|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: TV usporava razvoj govora
24.2.2017 18:42:34   
Dragce86
Ovaj tekst mi deluje nelogicno..Zar ne bi trebalo da uci nove svari gledajuci i slusajuci TV?!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: TV usporava razvoj govora
24.2.2017 19:26:57   
mati
Slazem se. Nas primer bas pokazuje suprotno, i sa jednim i sa drugim detetom

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: TV usporava razvoj govora
25.2.2017 9:26:53   
branki*

IZVORNA PORUKA: Dragce86

Ovaj tekst mi deluje nelogicno..Zar ne bi trebalo da uci nove svari gledajuci i slusajuci TV?!

naravno da ne.trebalo bi da uci putem igre i oponasanja roditelja i putem interakcije sa vrsnjacima,socijalni kontakt.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: TV usporava razvoj govora
25.2.2017 9:43:16   
Sanjica26 RR
Uvek glasam.protiv tv. Sta moze tu da nauci? Mozda nekad da kad su bile.decije emisije obrazovnog karaktera.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: TV usporava razvoj govora
25.2.2017 11:14:17   
mati

IZVORNA PORUKA: branki RR


IZVORNA PORUKA: Dragce86

Ovaj tekst mi deluje nelogicno..Zar ne bi trebalo da uci nove svari gledajuci i slusajuci TV?!

naravno da ne.trebalo bi da uci putem igre i oponasanja roditelja i putem interakcije sa vrsnjacima,socijalni kontakt.

Uce oni i tako , naravno. Ali recimo Mita... Preko dana gleda Masine price i kad legnemo ne pricam ja njemu, nego on meni. I mogu reci da ih bas lepo prica.
Engleski su dosta samostalno naucili iz crtaca, Matija naucio da cita pa sad sam pokusava da cita i crtace ili sta god ga zanima na TV u.


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: TV usporava razvoj govora
26.3.2017 10:01:44   
branki*
klik

a propo onoga sto smo pricale.

< Poruku je uredio lesica RR -- 26.3.2017 10:28:23 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: TV usporava razvoj govora
26.3.2017 17:20:34   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Dragce86

Ovaj tekst mi deluje nelogicno..Zar ne bi trebalo da uci nove svari gledajuci i slusajuci TV?!

Naravno da i tu ima koristi od gledanja TV-a ali mislim da sama tematika ovde nije izbaciti TV totalno iz upotrebe, vec sve umereno.
Deca koja po ceo dan bulje u TV nemaju interakciju, staticna su... tu nije nista dobro i korisno. Znaci ....samo umerenost u svemu!

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 26.3.2017 17:21:17 >

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: TV usporava razvoj govora
2.1.2018 23:53:31   
MamaNecaVo
Ja A ne dozvoljavam da bulji u tv,tablet,telefon itd.
Nove stvari uci kroz igru i generalno posveceno mu je 24h za ucenje novina itd. Licno,grozim se kada vidim sliku gde ponosni roditelj napise tipa,moja beba vec sat i po gleda crtani a mama na miru pije kafu.
Nista licno,ali kafa se moze popiti i uz to da detetu procitas neku pricu,ako je dete manje da ga zanimas uz neku igracku,edukativnu knjigu i tome slicno.

Mozda sam s te strane ogranicena,ali svako preterivanje u pogledu vremena provedeno ispred tv-a mi je suvisno.
Pogotovo sa manjom decom.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: TV usporava razvoj govora
5.1.2018 22:05:59   
Anck Su Nmaun
V ne gleda puno TV pa.nista ne prica user posted image
Predlog kako Pomoci detetu je kao pricajte vise s njim. Pa ako neko vise prica od njegove dve brbljive sestre onda stvarno ne znam sta da radim user posted image

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: TV usporava razvoj govora
5.1.2018 23:46:12   
MamaNecaVo
Anck ja mislim da to nema veze.
A ne gleda tv bukvalno 10minuta za 24h pa ne prica.
Tj prica on,al kad se njemu prica.

A sto se tice toga..Pa ako neko trabunja detetu 24h to sam ja.user posted image Ko sta radi,citamo,pricamo,pojasnjavamo..
Sve zavisi od deteta.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: TV usporava razvoj govora
7.3.2018 15:49:13   
Dora89
Verujem da ima veze, ali ako je to nešto drastično, tipa da po 5 sati dnevno gleda tv, a ne dva crtaća.
Naravno da sa detetom treba da se priča, ali u pravu ste da zavisi i od deteta. Dečaci mnogo sporije progovore i manje pričaju od devojčica istog uzrasta, to je opšte poznato.
Ia jedino sa detetom pojedine predmete uzmem u ruku i polako izgovaram njihova imena, mislim da je to dobro za razvoj govora, sve ostalo pričam normalno.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: TV usporava razvoj govora
2.7.2018 16:32:05   
Anck Su Nmaun
V ne zanima mnogo. Pa eto tek posle drugog rodjusa propricao. Ove dve su progovorile user posted image

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: TV usporava razvoj govora
2.7.2018 16:35:38   
IvanaSK RR
Maca uopšte nije gledala tv pa skoro tek propricala. Ponekad je znala da odgleda neki crtani na tabletu-mobu, na tv-u je bio neki program Duck tv, tamo nista ne pricaju, samo slike. Eto, to je znalo ponekad da joj drzi paznju desetak minuta.


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: TV usporava razvoj govora
2.7.2018 21:28:40   
Misha i Ljisha
Ima sigurno veze statisticki kad se pogleda ali nista ne mora da znaci. Moja D je do druge godine spajala samo po dve reci a recenice su nam bile pojam.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: TV usporava razvoj govora
2.7.2018 21:34:09   
mama Jo
Sto bi rekli statistika je kao bikini: sve otkriva a nista ne pokazuje user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 365
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here