|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
18.12.2020 16:51:45   
Hope 18
Bicesuper  pa mi ćemo se sresti u Istanbulu onda jer ćemo otprilike u isto vrijeme. Meni je oko 20. Januara ciklus i tamo ću raditi stimulaciju. Dao mi je dr. Emre takođe mail dr. Sulejmana i treba da mu pišem da vidim što treba od nalaza da se uradi. Uglavnom nadamo se najboljem. Baš mi je rekao da je jedan par iz Beograda ove nedelje bio na Icsi. 


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Azoospermija
21.12.2020 9:34:36   
Yasmin
Zdravo devojke, nova sam na forumu, da ste se spremile za Istanbul (@hope 18 i @bicesuper)? Naime isti problem je i kod nas, tek smo ušli u priču ali ne želim puno da čekam već što pre za Istanbul, dosta sam čitala i puno mi se informacija izmešalo, da li je cena samo micro tesse 2500e?Puno sreće 🍀

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Azoospermija
21.12.2020 21:01:52   
Bicesuper
E pa odlicno... Ja sam odradila sve od analiza... sto je trazio dr sulejman...
Mnogo slabo govori engleski, pripremi se, meni je cak bilo degutanto koliko ne zna.
Ja mu postavila pitanje on odgovorio nesto potpuno drugo...
Ali sta cemo.
Mislim da ce sve biti ok...
Inace mm pije neki hormon svaki drugi dan pola i dr emre je zdovoljan (mada sam se ja uplasila jer je skocio testosteron ali i fsh)
Oni bas malo kontrolisu zenu odnosno rade malo analiza... u odnosu na nase dr.
A iskreno ja sve ljude koje znam da su isli na VTO nisu uspevali iz prvog puta, a nisu imali problem sa spermatozoidima.
Neko je napisao ovde da oplodnja zavisi od kvalitta sprematozoida a ostatak od jajne celije.
I mi cemo tamo stimulaciju, srecemo se sigurno

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Azoospermija
21.12.2020 21:04:13   
Bicesuper
I mi smo bili brzi... Mislim da ne treba preterano cekati.
1500 evra je microtese
2500 je VTO odnsono isci

(odgovor članu Yasmin)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Azoospermija
23.12.2020 13:42:47   
Hope 18
Odlicno. Da li ti je dr. Suleyman tražio HSG ja sam sad u potrazi gdje to da odradim?
Ostalo je baš minimalno dao analiza da sam se baš začudila. Ali eto i prije su pisali da ženama ne treba toliko kao ovdje. Mm ništa ne pije FSH mu je visok a testosteron dobar pa mu nijesu ništa od terapije dali. 
IZVORNA PORUKA: Bicesuper

E pa odlicno... Ja sam odradila sve od analiza... sto je trazio dr sulejman...
Mnogo slabo govori engleski, pripremi se, meni je cak bilo degutanto koliko ne zna.
Ja mu postavila pitanje on odgovorio nesto potpuno drugo...
Ali sta cemo.
Mislim da ce sve biti ok...
Inace mm pije neki hormon svaki drugi dan pola i dr emre je zdovoljan (mada sam se ja uplasila jer je skocio testosteron ali i fsh)
Oni bas malo kontrolisu zenu odnosno rade malo analiza... u odnosu na nase dr.
A iskreno ja sve ljude koje znam da su isli na VTO nisu uspevali iz prvog puta, a nisu imali problem sa spermatozoidima.
Neko je napisao ovde da oplodnja zavisi od kvalitta sprematozoida a ostatak od jajne celije.
I mi cemo tamo stimulaciju, srecemo se sigurno



