|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: ana_88
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
22.4.2021 11:20:46   
Nemanja111
A na koliko vremenski moze da se zakaze kod doktora Emre? Na kom jeziku on komunicira? Jeste cuo sam i ja da je Emre bio nekad u Sarajevu, i znam da sad ne dolazi kolko sam mogao da pricitam koegde, da Vinka je bas precizna doktorka, posle lecenja kad smo sve iscrpeli, napisala mi lepo, ili Mikro tese ili donacija, nije mi nudila Mikto tese kod nje


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Azoospermija
22.4.2021 12:57:26   
Bicesuper
I meni je Vinka super. Sve je lepo ispričala, nije insistirala na mtese kod nje samo je rekla da radi to već dve godine...Za spermogram je rekla da uradimo kod nje... pre i posle terapije da vidimo hoće li imati napretka...Dr Emre na engleskom komunicira... može mail možete i da se čujete... vi mu kazete kako i šta, verovatno neće predlagati terapiju buduci da ste vi već primali terapiju.I kazete kada biste dosli

(odgovor članu Nemanja111)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Azoospermija
22.4.2021 13:19:21   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: Nemanja111

Ona je imala 8 jajnih celija, 3 se oplodilo jedna od te tri je stala sa rastom a dve su dosle do nivao za transver, mi smo nasli Feronu predlozila nam neka suprugina koleginica, ona je bili u uspelaniz prve, ali kod nje nije bio bas azoo, neki stepen malo bolji od azoo je bio i uspeli, nas dvoje razmisljamo ajmo i mi, tako i odemo, nismo mi nesto dosta u tom trenutku bili toliko nacitani i kako bi rekao po tom pitanju obrazovani 





Da, bas mi nije jasno da su iskoristili sve tri epruvete za 8 jajnih celija. A embriotransfer ta dva embriona nije uspeo? Vecina nasih klinika je dobra kada je u pitanju zenski sterilitet, sa muskim niko nema iskustvo.Nama je od prvog kontakta do operacije proslo mesec dana, ali samo sto smo cekali moj ciklus (radili smo paralelno moju stimulaciju i suprugovu operaciju). Mislim da bas brzo moze da se zakaze.Najbolje ti je da posaljes doktoru mail sa rezultatima i da ga pitas sta misli...da li mozda neka terapija, ili odmah operacija. Posto ste vec puno para dali nemoj da gubis vreme i novac i da ides kod nekog ko se time bavi povremeno. Bolje ulozi jos 500-600eura vise i idi tamo gde rade svakodnevno. Gde je uostalom i dosta nas uspelo.Sama VTO posle operacije (ukljucuje lekove, preglede, ICSI i transfer embriona) je 2500e, sto je opet jeftinije nego kod nas. Ako nije previse licno pitanje koliko ste platili operaciju i vto u feroni? Znam da je 2012 godine, kada sam ja radila za jednu vto kliniku u Beogradu, cena samo vto bila oko 3000e...malo je suma varirala u zavisnosti od hormonske terapije.

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Nemanja111)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Azoospermija
3.5.2021 19:20:49   
covid
Nemanja 111

Moj savet ti je da opet pokusas u Feroni. Zasto to kazem. Retko su slucajevi da neko uspe iz prve. Zasto to kazem,,,,,jer je ovo Srbija i mora i na ovakve nacine da se zaradi. Mi smo isto sve finansirali o nasem trosku i prosli kako smo smo prosli. Prvo kad smo bili..meni pao mrak na oci,,,a oni mi kazu uspeh 95%...vratili veru odmah....posle biopsije rekli da imam sanse 30% ili donor...gde ih tada nisam oterao gde treba....E sad mi cekamo da prodje jos malo vreme pa pravac TURSKA...ili ce da bude ili ne...odnsono ili ima nesto ili nema.
Meni takodje nisu trazili posebne rezultate...vec zeni,,,koja je zdrava ,,,a ja imam problem xa xa xa. Posle reyultata mikrodelicije utvrdjeno mi je ima delicije azfb i azfc...po nasim doktorima nema sanse...po istrazivanjima ima.....Takodje ljudima kojima su doktori rekli da nema sanse da imaju decu...dobili su decu....sta su tu desilo??? komsija ili cudo .....mislim da treba covek da se opusti,da veruje ,,,ali takodje da odabere dobre strucnjake....ali van Srbije.
I jos jedna stvar....nasa zemlja je divlji zapad...tako da sve sto mislite da ne mozete da zavrsite...ipak moze....pricam o pomoci drzave za nase slucajeve.....izrode azoospermije...jer mi smo obelezeni...i nama ne treba pomoc xaxaxa.....
Mngogi clanovi su isli u Tursku...tako cemo i mi,,,a tako i tebi savetujem.....pusti cajeve,lekove,babe,,,i ostale zezalice....pravac Turksa i vidi na cemu si....pozzz

