=smiley36.gif] Nisi jedina. ja sad vidim da sam napisala proteus, a ona fino napisala stafilokok[sm=zmeden.gif]




Tatjana.87 -> RE: Urinarne infekcije kod dece (6.10.2017 22:44:20)

Razumela sam nema veze, mažemo gentamicin i dobro je što je antibiotik učinio svoje,sreća voli da bude golišav pa mu ne pada teško mackanje,bitno da je on meni dobriša. Dala nam je dr. više uputa za bris i urin pa ću za početak na petnaest dana da proveravam ako bude sve u redu ići ćemo jednom mesečno samo da budem sigurna. A da i za one kapi za imunitet rekla je da mu dajemo do godinu dana.




Ana RR -> RE: Urinarne infekcije kod dece (7.10.2017 1:04:23)


IZVORNA PORUKA: choopa choops


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ah da, izvini. Nisam pažljivo čitala [sm=smiley29.gif]

[sm=smiley36.gif] Nisi jedina. ja sad vidim da sam napisala proteus, a ona fino napisala stafilokok[sm=zmeden.gif]


Sve luđe od luđeg [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Tatjana.87 -> RE: Urinarne infekcije kod dece (14.3.2018 11:49:02)

Tri laboratorije i tri misljenja [sm=smiley13.gif]
U drzavnoj nasli 100 000 enterokokus
u prvoj privatnoj nasli neku hlebicielu
a u drugoj streptokok ,mali broj
pa ko je ovde lud,kome da verujem [sm=smiley13.gif]
malo je reci katastrofa...




vocicana -> RE: Urinarne infekcije kod dece (14.3.2018 14:29:04)

Klebsiela I streptokok su ozbiljne infekcije urotrakta, u stvari svakog Sistema, veoma opasne I ozbiljne I treba ih ozbiljno shvatiti.
Moj ti je savet da s dohvatis boilo kog antibiograma koji ti pokazuje senzitivnost na penicilinski ab, daj detetu I ne cekaj tolika misljenja. Reagensi su rzliciti, svaki put ce se nakaciti nova bakterija jer je imunitet toliko oslabio da se samo kaleme nove bakterije. Kreni da reagujes odmah, nema cekanja.
Druga stvar tj, ona najvaznija, detetu STO VISE tecnosti!!! Mora da pije I preko volje da bi sabilo I aktivno ispiralo besiku ibubrege, ne samo sa ab. Infekcija neka ostane lokalizovana dole, I da se sto pre resi tih klica.




Tatjana.87 -> RE: Urinarne infekcije kod dece (14.3.2018 15:57:54)

Vocicana kakav je to antibiogram,to se kupi u apoteci ili je to neka analiza koja se radi u laboratoriji?
prvi put cujem za to,ne znam sta je izvinite.
A bebac samo vodu pije nista mu drugo i ne dajem osim vode!
Ovo ponavljanje analiza me ubija u pojam,prosli put je prvo imao 100 000 enterokokus,nakon dva dana nista [sm=zmeden.gif]




vocicana -> RE: Urinarne infekcije kod dece (14.3.2018 16:02:11)

Urin dajes na analizu, obican u laboratoriji ili urinokulturu u sluzbi bakteriologije Iz bakteriologije dobijes, biogram-nalaz sta je patgeno u mokraci, kakve bakterije prave problem, kao sto je u slucaju ...klebsijela...streptokok... I antbiogram, gde stoji slovo R(rezistentan) I S ( senzitivan), antibiotic. Pedijatar donosi odluku koji ce dete dobiti, da bi se jednim ab resio problem vecine bakterija.
Nadam se da sam ti malo pojasnila.




mama Jo -> RE: Urinarne infekcije kod dece (14.3.2018 21:15:03)

Tatjana a sta ti je dr rekao kad si mu nosila svaku od tih analiza? Jeste dobili neki antibiotik?