(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Azoospermija
24.12.2020 12:08:00   
Bicesuper
Ja nisam ni radila HSG, pitala sam ga da li je to neophodno, a znam da ni neke druge devojke nisu radile. Rekao je da ne moram ako mi brisevi budu ok??? Iako to nema veze jedno sa drugim...
Ne bih da mracim posto ovde svi havle njihivedr i pristup... Meni je sve vezano za dr Sulejmana komedija... I ne volim sto imam takav osecaj od samog pocetka... nozda je to i zbog jezika jer covek ne zna dve reci i ne zna da odgovori na pitanje...
Ovde se to radi u Narodnom frontu, izuzetno je bolno pa se radi u opstoj anesteziji... (ne svuda nego samo u frontu daju anesteziju)
Ja mislim da je to potupno bespotrebno imajuci u vidu da je to prohodnost jajovoda a mi svakako idemo na stimulaciju i aspiraciju.
Ja sam uradila dodatne analize...
I vodi racuna, neko je pisao da se posle HSG ne ide odmah na stimulaciju, valjda treba da prodje jedan ciklus...
HSG zahteva brdo analiza, minimum 15, i radi se na sredini ciklusa


(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Azoospermija
24.12.2020 12:19:21   
Hope 18
Bicesuper pa i meni je baš bilo čudno zašto to traži, ovdje to rijetko rade, mada su mi rekli da može privatno oko 300 e. Ajde nije sad ni o cifri ali u startu mi je dr. Suleyman napisao po mogućnosti HSG i onda kapiram da nije neophodno. Mada meni su Brisevi svi uredni papa isto, pregled poslednji kod ginekologa i uz sve uredno. Mada mi on nije ni briseve tražio, čak ni polne hormone iako sam mislila da će to prvo da traži. Sve u svemu, ne bih ni ja ovo radila isto. Je li ti problem da napišeš šta je tebi tražio od nalaza. Sad baš postajem sumnjičava, opet tako malo nalaza mi je tražio za tako krupnu stvar.
IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Ja nisam ni radila HSG, pitala sam ga da li je to neophodno, a znam da ni neke druge devojke nisu radile. Rekao je da ne moram ako mi brisevi budu ok??? Iako to nema veze jedno sa drugim...
Ne bih da mracim posto ovde svi havle njihivedr i pristup... Meni je sve vezano za dr Sulejmana komedija... I ne volim sto imam takav osecaj od samog pocetka... nozda je to i zbog jezika jer covek ne zna dve reci i ne zna da odgovori na pitanje...
Ovde se to radi u Narodnom frontu, izuzetno je bolno pa se radi u opstoj anesteziji... (ne svuda nego samo u frontu daju anesteziju)
Ja mislim da je to potupno bespotrebno imajuci u vidu da je to prohodnost jajovoda a mi svakako idemo na stimulaciju i aspiraciju.
Ja sam uradila dodatne analize...
I vodi racuna, neko je pisao da se posle HSG ne ide odmah na stimulaciju, valjda treba da prodje jedan ciklus...
HSG zahteva brdo analiza, minimum 15, i radi se na sredini ciklusa





(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Azoospermija
24.12.2020 15:35:49   
miracleB
Evo ako mogu da Vam pomognem. Meni je ginekolog tamo Numan Bayazit, ja sam pre prve VTO pitala da li to da radim, on je rekao da ne treba ali ako hoću mogu. Kada sam ovde otisla kod ginekologa privatno rekao mi je da je to potpuno nepotrebno i nisam odradila, ali su mi objasnili za šta je to bitno. Bez obzira što pri VTO nisu potrebni jajovodi, u slučaju problema u njima može da dolazi do vraćanje te neke tečnosti iz jajovoda u matericu-ako su oni zapušeni i ta tečnost ne odlazi gde treba nego se vraća u matericu i može da našteti trudnoći.
Kada idete u Istanbul, mi smo planirali FET u januaru ali zbog situacije ćemo malo sačekati... jel tamo sve oko VTO funkcioniše, šta Vam kaže Emre?

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Azoospermija
24.12.2020 15:49:40   
Hope 18
MiracleB dakle ni ti nijesi radila HSG? Mi se spremamo oko 20. Januara i da cijeli proces odradimo tamo od stimulacije do embriotransfera. I naravno microtese operaciju. Bili smo na vezi sa dr. Emre i u decembru je situacija i kod njih bila komplikovana, ali za januar je rekao da možemo doći, još je to skoro kraj mjeseca. Nadam se da se neće ništa poremetiti tj. Pogoršati situacija. 
IZVORNA PORUKA: miracleB