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Azoospermija
11.5.2021 10:19:41   
Bicesuper
Miracleb sta se desava sa Vama?
Znam da je davno trebalo da idete na nov pokusaj... odnosno na zaledjeni ET.
Mi cemo tek septembar najranije....

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Azoospermija
11.5.2021 13:11:10   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Miracleb sta se desava sa Vama?
Znam da je davno trebalo da idete na nov pokusaj... odnosno na zaledjeni ET.
Mi cemo tek septembar najranije....

E mi smo bili sada u maju, sve je proslo okej vratili smo 2 embriona medjutim nije doslo do trudnoce ovaj put. Tako da sad treba ja da odradim neke stvari pa cemo za par meseci pokusati ponovo

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Azoospermija
12.5.2021 9:07:01   
Bicesuper
Steta ali nema veze, bice sledci put - treca sreca...
Vi verovatno imate jos zaledjenih embiriona.
Sta kaze ginekolog tamo u Turskoj, sto li je to tako...

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Azoospermija
12.5.2021 9:37:39   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Steta ali nema veze, bice sledci put - treca sreca...
Vi verovatno imate jos zaledjenih embiriona.
Sta kaze ginekolog tamo u Turskoj, sto li je to tako...



Imamo za jos 3 pokusaja embrione, to je stvarno dobra stvar u celoj situaciji. Pa mislim da se razlog ne zna, da znaju uvek sve ne bi dolazilo do toga da imaju neuspesne postupke. Doktor mi je rekao da bi posle 2 neuspele vto trebala da uradim analizu katiotipa i HSG, a onda zavisno od rezultata reci ce mi da li da radim i histeroskopiju.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Azoospermija
12.5.2021 22:29:30   
Nemanja111
Nisam bio tu neko vreme, sto se tice cene cena je slucna maltene svuda, imam sve te racune po fasciklama ali ne znam napamet oko 60000 kolikonse secam bi tesa ili biopsija ostalo ne mogu tacnobda se set_im  . A hteo sam da pitam sto se tice Turske, koga tacno kontaktirate klikinu ili doktora, na koliko vremenski zakazuje, ide li se na konsultacije pa posle na MT, traze li da budes vakcinisan ja se nisam vakcinisao? 


(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Azoospermija
12.5.2021 23:14:10   
Hortenzija
Licno se kontaktira doktor, nemas nista sa klinikom (i kod njih je sada malo orerumbano gde se radi operacija, zbog korone). Ne moras da ides na konsultacije, svi se dogovore sa dr mailom. Mi smo isli i na konsultacije, nekako nam je bilo bitno da upoznamo dr j da pregleda muza pre operacije. Niko ti nece traziti vakcinu, samo vodi racuna ako se ne vakcinises da se ne zarazis. Pokazano je u nekim slucajevima da se smanjuje broj spermatozoida, a u azoo slucaju je svaki spermatozoid bitan.



_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Nemanja111)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Azoospermija
13.5.2021 13:59:39   
Bicesuper
Biće sve to dobro… imate dovoljno materijala.Mi smo juče ponovili spermogram kod Vinke išli smo i kod nje na kontrolu tj pregled dok čekamo Tursku.Nema ih…Pa kreće terapija tako je rekao i Emre tako i ona predlaze

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Azoospermija
13.5.2021 14:03:42   
Bicesuper
Korona ne bira. Mi smo prošli sa manje više ok simptomima ali nas je usporilo za odlazak znacajno (nadam se da nije na drugo uticalo).Tako da umesto da odemo u februaru idemo nadam se septembar oktobar…A znaci svako mesec a i svaki spermatozoid.