Ana RR -> RE: Urinarne infekcije kod dece (14.3.2018 21:32:44)

Klebsielu je imalo dete moje drugarice, pio je ab ali pored toga i dosta čajeva (čini mi se da su pominjali čaj od lista trešnje ili nešto tako, nemoj mi verovati). U suštini, ponavljalo se pa meseci i prošlo, ali evo i sada imaju kontrole zbog toga, baš prošle nedelje su mu radili uz(on ima 3,5 godine a bakteriju je imao sa godinu i nešto).




vocicana -> RE: Urinarne infekcije kod dece (15.3.2018 7:56:23)

Sve bakterije koje naprave infekciju urotrakta su naravno ozbiljne, tako ih I treba shvatati, nije ni malo naivno. Reagovati na vreme, jer nije dobro da se zadrzavaju tu na mestu desavanja izmnogo razloga. Ovo je krajnja instance o kojoj pisem, nema razloga za paniku, ali odmah reagovati, jer je pravovremeno resen problem prava stvar. Narocitozato sto se vracaju, kod svakog sloma imuniteta, zato ne casi casa.
Aktivno ispiranje besike, unosom vecih kolicina tecnosti takodje je bitno, jer se tako najbolje izbace sve sugice koje su se tu nasle.




vonavoj -> RE: Urinarne infekcije kod dece (15.3.2018 20:01:31)

Radila sam T laborat. I urin.i pise da ima traga proteina u urinu..nema nikakve tegove..to je samo zbog skole radjena analiza...
Sta to moze da znaci[sm=zmeden.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Urinarne infekcije kod dece (16.3.2018 7:25:24)

mojoj D je tako bilo, slala nas dr u higijenski da proverimo da li mozda ima parazite. Nema. Radili i bris guze i stolicu.

U principu mozda se niste dobro oprali ili nesto. Jel ima nekog crvenila?




mama Jo -> RE: Urinarne infekcije kod dece (16.3.2018 13:03:50)

Jednom sam procitala da prisustvo proteina u mokraci moze da se javi i usled jacih fizickih aktivnosti... jel trenira nesto?
A mozda zavisi i od kolicine tih proteina, ako je bas veca vrednost sigurno ce dr hteti jos neku analizu...




vonavoj -> RE: Urinarne infekcije kod dece (16.3.2018 16:40:02)

Pazi.oprala sam je pre nego sto je piskila..
Ne trenira nista..mada je dan pre davanja mokrace isla sa mm do grada peske..presli su 6.5km.mozfa joj je to bilo puno😅
Nema tegobe..ponovicu joj za nedelju dana..




mama Jo -> RE: Urinarne infekcije kod dece (16.3.2018 16:57:04)

Von vrlo moguce. Ponovi za svaki slucaj.




vonavoj -> RE: Urinarne infekcije kod dece (16.3.2018 18:16:36)

Izgleda da je nesto do laba..i drugarica T ima isto proteine..svi su zajedno vadili krv..




vocicana -> RE: Urinarne infekcije kod dece (16.3.2018 19:12:03)

Ponovi urin, ne treba da ima protein u urinu, ali moze da bude posledica neke prehladice, ishrane obogacene proteinimaa. Nista strasno ni alarmantno, ne sekiraj se.




vonavoj -> RE: Urinarne infekcije kod dece (16.3.2018 19:13:47)

Hvala. Provericemo.




vocicana -> RE: Urinarne infekcije kod dece (16.3.2018 19:15:57)

Von obavezno da se javis kakav je. Bas I mene zanima.




mama Jo -> RE: Urinarne infekcije kod dece (16.3.2018 19:19:00)

Vidis moguce, i Tatjana.87 je pisala ds je iz 3 razlicite lab.dobila 3 razlicita rezultata.




Misha i Ljisha -> RE: Urinarne infekcije kod dece (16.3.2018 19:27:00)


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Jednom sam procitala da prisustvo proteina u mokraci moze da se javi i usled jacih fizickih aktivnosti... jel trenira nesto?
A mozda zavisi i od kolicine tih proteina, ako je bas veca vrednost sigurno ce dr hteti jos neku analizu...

ni moja D nije imala nikakve tegobe. Ponavljali smo vise puta urin i svaki put proteini. Rekla dr ajd sacekamo mesec dana pa pponovimo opet ako ima opet da idemo na pregled bubrega i td. Mi ponovili i vise nije imala




vocicana -> RE: Urinarne infekcije kod dece (16.3.2018 19:31:01)

To ce sve biti super. Nema ni govora o nekom bubreznom oboljenju, ali uradi jos jednom detetu obican urin.




vonavoj -> RE: Urinarne infekcije kod dece (16.3.2018 20:23:22)

I treca drugarica ima proteine..male su sanse da su tacni rezultati..




Maslacak15 -> RE: Urinarne infekcije kod dece (16.3.2018 20:26:27)

i ja mislim. Mirise na kontaminaciju.




vonavoj -> RE: Urinarne infekcije kod dece (16.3.2018 20:32:22)

Bem ti i laboratoriju onda..a to sve predskolci..i svima slicni rezultati.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>