Evo ako mogu da Vam pomognem. Meni je ginekolog tamo Numan Bayazit, ja sam pre prve VTO pitala da li to da radim, on je rekao da ne treba ali ako hoću mogu. Kada sam ovde otisla kod ginekologa privatno rekao mi je da je to potpuno nepotrebno i nisam odradila, ali su mi objasnili za šta je to bitno. Bez obzira što pri VTO nisu potrebni jajovodi, u slučaju problema u njima može da dolazi do vraćanje te neke tečnosti iz jajovoda u matericu-ako su oni zapušeni i ta tečnost ne odlazi gde treba nego se vraća u matericu i može da našteti trudnoći.
Kada idete u Istanbul, mi smo planirali FET u januaru ali zbog situacije ćemo malo sačekati... jel tamo sve oko VTO funkcioniše, šta Vam kaže Emre?



(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Azoospermija
24.12.2020 15:54:39   
miracleB

IZVORNA PORUKA: Hope 18

MiracleB dakle ni ti nijesi radila HSG? Mi se spremamo oko 20. Januara i da cijeli proces odradimo tamo od stimulacije do embriotransfera. I naravno microtese operaciju. Bili smo na vezi sa dr. Emre i u decembru je situacija i kod njih bila komplikovana, ali za januar je rekao da možemo doći, još je to skoro kraj mjeseca. Nadam se da se neće ništa poremetiti tj. Pogoršati situacija. 

Tako je, ni ja nisam radila, i rekao je doktor tek ako ni sad ne uspe ond aće me poslati da uradim to i kariotip. U principu HSG može da se uradi privatno, za pola sata, i to je to. Samo što se tu radi snimanje rengenom pa se ne preporučuje taj mesec začeće. Iskreno ja sam sad imala vremena to da uradim, ali nešto mislim da nema potrebe, a i zbog cele ove situacije ne znam koliko je zgodno sad to da se radi.


(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Azoospermija
24.12.2020 15:59:48   
Hope 18

Da, upravo zbog toga neću ni ja. Najbitnije u svemu je da mm nađu spermatozoide, ostalo je sve lako. A možeš li mi reći šta je tebi tražio ginekolog iz Turske od nalaza. Meni samo kompletnu krvnu sliku, HSG (po mogućnosti) tsh, T4, amh hormon i to je to. 
IZVORNA PORUKA: miracleB


IZVORNA PORUKA: Hope 18

MiracleB dakle ni ti nijesi radila HSG? Mi se spremamo oko 20. Januara i da cijeli proces odradimo tamo od stimulacije do embriotransfera. I naravno microtese operaciju. Bili smo na vezi sa dr. Emre i u decembru je situacija i kod njih bila komplikovana, ali za januar je rekao da možemo doći, još je to skoro kraj mjeseca. Nadam se da se neće ništa poremetiti tj. Pogoršati situacija. 

Tako je, ni ja nisam radila, i rekao je doktor tek ako ni sad ne uspe ond aće me poslati da uradim to i kariotip. U principu HSG može da se uradi privatno, za pola sata, i to je to. Samo što se tu radi snimanje rengenom pa se ne preporučuje taj mesec začeće. Iskreno ja sam sad imala vremena to da uradim, ali nešto mislim da nema potrebe, a i zbog cele ove situacije ne znam koliko je zgodno sad to da se radi.





(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Azoospermija
24.12.2020 16:13:06   
miracleB
E ovako, ja sam pre njih slala u Solun analize, i u Prag i onda sve što su mi oni tražili sam smao prosledila dr.Emreu. Hormone: LH, FSH,E2, Prolaktin, DHEA, AMH(antimilerov), 17OH progesteron, TSH i FT4, Homocistein, Ferirtin. Meni su iz Praga tražili TOXO, Rubell i CMV (to su virusi i tu radis IgG i IgM). I ja sam na svoju ruku radila trombofilije i stečene i urodjene. I naravno radila sam vaginalni i cervikalni bris, kolposkopiju i PAPA i urea micoplasma i chlamidia briseve.