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Azoospermija
15.5.2021 20:09:14   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Korona ne bira. Mi smo prošli sa manje više ok simptomima ali nas je usporilo za odlazak znacajno (nadam se da nije na drugo uticalo).Tako da umesto da odemo u februaru idemo nadam se septembar oktobar…A znaci svako mesec a i svaki spermatozoid.



Bitno je da ste okej, a nadam se da ce i sve ostalo proci dobro. Koliko je Vama dao vremenski da muz koristi terapiju? I da li si i ti sve potrebne analize uradila... ja bih iz svog iskustva svakome preporucila da uradi maximum pre svega da ne bi bilo kao meni, sad mi daju nesto da radim na cemu sam i sama insistirala pre 1.pokusaja, i iskreno zqo mi je sto nisam uradila po svom - a kao i tamo i ovde su doktori bili u fazonu a sto bi to sad radili... 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: Azoospermija
15.5.2021 20:33:04   
Bicesuper
Pa Emre je rekao još pre neki mesec kad smo kontaktirali, da se završi ova terapija antikoagulaciona (pio je xarelto zbog ddimera do pre neki dan). Pa kad završi da počne da pije klomid (50 mg svaki drugi dan) i da to pije 3 meseca pre dolaska na mtese. Znaci da počne u junu sad da pije do septembra ali da javi rezultate proale mesec dana. On je počeo tu terapiju pa je odmah obustavio zbog korone ali su mu bili skočili hormoni sto je i njen cilj. Sad posle korone mu je testosteron niži nego sto mu je ikad bio (ne u poređenju sa terapijom nego ovako).Vinka kaže da je to sve u granicama normale i ona bi isto terapiju dala pa ako nema pomaka u spermoframu onda mtese.Sad sto se tiče mene ja sam otišla kod dva endokrinologa jer prvim nisam bila zadovoljna.Druga zena mi je bas bila dobra…Manje više sam “zdrava”, blagi policistični sto se vidi iz hormona. Da počnem preventivno glukofaz malu neku dozu, to planiram sada, pa ako neko ima savet iskustva sa tim neka slobodno podeli…Radila sam ono standardno ali ću ponoviti, papa kolposkopija i ostalo.Misliš da uradim i HSG kad imam vremena?Šta biste mi još preporučili ja sam isto za to da se i mi žene dobro i temeljno pregledamo…Meni je iskreno bilo čudno kako ne traže ništa bre da radimo… 

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Azoospermija
16.5.2021 10:20:02   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Pa Emre je rekao još pre neki mesec kad smo kontaktirali, da se završi ova terapija antikoagulaciona (pio je xarelto zbog ddimera do pre neki dan). Pa kad završi da počne da pije klomid (50 mg svaki drugi dan) i da to pije 3 meseca pre dolaska na mtese. Znaci da počne u junu sad da pije do septembra ali da javi rezultate proale mesec dana. On je počeo tu terapiju pa je odmah obustavio zbog korone ali su mu bili skočili hormoni sto je i njen cilj. Sad posle korone mu je testosteron niži nego sto mu je ikad bio (ne u poređenju sa terapijom nego ovako).Vinka kaže da je to sve u granicama normale i ona bi isto terapiju dala pa ako nema pomaka u spermoframu onda mtese.Sad sto se tiče mene ja sam otišla kod dva endokrinologa jer prvim nisam bila zadovoljna.Druga zena mi je bas bila dobra…Manje više sam “zdrava”, blagi policistični sto se vidi iz hormona. Da počnem preventivno glukofaz malu neku dozu, to planiram sada, pa ako neko ima savet iskustva sa tim neka slobodno podeli…Radila sam ono standardno ali ću ponoviti, papa kolposkopija i ostalo.Misliš da uradim i HSG kad imam vremena?Šta biste mi još preporučili ja sam isto za to da se i mi žene dobro i temeljno pregledamo…Meni je iskreno bilo čudno kako ne traže ništa bre da radimo… 


