|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
21.11.2009 20:42:18   
Anoniman
Draga, koliko god da zaradi, upasce u brige. To je muskarcima "posao", da brinu o nama i bebama kad smo mi nemocne i kad ne mozemo da radimo (mozda malo starinski, ali tako ja mislim), tako da nemas brige, za bebu ce uvek biti, za vas koliko ostane...a da brine to je normalno...boje nego da ne brineuser posted image

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
21.11.2009 20:45:11   
Shishica
Jeste, samo da ne utice to na nase radosti...i na njega samog.. Razumes..

Sve u svemu, svako to prodje i prolazi ceo zivot... A kad si spomenula Bekutan, dobar je, eto i ja se sa njim kupam na primer.... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
21.11.2009 20:45:30   
Lu
IZVORNA PORUKA: Shishica

Ja mislim kako ce biti tu i tamo para, ali me brine samo to kako ce mladi tata da se nosi sa troskovima.. on kao i moja mama kao da ima strah od nestanka para..i samo me brine to da on bude dobar sa raspolozenjem, da ne upadne u brige i tako....


Ma Shishice previše se ti brineš za njegauser posted image ,pusti to i uživajuser posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
21.11.2009 20:49:57   
Shishica
Pa sta ces kad ga volem user posted image

user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
21.11.2009 20:51:29   
Ana RR
Kad je beba u pitanju para MORA da bude.. i kraj priče.

Kad dođe vreme, štedeću na sebi, da štedim na detetu, nema šanse.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
21.11.2009 20:54:10   
Shishica
Pa ne stedis nego budes razuman, gledas da je jeftinije, a bebi dobro.. Eto...tako ja mislim..

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
21.11.2009 21:03:41   
Dora
Pampers pelene i sve druge za naše tržište su lošeg kvaliteta i kad se porede sa pampersom iz npr. Kanade (zaova mi živi tamo pa kad dođe donese neku zalihu) a kod njih su najbolje i najskuplje Huggies pelene. Ja sam koristila i jedne i druge, ponekad i Daipers koje su dobre zaista i mnogo jeftinije. Kako kad. Nikad nisam računala koliko je to para jer ne volim da računam za stvari koje svakako moram kupiti... Ali kupovala sam i najskuplju kozmetiku (Seba med je def. najkvalitetnija po meni) i najjeftiniju (Bekutan i sl.) i tu sam negde videla šta nam najviše odgovara a to najčešće nisu one skupe stvari. Ali, dok je beba mala to je sve (kad izuzmem garderobu i mlečnu formulu).
Sad vidi ovo: Odlazak na letovanje s malom bebom: trošak- nema troška (koristi tvoj ležaj ili svoj sklopiv krevetac, ne plaćaš hranu u restoranu za bebicu). Sa dvoje male dece:trošak- srednji (ležaj s popustom, hrana kao i za odrasle osobeuser posted image , dva puta sladoled, svako veče luna park-jedna vožnja=1 E a treba ti najmanje 10 vožnji za dvoje dece i ostalo, zavisi od želja dece). Sa dvoje velike dece koja hoće sa svojim društvom na more trošak- ogroman (dva cela letovanja sa prevozom i punim pansionom, komplet krpice pre letovanja, džeparac koji ne sme biti manji nego što drugari nose i još u šteku para da im se pošalje jer će džeparac potrošiti negde na polovini letovanja). 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
21.11.2009 21:10:20   
Dora
Tako da je bolje da štedite na pelenama da biste kasnije mogli deci da priuštite nešto što će njima biti stvarno važno. Beba ne zna koja štramplica košta 300 din a koja 1000 din, ali kasnije će znati koje patike su NIKE a koje su Winks (ili kako već). U svakom slučaju ja volim da kupujem kvalitetno. Ali kad je nešto skupo, ne znači da je nužno i kvalitetno tako da ne padam na cenu. Prolazim jeftinije na nebitnim stvarima ali ne štedim zaista kad je u pitanju provod, igraonica, autići u centru, omiljena igračka ili knjiga, putovanje (na kom na svakom koraku sve živo mami decu a ti plaćaš).