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Azoospermija
24.12.2020 16:15:04   
Hope 18

Ja sam skoro bila na uz pregled i usput odradila papu i sve briseve tako da ću mu i to poslati iako mi nije tražio ništa od toga čak ni polne hormone. 
IZVORNA PORUKA: miracleB

E ovako, ja sam pre njih slala u Solun analize, i u Prag i onda sve što su mi oni tražili sam smao prosledila dr.Emreu. Hormone: LH, FSH,E2, Prolaktin, DHEA, AMH(antimilerov), 17OH progesteron, TSH i FT4, Homocistein, Ferirtin. Meni su iz Praga tražili TOXO, Rubell i CMV (to su virusi i tu radis IgG i IgM). I ja sam na svoju ruku radila trombofilije i stečene i urodjene. I naravno radila sam vaginalni i cervikalni bris, kolposkopiju i PAPA i urea micoplasma i chlamidia briseve.



(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Azoospermija
24.12.2020 16:15:41   
miracleB
nda sve što su mi oni tražili sam smao prosledila dr.Emreu. Hormone: LH, FSH,E2, Prolaktin, DHEA, AMH(antimilerov), 17OH progesteron, TSH i F


evo ovo sam nasla da su mi tražili iz Praga ne znam da li sam sve lepo napisla pa ti kopiram

ZA ŽENU
-Cervikalni bris (Chlamidia, Mycoplasma, Ureaplasma (ne stariji nalaz od 6 meseca)), aerobne i anaerobne bakterije
- FSH, LH, E2 (2-og dana ciklusa)
-AMH (ne stariji nalaz od 6 meseci, blo kog dana ciklusa)
-TSH, FT4, Anti TPO, Prolaktin (ne stariji nalaz od 6 meseci)
-DHEA, 17-OH Progesteron, ANA
-Feritin, B12, 25-OH vitamin D3, folna kiselina
-MTHFR C677T, Homocistein
- Rubella IgG IgM, TOXO IgG IgM, CMV IgG IgM


SUPRUG:
-kariotip
-analiza na cisticnu fibrozu
-mikrodelecija Y hromozoma
-Spermogram (ne stariji nalaz od 6 meseci)
-ultrazvuk testisa (ne stariji nalaz od 6 meseci)
-FSH, Lh, E2, Prolaktin, Testosteron (ne stariji nalaz od 6 meseci)

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Azoospermija
24.12.2020 16:29:04   
Hope 18
Za mm imamo sve skupljeno.A poslaću ovo što su mi tražili i to je to, pa što nam Bog da. 
IZVORNA PORUKA: miracleB

nda sve što su mi oni tražili sam smao prosledila dr.Emreu. Hormone: LH, FSH,E2, Prolaktin, DHEA, AMH(antimilerov), 17OH progesteron, TSH i F


evo ovo sam nasla da su mi tražili iz Praga ne znam da li sam sve lepo napisla pa ti kopiram

ZA ŽENU
-Cervikalni bris (Chlamidia, Mycoplasma, Ureaplasma (ne stariji nalaz od 6 meseca)), aerobne i anaerobne bakterije
- FSH, LH, E2 (2-og dana ciklusa)
-AMH (ne stariji nalaz od 6 meseci, blo kog dana ciklusa)
-TSH, FT4, Anti TPO, Prolaktin (ne stariji nalaz od 6 meseci)
-DHEA, 17-OH Progesteron, ANA
-Feritin, B12, 25-OH vitamin D3, folna kiselina
-MTHFR C677T, Homocistein
- Rubella IgG IgM, TOXO IgG IgM, CMV IgG IgM


SUPRUG:
-kariotip
-analiza na cisticnu fibrozu
-mikrodelecija Y hromozoma
-Spermogram (ne stariji nalaz od 6 meseci)
-ultrazvuk testisa (ne stariji nalaz od 6 meseci)
-FSH, Lh, E2, Prolaktin, Testosteron (ne stariji nalaz od 6 meseci)



(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Azoospermija
24.12.2020 16:39:06   
miracleB
.A poslaću ovo što su mi tražili i to je to, pa što nam Bog da. 
IZVORNA PORUKA: mir[/quote]

Pa ne vidim što im ne bi bilo dovoljno. Mislim da će biti i više nego dovoljno :)... jel su Vama rekli u kojoj bolnici ćete raditi to, ili niste o tome ni pričali?

