RE: Urinarne infekcije kod dece (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Anoniman -> RE: Urinarne infekcije kod dece (29.10.2013 21:40:29)

Evo nas ovde, ne znam gde da pisem[sm=zmeden.gif]

Una je za vikend imala temperaturu do 37, 8, crvena pisa, i ja jutros odnesem urin, rezultati uzas, leukociti 40, i dosta sluzi, ujutru ponavlajamo urin, i radimo urino kulturu, bas sam se zabrinula[sm=smiley13.gif]

kazu ili urinarna infekcija, ili upala, bidecemo sta ce biti[sm=smiley13.gif]





Ana RR -> RE: Urinarne infekcije kod dece (29.10.2013 22:24:33)

O bre [sm=smiley13.gif] je l dobila neki antibiotik?




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije kod dece (29.10.2013 22:35:25)

Dobila palitrex, ali tek od ujutru d apije, kada pokupim uzorak za uk[sm=smiley13.gif]
Anci, znam da ste se vi namucili sa eserihijom, nadam se da nije ona i kod nas...[sm=smiley13.gif]




Maryna1 -> RE: Urinarne infekcije kod dece (30.10.2013 18:21:05)

Devojke, treba mi pomoc, koje imao problem sa urinarnom infekcijom. u ponedeljak cerke od 2 i po godine krenula temperatura 39.5. vec dugo vremja njoj je bio zapusen nos pa smo mi pomislili na upalu uva, mudjutim ona nije se zalila ninasto. u utorak je krenula da povraca, uradili smo krvnu sliku, leukociti 38 bas visoki, doktorka je odmah dala Longicef injekciju. danas smo uradili urin i u urinu leukociti u normi, i pise da je malo bakterija. doktorka je rekla da je u pitanju urinarna infekcija,i sto broj bakterija se smanjio posle jedne injekcije. kojih bakterija neznamo, nije dala upit da radimo urinokulturu, a i neznam da li bi nesto pokazalo posle 2 injekcije. za sada imamo jos 2 injekcije longicef a posle 5 dana Palitrex i na kraju uradimo jos jedan pregled urina. i to je to. neznam kako je zakljucila da je urinarna infekcija, kakav je bio kod vas nalaz urina, koji bi jos trebalo da uradimo analize ipreglede, da li je neko imao iskustvo da rade urinokulturu posle pocetka prijema antibiotika, zanima me da li pokazalo nesto? molim za savet, stvarno nisam pametna sta da radim?




Ana RR -> RE: Urinarne infekcije kod dece (30.10.2013 18:30:28)


IZVORNA PORUKA: Unina mama

Dobila palitrex, ali tek od ujutru d apije, kada pokupim uzorak za uk[sm=smiley13.gif]
Anci, znam da ste se vi namucili sa eserihijom, nadam se da nije ona i kod nas...[sm=smiley13.gif]


Nadam se da nije [sm=smiley13.gif] ako jeste obavezno uradite ultrazvuk bubrega da proverite da li je sve ok.

Maryna, kako nije tražila urinokulturu? Mislim da se ona obavezno radi kada se sumnja na urinarnu infekciju. Ja bih uradila privatno ali koliko sad ima efekta, ne znam.




Trcosava -> RE: Urinarne infekcije kod dece (30.10.2013 18:46:21)

Ana, kad ima 'malo' bakterija, ne verujem da se radi UK. Mislim to mi nekako logično. Da piše masa ili puno onda bi se radila UK




Maryna1 -> RE: Urinarne infekcije kod dece (30.10.2013 18:47:12)


IZVORNA PORUKA: Ana RR



. Ja bih uradila privatno ali koliko sad ima efekta, ne znam.

i ja neznam da li ce imati efekta posle 2 doze antibiotika, ali sta mi cudno da ona uopste nije imala nekih problema niti sa mokrenjem niti miris.i jos da li moze na osnovu male kolicine bakterija u urinu zakljuciti da je urinarna infekcija. s obzirom da dete imalo t.39.5 i leukociti 38?




Zemunka85 -> RE: Urinarne infekcije kod dece (30.10.2013 18:47:31)

MarYna ni mni nije jasno kako niste radili UK? Pisala sam, mi smo dva puta imali e coli, drugi put bili i u bolnici. UZ bubrega je ok, od 1.9. smo na profilaksi, bas sutra imamo drugu kontrolu, prva je bila, recimo ok. Tj nadjene dve bakt u maloj kolicini i u urinu i brisu vulve sto ce reci kontaminacija. Sutra opet, pa u Decembru i dace bog da nas tada skinu sa profilaks, muka mi je vise. Kod nas su uvek LE bili u normali i bakterija u urinu malo, dokaz da ur inf postoji su bili pozitivni nitriti. Kakvi su vam oni?

UM odakle vama to? Pa vi ste na nosi? O boze....Nadam se da nije.