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
21.11.2009 21:17:08   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Shishica

Pa ne stedis nego budes razuman, gledas da je jeftinije, a bebi dobro.. Eto...tako ja mislim..



To je ok, ništa loše nisam mislila. user posted image
Ja sam neko ko nikad ne gleda da prođe jeftinije, odnosno, ne razmišljam o tome kad nešto kupujem. Prvo gledam kvalitet pa onda cenu. Ako mogu toliko da priuštim, kupiću.
Za sada ne štedim na sebi, kad dođe beba, bože zdravlja, prvo ću sebi uvesti sankcije user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
21.11.2009 21:23:04   
Shishica
To je ok, ništa loše nisam mislila.


Znam da nisi Anci user posted image
Da imam parice gledala bi svasta nesto lepo i dobro...a bice kasnije..dobro..sad je tako period, ali ce biti i bolji..

Ljubim ja tebe user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
21.11.2009 21:27:30   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
21.11.2009 21:53:58   
Dora
IZVORNA PORUKA: Shishica

Jeste, samo da ne utice to na nase radosti...i na njega samog.. Razumes..

Sve u svemu, svako to prodje i prolazi ceo zivot... A kad si spomenula Bekutan, dobar je, eto i ja se sa njim kupam na primer.... user posted image

user posted image bravo za tatu koji se već brine oko toga! Čovek kad dobije dete dobije neki novi motiv da se bori i da tom detetu ništa ne fali. Uglavnom i bude tako zato ne brini. Mi i kad smo bili u najvećoj stisci sa parama a to je bilo više puta, deca su imala sve što im treba. U suštini, deca su skromna bića i njima je najbitnija roditeljska pažnja koju ne može zameniti ni najskuplja igračka. Zato, ako hoćeš najkvalitetnije i najbolje za bebu- daj joj sebe i svo svoje strpljenje. Daj joj što više osmeha i radosti jer deca pamte one lepe stvari iz detinjstva i to im ostaje za ceo život. Kad bolje razmislim, to koliko para trošimo na decu znamo samo mi- deca to ne znaju niti primete. Njima je bitno samo da su roditelji srećni. user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
21.11.2009 22:12:57   
Verus
Ja cu gledati da prolazim jeftinije.  Prva tri meseca pampers, pa posle huggies, ili sta god stignem da uzmem sto detetu nece smetati (osip i sl).  Bebe tako brzo izrastu iz svega da mislim da je ludost kupovati nesto skupo kad beba to nece mozda stici ni da obuce (a to se stalno desava).  SVE sto mogu uzimam od drugarice, i drugih prijatelja koji su imali bebu.  Novo kupujemo: krevetic, ono cudo za menjanje pelena, play pen (u kom beba moze da spava, da menjas pelenu, pa se posle skloni i dete se u tome igra dok je jako malo), i naravno kolica i sediste za auto...ostalo cu sve uzeti sta god mogu da nasledim.  UVEK gledam da kupim sto mi treba a da nadjem neku rasprodaju, ne znam zasto, ali osecam se kao kreten ako nesto platim 200$ a par meseci kasnije to isto bude 50!  Doduse, mislim da je ovde lakse naleteti na rasprodaje nego kod nas....