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Azoospermija
24.12.2020 16:42:55   
Hope 18

Pa i ja mislim s obzirom da su to i tražili. Nijesu nam ništa pominjali o bolnici. Kako je bilo kad ste vi išli prvi put? Je li to sve u sklopu jedne klinike ili više njih? 
IZVORNA PORUKA: miracleB

.A poslaću ovo što su mi tražili i to je to, pa što nam Bog da. 
IZVORNA PORUKA: mir


Pa ne vidim što im ne bi bilo dovoljno. Mislim da će biti i više nego dovoljno :)... jel su Vama rekli u kojoj bolnici ćete raditi to, ili niste o tome ni pričali?



(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Azoospermija
24.12.2020 16:51:01   
miracleB
Mi smo prvi put prosle god u decembru isli u jednu, ali se u njoj obustavilo obavlajnje vantelesnih kad je pocela pandemija, pa su sada u drugoj klinici. Pa me bas zanima da li su i dalje tamo ili su opt menjali mesto, mada ne verujem. A za pracenje stimulacije i sve pre samo procesa idete kod njih u ordinaciju, sama micro TESE i aspiracija se rade bas u bolnici

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Azoospermija
24.12.2020 16:53:54   
Hope 18

Pa dobro još bolje. Mi smo svakako mislili i smještaj da uzmemo negde blizu ordinacije, pretpostavljam da je to ova iz potpisa sa mail-a dr. Emre? Bolje da je to bliže ako ćemo na svakodnevnom nivou ići, pa nije strašno ako je bolnica malo dalje. 
IZVORNA PORUKA: miracleB

Mi smo prvi put prosle god u decembru isli u jednu, ali se u njoj obustavilo obavlajnje vantelesnih kad je pocela pandemija, pa su sada u drugoj klinici. Pa me bas zanima da li su i dalje tamo ili su opt menjali mesto, mada ne verujem. A za pracenje stimulacije i sve pre samo procesa idete kod njih u ordinaciju, sama micro TESE i aspiracija se rade bas u bolnici



(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Azoospermija
24.12.2020 19:09:53   
Bicesuper
E ovako... meni je pored hsg koji nije neophodan tražio sledeće: TSH, ft4, prolactin, ahm, hbs, Anti hns, hiv 1 i 2 i celokupnu krvnu sliku...Ništa drugo... ja sam odradila sve vaginalne i cervikalne plus hlamidija urea i mikoplasma. I ovako ginekoloslki pregled.Kad sam ga pitala koji dan ciklusa da radim hormone , a vidiš da miricle b po Solinu imala tačno koji dan, a imace se rade naravno od 2-4, on nije odgovorio, tj nije razumeo pitanje pa je odgovorio nešto potpuno drugo 😂Ja sam nažalost dobila u petak pa sam mogla da ih radim tek u ponedeljak sto je bio 4 dan ciklusa...Nadam se i ja da neće dolaziti do nekih pogoršanja stanja tamo, dr Emre kaže da je na nama konačna odluka da li ćemo doći ali da u principu možemo 

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Azoospermija
24.12.2020 19:17:13   
Hope 18

Pa dobro meni je "preskočio" par stavki ali uglavnom to je to. Ja ću mu poslati sve što budem imala osim hsg koji neću raditi za sad. Hvala ti na odgovoru. Tako je i nama rekao isto. Ja se nadam isto da ćemo ostati pri ovome i ići u Januaru. 
IZVORNA PORUKA: Bicesuper

E ovako... meni je pored hsg koji nije neophodan tražio sledeće: TSH, ft4, prolactin, ahm, hbs, Anti hns, hiv 1 i 2 i celokupnu krvnu sliku...Ništa drugo... ja sam odradila sve vaginalne i cervikalne plus hlamidija urea i mikoplasma. I ovako ginekoloslki pregled.Kad sam ga pitala koji dan ciklusa da radim hormone , a vidiš da miricle b po Solinu imala tačno koji dan, a imace se rade naravno od 2-4, on nije odgovorio, tj nije razumeo pitanje pa je odgovorio nešto potpuno drugo 😂Ja sam nažalost dobila u petak pa sam mogla da ih radim tek u ponedeljak sto je bio 4 dan ciklusa...Nadam se i ja da neće dolaziti do nekih pogoršanja stanja tamo, dr Emre kaže da je na nama konačna odluka da li ćemo doći ali da u principu možemo 