E pa dobro super, i nekako velika je verovatnoca da ce kod vas mozda biti kao kod nas s obziro. Da se secam da su tvom suprugu ranije nesto nasli. Samo obavezno ako pusi neka ostavi cigare nama se to pokazalo kao dobar korak. Ma necu da te tripujem, samo kazem da je meni sad zao sto nisam uradila to odmah kako sam i htela jer su me doktori pokolebali pa nisam htela da bude da paranoisem i radim sve cega se set_im a onda mi oni posle 2 neuspele kazu da radim to 🤔... konsultuj se sa svojim ginekologom pa vidi sta ti kazu...E a koja ti je ta dr.endokrinolog ako je za preporuku, ja bi promenila jer mi ovaj moj svaki put sve isto kaze 😂

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Azoospermija
16.5.2021 10:32:37   
Bicesuper
Sve otkucam i nestane poruka.Dr Jelena Todorovic, mislim da ovde na dorumu odgovara na putanja.Savetovala je ona obavezne trombofilije pre vto.Ma treba sve proveriti a ne čekati neuspeh a možda se mogao preduprediti i to najviše zbog toga sto mi ipak imam prioritetni problem azzo.Tako daj savet šta da pregledam.Iskreno ja i nemam ginekologa nekog posebno.Ako imate preporuku pucajte.Da da mom muzu su našli jednom mada ko zna.Sad ćemo terapiju pa u julu radimo ponovo…Ja treba da počnem glukofaz, za svaki slucaj

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Azoospermija
18.5.2021 8:24:26   
medenjak89
Zdravo svima!

Pisala sam ranije na temi, suprug ima azo :( Nedavno smo kontaktirali dr Emrea nakon prikupljenih nalaza. Rekao nam je da možemo zakazati Mtese. Treba da se čujemo da dogovorimo detalje. Mi bismo da prvo odradimo intervenciju da vidimo ima li spermatozoida pa da posle dođemo ponovo ako ima. Koliko dana treba provesti u Turskoj ako dolazimo drugi put, kako ide sam proces, čitala sam ali mi nije najjasnije. Može li neko koje bio u  Turskoj, a voljan je da podeli neke tehničke detalje, da mi se javi u pp, bila bih zahvalna :) Vidim sa teme da u Turskoj traže baš malo analiza kod žene i to me malo brine. Ja još ništa nisam radila. Kako se zove ta analiza trombofilija koju treba proveriti pre vto? Ima raznih analiza tu, nisam se baš snašla. Koje hormone ste vi proveravali? Kod mene je bilo sve ok, nadam se da je i dalje tako... Želim svima puno sreće i uspeha na putu ka roditeljstvu ♥️

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Azoospermija
20.5.2021 11:59:20   
miracleB

IZVORNA PORUKA: medenjak89

Zdravo svima!

Pisala sam ranije na temi, suprug ima azo :( Nedavno smo kontaktirali dr Emrea nakon prikupljenih nalaza. Rekao nam je da možemo zakazati Mtese. Treba da se čujemo da dogovorimo detalje. Mi bismo da prvo odradimo intervenciju da vidimo ima li spermatozoida pa da posle dođemo ponovo ako ima. Koliko dana treba provesti u Turskoj ako dolazimo drugi put, kako ide sam proces, čitala sam ali mi nije najjasnije. Može li neko koje bio u  Turskoj, a voljan je da podeli neke tehničke detalje, da mi se javi u pp, bila bih zahvalna :) Vidim sa teme da u Turskoj traže baš malo analiza kod žene i to me malo brine. Ja još ništa nisam radila. Kako se zove ta analiza trombofilija koju treba proveriti pre vto? Ima raznih analiza tu, nisam se baš snašla. Koje hormone ste vi proveravali? Kod mene je bilo sve ok, nadam se da je i dalje tako... Želim svima puno sreće i uspeha na putu ka roditeljstvu ♥️