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
21.11.2009 22:13:31   
Verus
Bravo Dora! Sve si to lepo reklauser posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
25.11.2009 0:58:57   
gagana83
Na nekim stvarima nikad ne bih stedela;pelene,vlazne maramice,kremica za guzu,sapun....Isto tako na krupnijim stvarima ne stedim:kolica,krevetac jer planiram,Boze zdravlja da mi sluze i za drugo,trece dete...Sto se tice garderobice ima nasih proizvodjaca koji imaju prilicno kvalitetne stvari za bebe a nisu skupe.Ni za sebe ne kupujem samo markiranu garderobu pa necu ni za bebu.Uostalom bebe to za tren oka prerastu,neke stvari nisam ni stigla da obucem a vec su joj male.A ako mi se nesto sto je skupo bas svidi,ako imam para necu da zalim,tako da imamo benkice od 150 i od 1500 dinara.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
25.11.2009 11:17:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Na nekim stvarima nikad ne bih stedela;pelene,vlazne maramice,kremica za guzu,sapun....Isto tako na krupnijim stvarima ne stedim:kolica,krevetac jer planiram,Boze zdravlja da mi sluze i za drugo,trece dete...Sto se tice garderobice ima nasih proizvodjaca koji imaju prilicno kvalitetne stvari za bebe a nisu skupe.Ni za sebe ne kupujem samo markiranu garderobu pa necu ni za bebu.Uostalom bebe to za tren oka prerastu,neke stvari nisam ni stigla da obucem a vec su joj male.A ako mi se nesto sto je skupo bas svidi,ako imam para necu da zalim,tako da imamo benkice od 150 i od 1500 dinara.


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
26.11.2009 12:26:01   
Ellenica
Drage moje naisla sam na ovu internet prodavnicu, na kojoj sam neke artikle nasla po dosta nizim cenama nego sto ih ja placam.
Nadam se da ce vam dobro doci.

Dody Shop


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
12.7.2017 17:27:24   
emicaa
mnogo ali ne zalim,ja mnogo toga nisam imala u djetinjstvu a i posle kad sam bila djevojka pa valjda zbog toga ne zalim da potosim na njih pa makar i da im kupim najobicniju glupost.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
12.7.2017 17:36:04   
veselicaa
Emice bas tako i ja.Trosim najvise na njih,kupujem i svasta sto bas i nije neophodno ali zelim da imaju i da im ugodim.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
12.7.2017 21:23:57   
Anck Su Nmaun
Ranije mnooogo vise., ma.svasta se kupovalo i bitno i ne bitno. Sad sam malo pametnija!
Naravno nista im ne fali imaju svega , za moj ukus i previse.
U poslednje vreme ne dam da se.kupuju igracke.. jer se davimo u njima! Pa zamislite samo troje dece ..sta je tu igracaka..a oni bi jos. Tu sam malo stopirala..i oni su svesni toga.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
12.7.2017 21:49:37   
dddaca
I ja kupujem i sto treba i sto ne treba. Najvise garderobu. Ali ne patim od toga da bude markirana, ima vremena kad ce i to nositi. Zato ima brdo stvari koje je obukla jednom ili ni jednom i prerasla

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
12.7.2017 21:58:10   
Anck Su Nmaun
Za garderobu ne zalim ..pogotovo za naj stariju ona raste kao iz vode. Uvek joj je sve malo il prastaro. Zato H ima svega i svacega. Za bebana sam se opametila da nema svrhe kupovati nesto papreno sto nosi 2 meseca i preraste. Sad kad krene u vrtic je druga stvar a i nije vise maji beban 😄😄

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
13.7.2017 9:35:21   
krin 40
Tek sada kada opet imam bebu pored dva veelika deteta vidim koliko beba u suštini "malo košta" u odnosu na zaista odraslu decu.Dva džeparca,izlasci,žurke,ozbiljni komadi garderobe..Beban je u finansijskom smislu sića za njih.Moj još sisa.Sa garderobom ne ludujem jer sada znam kako brzo prerasta..Ma totalno zanemarljiv iznos.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
13.7.2017 10:12:31   
Anck Su Nmaun
Eh da Krin. Tek kad imas veliku decu shvatis koliko je malima zaista malo potrebno. Mene to sa izlascima i dzeparcem tek ceka ali oseti se velika razlika vec.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Koliko trošimo na bebe/decu?
13.7.2017 10:26:32   
krin 40
Anck veruj mi to je jedna manja plata samo za to.Još moja deca imaju sasvim normalne "prohteve" za jednog momka i tinejdžerku.Ali tako je.Plus S uvek nesto preko studentske org.odradi da dopuni džeparac.Treba mnoooogooo😃

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here