(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Azoospermija
29.12.2020 15:44:55   
bebec
Evo da vam se javim.
Culi smo se sa doktorom Emre koji nam je rekao da uradimo Mikrodelenciju i kariotip. (mali podsetnik,Mi smo sa dijagnozom benignog tumora i azospermije) Cak nam je rekao dokror da su mm rezultati dobri s'obzirom na situaciju kod nas.
Takodje posetili smo jos jednog urologa u klinickom centru koji je mm dao da se konsultuje sa endokrinologom koji ce da mu da terapiju,ali je rekao kako to da do sada niko nije predlozio biopsiju, u sustini kako sam shvatila hteo je da kaze da je to jedina mogucnost.
Da li sve vi inace dobijali terapije od urologa ili endokrinologa?user posted image Mislim mi cemo situaciju da ispratimo sa doktorom Emre, ali voleli smo da cuejmo jos neko misljenje, kao sto rece i @MaraJ
@hope @bicesuper bas mi je drago zbog vas, i zelim vam svu srecuuser posted image
Javite kakva je situacija sa odlaskom tamo sada, zbog ove situacije sa koronom.

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Azoospermija
31.12.2020 8:26:47   
Bicesuper
E cao.
Noramlno da je urolog pitao kako do sada niej predlozena biopsija - kod nas se jedino ona i radi, mislim rade se i drugi zahvati, ali microtese ne.
Ima ljudi koji su sa biopsijom uspeli, problem je sto se ona u drzavnim institucijama radi u dijagnosticke svrhe, dakle ako nadju spermije nema zaledjivanja (pakao dakle).
Privatno moze da se zaledi. Cak kazu da se sa potvrdom o zaledjenima moze dobiti VTO mozda i o trosku drzave... zavisi kako komisija odluci.
Iskreno iz iskustava ljudi ovde shvatila sam a verovatno i drugi da je microtese najbezbolnija i najuspesnija opcija i onda idemo pravo na nju...
U ovoj zemlji bismo svakako izgubili brdo vremena.
E sad sto se tice terapije, mom muzu su hormoni bili ok, testosteron blizi donjoj, fsh blizi gornjoj alisve u referentnim.
Dr Emre je ne kroz prvi mail nego kasnije pedlozio da on uzima neki hormon pola doze svaki drugi dan i da za dve nedelje javi rezultate hormona - testosteron je skocio sto ej dobro ali i fsh - to znam odavde sa foruma da nije dobro, ali dr Emre je rekao da je zadovoljan i da muz nastavi.
Stalno ponavlja da cemo raditi spermograme pa sam se ponadala da mozda nece morati micro tese mozda nadju i ovako, tako su kod miracleb...
Eto tako nekako.
Mi smo sve bukirali, idemo 23. januara, javila sam se i ja ginekologu poslala mu sve...
Posto cemo tamo i stimulaciju brinula sam se kad cu dobiti, da mi ne porani (stimualcija se krece 2-3 dana ciklusa)... sve je zasad dobro, cak mi malo i kasni, tako da mozda ostanemo i duze...
Drage devojke zelim nam svima srecnu i uspesnu 2021, da uspemo u ovoj borbi...
I da skoro hope18 i ja javimo sa lepim vestima... posto prve idemo kako sam shvatila...