Cao,
evo ja cu ti pomoći iz svog iskustva. Ukoliko nadju spermatozoide i zamrznu ih sledeći put dolazite na aspiraciju i eventualno transfer, s tim da će to oni proceniti kakvo bude tvoje stanje posle aspiracije jajnih ćelija.
Ja sam npr., počela sa stimulacijom u Beogradu i to 6 ili 7 dana (za to vreme 1 ili 2 UZ i šalješ njima tamo izveštaj da ti kažu da li nastavljaš istu terapiju ili usput koriguju), onda smo isli u Istanbul i tamo smo bili malo više od 2 nedelje. To može da bude i kraće, ali meni je aspiracija bila 16og dana ciklusa ako se ne varam, ali to je individualno. Znači mi smo otišli tamo 7.dan jer sam ja mislila da će aspiracija da bude posle par dana a na kraju je bila posle malo više od nedelju dana, onda smo čekali da dostignu embrioni stadium blastociste i uradili embriotransfer. Ali da smo hteli mogli smo i da se vratimo kući pa da ostavimo transfer za sledeći ciklus. To se sve dogovaraš sa njima i sve zavisi šta te posavetuju, ali znači grubo računanje oko 2 nedelje se ostaje.
Što se tiče analiza ja mogu da ti napišem šta sam ja radila, od hormona : Prolaktin, DHEA-S , AMH, FSH, LH, Estradiol, 17 OH progesteron, T4, TSH (i antitela za hašimota) .
Ja sam radila i analize koje su mi tražili kada sam slala mail za kliniku u Pragu a to su bile analize na viruse: TOXO IgG i IgM, Rubella IgG i IgM, CMV IgG i IgM, plus Vitamin D, B12, Folna kiselina + Homocistein i Feritin.
Od trombofilija sam radila : MTHFR C677T i A1298C, PAI-1. Leiden V, Protrombin II, Antifosfolipid Skrining IgM i IgG, Antitela prema Glikoproteinu IgG i IgM, Lupus antikoagulans, Proteins i C, antitrombin, APCR
E sad ako već idete prvo na microTESE onda možeš tamo da ugvooriš da ti odrade pregled briseve i to što je potrebno.
Ja sam se zeznula pa nisam unapred odradila insulinsku i HSG jer su me ubeđivali da ne treba tako da meni to ostaje sad da radim pošto smo imali 2 neuspešna transfera (jedan odmah svež a jedan zamrznuti)... eto ako imaš još pitanja tu sam user posted image

(odgovor članu medenjak89)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: Azoospermija
20.5.2021 13:38:45   
medenjak89
Hvala ti puno, MiracleB! 😘 Sada mi je jasnije. Možeš li mi reći da li su ti sve te analize tražili u Turskoj i hsg i insulinsku ili? Jesi li radila privatno te nalaze? Ja sam prošle godine u N.Frontu radila histeroskopiju zbog polipa i tada su mi rekli da je sve ok. Ove godine sam bila samo na UZ i dr je rekao da je sve u redu. Iskreno, malo se i brinem da li je i dalje sve ostalo ok kod mene, imam skoro 32 godine. Znači mogu da se dogovorim sa dr da uradim sve te nalaze tamo kad budemo išli na Mtese? Pisali smo dr Emreu ali ga nema već par dana da odgovori pa smo mu opet pisali danas. Da li te lekove za stimulaciju dobijam u Turskoj ili moram ovde da kupim?

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: Azoospermija
20.5.2021 15:38:21   
miracleB

IZVORNA PORUKA: medenjak89

Hvala ti puno, MiracleB! 😘 Sada mi je jasnije. Možeš li mi reći da li su ti sve te analize tražili u Turskoj i hsg i insulinsku ili? Jesi li radila privatno te nalaze? Ja sam prošle godine u N.Frontu radila histeroskopiju zbog polipa i tada su mi rekli da je sve ok. Ove godine sam bila samo na UZ i dr je rekao da je sve u redu. Iskreno, malo se i brinem da li je i dalje sve ostalo ok kod mene, imam skoro 32 godine. Znači mogu da se dogovorim sa dr da uradim sve te nalaze tamo kad budemo išli na Mtese? Pisali smo dr Emreu ali ga nema već par dana da odgovori pa smo mu opet pisali danas. Da li te lekove za stimulaciju dobijam u Turskoj ili moram ovde da kupim?