Odsecem se kada vidim da je tema aktivirana ponovi jer znam koji mi pakao prolazimo i sta to znaci. Koliko covek vise nikada nije miran kada se konkretno e coli javi taj prvi put.

Mi smo krenuli i sa prirodom tj dobila sam direktno sa izvora odmenjsku vodu 30, sada samo nju pije 40dana, u njoj i klopu spremak, pa cemo videti. Taman mi se poklapasa terminom kada bi nam trebali ukinuti profilaksu. Uh... Upravo sam kupila bocice za urin i mrzim sutrasnji dan...




Ana RR -> RE: Urinarne infekcije kod dece (30.10.2013 18:49:38)


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Ana, kad ima 'malo' bakterija, ne verujem da se radi UK. Mislim to mi nekako logično. Da piše masa ili puno onda bi se radila UK


Ali to je posle dve injekcije, ako sam dobro shvatila. Trebalo je prvo uraditi UK pa onda dati njekciju.




Zemunka85 -> RE: Urinarne infekcije kod dece (30.10.2013 18:50:43)

Da dodam samo da pored tih normalnih le i malo bakt, nije imala NI JEDAN simptom. (ok osip) a rez su bili CAK milion. DRUGi put sto hiljada ali otislo je do bubrega pa jemp bila Preko 39 4dana




Ana RR -> RE: Urinarne infekcije kod dece (30.10.2013 18:50:52)

Zemunka [sm=smiley31.gif]




Zemunka85 -> RE: Urinarne infekcije kod dece (30.10.2013 18:54:10)

Kod nas je bilo malo bakt i normalni l,e, ali nitriti pozitivni, sto je bio signal za ur inf, inace kaze mozda ne bi ni radila uk, kad tamo shok, e coli milion. Radilo se o cistitisu tj spoljnom uzrocniku, nije otislo do bubrega i zato je bilo bez simptoma




Maryna1 -> RE: Urinarne infekcije kod dece (30.10.2013 19:04:27)

Zemunka zao mije , neznam mozda i nas to ceka. neznam zasto doktorka nije rekla da uradimo uk pre injekcije, ja nisam mogla ni da pomislim na urin inf, kada smo videli visoki leukociti, i dete povraca i sa visokom temper, jedino o cemu mislis da stabilizujes njeno stanje. sutra cemo privatno da uradimo uk, verovatno ce pokazati bar nesto. ali doktorkino mislenje da je to neka neznacajna infekcija, i tebe na prvi pogled tebe to smiri. sto se tici nitriti neznam, suprug je isao po rezultat, pa doktorka ga zadirzala kod sebe, jedino je rekla da je sve ostalo u redu, sada neznam da li uopste su njih radili ili ne nemam pojma




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije kod dece (31.10.2013 14:23:47)



Drage moje, hvala Vam na odgovorima, juce ujutru odnesem ja uzorak u privatnu laboratoriju da odradimo UK, i za svaki slucaj doplatim da nam provere urin, rezultati urina sledeci :

izgled bistar
boja zuta
ph 5
gustina 1025

bilirubin, nitriti, proteini, glukoza .... i ostali negativno

leukocicti 3- 4
eritrociti 2-3
epitelija 4-5
bakterija malo

ponovimo danas opet, isti reyultati, sto znaci da su kod nas u dz pogresili, cekam sutra da vidim rezultate urino kulture, ali bas sam se bila prepala ,ipak je 4o veliki broj leukocita i za odraslog coveka, a ne za dete od 2 godine.




Ana RR -> RE: Urinarne infekcije kod dece (31.10.2013 14:47:36)

Super UM [sm=bravo.gif] i nama se jednom desilo da su bili različiti rezultati pa nisam znala kome da verujem, pa sam ponovila u još jednoj privatnoj laboratoriji i tu su bili isti kao i u prethodnoj privatnoj.




Zemunka85 -> RE: Urinarne infekcije kod dece (31.10.2013 17:55:45)

UM, zelim vam da i UK sutra bude OK.

Ja prolazim PAKAO. Sinoc sam pisala ne sluteci sta ce se nocas/danas desiti. Lezemo, sve je OK. Budim se u 1 i kazem MMu da mi je Lara vruca, on kaze nije. Jutros ustajem u 6, navijen sat, da joj ugrejem mleko, da bi posle piskila, da nosimo urin na kontrolu - ona je vruca. Izmerim - 38,2. MRAK! Da li se eserihija vratila? Ako jeste KAKO? Zato?Sta sad? Da li nas za koji sat ponovo zadrzavaju u bolnici? Produzuju profilaksu? HOROR!

Odlazimo u bolnicu, temp je 37,4. Na pregledu, ostalo je OK, kaze DR moze biti i viroza, moramo da proverimo. Dajemo urin, odlazimo privatno da krv, a tamo - mlad decko, ruke mu se tresu jer krv vadi bebi, krv je i po njemu i meni i njoj, mrcvari je, ona place .. UZAS!