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Azoospermija
7.1.2021 10:01:33   
Hope 18
Evo i mene. @bebec MM je prošao klasičnu biopsiju i ne bih nikome preporučila jer naši ljekari nas tretiraju kao broj a ne kao individue. Zato smo mi odustali od njih odmah poslije toga. Što se tiče mm njegovi hormoni su takvi da ne postoji terapija već samo micro tese zahvat. Fsh mu je visok a testosteron je dobar. Tako da se nadamo najboljem. @bicesuper Meni se malo poremetilo sve. Naime dobila koronu krajem godine i uplašila se da će sve da se stopira :(Međutim dr Emre i dr Suleyman su rekli ako nema nekih većih komplikacija da nije problem. Po izlasku iz izolacije uradim tsh kad on visok oko 6. Opet mislim da nema vajde i da nećemo uspeti ni sad ništa ali dr Suleyman kaže da pođem kod endokrinologa i da počnem sa terapijom i da će se tsh kroz 2 nedelje spustiti i neće biti problema sa vto. Tako da sad pijem terapiju i polako se pripremamo. 17. Januara bi trebali da putujemo. @bicesuper kako ste vi sa kartama? Da li ste uzeli otvorene ili datume otprilike? Ja sam pitala dr Emre koliko maksimum dana treba kako bismo sve isplanirali.I još jedno pitanjce, što se tiče smeštaja razumijem da treba da uzmemo blizu zbog svakodnevnih terapija. Da li dr Suleyman i dr Emre zajedno rade i da li je to ona adresa Unimed center? 
Malo sam se raspisala ali eto da ste u toku :) 
IZVORNA PORUKA: Bicesuper

E cao.
Noramlno da je urolog pitao kako do sada niej predlozena biopsija - kod nas se jedino ona i radi, mislim rade se i drugi zahvati, ali microtese ne.
Ima ljudi koji su sa biopsijom uspeli, problem je sto se ona u drzavnim institucijama radi u dijagnosticke svrhe, dakle ako nadju spermije nema zaledjivanja (pakao dakle).
Privatno moze da se zaledi. Cak kazu da se sa potvrdom o zaledjenima moze dobiti VTO mozda i o trosku drzave... zavisi kako komisija odluci.
Iskreno iz iskustava ljudi ovde shvatila sam a verovatno i drugi da je microtese najbezbolnija i najuspesnija opcija i onda idemo pravo na nju...
U ovoj zemlji bismo svakako izgubili brdo vremena.
E sad sto se tice terapije, mom muzu su hormoni bili ok, testosteron blizi donjoj, fsh blizi gornjoj alisve u referentnim.
Dr Emre je ne kroz prvi mail nego kasnije pedlozio da on uzima neki hormon pola doze svaki drugi dan i da za dve nedelje javi rezultate hormona - testosteron je skocio sto ej dobro ali i fsh - to znam odavde sa foruma da nije dobro, ali dr Emre je rekao da je zadovoljan i da muz nastavi.
Stalno ponavlja da cemo raditi spermograme pa sam se ponadala da mozda nece morati micro tese mozda nadju i ovako, tako su kod miracleb...
Eto tako nekako.
Mi smo sve bukirali, idemo 23. januara, javila sam se i ja ginekologu poslala mu sve...
Posto cemo tamo i stimulaciju brinula sam se kad cu dobiti, da mi ne porani (stimualcija se krece 2-3 dana ciklusa)... sve je zasad dobro, cak mi malo i kasni, tako da mozda ostanemo i duze...
Drage devojke zelim nam svima srecnu i uspesnu 2021, da uspemo u ovoj borbi...
I da skoro hope18 i ja javimo sa lepim vestima... posto prve idemo kako sam shvatila...



(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Azoospermija
8.1.2021 11:40:52   
Bicesuper
Mi smo uzeli otvorene karte ti imamo mogućnost pomeranja bez doplate. Imajući u vidu da mi je kasnilo pomericemo za kraj februara. Nema neki poseban razlog nego i da se malo detoxikujemo posle praznika.Smeštaj smo uzeli u kraju Besiktas kako sam shvatila tamo dr Emre radi. Pisala je pre na grupi miracleb da je ranije radio u jednoj a da je sad u drugoj bolnici a kontam i ja da budemo blizu ipak ćemo ići skoro svakodnevno tamo.Dosta ti je visok TSH, jesi ti nekad pre radila te analize? On ne bi valjalo da je preko 2 zbog bebe...I ja sam na terapiji za to još pre cele ove situacije, mada je meni TSH bio manji bio je 3.Sto se tiče dužine boravka tamo, ja računam plus minus 7 dana, jer ne znam kad tačno dobijam samimim tim ni kad je aspiracija pa manje više sigurno 3 nedelje.Turska je uvela negativan PCR od 30.12.

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here