Zapravo u Turskoj su mi samo pogledali hormone, uradili ultrazvuk i to je to... u principu svi kapiramo da kada je problem kod muškarca oni automatski to vide kao problem, pa ti daju detaljnije analize tek kada dodje do 2 neuspela pokušaja. Tako je meni tamo ginekolog objasnio. Ja sam sve te analize ovde radila privatno. Ako ti je za utehu ja imam 35 user posted image ne brini user posted image user posted image user posted image Ako si radila histero super, znači da ti ostaju ove analize iz krvi koje se sve brzo odrade.
Lekove za stimulaciju dobijaš tamo ako tamo radiš stimulaciju, ali ako kao ja počinjes kući onda taj deo sama kupuješ. Meni je oko 800-1000e bila terapija koju sam ovde koristila a onda sam tamo samo nastavila njihovu.
Dr. Emre ti ne odgovara zatošto im je bio praznik, odgovoriće ti sigurno.

(odgovor članu medenjak89)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: Azoospermija
20.5.2021 15:39:59   
miracleB
Nisam te pitala, da li tvoj muž ima odrađene sve analize, hormone, mikrodelecije kariotip?

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: Azoospermija
20.5.2021 16:50:41   
medenjak89
Jao jeste, praznik je bio, hvala ti. Radio je kariotip i delecije su ok, hormoni su manje-više ok. Dr Emre mu je rekao da uradi Mtese i da ima šanse da nađe spermatozoide. Ja se nadam da će tako i biti, uz Božju pomoć. 


(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: Azoospermija
25.5.2021 10:30:23   
Bicesuper
Miracleb, bice sve to dobro, i hvala na savetima.
Posto ja cekam tj imamo vremena ja cu uraditi HSG mada svi kazu da i nije bas neophodan ali ne moze da skodi.
Ja sam takodje radila hormone u Narodnom frontu, a neke sam i privatno.
Po savetu jedne devojake sa foruma, uradila sam i insulinsku, nije mi najsjanija ali ej nemam. Dr mi je predlozila preventivno glukofaz... ja se dosta dvoumim da li da krenem sad da ga pijem, on se strasno lose podnosi, a ne bih to sebi da radim tokom leta...
Dugo sam imala ideju da radim paralelnu stimulaciju, ali sam posle razgovora sas dr Vinkom malo promenila misljenje...
Njen savet je bio da ako nismo iskljucili donaciju kao opciju (a mi nismo) da onda ima svrhe raditi paralenu samo tamo gde mogu da sacuvaju jajne celije za donaciju, sto u Turskoj nije slucaj...
Pa cemo onda prvo microtese...

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Azoospermija
25.5.2021 11:09:29   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Miracleb, bice sve to dobro, i hvala na savetima.
Posto ja cekam tj imamo vremena ja cu uraditi HSG mada svi kazu da i nije bas neophodan ali ne moze da skodi.
Ja sam takodje radila hormone u Narodnom frontu, a neke sam i privatno.
Po savetu jedne devojake sa foruma, uradila sam i insulinsku, nije mi najsjanija ali ej nemam. Dr mi je predlozila preventivno glukofaz... ja se dosta dvoumim da li da krenem sad da ga pijem, on se strasno lose podnosi, a ne bih to sebi da radim tokom leta...
Dugo sam imala ideju da radim paralelnu stimulaciju, ali sam posle razgovora sas dr Vinkom malo promenila misljenje...
Njen savet je bio da ako nismo iskljucili donaciju kao opciju (a mi nismo) da onda ima svrhe raditi paralenu samo tamo gde mogu da sacuvaju jajne celije za donaciju, sto u Turskoj nije slucaj...
Pa cemo onda prvo microtese...



Ja sam vec sad u fazonu da uradim sve sto mogu 😂 lakse ti je kad znas da je fizicki sve ok i onda ides u sve to... sto se tice insulinske ne znam vidi sa endokrinologom ali ako imas neko maleno odstupanje sigurna sam da to i ishranom mozes da regulises ili samo sa inofolicom... e pa i mi smo tako isli 1.put, planirali smo samo prvo da vidimo ima li nesto pa smo tek onda isli na stimulaciju

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: Azoospermija
25.5.2021 11:10:11   
miracleB
Ne znam da li je neko jos sa foruma isao u Tursku, kada vi planirate odlazak


(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here