Dolazim kuci - 39,3! UH! Dajem joj Brufen sirup. U medjuvremenu stizu rez krvi - kako sam shvatila bakterija NIJE. CRP je u granicama normale, ostalo katastrofa. Ne znam sto. Do sada je uvek bila OK, sada su snizeni i LE i Trombociti, HGB 97. Ma opsti haos. Da li je viremija mogla da napravi ovo, NE ZNAM! Rezultati urina su tkdj OK (ne znam pojedinacno stavke, tati su samo rekli "OK je. DR je tako i mislila, sto dokazuje da je virus u pitanju). Cekam jos sutra UK i boga molim da nije eserihija. Iako je ocigledno da nije, ne verujem dok mi to i ne saopste.

A sta dalje videcemo. Pomenula je da bi nam produzila profilaksu jos 3m, ne znam sto, ako se ur inf nije vratila i ako kontrolni UZ u Decembru bude OK, ali o tom po tom.
Pricacu sutra sa njom i zasto joj je tako losa KS. Ali mislim da i to sto je 2 meseca pod antibioticima ima veze.

Temperatura ovaj put spava pod sirupom, sto prosli put kada je bila eserihija u pitanju nije bio slucaj. Presla sam ipak na Panadol, jer ne mogu cekati 6h da prodje, Nastavicu sa njim, jer su mi rekli da je to mnogo promena i da sam preopteretila jetru sa AB+dva sirupa....




Zemunka85 -> RE: Urinarne infekcije kod dece (7.11.2013 9:15:29)

Eeej, nama su i UK i bris ostali sterilni. Jeeeeeee :D. U pitanju je bio obican virus, prodrmalo nas dan jedan i cao. Bogu hvala da nije eserihija. Nadam se da ce nas skinuti sa profilakse sledecu kontrolu.




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije kod dece (7.11.2013 9:27:07)

Zemunka super za rezultate neka tako ostane[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
I nama je uk sterilna[sm=smiley1.gif]




Ana RR -> RE: Urinarne infekcije kod dece (7.11.2013 9:31:59)

Zemunka, UM, super za dečicu [sm=bravo.gif]




Janncica -> RE: Urinarne infekcije kod dece (20.11.2013 12:02:52)

Ona nasa tempertura je ipak bila od enterokoke 75000 u urinu.S je vec na sinacilinu i vise nema temperaturu od kako ga pije,pa nam je doktor danas rekao da kad zavrsimo terapiju posle 3 dana ponovimo urinokulturu. Ja ne znam nista o toj "koki".Sta vi mislite?




Zemunka85 -> RE: Urinarne infekcije kod dece (20.11.2013 15:23:14)

Jancice, ni ja. Ja sam DR za eserihiju, na zalost. Drzim fige da sve bude dobro. Bas bas drzim.

Nama su rekli da ce verovatno produziti preofilaksu jos 3m. Grrrrrr. A na pocetku su rekli da ako naredna 3m sve bude ok, to je to. I bilo je. Ali sad kao "malo je 3m". Smorili me. Pored profilakse pijemo Odmenjsku vodu direkt za izvora, samo samo nju. Niti druge vode, niti sokove, cajeve i sl. Sa njom pravim i klopicu njoj.




Janncica -> RE: Urinarne infekcije kod dece (2.12.2013 12:09:34)

Ovako,stigli rezultati ponovljene uk. Pise(naklapam sad,nije mi tu papir) da ima 3 vrste bakterija do 75 000(ne pise koje bakterije) i da takav rezultat pokazuje da nije urinarna infekcija.Ja sam njega okupala pre uzimanja urina.Piskio je direkt u bocicu. Jedino nisam povukla kozicu kad sam ga kupala. Je l moguce da zato ima te bakterije?




cockic -> RE: Urinarne infekcije kod dece (2.12.2013 12:26:31)

a kako ne pise koje?




Janncica -> RE: Urinarne infekcije kod dece (2.12.2013 12:43:16)

Ne pise. Prosli put je pisalo da je izdvojena enterokoka do 75 000 i bila i terapija koji antibiotici seluju.Sad pise samo da ima 3 razlicite vrste do 75 000 i da nije urinarna infekcija. Kad se S probudi(u sobi mi je papir) napisacu tacno sta pise.
[sm=smiley29.gif] Kod mene uvek nesto komplikovano,nejasno,cudno. [sm=smiley36.gif]




Moiraina -> RE: Urinarne infekcije kod dece (2.12.2013 21:03:29)

I mi smo stalno imali neke čudne nalaze, više puta mu je izolovana Enterokoka sa 50.000 i rečeno mi je da to nije infekcija (gledano u kombinaciji sa onim običnim pregledom urina). Jednom mu je rezultat bio Enterokoka 100.000, dr nam je rekla da ponovimo i posle dva dana je opet bilo 50.000. I rečeno mi je da je takav nalaz uk zbog toga što nosi pelene i da to nikad ne može toliko lepo da se opere da određen broj bakterija ne dospe u urin.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>